#
#
Türkiye'deki birçok taraftar derneği/taraftar grubu e-bilet sistemi için ortak açıklama yaptı.
12/04/2014 - 20:14
E-Bilet uygulaması; taraftar kavramını müşteriye indirgemekle kalmayıp, tüm özlük-kimlik bilgilerimizi e-bilet sistemine kaydedip, biz taraftarları adeta fişlemektedir. Taraftarların organize olarak hareket etmesini engellemeyi amaçlamakta, kısacası tribün kültürü ve taraftar kimliğini ortadan kaldırmayı hedef almaktadır.
 
Bundan önce meşale, pankart, konfeti ve deplasmana gitmek gibi tribünün en temel öğelerini ve haklarını yasaklayan zihniyet bugün de e-bilet ile, takımının mücadelesine omuz vermek için tribüne koşan taraftarı fişleme, tribünlerde gruplaşmayı önlemeye çalışma yoluna gidiyor. Yani uygulama tamamen taraftarların aleyhine bir durum ortaya çıkartıyor.
 
Elbette tribünlerde şiddet olayları yaşanmaktadır. Ancak bu olayların önüne geçmek için tribün kültürünü yok etmek isteyen uygulamalar bütünüyle her geçen gün daraltılan tribünlere, yani taraftarların alanına müdahaledir. Bu noktada unutulmaması gereken en önemli durum, taraftarların kulüplerin gerçek sahibi olduğu ve tribünlere uygulanan bu denli yaptırımların kendi isyancısını yaratacağı ve 'gerçek şiddet' olaylarının yaşanabileceğidir. Bu sebeplerden ötürü başta e-bilet uygulaması ve deplasman yasakları olmak üzere taraftarlığı yozlaştıran tüm uygulamaların karşısındayız.
 
Konunun gündeme geldiği ilk günden itibaren tribün grupları ve taraftarlar olarak, bu uygulamaya karşı olduğumuzu açıkça belirtmiş olmamıza rağmen yanlışta ısrar eden kişi ve kurumlara bir kere daha sesleniyoruz:
 
- Konunun doğrudan muhatabı olan biz taraftarların, E-Bilet uygulamasıyla ilgili görüşleri ve itirazları hiçbir şekilde dikkate alınmamıştır.
 
- Hal böyleyken E-Bilet uygulaması hiçbir sorunu çözmeyecek, yeni sorunların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.
 
- Ülkemiz liglerinde sezonun bitmesine neredeyse 1 aylık süre kalmışken bu uygulamanın başlatılıyor olması bizce manidardır. Bu uygulamanın liglerimizde Spor Toto Süper Lig için şampiyon olacak, Avrupa kupalarına katılacak, bir alt lige düşecek ve yine PTT 1. Lig için bir üst lige çıkacak ve bir alt lige düşecek takımların belli olacağı final haftalarına denk getirilmesinin tesadüf olmadığına inanıyoruz. E-bilet için yapılan anlaşmanın 10 yıllık bir süreci kapsadığı düşünüldüğünde de; bu yanlış uygulamanın an itibariyle sadece adı geçen Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig takımlarını değil ülkemizdeki bütün takımları ve taraftarları ilgilendiren bir sorun olduğu aşikardır. Çünkü bizler için için Amatör Kümede takımlarını destekleyen taraftarlar ile Süper Ligde takımlarını destekleyen taraftarlar birdir ve eşittir.
 
- Taraftarlar olarak, bu uygulamaya karşı mücadelemiz gerek hukuki gerekse de fiili ve meşru zeminlerde gelişerek devam edecektir.
 
- Söz konusu uygulamanın kararını verenleri son kez uyarmak ve büyük bir yanlıştan dönmeleri çağrısını daha güçlü haykırmak için tüm taraftarları bu haftadan itibaren MAÇLARA GİRMEMEK dahil her türlü demokratik tepkimizi göstermeye ve TRİBÜNLERİMİZE KARALAR BAĞLAMAYA çağırıyoruz.
 
-  Taraftarlar olarak, bu haftadan itibaren maçlara siyahlar giyinerek gidelim, tribünlerimize siyah pankartlar asalım.
 
1907 Unifeb -  Akigolar - Altay 1914 Taraftarlar Derneği - Altınordu Taraftarlar Derneği - Anadolu GFB - Anadolu Yakası Beşiktaşlılar - Arma Aşkına - Atalar - Beleştepe - Buca Fan Club - Büyük Antalyaspor Derneği - Çorlu Kartalları - Dişi GözGözler - Dişi Kartallar - EFB Sabahlayan Tayfa - Fenerbahçeliler Derneği - FTD Cadde - Genç Fenerbahçeliler - Göztepe Uniforce - Göztepe Yalı Derneği - Group Legend - Grup 1966 Antalyaspor Taraftarlar Derneği- Grup Lacivert - Hatayspor Taraftarlar Derneği - İki Direk Arası - İzmir Samsunspor Taraftarlar Derneği - İzmirspor Taraftarları - Joganita.net - KaraKızıl - Karşıyaka Çarşı Grubu - Nefer (Eskişehirspor) - Sefaköy Kartalları - Sokak (Ankaragücü) - Sol Açık Taraftar Grubu - Son Barikat - Tatangalar - Tekyumruk - Totem 1907- Viva Göztepe - Yakacık Kartalları - Yeşil Cephe - Taraf Der - Taraftar Hakları Derneği
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Taraftar Hakları Derneği'ni tanımıyorum şahsen ben ve tribündeki arkadaşlarım.
Taraftar Hakları'ndan yanaysanız, e-bilet de eyvallah ama polis şiddetine, cezaevine düşenlere de bir gıkınızı çıkartmayı bilecektiniz.
Neyse buna eyvallah diyelim.
Geçmişle ölmüşe çare yok.
 
