#
#
Türkiye'nin en eski spor organizasyonlarından TED OPEN'ların 70.'si geçen hafta boyunca Tarabya TED Tesisleri'nde oynandı.
17/09/2018 - 04:15
American Express'in ana sponsor olduğu ATP Challenger Turu’nun prestijli turnuvalarından TED Open İstanbul Challenger’da 70. yıl heyecanı sona erdi. Vatandaşı Quentin Halys'i set vermeden 6-3 ve 6-4'le geçen Fransız raket Corention Moutet bu sezonun şampiyonu oldu.
 
Toplamda 75 bin dolar para ödüllü turnuvada mücadele eden 19 yaşındaki Fransız raket Corentin Moutet, dört kez servis kırdığı ilk seti 6-3 kazandı. İlk dört oyunu 2-2 ile geçilen ikinci sette Halys'ın servisini iki kez kıran Moutet, bu seti de 6-4 alarak Challenger seviyesinde ikinci, toplamda ise altıncı turnuva şampiyonluğunu elde etti.
 
 
1 saat 22 dakika süren final maçında set vermeyen Moutet, turnuva boyunca sadece yarı final maçında yine Fransız Antoine Hoang'a set verdi. Moutet, sadece 11 gün önce Fransa Cassis Challenger'da oynadığı Quentin Halys'a ilk turda 7-6 (7/4) ve 6-4'le mağlup olarak elenmişti. Moutet bir nevi rövanşı da kazanmış oldu.
 
Şampiyonu Moutet ve finalist Halys, kupalarını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TED Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tınaz ve Garanti Bankası Kurumsal İletişim Yöneticisi Şebnem Şayakçı’nın elinden aldı.
 
Marsel İlhan da tribündeydi
Türkiye'nin teniste ATP sıralamasında en yüksek derecesini elde eden Marsel İlhan da tribünde finali izleyenler arasındaydı. Marsel'in çevresiyle ilgilenmediği ve korta odaklandığı dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan ''Tenisi bıraktı'' haberlerini yalanlamış ve kendi adıyla bir Tenis Akademisi kuracağının haberini vermişti.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
http://www.tribundergi.com/haber/70-ted ... tin-moutet
 
Dün sıkı bir final maçı oldu. Corentin Moutet adının ilerleyen zamanda çok duyulması muhtemel. Kendi adıma çocukluk zamanlarını hatırlamak gibi oldu. Ufakken abimin beni Hilton Oteli arkasındaki o zamanki TED tesislerinde düzenlenen TED OPEN'a götürürdü. Yılllar sonra TED OPEN finali, ruhen iyi geldi.
 
Ancak tenis maçı izleyen Türk toplumu diye gerçekten büyük bir rezillik var.
Bir telefonla konusma meselesi, otekisi de cocuklari maca getirmek.
 
Bugün final maçında bir sığır eliyle telefonu kapatıp tribünde 3-4 dakika telefonla konuştu. Sesinin korta kuzu me'lemesi gibi yayıldığından bihaber. Oyuncu delirdi, sonunda hakem de delirdi. İkaz etti. Sığır hiçbir şey yapmamış gibi telefonu indirdi. Türk insanı eğitilmezdir.
 
Çocklarını tenis maçlarına getiren aileler, getirmeden önce çocuklarınıza tenis maçında sessiz olmasını tembih edemiyor, bunu öğretemiyorsanız, tenise heveslenir diye kortlara getirmeyin bir zahmet. Bir halt olmaz o çocuklardan. O kadar rahatlar i cocuklar oyun arasi olmadan gecis alanlarinda tribun aralarinda kosturuyorlar. Yahu cocuk parki degil orasi ve tenisin en temel unsuru tribündeki sessizlik kuralindan bihabersiniz.
 
Ah bir turnuva daha gitti.
Bugun ogrendim ki Nisan-Mayis'taki ATP turnuvası, TEB BNP PARIBAS, ATP 2019 takviminden cikarilmis. WTA ise belirsiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ted Open'ı burdan hatırlayanlar var mı acaba ?
 
 
80'lerin sonuna doğru hafızamda yer alan Hilton Oteli'nin oradaki kortlarda düzenlenen Ted Open'lara abimle gittiğim. Belki futboldan daha önce bir spor müsabakasını tribünden izlemem tenis olmuştur. O yıllar Ted Open bir, Tüyap Kitap Fuarı (Tepebaşı'ndaki) iki. Akıldan çıkmayan mutlaka gidilmesi gereken iki etkinlikti.
Yine Ted Open zamanı Schweppes gazozları x adet kapağa karşılık formikadan tenis raketi verirdi. Ondan alabilmek ne önemliydi. O zamanlar Schweppes, Coca Cola'dan daha albenili bir içecek ve markaydı. Tshirt ve şapkalarını bulabilmek kıymetliydi.
 
Neyse, Ted Open 70.'si düzenleniyor. Şu günlerde Tarabya TED Tesisleri'nde.
Belki meraklısı vardır diye buraya iliştiriyorum.
Ben final maçına mutlaka gideceğim, öncesinde de giden olursa tribünde görüşmek üzere.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Fraunhofer ve büyük partnerleri kısa süre önce video tarafında gelecek için önemli bir duyuru...