#
#
Avcı, takımının Antalya'daki idmanı öncesi soruları yanıtladı.
03/01/2016 - 21:41
Spor Toto Süper Lig'de sezonun flaş ekiplerinden biri olan Medipol Başakşehir, devre arası kamp çalışmalarını Antalya Belek'te sürdürürken Teknik Direktör Abdullah Avcı, akşam saatlerindeki antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
29 puanla 5. sırada tamamladıkları ilk yarıyı değerlendiren Avcı, "Genelde hep tabela üzerinden konuşulduğu için artı 1 puan fazla aldık. Geçen sene devreyi 28 puanla, bu sene ise 29 puanla kapattık. Sıralamada geçen sene dördüncüydük, bu sene beşinciyiz. Bu anlamda da pek bir değişiklik yok ama oyun kalitesinde geçen seneden farklı olarak hücum opsiyonlarını fazla çalıştık. Bunlar istatistiki verilere de son derece sağlıklı biçimde yansıyor. Gelişen bir oyunumuz var, bu da bizi mutlu ediyor. Umarım ikinci yarıda da skor anlamında bunun üzerine biraz daha koyarak devam ederiz." diye konuştu.
 
"35 puanda olabilirdik"
Oyuncularının, teknik ve taktik çalışmalarda oldukça istekli olduğunu belirten Abdullah Avcı, "Çalışmalarımızda olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bugün ligde bulunduğumuz yer iyi ama daha fazlası da olabilirdi. 32, 33, 35 puanlarda da olabilirdik. Zaman zaman bizim hatalarımız oldu, zaman zaman oyunlar sıkıntılı oldu. Yanlış kararlar oldu ama futbolun içinde bunlar var. Özellikle bu kamp döneminde ilk yarının değerlendirmelerini yaptıktan sonra önümüzdeki süreçte üzerine koyarak gideceğiz diye düşünüyorum." ifadeleri kullandı.
 
Transferde aceleci davranmayacaklarını açıklayan Avcı, ekip olarak son derece sağlıklı bir biçimde çalıştıklarını vurgularken ismi Başakşehir'le anılan Mustafa Pektemek içinse "Bu transferle ilgili bir gelişme yok. Beşiktaş üç kulvarda yarışıyor. Mustafa'ya ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Mustafa, Türk futbolu için de değerli bir oyuncu. Şu an öyle bir tasarrufumuz yok." dedi.
 
"Ligimiz giderek gelişiyor"
Ligde birbirine fazlasıyla yakın olan puanlarla ilgili de değerlendirmeler yapan Avcı, "Bu sene bu puanlardaki takım sayısı fazlalaştı. Özellikle puan ortalaması yukarılarda gidiyor, galibiyetler çok olmaya başladı. Kasımpaşa önemli bir çıkış yaptı, Akhisar Belediyespor öyle, Konyaspor bunun altında... Trabzonspor önemli bir takım. Bursaspor alttan çıkış yapabilir. Biz geçen seneden beri bu potanın içindeyiz. UEFA Avrupa Ligi için yarış olacakmış gibi duruyor. Yukarının kazanma sayısı ne kadar olacak bilemem. Üst sıralarda da son derece değerli takımlar var. Galatasaray dört sezonda üç şampiyonluk aldı. Futbolda inişler çıkışlar var. Biz ne kadar yukarıya doğru adım atabilirsek atmaya çalışacağız. Geçen sene biz özellikle Bursaspor ve Trabzonspor ile dördüncülük yarışı vermiştik. Bu sezon bu takım sayısı fazlalaştı. Bu durum ligin daha iyiye geliştiğini gösteriyor." şeklinde konuştu.
 
"İstikrarın olduğu yerde başarı var"
Özellikle geçtiğimiz hafta Yılmaz Vural'ın göreve geldikten 5 gün sonra Gençlerbirliği'nden gönderilmesiyle gündeme gelen sık teknik direktör değişikliklerini de yorumlayan deneyimli çalıştırıcı, "Türk futbolunda gündeme alınması gereken, uygulama ve denetlemeyle gitmesi gereken konular var. Antrenör değişiminin devamlı olduğu bir dönemi yaşıyoruz ve bu giderek artıyor. Bunun tam tersi ben kendi adıma takımımın başında toplamda sekizinci senem olacak. İstikrar ve sürekliliğin, değişimin, gelişimin olduğu yerlerde genelde başarı var. Sirkülasyonun çok fazla olduğu yerlerde de günü, seneyi kurtarıyorsun ve diğer sezon başka sıkıntılar yaşıyorsun. Bu konunun da çok sağlıklı bir biçimde bir yere oturması lazım. Sadece teknik direktörler mi bu işin bedelini ödeyecekler? Bu çok önemli bir meslek, önemli detayları var. Buna da insanların saygı göstermesini rica ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İHA)
Kaynak: Goal TR
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Huawei Kurucusu Ren Zhengfei, Google ve Android servislerinin Huawei ürünleri özelindeki kısıtlamalarını...