#
#
Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2. hafta mücadelesinde 1907 Fenerbahçe ile Royal Youth karşı karşıya geldi. Zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmadan 1907 Fenerbahçe galip ayrıldı.
19/06/2019 - 20:18
Oyunun başında FB, Royal Youth ormanına bıraktığı bir totem ile hem Lee Sin’in rotasyonu hakkında bilgi sahibi oldu hem de Untara’nın yaptığı ilk seviye takası ile Armut’u geri düşürmeyi başardı. Wiz, tek başına kuşlardan başlamasına rağmen üst ormanını çabucak temizleyip kendi mavi güçlendirmesini almak isteyen Closer’a o mavi güçlendirmeyi kaptırmayarak büyük bir üstünlük elde etti.
 
Üst koridorda zaten geride başlayan Armut’un 1’e 1 pozisyonda Untara’ya skor ve sıçra vermesi ile Royal Youth’un planları alt üst oldu. Hiçbir koridorda öne geçemeyen Royal Youth, üst koridorda bu kadar geri düşen Ryze’ın etkisiyle global görevleri Fenerbahçe’ye bırakmak zorunda kalmaya başladı.
 
 
Wiz, 1907 Fenerbahçe’den görmeye alışkın olduğumuz erken safha alametini bu sefer alamet çıkar çıkmaz alarak direkt üst koridora açtı ve zaten çok önde olan Untara, 5 barikat altını ile durdurulamaz hale geldi.
 
1-3-1 kompozisyonu kuran Royal Youth’un, bu kadar önde olan bir Kennen’a karşı 1-3-1 yapma ihtimali kalmadı. Takım savaşı kompozisyonu yapan 1907 Fenerbahçe ise her takım savaşından üstün çıkarak tüm global görevleri topladı. Her baron savaşında skor veren Royal Youth en sonunda baronu da kaptırarak 1907 Fenerbahçe üstünlüğünü kabul etmek zorunda kaldı ve bir hata bekledi ancak o hata gelmedi. 5 ejderhası olan FB’nin kadim ejderhayı alması da oyunun kapanması anlamına geldi.
 
1907 Fenerbahçe, geçen haftaya göre uyum anlamında daha derli toplu göründü. Hades’in desteğe geçmesi ve Luger ile olan uyumu da alt koridorun kaybedilmemesi açısından kritik önem taşıyordu. Bolulu ise stabil iyi oyununu devam ettirdi. Untara ve Wiz de takıma uyum sağlamaya başladıklarını gösterdi.
 
 
Royal Youth’da Armut’un ilk hafta koridorda gösterdiği inanılmaz üstünlüğü bu maçta gösterememesinin en önemli sebebi ilk seviyede yaşanan takas oldu. 1’e 1 pozisyonda skor ve sıçra vererek koridoru tamamen Untara’ya teslim etti. Closer’ın oyuna etkisinin düşüklüğü de göze çarptı. Pilot ve Tolerant ikilisi koridorda iyi iş çıkartsa da takım savaşlarında Vayne’in kısa menzili sebebiyle Velkoz ve Kennen’a yaklaşamadı ve işlevsiz kaldı.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, birçok kişiyi mutlu edebilecek bir özelliği...