#
#
Atınç Nukan, en büyük hedefinin Euro 2016 olduğunu söyledi.
04/01/2016 - 10:15
Herkesin Arda’nın Barcelona’ya transferini konuştuğu dönemde, futbol ülkesi Almanya’ya sessiz sedasız ihraç ettiğimiz Atınç Nukan, Starspor’a konuştu. Daha Beşiktaş’ta bile kendisini kabul ettirmeden 2.Bundesliga’nın yolunu tutan genç futbolcu basamakları çıkmaya erken başlarken, en büyük rüyasının ise Euro 2016 olduğunu söyledi.
 
Avrupa Şampiyonası’nda yer almanın kendisine gurur vereceğini belirten Atınç şöyle konuştu: “Haziran’da ben de Fransa’da olmak ve ülkemi temsil etmek istiyorum. A Milli Takım çok ayrı bir yer. Benim en büyük hedefim Ay-Yıldızlı formayı giyebilmekti. Fatih Terim Hocama çok teşekkür ediyorum. Bana güvendi. Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan Milli Takım’ın kadrosunda yer alabilmek, orada bulunmak hem kariyerim için çok önemli, hem de benim için gurur kaynağı olacak. Umarım, Fatih Hocam beni yine aday kadroya alır.”
 
Son hedef Şampiyonlar Ligi
Türkiye’nin Avrupa Futbol Şampiyonası’nda başarılı olabileceğini vurgulayan Atınç, “Şimdiye kadar katıldığımız her büyük turnuvaya renk kattık ve önemli başarılar kazandık. Bu kez de turnuvanın en dikkat çekici ülkesi biz olacağız. Ben olsam da olmasam da Ay-Yıldızlı takımımız Fransa’ya renk katacak. Milli Takım’a seçildim, Euro 2016’da da yer alırsam bir tek büyük hedefim kalacak, o da Şampiyonlar Ligi’nde oynamak.” ifadesini kullandı.
 
"Almanlar makine gibi"
“Biz Türkler çok duygusalız. Almanlar ise sistematik. Bence duygusallık çok çok önemli. Sadece oyunumla değil, her yönümle takımıma katkı sağlamak istiyorum." diyen ve Süper Lig ile Almanya’yı kıyaslayan Atınç Nukan şunları söyledi: “Türkiye’de biz olaylara biraz daha duygusal yaklaşıyoruz. Bence bu durum takıma katkı sağlıyor. Ben defans oyuncusuyum. Ama sadece savunma yaparak ya da gol atarak, takımıma katkı sağlamanın yetersiz olduğunu düşünüyorum. Ben biraz da duygumu işin içine katmayı hedefliyorum. Bizim takımımızda da yabancılar var. Kendi hırsımızı, duygumuzu takımıma aşılıyorum. Almanlar çok sistematik. Tam bir makine. Burada forvetler, Türkiye’dekilere göre daha sert oynuyor. Bizde tam tersiydi. Türkiye’de futbol biraz ağır ve tekniğe dayalı.”
 
Atınç, Almanya’da antrenman dışındaki zamanlarında Play-Station oynadığını ya da arkadaşlarıyla yemeğe çıktığını söyledi.
 
Daha 16 yaşındayken Mustafa Denizli’nin kendisini A Takıma aldığını ve İnönü’deki Manisa maçında 30 bin kişinin önünde sahaya çıktığını belirten Atınç, “Kariyerimdeki en önemli insan Denizli’dir. Bana güvenmeyen herkesi utandırdım. Leipzig’den teklif geldiğinde Demba Ba ile konuşup, fikrini sordum. Bana ‘Hiç düşünme git’ tavsiyesinde bulundu. Hocam Ralf Rangnick tam bir deha. Elinin değdiği her futbolcunun nerelere geldiğini biliyoruz. Her futbolcu gibi ben de kendimdeki gelişimi görebiliyorum. Leipzig bir proje takımı. Arkasında çok büyük bir sponsor var. Bundesliga ayarındayız, hatta bir çok takımdan daha iyiyiz.” şeklinde konuştu.
Kaynak: Star
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Huawei, biliyorsunuz birçok başka alanda da...