Zaman: 22 Eki 2014 15:10

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Malatyaspor "isyan marşı"
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2009 17:39 
Kullanıcı avatarı

RA35 yazdı:
Sözleri değiştirselermiş bari :) Bir ara Altay ve Diyarbakırlılarda söylemişti şimdide Malatyalılar..

bir sefer de baştan sona altay'ı hiç karıştırmadan başlatın bitirin başlıklarınızı yahu :D .

diyarbakırı malatyayı bilemem, sahiplenmeye kalkan olduysa ayıp etmiştir.

bizde bambaşka içerikle/sözlerle kullanılmıştı "karlı kayın ormanı" bestesi. yoksa zülfü livaneliden telifini mi aldınız...

En son toprak1914 tarafından 23 Eyl 2009 22:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
  Bookmark and Share

BANNED
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2009 18:14 

1968Ruhuyla yazdı:
aegeus yazdı:
Birde Bella Ciao'yu kim nasıl sahipleniyor anlayamadım.

Mussolini döneminde bu şarkıyı ortaya çıkaran İtalyan partizanları Göztepelimiydi yoksa?

Ağzı olan konuşuyor diye senin gibilere denir. Az çok senelerdir tribünleri takip edenler seni sevmeyen ölsün ün gs ye ait olduğunu bilir ama sen Göztepe'ye nasıl laf sokarım diye sidik yarışındasın. Çav bella konusunu sakın açmayın daha 2005 de 2006 da söylemeye başladınız. 91-92 sezonunda çav bella söylediğimize dair link buraya konulmuştu da sen ne diye boş konuşuyosun komikmi olduğunu sanıyosun ? Ayrıca yaşı büyük Göztepeliler çav bella nın 80 li yıllara dayandığınıda söylüyorlar bizlere... Sen komik olmak için biraz daha soytarılık yapmaya devam et yakışır size.

Ben Türkiyeye gelişi yahut ilk kimin söylediği hakkında bir fikir zikretmedim.

Bella Ciao, İtalyan partizanlarının ortaya çıkardığı tarihi 2.dünya savaşına kadar uzanan bir şarkı.

Melodiyi sahiplenmekse olay, haklısın Türkiye'ye sürekli melodiler geliyor.

Fenerbahçe, Ultras Winners'ın bir tezahüratının melodisini üstüne söz yazarak kullandı.
Beşiktaş, Horto Magiko'nun melodisi ile söz yazdı.
Yahut biz Sevda'nın "İçime İşlerken" şarkısının melodisi ile Saldır Galatasaray tezahüratını -ne kadar güzel olmasa da- ortaya çıkardık.

Düşüncen neyse insanca dile getirebilirdin.Ki benden önce konunun alakasız bir noktasında Galatasaray'a gelenlere de aynı sevgi dolu cümlelerini kullanabilirdin.

Tabii bu cümleleri burada kurmak yerine ForumTR gibi sitelerin spor bölümlerinde "Ama onlar hırsız laayn, ilk amatör maçta söyledik biz bu besteyi" şeklinde kurabilirdin.

O tür sitelerde ki 10-13 yaş arası çocukların ilgisini daha çok çekerdi tabii olarak.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2009 19:00 
Kullanıcı avatarı

çav bella 1980 yılından beri Göztepe tribünlerinde söylenir.
80 öncesinde söyleyen tribünler varsa elini öperim.

isyan marşı konusuna gelince;
eğer Göztepe Klubü isyan marşı yazıldıktan birkaç sene sonra süper lig'e çıkıp Ali Sami Yen yada Şükrü Saraçoğlu deplasmanında 2 bin Göztepeli atkıları açıp söyleseydi,bu besteyi araklamaya kimsenin yüzü olmazdı.
Göztepenin alt lig'lerde olması bestenin anonim gibi lanse edilmesini sağlamış.
''nasıl olsa adamlar piyasada yok,araklasak kimse farketmez'' zannedilmiş.

tabi bunu kendini bilen tribünler yapmamış.hakkını yemeyelim herkesin.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2009 01:03 
Kullanıcı avatarı

aegeus yazdı:

Mussolini döneminde bu şarkıyı ortaya çıkaran İtalyan partizanları Göztepelimiydi yoksa?

bu mantıkla tribunlerde bir tane bile beste söylenmemeli.kaç tane beste söz-müzik olarak bastan yaratılmıştır ki tribunlerde?

tribunlerde çosacaksının müziğini siz mi bestelediniz :)

Başa Dön
  Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2009 02:22 

aegeus yazdı:

Ben Türkiyeye gelişi yahut ilk kimin söylediği hakkında bir fikir zikretmedim.

