#
#
Haftasonu oynanan Fenerbahçe - Galatasaray maçından sonra yaşananlar arkasından 1907 Gençlik grubu sitesinden "Unutmayacağız" başlığıyla bir bildiri yayınladı...
16/05/2012 - 00:02
1907 Gençlik'in yayınladığı "Unutmayacağız" başlıklı bildiri:
 
Cumartesi akşamı maç öncesi ve sonrasında yaşananları tekrardan anlatmak istemiyoruz. Olanları değil olması gerekenler hakkında konuşalım:
 
Maç öncesinde, esnasında ve sonrasında, maçın önemiyle kıyaslayınca makul ölçülerde sakin bir taraftar profili nasıl oldu da bir anda çıldırma noktasına geldi?
 
Şu ana kadar devlet erkanından gelen açıklamalardan anladığımız, otoriteler tribün tarihinin en büyük patlamalarından birisini yine taraftara mal etme kolaycılığına kaçıyor. İsyan ettirilme haline değil, isyan etme haline odaklanmış bir anlayışla yaklaşıyorlar meseleye. Ne yazık ki; her zamanki gibi devlet karşısında bu ülkenin vatandaşı hatalı.
 
Meselenin özü, cumartesi akşamı maç öncesi ve sonrasında yaşanan olaylar polisin gereksiz ve abartılı uygulamalarıyla kontrolden çıkmıştır. Polis çoğu zaman olduğu gibi yine toplumsal bir vakayı yönetememiş, sonuç olarak hem kendisinin hem de taraftarların zarar gördüğü bir süreç yaşanmıştır. 
 
Polisin görevi nemden tahrik olmak değil, gerginleşen ortamı sakinleştirmektir. Ülkemizde ise tam tersine, polis herkesten önce tahrik olmayı ve tahrik etmeyi kendinin en doğal hakkı olarak görüyor ve hiç bir zaman da yaşananlardan ötürü özeleştiri yapma gibi bir sorumluluk üstlenmiyor. Camia içinde üstleniyorsa bile uygulamada hiçbir zaman farklılıklar görülmüyor. Polisin maç için harcadığı ekstra mesainin sinirini taraftardan çıkarma gibi bir lüksü, kişisel Facebook hesabında taraftarı dövmeyi hacca gitmeyle eş tutmaya hakkı yoktur.
 
Sorumlular, 6 yaşında biber gazından bayılacak raddeye gelmiş bir çocuğun babasından makul bir tepki bekleme lüksüne sahip değillerdir.
 
3 Temmuz’dan beri Fenerbahçe taraftarının “birlik ve beraberlik” içerisindeki tüm reflekslerinde ne denli ses getirdiğini, ne denli güçlü olduğunu, yıkılmayacak bir kale olduğunu tüm kamuoyu görmüştür.
 
Bugün geldiğimiz noktada; 47 FENERBAHÇE sevdalısı yargı önüne çıkmış, içlerinden tutuklananlar, mahkemeye sevk edilenler, darp edilenler olmuştur.
 
Bizler ;
 
Kişisel çıkarları için, bazılarının maşa olarak kullanıp yönlendirmeleri sonucu, Fenerbahçe taraftarını yönlendiren ama bugün 47 taraftarımız için susan web sitelerini,
 
3 Temmuz’dan sonra “yırtık dondan fırlar” misali ortaya çıkan gazeteci, yazar, avukat, yorumcu tadında gezen sözde “kanaat önderleri”ni,
 
Taraftarı “Biz haklıyız bize güvenin” diyerek mahkemelere çağıran, ama bugün “biz haklıyız, polis hatalı” diyen taraftarı adliyede yalnız bırakan yöneticileri de unutmayacağız.
 
Zafer inananlarındır ama samimiyetle inananların..
 
