#
#
Dinamo Zagreb maçı öncesi basın toplantısında konuşan Wenger, ilk maçta rakipten bir oyuncu dopingli çıktığı için takımın da ihraç edilmesi gerektiğini savundu.
24/11/2015 - 16:23
Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Zagreb ile oynayacakları maç öncesi UEFA'nın doping konusundaki tutumunu eleştirdi. Dinamo Zagreb'in bir oyuncusunun dopingli çıkması nedeniyle turnuvadan ihraç edilmesi gerektiğini savunan Wenger, UEFA'nın dopinge göz yumduğunu öne sürdü.
 
Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Zagreb ile Arsenal'i karşı karşıya getiren maçın ardından Hırvat ekibinin oyuncularından Ariyan Ademi doping testini geçememişti. Bunun üzerine Ademi 4 yıl men cezası almış; ancak Dinamo Zagreb'e herhangi bir ceza verilmemişti. Zira UEFA kurallarına göre bir kulübün turnuvadan men edilmesi için en az 2 oyuncuda doping çıkması gerekiyor.
 
Arsenal Menajeri Arsene Wenger, mutlaka kazanmaları gereken rövanş maçı öncesi bu kuralı gündeme getirdi. Dinamo Zagreb'in de Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi gerektiğini savunan Wenger; "Bu kural temel olarak UEFA'nın dopingi kabul ettiği anlamına geliyor." dedi.
 
Wenger, doping konusundaki son açıklamalarından sonra UEFA'nın hedefi haline geldiklerini de öne sürdü. Fransız menajer, doping konusundaki çıkışından bu yana antrenman tesislerini 10 test görevlisinin ziyaret ettiğini açıkladı. Wenger, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamamaları halinde tüm dikkatlerini UEFA Avrupa Ligi'ni kazanmaya vereceklerini de söyledi.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
PlayStation 5, şimdiye kadar yapılmış en büyük oyun konsollarından. İşte tam da bu konunda...