Neyse..
Bildiri bize(Teksas'a) ulaştı.
Ama şahsi yolla ulaştı.
Ulaştırmak için bir çaba bile gösterilmedi ki bu tribünlerden bu derneğin ne denli uzak olduğunu gösterir.
Buna da eyvallah.
 
Açıklama geldi ve okuduk, işin içerisine bir cümle de olsa siyasetin karıştırılmasına karşı olduğumuzu ilettik aracılar vasıtasıyla. "Muhalifler" diye geçen kısım kalkarsa imza atacağımızı ilettik.
Bir geri dönüş olmadı.
 
Bizim imzamızın olmamasının sebebi budur.
Kimse başka manalar çıkarmasın.
 
Millet "E-bilet ne ola ki" diye birbirine sorarken sticker yapacağız, pankart yapacağız, ortak açıklama yapacağız diye bir tarafımızı yırıtıyorduk daha Aralık ayında.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
maçlara siyah tişörtlerle gitmek, siyah pankartlar asmak bize pek birşey kazandırmaz ama kaybettirmez de en azından tepki yavaş yavaş dile getirilir. maçlara gruplar halinde gitmemenin de yararı olacağını pek sanmıyorum onların da zaten istedikleri bu tribünde gruplar olmasın, elit bir taraftar profili oluşsun elbet bilet alıp gelenler olur, olay münferitlerde bitiyor açıkçası onlardan da tepki gelmeyeceğine göre bu yeni sürece yavaş yavaş bütün gruplar ayak uydurur bir kaç yıla sinema seyircisi kıvamına getiriliriz. acı ama gerçek
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Nefer grubu olarak e bilet'e sonuna kadar karşıyız almıyoruz ,aldırmıyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Taraftar Hakları Derneği İstanbul Temsilcisi Murat Kaplan; bu akşam Kanal D Ana Haber Bülteni' nde; e-bilet ile ilgili düşüncelerimizi açıklayacaktır.
 
#ebileteHAYIR
#14NisanTribünlerimizİçinKaraGündür
#PassoligkartALMA
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bildiri iyi bir başlangıç olmuş.
Bu hafta belli olur tepkinin getirisi. Başta Beşiktaş - Fenerbahçe maçı olmak üzere sağlam bir düşüş olursa geri adım atarlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
bildiriye TG de katıldı.
https://www.facebook.com/tgfanpage/post ... 0693014849
 
bu da bizim gişelerin hali
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Aralık 2012'de açılan ve 50 küsür sayfayı geçen "E-bilete Hayır!" adlı konunun ilk mesajında Teksas grubunun açıklaması var ama bu taraftar bildirisinde Teksas'ı geçtim hiçbir Bursasporlu grubun adı yok bu nasıl yaman çelişki ? Adamlara sormadınız mı böyle bir bildiri yapıyoruz ne diyorsunuz diye ?
 
Hadi onu geçelim zaten böyle bir konu varken hepsini tek bir konuda birleştirmek varken neden herkes kendi kafasına göre takılıyor ? Ana konu sabitlensin bütün bildirimler oradan yapılsın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Birilerinin birşeyler başlatması için geç bile kalındı. O yüzden şu grup neden yok, bu tayfa neden var demek yerine hep birlikte neler yapıp da geri adım attırabiliriz ona kafa yoralım.
 
Bir yola hep beraber giriyoruz, gazamız mübarek olsun.
 
Ortak bir şehirde kitlesel bir eylem ''Kesinlikle'' şart.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Maçlara siyah giyip gitmenin bizlere birşey kazandıracağını düşünmüyorum.Maçlara hiç gitmememiz lazım ve ayrıca e-bilete karşı olan tribün gruplarının bulundukları şehirlerde eylem başlatmaları lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bu ney kıytırık pıytırık mahalle çakal tayfaları dolmuş arkadaşın dediği gibi Tatangalar Texas Hodri Meydan Es Es Gecekondu Yalı ÇArşı Ua Şeytanlar Şimşekler gibi grupların Bildirisi yeterliydi Maça gitmek için Siyah giyinmesine Soyim..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Huawei, Amerika ambargosu nedeniyle yeni modellerinde Google servislerini kullanamıyor. Buna Google Assistant dahil. Çözüm...