1907 Gençlik
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Ankarada yapılan tezahuratlar, gösterilen duruş, isyankar tavır, gerçekten süperdi. ama işin gerçeği tüm bunlar skorbord un altındaki ve sağındaki gruplardan gelirken, en sağda, tünelin üzerindeki gfb susuyordu,gençlik bence gfb yi aşmıştır.sayı olarak olmasada mantalite olarak aşmıştır ve ankarada vamos, ultras Fener, gençlik, ck, bileşkesi gfb nin üstüne çıkmış, besteleri girmiş, tavrı belli etmiştir.gfb tribünün lokomotifidir ama yavaş yavaş arkadaki vagonlar ayrılmaktadır.tespitim budur.bu süreç bizi tribünsel ve siyasi olarak inceden ayırmaya başlamıştır
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
susmadıkları harika bir açıklama yaptıkları için tebrikler ve teşekkürler.bu olayı her geçen gün daha da ısıtmalıyız soğumamalı bu olay.unutmaya alışkın camiayız ama bunu unutturmamak lazım.Ankara'da polisin tedirginliği dediğimizi yaptırmalarımız her maç devam etmeli.tepki azalarak değil artarak sürmeli.varsın terörist desinler.bişey kaybetmeyiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Allah'ın izniyle yaşadığımız her gün Fenerbahçe'nin peşinde, takipçisi olacağız...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
1907 Gençlik tribünün en sağlam oluşumlardandır gözümde.. Yorumları okurken GFB konusuyla ilgili bir yoruma denk geldim.. Bana göre 1907gençlik GFB'nin içinde olsa da onlarla ayrıştırabileceğim çok nokta var.. O yüzden bence GFB ile 1907 gençliği ayırmak gerek diye düşünüyorum.. Ayırmak gerek derken,burada bölmek değil.. 1907gençliğin öyle dediğine ben hayatta şahit olmadım,olmam da, onu diyenler başkalarıdır.. 1907gençlik her zaman Fenerbahçe uğruna birçok şeyi göze almıştır. ''Siyaset yapmayın adam gibi bağırın'' tezahüratını başlatanları da bilmekteyiz,o yüzden 1907gençliğe bu şeyleri karıştırmayalım.. Tribünde OKUL AÇIK ile takdir ettiğim, 1907 gençlik ve Ultras Fener vardır diye yazımı noktalıyorum..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Gençlik ile ilgili bir anımı paylaşmak istiyorum.2000 yılıydı sanırım bir Samiyen öncesi caddeden geçiyordum 15-20 kişi toplanmış gunun erken saatinde kaldırımda oturmuş bekliyorlardı.Yanaşıp özel bir durum mu var diye öğrenmek istedim,abi caddeyi bekliyoruz bir duyum aldık Gs liler buradan geçebilirmiş dediler.Şöyle bir baktım en buyugunun yaşı 17 falandı o zaman,o kadar duygulandım ki şimdi bile yazarken o anı yaşıyorum.Bu tribun asla bitmez dedim içimden böyle bir nesille.
 
Aradan 12 yıl geçmiş,şimdiye kadar tek bir açıklamaları,hareketleri yanlış olmadı,hep dogru zamanda doğru yerde bulundular.Efsane maratonda gözlerini açan bir nesilden de boyle bir duruş beklenirdi zaten.
 
Helal olsun hepinize..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
diğer gruplar niye uyuyor hala?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Gençlik bu tribünün sesi olmaya devam ediyor...Helal olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Hıyarağası" dedi ki;

decoder nihat gitti varan 1

bugün kupadan daha çok sevindim bu habere, sırf hükümet bağlantısıyla aldığı ihaleler nedeniyle ağzını açmayan, açmak isteyeni de susturan basiretsiz bu şahıstan kurtulduk ya daha birşey istemem zaten.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Tebrikler 1907 Gençlik...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bu tribünde Ultras fener ve 1907 gençlik helal olsun
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Teknoloji devi Apple’ın yeni masaüstü işletim sistemi macOS Big Sur için herkese açık...