#
#
Antalyaspor'da başkan Gültekin Gencer görevinden ayrılıyor. Samuel Eto'o transferi ile bu sezona damgasını vuran ve takımın ligin gözde ekiplerinden biri olarak anılmasına büyük katkısı olan Gencer'in dışardan gelen baskılar neticesinde görevinden ayrılacağı belirtiliyor.
01/06/2016 - 01:55
1 Haziran 2016 Çarşamba günü bir basın toplantısı yapacağı açıklanan Gültekin Gencer'in bu toplantıda istifa kararını ve gerekçelerini açıklaması bekleniyor.
 
Gültekin Gencer görevden ayrılırken Antalyaspor'da ise yeni başkan ve yönetim de belli oldu. Antalya Regnum Carya Otelleri'nin sahibi, WhoScored.com sitesinin kurucusu ve Opet Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Ali Şafak Öztürk'ün başkanlığa adaylık için teşvik edildiği ve $50M gibi bir transfer bütçesi ile başkanlığa tek aday olarak aday olacağı ve Antalyaspor'un yeni başkanı olacağı yerel medyada dillendiriliyor.
 
Antalya'daki turizm yatırımları ile bilinen Öztürk ailesinin ferdi olan Ali Şafak Öztürk, WhoScored.com sitesi sebebiyle İngiltere futbol dünyasında kurduğu yakın ilişkileri ve Chelsea'nin Antalya'da açtığı futbol okulu ile de tanınıyor.
 
Opet, Stadyuma da sponsor oluyor
Ali Şafak Öztürk'ün başkan olmasıyla beraber gelecek sezondan itibaren yeni yapılan Antalya Stadyumu'nın adının da ''Opet Antalya Arena'' olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Kulübün bu anlaşma ile büyük gelir elde edeceği belirtiliyor.
 
 
Chelsea ile ilişkiler ve Antalyaspor'a getirisi
Dillendirilen bir başka proje ise Öztürk'ün Chelsea ile olan sıkı ilişkilerinden ötürü Antalyaspor ile Chelsea arasında bir altyapı anlaşması yapılacağı ve Chelsea'de yer bulamayan oyuncuların Antalyaspor'da değerlendirilmesi üzerine bir mutabakat sağlanacağı ifade ediliyor.
 
Dış basında ve sosyal medyada haberin etkisi
Ali Şafak Öztürk kendi twitter hesabından herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen sahibi olduğu WhoScored'un ortaklarından Cristiano Acconci twitter hesabından Öztürk'ün Antalyaspor başkanlığını doğruladı.
 
 
Bu tweet altındaki yazışmalardan Antalyaspor için WhoScored ekibi üzerinden de bir scout ekibi / futbol direktörlüğü oluşturulabileceğine yönelik intiba edinildi.
 
Telegraph'dan Ali Tweedale
 
BTSport yorumcularından ve ESPN yazarı James Horncastle
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sosyal medya devi Facebook, yeni bir deneysel uygulama ile karşımızda. Bu sefer firmadan Tuned uygulaması gelmiş...