#
#
Beşiktaş altyapısından yetişerek Red Bull Leipzig'e transfer olan Atınç Nukan', RedBull.com'a a konuştu.
05/07/2015 - 13:41
İnönü Stadı’nda Beşiktaş taraftarının karşısına ilk kez çıktığında henüz 16 yaşındaydı. Sonraki üç yılda yaşadığı iniş çıkışların ardından, özellikle Çanakkale Dardanelspor’daki kiralık döneminde gelişim kaydederek Beşiktaş takımının bir parçası oldu. Siyah beyazlı forma altında yakaladığı az sayıda oynama şansı bile ona Avrupa kapılarının açılmasını sağladı. Genç yaşında uzun boyu ve fiziği fark edilmiş, yetenekleri onu Beşiktaş’ın altyapısından yetişip yurtdışına giden en pahalı transfer yapmıştı. 
 
İlk kez Mustafa Denizli zamanında A takıma antrenmanlara çıkmıştın ve 16 yaşında Manisaspor karşısında forma giydin. O yaşta İnönü Stadı’na ilk çıktığında neler hissettin?
O anki heyecanımı ve mutluluğumu anlatmaya kelimeler yetmez. Yıllar boyunca hayalini kurduğum bir şeyin gerçekleşmesiydi. İlk maçta heyecandan hocamın dediklerini bile duyamamıştım. Belki de hayatımın en mutlu günüydü o gün.
 
Denizli döneminde senin jenerasyonundan başka oyuncular da örneğin Muhammed ve Erkut, A takıma çıkıp burada tutunamadılar. Sen az forma şansı bulsan da tutundun ve şimdi önemli bir transfer gerçekleştiriyorsun. Bu başarının sırrı ne?
Altyapıdan çıkıp A takıma yükselmek ve orada tutunmak çok zor. Türkiye’de herkes günlük başarılara odaklanıyor. Kimse beklemek veya sabretmek istemiyor. Bu yüzden hep iyi olmak zorundasınız. Tabii bu herkes için geçerli değil, gençlere önem veren hocalar da var. Örneğin Mustafa Denizli. Benim şansım onun tarafından seçilmek oldu. O bana inandı, güvendi ve o kadar genç yaşta formayı verdi. Ben de onun güvenini boşa çıkarmamak için çok çalıştım. Altyapıda sadece Beşiktaş’ta değil pek çok takımda çok yetenekli oyuncular var. İnşallah çok daha fazla oyuncu altyapıdan yetişerek Süper Lig’de A takımlarda forma şansı bulur.
 
HahS7H8.jpg
 
Türkiye’deki yetenekli oyunculardan bahsettin. Senden sonra, pek yakında Avrupa’ya transfer olmasını beklediğin Türk oyuncular kimler?
Avrupa’ya gidebilecek de bir sürü oyuncu var. Salih genç oyuncular arasında Roma’ya giderek bir başarı gösterdi. En yakın görünen ihtimal de Enes Ünal, onun da Manchester City yolunda olduğu konuşuluyor. Çok geniş bir nüfusa sahibiz, her çocuk spor hayatına sokakta futbol oynayarak başlıyor. Çok daha fazla oyuncu çıkabilir, mevcutlar arasından da birçok oyuncu Avrupa’ya gidebilecek güçte.
 
Röportajın devamı için tıklayınız.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Sony’den önemli bir hamle geldi. Firma konsola yönelik...