#
#
1461 Trabzon Basın Sözcüsü Adnan Tonyalı Adana Demirspor teknik direktörü Yılmaz Vural'ın Şanlıurfaspor maçında 8 oyuncusunu götürmeyeceğini açıklamasına sert tepki gösterdi.
12/05/2016 - 19:57
PTT 1. Lig'de kümede kalma mücadelesi veren 1461 Trabzon'un kulüp basın sözcüsü Adnan Tonyalı, ''Düşeceksek de adam gibi düşelim, ayak oyunlarıyla değil.'' ifadesini kullandı.
 
Adnan Tonyalı, yaptığı yazılı açıklamada, ligden düşmeme mücadelesi verdikleri rakipleri Şanlıurfaspor'un karşılaşacağı Adana Demirspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural'ın, ''Sekiz futbolcumu Urfa deplasmanına götürmeyeceğim.'' şeklinde açıklamasına tepki göstererek, şunları kaydetti:
 
''PTT 1. Lig'de son haftaya giriliyor. Özellikle alt sıralardaki takımların küme düşüp düşmeyeceği belirlenecek. Yani kader maçları oynanacak. Siz böyle bir ortamda 8 futbolcunuzu Urfa'ya götürmüyorsunuz. Bunu da alenen deklare ediyorsunuz. Sayın Adana Demirspor yönetimine sormak istiyorum. Sekiz futbolcunun maça götürülmemesinin karşılığı sportif hukukta nedir? Şike midir, teşvik midir?'' 
 
Adnan Tonyalı, hem Adana hem de Urfa'daki savcıları göreve davet ederek, ''Kulüplerin hukukunu korumak ve kollamakla görevli Türkiye Futbol Federasyonu da bu konuyla ilgili bir an önce soruşturma başlatmalıdır ve olaya müdahil olmalıdır. Biz bu ülkede her zaman temiz futbolun savunucusu olduk. Düşeceksek de adam gibi düşelim, ayak oyunlarıyla değil.'' şeklinde görüşlerini aktardı.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
2020 Galaxy M ailesine yakında birden fazla yeni model gelecek ve bu modellerden birisi de Samsung Galaxy M41 olacak. İşte...