#
#
Dünya Kupası’nda Fransa’nın rakibini belirleyecek maçın sonunda 1998’in rövanşı ya da İngiltere’nin 1966’dan sonra hayalini kurduğu finalden biri gerçeğe dönecek.
11/07/2018 - 20:07
Fransa’nın ev sahibi olduğu 1998’de yarı finalde kendilerine elenen Hırvatistan ile 1966’dan sonra ilk kez kupaya bu kadar çok yaklaşan ve iddialı olan İngiltere’den birinin hayalleri suya düşecek.
 
Gruplarda muhteşem bir performans ortaya koyarak kupanın bir numaralı favorisi gibi gözüken ancak hem son 16’dan hem de çeyrek finalden penaltılarla kurtulabilien Hırvatistan, Vrsaljko’nun sakatlığı ile sarsıldı ama tecrübeli oyuncu “Bir bacağım kalsa da sahadayım” diyerek iddiasını ortaya koymuştu. İki uzatma ve penaltı yaşayan takımda Mandzukic ve asla yorgun olmayacaklarını ve son saniyeye dek savaşacaklarını belirtti. Böyle motive olmuş bir oyuncu grubunun kolay kolay psikolojik yıkım yaşaması zordur ki geçmişinde penaltı travması olan bir takım olarak iki kez penaltılarla kazanmak tüm olmusuz hatırlaraı da kenara koymalarını sağladı. Tarihlerinin ilk şampiyonluğuna ilk kez bu denli yakın olan Hırvatlar, İngiltere’nin genç ve enerjik takımına karşı koyar mı bilemeyiz ama oyuncularının yürekleri mücadeleyi 90 dakika boyunca canlı tutacak.
 
İngiltere ise 28 yıl sonra yeniden Dünya Kupası yarı finali oynuyor. 1966’daki şampiyonluğun yaşandığı dönemde birçok benzer spor olayının 2018’de de gerçekleşmesi nedeniyle “It’s coming home” şarkılarını dillerden düşürmeyip kupadaki iddialarını kaderle de bağladılar. Grupta bilerek ikinci olup yarı finale daha kolay yoldan gelmeyi seçtiler ve liderliğe ittikleri Belçika, yarı finalde elendi. Eğer İngiltere final oynarsa grubun son gününde yaptığı eleştirilen hareket haklı çıkmış olacak. Pickford gibi bir yıldız kazanan, yıldızlarla dolu jenerasyon olmadan da başarı gelebildiğine inanan İngilizler için buraya gelmek bile büyük başarıydı, bundan sonra hafta sonu sıralamanın hangi basamağında olurlarsa olsunlar gelecek kupalarda inanacakları çok şey olacak.
 
İki takım adına tarihi maçta düdük çalacak Cüneyt Çakır ise başarılı Dünya Kupası performansını yarı finalde de takdir toplayarak taçlandırmak isteyecek.
 
İki ülkenin yanında Türkiye’nin de heyecan duymasını sağlayan maçın sonunda iki takım da çok şey kazanacak. Ancak elenen taraf Hırvatistan olursa bu jenerasyon için 2022 çok geç olacak. İngilizler için ise bu kadro tüm iskeletiyle 2022’ye devam edeceği için enseyi karartmanın hiçbir anlamı olmayacak. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Nike ilginç tasarımlarına bir yenisiyle devam ederken Dünya’nın düz olduğunu savunanlar...