#
#
Altınordu, İyi Taraftar Projesi adında yeni bir etkinliğini kamuoyuyla paylaştı.
03/02/2019 - 18:07
Good Supporters (İyi Taraftar) projesi, Altınordu Futbol Kulübü’nün, geleceğin taraftarı olan tüm çocuklarımızı hem kendilerine hem topluma hem de çevreye duyarlı bireyler olmaları için Cinsiyet Eşitliği, Çevresel Farkındalık, Sağlık, Güvenlik, Saygı ve Fair Play konularında eğittiği ve futbol dünyasını “taraftarlık olgusunu pozitif bir şekilde yeniden tasarlamaya” davet ettiği global bir Taraftarlık projesidir.
 
Projenin liderliğini Altınordu Uluslararası Projeler Yönetmeni olan Can Yazıcı’nın yaptığı Good Supporters (İyi Taraftar) projesi 2019-2020 sezonunda uygulanmak üzere Ekim ayında İsviçre’de UEFA’ya sunulmuştur.
 
1 Şubat 2019 Cuma günü (dün) yapılan demo etkinlik gününde 13 kız ve 12 erkek çocuk İyi Taraftar olarak Cinsiyet Eşitliği, Çevresel Farkındalık, Sağlık, Güvenlik, Saygı ve Fair Play eğitimleri aldılar. Stadyum içinde & dışında pozitif davranış, tribünleri temiz tutma, çöp ayrıştırma, konuk taraftar & görevliler ile etkili iletişim, empati ve kişisel gelişim eğitimlerinden geçtiler. Sonra ise birlikte pankart boyadılar, çöplerini ayrıştırdılar ve ağaç diktiler. Böylelikle, çevremizi korumazsak futbol oynayacak yeşil alanların da olmayacağının bilinci tüm çocuklara aşılanmış oldu ve geleceğin bilinçli taraftarı olmaları için ihtiyaç duydukları bilgiler aktarıldı.
 
Altınordu x Karabükspor maçında futbolcular “Futbol iyi taraftarla güzel” pankartıyla sahaya çıkarken, çocuklar ise birlikte boyadıkları “Dünya Okyanuslarla Güzel” ve “Dünya Yeşille Güzel” pankartları ile tribünde her iki takımı da pozitif marşlarla desteklediler.
 
Aynı proje önümüzdeki senelerde partner kulüplerde ve uluslararası organizasyonlarda da uygulanıyor olacak. Altınordu Futbol Kulübü bu projeyle futbol dünyasını “taraftarlık olgusunu pozitif bir şekilde yeniden tasarlamaya” davet ederek yine futbol dünyasına pozitif ilklerden birini sunuyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Süper
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başlangıç fiyatı geçtiğimiz aya göre yaklaşık 150 bin TL zamlanan 2021 Skoda Octavia...