#
#
Altınordu takımında bu sene transfer edilen 27 yaşındaki oyuncu İrfan Başaran, kulübün disiplin yönetmeliğine takıldı.
12/07/2016 - 18:45
Kulübün Torbalı'daki normalde altyapı takımlarının kullandığı tesisi kullanan oyuncu, duş aldıktan sonra kullandığı bornozu ıslak şekilde odada yerde bırakınca, kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan tarafından kulüpten yollandı.
 
DHA'dan Mustafa Köprülü'nün haberine göre olay şöyle gelişti: 
 
10 Temmuz Pazar günü A Takımı, AFMO (Altınordu Futbol Meslek Yüksekokulu) tesislerinde antrenman yapıyor. Kulüp idaresi de aynı saatlerde TRTSpor'un naklen yayınıyla orada bulunuyor. Bu tesislerde normalde U16, U17 ve U18 genç takımları idman yapıyor ve kalıyorlar. Ancak o gün tatildeler. Antrenman ve canlı yayın bittikten sonra kulüp yetkilileri tesisleri gezdirirken 108 no'lu odanın kapısının açık olduğu görülüyor başkan tarafından.
 
 
Daha sonra olanları Başkan Seyit Mehmet Özkan şöyle anlatıyor: ''Tesis Amiri'ni çağırdım. Bu odada kim kalıyor diye sordum. Genç oyuncularımız tatilde, A takıma yeni gelen bir oyuncumuzun acilen havaalanına gitmesi gerekiyormuş, burada duş alıp, hızlıca tesisten ayrıldığını söyledi. Genel Kaptanımız'ı çağırdım. Kim bu yeni oyuncumuz dedim. İrfan Başaran dedi. Cep telefonunu istedim ve kendisine bir sms yolladım:

 
''İrfan, ben S. Mehmet Özkan.. Odada bornozu yerde bırakmışsın. Geldiğinde buraya uğra, bornozu yerine as !.. İyi yolculuklar.''


Pazartesi günü İrfan gelmiş. Bornozu yerine asmış, genel kaptanımıza da bu bornozu yerden alıp asmak, bana ağır geldi, ben burada yapamayacağım demiş ve gitmiş. Olanların hepsi bu.''
 
Durumu bu şekilde özetleyen Seyit Mehmet Özkan, şunları da ekliyor: ''Profesyonellik kavramının henüz olgunlaşmadığına dair basit bir yaşanmışlık hikayesi bu. Biz Öz kaynağımızdan yetiştirmekte olduğumuz evlatlarımıza elden geldiğince öğretmeye çalışıyoruz. Kusur, sadece futbolcularda değil, öğretmeyen yetişkinlerde de''.
 
Sosyal medyada tepkiler
Olaya dair sosyal medyada bir çok tepki de oluştu. Bazı taraftarlar bu tavrı olumlu bulurken, bazıları ise karşı çıktı.
Facebook'da olaya dair yorumları okumak için tıklayın.
Twitterda yazılanlar.
 
İrfan Başaran'dan Yanıt
Haberin dün yayınlanmasından sonra bugün İrfan Başaran instagram hesabından bir açıklama yayınladı: "Ne kadar çok sevenim varmış. Arayan mesaj atan destek olan herkesten Allah razı olsun. Altınordu Kulübü'nden kendi isteğimle ayrıldım. Sebebi ise Bornoz değildir. Aşırı derecede yüksek egonun olduğu yerde değil futbol oynamak nefes almak bile zor geldi..."
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yeni Ford Puma; dikkat çekici tasarımı, segmentine yeni soluk getiren teknoloji ve hayatı kolaylaştıran...