#
#
Erkekler yol bisikletinin de köklü ekiplerinden Lotto Soudal'in kadın takımı, 37 yaşındaki amatör bisikletçi Marie Dessart'la profesyonel sözleşme imzaladı.
20/11/2018 - 16:46
Belçikalı Dessart, geçtiğimiz ay İtalya Varese'de düzenlenen UCI Gran Fondo Dünya Şampiyonası'nda 35-39 yaş kategorisinde birinciliği elde etmişti. Onun bu performansı, bir anda birçok amatör bisikletçinin hayallerinin peşinden koşması için örnek alınacak bir hikayeye dönüştü ve Lottou Soudal kadın takımı, kendisiyle profesyonel sözleşmeye imza attı. 37 yaşındaki Dessart, bir anda Gran Fondo yerine World Tour yarışlarına katılacak bir isme dönüştü. 
 
Lotto Soudal'in web sitesine konuşan Marie Dessart, "Benim yaşımda biri için harika bir fırsat. Bir hayal gerçek oldu. Geçtiğimiz 2-3 yılda amatör yarışlarda iyi sonuçlar elde ettim ama bir elit takımda yarışmak için artık çok geç olduğunu düşünüyordum. Ancak her şey aniden gerçeğe dönüştü." açıklamasıyla sözlerine başladı. 
 
 
Eski bir triatlet olan Dessart, son beş yılda tamamen bisiklete odaklandı ve belki de hiçbir zaman gerçek olmayacağını düşündüğü hayallerine kavuştu: "Bazı Ironman yarışlarına katıldım, bisiklette çok iyiydim ama koşuda çoğu kişi beni geçiyordu, bu yüzden tamamen bisiklete odaklandım. Dağları seviyorum, bu yüzden gran fondolarda yarışıyordum. Uzun tırmanışlardaki eforları seviyorum ve zaten bir tırmanışçı fiziğine sahibim. Üstelik harika manzaraların arasından geçiyorsunuz."
 
"Lotto Soudal, benimle düz etaplarda yarışmam için anlaşmadı." diyen Dessart, eski profesyonellerden olan Ludivine Henrion'a da bu transferi için teşekkür etti ve sözlerini şöyle tamamladı: "Bir veya birkaç günlük engebeli etaplarda veya tırmanış etaplarında yarışacağım. Profesyonel bir takımın ve teknik ekibin parçası olacağım için benim için büyük bir değişim olacak. Bunun bana ne kadar olumlu etki edeceğini çok merak ediyorum. Bilinmez ve büyük bir maceraya adım atıyorum. Takımın bana olan güvenine değecek bir isim olduğumu kanıtlamak ve yol boyunca iyi bir ilerleme kaydetmek istiyorum. Farklı bir yaşam tarzını gerektirecek bir yolculuk olacak ama gerçekten hayallerimi en üst seviyede yaşamayı istiyorum."
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün orta seviye cihazları arasına Samsung Galaxy A13 5G modelini...