Bella Ciao, İtalyan partizanlarının ortaya çıkardığı tarihi 2.dünya savaşına kadar uzanan bir şarkı.

Melodiyi sahiplenmekse olay, haklısın Türkiye'ye sürekli melodiler geliyor.

Fenerbahçe, Ultras Winners'ın bir tezahüratının melodisini üstüne söz yazarak kullandı.
Beşiktaş, Horto Magiko'nun melodisi ile söz yazdı.
Yahut biz Sevda'nın "İçime İşlerken" şarkısının melodisi ile Saldır Galatasaray tezahüratını -ne kadar güzel olmasa da- ortaya çıkardık.

Düşüncen neyse insanca dile getirebilirdin.Ki benden önce konunun alakasız bir noktasında Galatasaray'a gelenlere de aynı sevgi dolu cümlelerini kullanabilirdin.

Tabii bu cümleleri burada kurmak yerine ForumTR gibi sitelerin spor bölümlerinde "Ama onlar hırsız laayn, ilk amatör maçta söyledik biz bu besteyi" şeklinde kurabilirdin.

O tür sitelerde ki 10-13 yaş arası çocukların ilgisini daha çok çekerdi tabii olarak.

Ben insanca yorum yaptım ama sen alaycı yorumlar yaptın.Alıntı yaptığım yerede bakabilirsin.3-5 tane kendini bilmez tribünde 5 senesi olmayan insanların saçma yorumlarına bakıpta bütün GÖZTEPE taraftarlarını öyle görmeyin.Unutmayın ki YALI Tribündergiye yazmıyor.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2009 04:49 

Kolaymı yazdı:
krmm yazdı:
postu okudun mu?

Algıda problem yaşıyosun.
Xibalba isimli kullanıcıya söylenmiş bir söz yok,üçüncü şahısa sitem var.
Karışık işler.

algıda problem yok sende hata var alıntı ile cevaplamasaydın kimsenin algısında bişey olmazdı..
sen malatyalılara söylemiş olabilirsin tamam ama Xibalba apayrı bişey söylemiş neyse..
aslında malatya tribünleri kendi bölgesindeki diğer takımlara göre daha iyi tribünü olan bir takım ama nerden estiyse söylemişler ayıp etmişler..

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2009 22:48 

1968Ruhuyla yazdı:
aegeus yazdı:

Ağzı olan konuşuyor diye senin gibilere denir. Az çok senelerdir tribünleri takip edenler seni sevmeyen ölsün ün gs ye ait olduğunu bilir ama sen Göztepe'ye nasıl laf sokarım diye sidik yarışındasın. Çav bella konusunu sakın açmayın daha 2005 de 2006 da söylemeye başladınız. 91-92 sezonunda çav bella söylediğimize dair link buraya konulmuştu da sen ne diye boş konuşuyosun komikmi olduğunu sanıyosun ? Ayrıca yaşı büyük Göztepeliler çav bella nın 80 li yıllara dayandığınıda söylüyorlar bizlere... Sen komik olmak için biraz daha soytarılık yapmaya devam et yakışır size.

Dediğin gibi 2005-2006 sezonu olması lazım! Sezonun da başlarıydı yanlış hatırlamıyorsam . Hem Fener'liler hem de Beşiktaş'lılar çav bella'yı sahiplenip söylemeye başlamışlardı ve birbirlerine video'lar vs. yaptılar bu beste bizim hırsız çarşı , hırsız GFB gibi şeyler söyleyerek..

Beşiktaşlılar = ......Her zaman Her yerde Şampiyonlar Liginde Kral sensin bu alemde..... şeklinde ;
Fenerliler = ..........Her zaman Her yerde Bütün Bu Alemde En büyüksün Fenerbahçe..... şeklinde söylüyorlardı .

