#
#
Altınordu'nun 6-7-8 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği U12 İzmir Cup'ta başlama vuruşunu yapmak üzere Türkiye'ye yeniden gelen Alex de Souza, turnuva öncesi İstanbul'da basının karşısına çıktı.
03/04/2018 - 14:08
Petrol Ofisi ile Altınordu'nun yol arkadaşlığı kapsamında turnuvaya davet edilen Alex de Souza, dünyanın önde gelen takımlarının 12 yaş altı takımlarının katılacağı turnuvada genç jenerasyonun heyecanını zirveye ulaştıracak. Çırağan Sarayı'ndaki basın toplantısına Altınordu Kulübü Başkan Vekili Barış Orhunbilge ve Petrol Ofisi Yönetici Ortağı Mehmet Abbasoğlu ile beraber katılan Alex, basının ve Altınordu U12 takımından genç futbolcuların sorularını yanıtladı. 
 
''Türkiye'ye gelmeden önce Altınordu Kulübü hakkında fikrim vardı. Galatasaray maçı için buraya geldiğimde kendileriyle oturduğumuzda biraz daha tanıma ve mutlu olma fırsatına eriştim. Altınordu'ya projeden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Gelecekte meyvelerinizi alacağınız projeye gönül vermek kolay değildir.'' sözleriyle konuşmasına başlayan Alex oğlu Felipe'nin de futbola aşık bir çocuk olduğunu dile getirdi: ''Felipe futbola ve futbol topuna aşık bir çocuk. İlerleyen zamanlarda onu hep futbol oynarken göreceğimizi düşünüyorum. Profesyonel futbolcu olur mu hayat onu nasıl yönlendirir bilmiyorum ama onu futbol topuyla göreceğimiz kesin.''
 
 
Alex, Brezilya'da genç yaşlarda A takıma yükselme şansı bulunduğunu, çok çalışmanın ve yeteneğin, A takım kapılarını her oyuncuya açtığını söyledi: “Brezilya’da bir oyuncu 15 yaşına kadar idmanları kaldırabiliyor ve beraberinde özel yetenekleri de varsa A takımına alınır. Ben de bu konuda canlı örneğim, 17 yaşında A takımla maça çıktım.”
 
 
Altınordulu çocuklardan gelen sorulara da içtenlikle yanıt veren Alex, nasıl her maça motive olup sakin kaldığını ''Dışarıdan görünen bu. Aslında o kadar da sakin değilim. Sevdiğim işi yapmakla anlatabilirim. 35 yaşında bırakırken o tutkuyla bıraktım. Yaptığım işi sevmekle başardım. Her gün biraz daha iyiye gitmek gerek. Bir seviye üstünü hedeflemek gerek.'' sözleriyle açıkladı. 
 
Alex'in açıklamalarının büyük çoğunluğunda genç futbolculara verdiği tavsiyeler çok çalışmak ve sevilen işi yapmak oldu. İyi bir kaptan olmanın anahtarına da değinen Alex, bunun herkesi anlamak ve takımdaki tüm oyuncularla iletişim halinde olmaktan geçtiğini söyledi.
 
Altınordu Kulübü Başkan Vekili Barış Orhunbilge, ''Alex'e 'hoş geldin' diyorum. Geriye dönüp baktığınızda ne yaptınız derlerse, cevabımızın 'bu toprakların çocuklarına güvendik' olacaktır.'' diyerek turnuvayı ve Altınordu'nun misyonunu, yapmak istediklerini özetledi. 
 
 
Petrol Ofisi Yönetici Ortağı Mehmet Abbasoğlu ise ''Altınordu geleceğin altyapısını oluşturan güzide kulüplerimizden. Bu birliktelikten keyif alıyoruz. Kar amacı gütmeyen bir yol arkadaşlığı bize keyif veriyor.'' diyerek Türk futboluna ve Altınordu'nun geleceğine yaptıkları yatırımdan ve yol arkadaşlığından ne kadar memnun olduklarını açıkladı.
 
U12 İzmir Cup, 6 Nisan'da Alex'in başlama vuruşuyla başlayacak ve onlarca takımdan yüzlerce genç yıldız adayı, kendilerini kanıtlamak için en iyi performanslarını ortaya koyacak. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Hollandalı internet sayfası GalaxyClub, Samsung Galaxy Note 20 ailesiyle gelmesi planlanan renk seçeneklerini paylaştı....