#
#
Tribün Dergi'yi hatırlayan var mı? Hani cebe sığan içinden futbol ve tribün hikayeleri akan dergi.. Kısa ömürlüydü. Şimdi hangi sayısıydı hatırlamıyorum ama bayrak adamlar başlıklı bir yazı yazmıştım.
20/04/2012 - 02:32
İtalyanca'daki ''Bandiera'' kelimesinin kafasını gözünü yararak uyarladığım iki kelime. Üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmiş. O yazıda adı geçen bayrak adamlardan futbolu bırakanlar da oldu, bayrak adamlığı bırakıp başka kulüplerin formalarını giyenler de... Owen, Maldini, Nesta, Bülent Korkmaz...
 
Şimdi iki adamın ortak kararı var. İki bayrak adamın... Birinden zorla aldılar formasını. 3F vakasında bileti kesilecekti de de yüreği yememişti o zaman Real Madrid yönetiminin. Fernando Hierro gitti, Fernando Morientes gitti, Fernando Redondo gitti o kaldı.. Raul da Mourinho gelince valizi topladı. Şık bir kulüp seçti kendine.. Pes etmeyen adamın tercihiydi.. Katar'a giden, Katar'a gider kafasıyla bir alt liglere giden adam olmadı. Rakamları boşverelim. Schalke 04'de de taraftarın sevgilisi olmayı başardı. Orada da sadece ter akıtmadı, kanı da döküldü sahaya... Şimdi seneye Schalke 04'de olmayacağı açıklandı. Schalke yönetimi 7 numaralı formayı müzeye kaldırmak gibi bir dangalık da yapmış ya o ayrı! Raul, İspanya'da bir kulüpte forma giymez. ''Avrupa'da oynamayacağım'' diyerek zaten iki kapıyı açık bırakıyor. Ya Katar ya da ABD.
 
Del Piero'nun Juventus kariyeri Raul'un Real Madrid kariyerinden de uzun. 20 sene. Öyle 20 sene yazmak kolay, gel de oyna! Del Piero üç yaş daha büyük Raul'dan. Juventus'un yeni sezon kadrosunda ona da yer yok. Biraz vefasızlık var işin içinde. Conte'nin fazla profesyonelliği. Bir yıl daha kalmak istese de geçen sezon yapamadıklarını bu sezon yaptılar Del Piero'ya. Küme düştüğünde gemiyi terk etmeyen üç adamdan birine... Dört gün sonra yeni biyografisi çıkıyor piyasaya. Pes etmediğini o kitabın kapağından ilan ediyor Del Piero. Daha oynayalım diyor. Onun bileti yüksek ihtimalle ABD'ye...
 
İkisi de özel gol sevinçleriyle anılacaklar. Raul'un yüzüğünü öpmesi. Del Piero'nun dilini çıkarması. Gecenin bu vakti ne kadar büyük futbolcu olduklarına dair uzun cümleler kurmak delilik. İkisinin de tüm kariyerlerini bir maç eksik bir maç fazla takip etti birden fazla nesil. Öyle 40 yıl öncesinin hiç izlemediğin topçusuna övgüler yağdırmak gibi kofti değil mesele. İkisi de özel hayatlarında yakaladıkları çizgiyle buralara geldiler.
 
Raul, 4 çocuk babası, Del Piero iki... İkisi de magazinden uzak durdular, skandallara karışmadılar. Bayrak adamlığın hakkını sonuna kadar verdiler iki efsane kulüpte... Bu saatten sonra nerede topa vursalar artık bize istatistikleri kadar yakın olacaklar. Gözden uzakta ligler, gözden uzak takımlar... Raul... Del Piero... Saygılar... Sevgiler...
 
Bülent Timurlenk

https://twitter.com/timblnt
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
İtalyan abiler buna “bandiera” diyorlarmış.
 
Son yıllarda garip bir olay başladı. “Seneye gözü kapalı Avrupa’ya gider bilmemkaç milyon eurolara”
 
Kendi toprağında salınmadan, Cuma-Pazartesi’leri göndere çekilmeden, ucu rüzgardan yıpranmadan hemen konsolosluk bahçesine yollama peşindeyiz.
 
Son yıllarda biraz sahada değil dışarısı için “bayrak adam” arayışı başladı. Sahalarda olmayınca eskiden “bayrak olmuş/olmaya çalışmış” ları kenar yönetimlerde veya “hakkımızı korusun” diye yorumcu yapıyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
FETÖ -- Galatasaray
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
tottı reıs
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Adana Demirspor içinde Muharrem Gülergin dir
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bu konuda Daniele De Rossi'nin hakkının yendiğini düşünürüm. En az Totti kadar büyük bir efsane ve bayrak adamdır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Günümüzden örnek verirsek benim için bayrak adam Enes Ünal'dır. Giderken yaptığı açıklamaları,şehire aidiyeti ortada. Bursasporluluğu tartışılmaz inşallah daha büyük formalarda bizi temsil eder Allah yolunu açık etsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Samsunspor için bayrak adam Nuri Asan'dır. Futbolcudur, hocadır. Camiasını paraya pula satmayıp İstanbul'a sırt çevirmiştir. Dahası deplasman yolunda can vermiştir. Bakmayın bizim duyuramadığımıza "bayrak adam" tabirinin içini bu denli doldurabilen adam kolay kolay çıkmaz.Toprağın bol olsun Samsunspor'u en çok seven adam.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Büyük Kaptan
Bülent Korkmaz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bayrak adam
 
Karagümrük-bozkurt maçına geç kalıp sonrasında sandalla maçın 2.yarısına yetişen ve attığı 6 golle Karagümrük'ün galip gelmesini sağlayan HAKKI YETEN dir bayrak adam. Daha o zamanlardan Beşiktaş'a gitmeden BABA lakabını hakeden insandır.
 
1942 yılında Vefa ile birleşmemizi isteyenlere hayır diyerek baskılara boyun eğmeyip bunu kabul etmeyen insanlardır benim için bayrak adam.
 
1982-1983 yılında Karagümrük ile sözleşme imzalarken "hocam bizim maddi imkanlarımız kötü. takımı ligde bırakın yeterli. o zaman sizede prim veririz" sözüne "Ya şampiyon olursak" şeklinde yanıt vererek hedef gösteren ve bu hedefi tutturan DATCU dur bayrak adam.
 
Kulübümüzde aynı anda hem altyapı hem A takımın hocalığını yaparak tesislerden sadece evine gidip yatmak için ayrılan, bu uğurda evlilik dahi yapmayan Rahmetli Coşkun ÖKSÜZ hocamızdır bayrak adam.
 
tarihimizde 2 sefer düştüğümüz amatör batağından parayla pulla değil alnımızın akıyla inanarak savaşarak çıkmamızı sağlayan Başkandan yöneticisine esnafına futbolcusuna aşçısına malzemecisine kadar emek verenlerdir bayrak adam.
 
Kulübüme şerefiyle onuruyla hizmet edip 91 yıllık tarihimizde bir tuğla koyanlardır bayrak adam.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa sunulacak iPhone 13 Pro, Geekbench testine tabii tutuldu....