Biz de 1997 Senesindeki Taraftar Albümümüzde olan bu Tezahuratın Aynı kıtasını Fenerliler ve Beşiktaşlılar tamamen çalıp,sahiplenmesin diye söylemeye başladık ve hâlâ da söylüyoruz . -ki bu bestenin 3 kıtası daha var , 2si albümde de yer alıyor-

Yani siz M.Ö. 800'lü yıllarda bu besteyi söylemeye başlamış olabilirsiniz , sizindir bizimdir bilemem ama 97 Senesindeki Taraftar Albümümüzde çav bella bu sözleriyle yer alıyor ve bunun o albümde yer alması için bizim bunu daha önceki senelerde mutlaka tribünde söylemiş olmamız gerekiyor . Yani GALATASARAY Tribünleri en az 96 Senesinden beri söylüyor bu besteyi..

Yaklaşık 4 sene önceki GALATASARAY Dergisinin bir sayısında ; GALATASARAY Tribünlerinin Eski Amigolarından Amigo Orhan Abimizle bir roportaj yapılmıştı . Artık Numaralı tribünde takıldığını vs. anlatıyordu . Eskiden GALATASARAY Tribününe birçok beste kazandırdığını falan da söylemişti bu roportajda . Hatta "Yenilsende Yensende Taraftarın Senle.." bestesini yaptığı gün semtinin maçında söyletmiş ve semtindeki Fenerli arkadaşaları tarafından bu beste 2 gün sonraki Fenerbahçe maçında Fener tribünlerine taşınmış,böylece Besteyi Orhan Abi yapmasına rağmen ilk olarak F.Bahçe tribünlerinde söylendiğini anlatmıştı .

Tarihini Yanlış hatırlamıyorsam eğer bu "çav bella" melodisiyle olan besteyi de Kapalı Tribünde 80'li yılların başında birkaç arkadaş yaptıklarını söylemişti.. (Ya 80'lerin başı yada sonu yazıyordu ama 80'lerin başı diye hatırlıyorum..)

Başa Dön
  Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2009 20:44 

Kolaymı yazdı:
Aleekhan abin yalan söylemiş demek istemiyorum siz yanlıs anlamısınızdır.
Miştiyle,muştuyla olmuyor bu isler.
Çav Bella bestesi bize aittir,iki iki daha dört.

çav bella yı ben ilk göztepe tribünlerinde duydum inkar edemem ama bunu sanki kendi bilircesine misti mustuyla söylüyosun 18 19 yaşındasın bu besteyi tribününüz sen daha doğmadan söylüyodu zaten..siz yok musunuz siz yeni tribüncüler :D

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2009 11:03 

MaviLacivert01 yazdı:
1965te dogdu sanlı malatyamız
Issız kuytu köselerden and olsun ki dönecegiz :)

:)

:lol: :lol: :lol:
Rezalet

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2009 15:37 

güzel beste olmuş. malatyalıları tebrik ediyorum. böyle duygulu içten bir beste daha önce duymadım. İsyanları neyeymiş ki onu da öğrensek.
@ Göztepeliler
Sizleri de kınıyorum. Herşeyiniz çalıntı. İtalyan gerillalardan, sezen aksu'dan, nilüfer'den herkesden çalmışsınız. Ayıptır.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 50 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 28canturk28, ado21, altaylilar, anonimo, BaltaZar, Bambino, Bing [Bot], bundesliga, Burak1912, buraksk1912, dikilitaşutd, Dolores, dörtüçüç, effyuu, Es1967, fh34, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, grelow, grkMBjk, guzelbahce, heyye, Hooltras, JamaisVu, Jason, Jipps, Karlıtepe, kelebek, kopil, LegendHaznedar, Mardinspor1969, merkezefendili, mesut23, Muhalefet34, mutu16, Nartallo, Nistelrooy, NOsaints, ozgurr, papa, paris, pensiero, qimene, RalphGS, rellow1925, Ressambob, saLça, Sarı9, siyahkartal, Tarlabaşı, Teksevda41, Yahoo [Bot], yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye