#
#
2 Haziran’da Küba’da milli takım ile bir hazırlık maçı oynayacak New York Cosmos, bu ülkeye 38 yıl sonra gidecek ilk ABD futbol takımı olacak.
17/03/2015 - 19:52
ABD’nin New York Cosmos futbol takımı ülke tarihine geçecek bir adım attı. Cosmos, yapılan anlaşmayla 2 Haziran’da Küba Milli Takımı ile bir hazırlık maçı oynayacak.
 
Soğuk Savaş dönemi sonrası son dönemde yumuşayan iki ülke ilişkilerinde Washington ile Havana arasındaki diplomatik diyalog da bu maça ön ayak oldu. İki takımın geçtiğimiz Ocak ayında Jamaika’da düzenlenen 20 Yaş Altı Kuzey ve Orta Amerika Futbol Şampiyonası sırasında anlaşmaya vardıkları bildirildi.
 
En son Chicago gitmişti
New York Cosmos
, 1978’de Chiacao Sting’in ardından Küba’da oynayacak ABD’nin ilk profesyonel futbol takımı olacak. 2008’de ABD Amatör Milli Takımı, Küba’da karşılaşma oynamıştı. Pele ve Franz Beckenbauer’in bir dönem formasını giydiği New York Cosmos’un şu andaki en büyük yıldızı ise Real Madrid’in eski futbolcusu Raul.
 
Gideceği 42. Ülke
Cosmos Teknik Direktörü Giovanni Savarese, kulübün bir futbol elçisi olduğunu belirterek, Küba’nın tarihlerinde takımın gideceği 42. ülke olduğunu da kaydetti. Küba’da son dönemde futbola yoğun ilgi var. Beyzbolun en popüler spor olduğu ülkede, sokaklarda çok sayıda Real Madrid ve Barcelona forması giymiş gençleri görmek mümkün.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Markasının amiral gemisi rolünü üstlenmeye devam eden 2020 Opel Insignia, piyasadaki yükseliş trendlerine...