#
#
Arjantin, Messi önderliğinde ve kadro seçimindeki tartışmaların gölgesinde yeni bir kupa macerasına başlıyor.
11/06/2018 - 15:22
Birçoklarına göre Messi’nin “tüm zamanların en iyisi” unvanını alması için Arjantin’le bir dünya kupası kazanması gerekiyor. Hem Messi hem de takım bu yükün altında zaman zaman eziliyor olsa da kulübede Jorge Sampaoli gibi bir gücün olması Tangocular lehine en büyük artılardan biri.
 
Güney Amerika’da son maça kadar elenme korkusu yaşayan Arjantin, grubu üçüncü tamamlayarak Rusya biletini aldı. Son Dünya Kupası’nda zafere çok yaklaşan Messi ve arkadaşlarının bu kupadaki şansları daha düşük görülse de Messi’nin olduğu yerde umutlar hep taze.
 
Dünya Kupası geçmişi
Tarihinin 17. Dünya Kupası macerasına başlayacak olan Arjantin, 1978 ve 1986’da zafere ulaşmayı başarmıştı. İki şampiyonluktan en fazla akılda kalanı elbette Tanrı’nın Eli gibi unutulmaz bir olayın yaşandığı 1986’ydı. Maradona günümüzde hala Arjantin tarihinin en iyisi olarak anılıyorsa bunun en büyük sebebi Messi’de aynı kupadan bulunmaması. Kupada her zaman finalin büyük adaylarından olan Arjantin, 2014’te final oynasa da Almanya’ya mağlup olmaktan kurtulamamıştı. İlginç bir şekilde, geride kalan 16 kupada yarı finalde hiç elenmediler. Ya çeyrek finalde kaldılar ya da final gördüler.
 
Anahtar oyuncu: Lionel Messi
Arjantin’de adını sıkça andığımız Messi, açık farkla takımın en büyük yıldızı. Maradona ile tarihin en iyisi rekabetinde onu daha önde görenler de mevcut. Yine de Dünya Kupası kazanmak zorunda olduğu vurgusu katıldığı tüm kupalarda daha büyük misyon yüklenmesine sebep oldu. Artık 30 yaşında olan Messi, kariyerinin en olgun ve oyun olarak da en iyi dönemindeki Dünya Kupası’na çıkacak. Baskı konusunda problem yaşamayacak ve birçok formda ve güçlü rakibi devirip çok istediği kupayı elde etmeye çalışacak.
 
Teknik direktör: Jorge Sampaoli
Arjantin Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, kariyerindeki dördüncü takımını çalıştırıyor. Universidad de Chile ile başladığı kariyeri, 3 Aralık 2012’de Şili Milli Takımı’nın başına geçtiği zaman farklı bir yöne doğru ilerledi. 2015 Copa America şampiyonluğu ile dünyayı sallayan teknik adam, 2016’da Sevilla’nın başında bekleneni veremedi ve 1 Temmuz 2017’de Arjantin’in başına geçip Messi’nin en büyük hedefini başarması için kolları sıvadı. 2015’te dünyanın en iyi milli takım teknik direktörü olan Sampaoli, unvanın hakkını verebilirse bize epey unutulmaz bir kupa izletecek.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Katlanabilir telefon Huawei Mate X, önümüzdeki yıl Huawei Mate Xs isimli daha güçlü bir versiyona...