#
#
Mazide bugün, 27 Aralık 2009'da Hibernian forması giyen golcü Anthony Stokes, Glasgow Rangers ağlarına gönderdiği golle İskoçya Premier Lig'in en hızlı golüne imza attı.
27/12/2012 - 13:19

Mazide bugün, 27 Aralık 2009'da Hibernian forması giyen golcü Anthony Stokes, Glasgow Rangers ağlarına gönderdiği golle, İskoçya Premier Lig'in en hızlı golüne imza attı.

İngiltere futbolunun oyuncu fabrikalarından biri olan Arsenal altyapısının ürünü olan Anthony Stokes, pek en fazla forma bulamadığı Londra temsilcisinden Falkirk'e kiralanır, buradaki performansı onun yeniden Premier Lig'e giriş bileti olur. Kırmızı beyaz Sunderland formasıyla yine aradığı bulamayan İrlandalı futbolcu, alt lig ekiplerinden Sheffield United ve Crystal Palace kiralık verilir.

Ardından tekrar çıkış sakladığı İskoçya ligine geri döner. Sunderland'de ondan umudu kesmiştir ve Hibernian'a satarlar. Edinburgh temsilcisinde beklenin bu kez altında kalmayan Stokes, bir Glasgow Rangers karşılaşmasında sahneye çıkarak, unutulmaz bir gole imza atar. Hibernian tarihinde en farklı mağlubiyeti (24 Aralık 1898) yaşadığı Rangers karşısında harika bir başlangıç yapmıştır. 

Umut dağıtan meşin yuvarlak, Rangers ağları ile buluştuğunda maçın sadece 12. saniyesiydi. Bu gol aynı zamanda İskoçya Premier Lig'in en erken golü olarak kayıtlara geçti. Bu golün ardından oyunun üstünlüğünü ele geçiren Rangers, Kenny Miller (21 ') ve Kris Boyd (37') ile bulduğu goller sayesinde soyunma odasına 2-1'lik üstünlükle gitti. Dakikalar 66'yı vurduğunda ise Rangers niyeti bozmuş skoru 4-1'e getirmişti.

Edinburgh'ta güzel başlayan akşam, kötü sonuçlanmıştı. Anthony Stokes, bu şık ve en hızlı golle tarih sayfalarına işlenirken, o sezon 37 lig maçında 21 gol atarak harika bir performansa da imza atmıştı. Bu müthiş grafik onu, 2010'un Ağustos ayında Celtic'e taşıdı.

t.oguzalp@gmail.com

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Popüler internet tarayıcısı Google Chrome, gelecek sürümüyle dizüstü modellerinin pil...