Zaman: 26 Eki 2014 04:48

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj

Power MOD
 Mesaj Başlığı: Re: Tüm Merak Edilen Yönleriyle KKTC | Ünv.ler,Gece Hay,Kumar..
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2008 12:59 

şu kıbrıslıların türkleri sevmem olayınada hastayım. adamların götünü her seferinde biz kurtarıyoruz yinede yaranamıyoruz. suç olaylarını falan bahane ediyorlar bence, bizden kurtulup avrupa birliğine girmeyi umuyorlar.. esasında rumlar bunları keserken hiç karışmayacaksın ama bizim insanlığımız tutuyor hep. (artı tabi kıbrısın stratejik önemide var ama önemi olmasada insani ve gaza gelen yapımız olduğu için girer kıbrısa yine kurtarırdık.)

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2008 13:15 

kahvede otursunlar diye yılda 200 milyon dolar para aktarıyo Türkiye...

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2008 17:09 

suç olayları falan hikaye, bu iş de siyaset.
çözümsüzlük çözüm değildir olayı.
denktaşların devirilmesi.
talatların kontrolü alması.
barış birlikte yaşama yalanlarına gençlerin inanması.
rumları bize tercih edecek kadar bilgisizlikleri.
yes be annem.
nasıl olacaktı yoksa?

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2008 21:27 

Fabio yazdı:
şu kıbrıslıların türkleri sevmem olayınada hastayım. adamların götünü her seferinde biz kurtarıyoruz yinede yaranamıyoruz. suç olaylarını falan bahane ediyorlar bence, bizden kurtulup avrupa birliğine girmeyi umuyorlar.. esasında rumlar bunları keserken hiç karışmayacaksın ama bizim insanlığımız tutuyor hep. (artı tabi kıbrısın stratejik önemide var ama önemi olmasada insani ve gaza gelen yapımız olduğu için girer kıbrısa yine kurtarırdık.)

Valla biizmde onları sevdiğimiz söylenemez zaten o kara paraçası için olan herşey

Başa Dön
  Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2008 23:01 

kıbrıslılarla bizim insanlarımız arasında ki kopukluk birazda bu kadar bize yakın olan bi bölgeyi barış harekatından sonra giderek ihmal etmemiz. mesela ülkemizdeki kaç takım gidip kıbrısda bi maç yapdı. ne zaman türk milli takımı kıbrısa gitti ne futbolda nede basketde. bi ingiltere olsa yerimizde her sene manchestar,liverpol,arsenal gibi takımlarını yollardı her sene kıbrısa..ya bizim takımlar neden maç yapmak için gitmezler..sonrada kıbrıslılar bize karşı soğuk derler,ee kardeşim soğurlar tabi...sen yeterince ilgi göstermezsen böyle olur.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2008 16:39 

arkadaşlar öncelikle kendımızı kandırmıyalım.

bende kıbrısa turkıyenın herhangı bır ılıdır gıbı beklentılerle gıttım, ılk ıkı senem zından gıbı geldı bana.bunda turkıyede kız arkadasımın olmasınında buyuk bır etkenı var tabıkı.arkadasların dedıgı gıbı hersey pahalı orada, lokanta kulturu yok durumculere vs enteresan yerlere para bayılıyoruz, fakat ev kıraları cokta ucuk degıl.istanbul ankara bursa ve ızmırlı buyuk sehırlı arkadaslara pahalı gelmemesı gerekır, ama paraları pesın ıstıyorlar, bunun nedenı ıse okul bırakma vs gıbı durumlarda cıkıp gıdenler, ayrılanlar.ben dogu akdenız unıversıtesınde okuyorum, bursalıyım, kendıme gore batı ınsanıyım, bellı bır kulturum var ve hayatımda hıc goremedıgım kadar sonradan gorme ınsanı kıbrısta gordugumu soyluyebılırım.kro dememe ınsanlar alınmasın fakat ama dogulu olmanın, asıret cocugu olmanın, karadenızlı olmanın vs bu tıp ınsanların prım yaprıgı baska bıryer yoktur heralde.malatyalı ınsan karadenızlıyım der vs vs.mılyonlarca hataylı adanalı antalyalı arkadaslar var.yasamak ıcın cok rahat bır yer, kımse kımseye karısmaz laf atmazlar.ılk aylarınızda kıbrıslı turklere uyuz olabılırsınız aynen benım gıbı fakat bu durum ılerıde asılacak, onların yasam tarzına ısteklerıne ıstemedıklerıne saygı gostereceksınız.trafık soldan akıyor, magasoda trafik yogundur, tek bır caddeden olusuyor sehır ve cok kucuk bır yer.ben suan 6mılyar peısn vererek okulun karsısında oturuyorum klımalı cok guzel bır evım var ıkı kısılık altı mılyar yıllık.market fıyatları turkıyeye gore yuzde yırmı daha pahalıdır.sıgara fıyatlarıda ortalama ıkıyuzellı bın daha pahalı fakat ıckı fıyatları yarı yarıya bıra harıc.genelde adada erkekler cırkın, kızlar guzeldır.ucak bıletlerı gıdıs donus yogunluga gore 150-250 arasında degısıyor.dogu akdenız unıversıtesı ben 2005 yılında gırerken yaklaşık 6mılyardı, sımdı 10mılyar oldu, fıyatlar ytl cınsınden artık.yurtlar 05 yılında ortalama 2100dolarken sımdı 3250dolar cıvarında, tabıkı ucuzları var.eger batı ınsnaıysanız ve sehrınızde unı varsa ozel olsada bence kendı sehrınızde okumak aynı fıyata gelır.okullar kolay dıye gelmeyın dogu akdenız sozel bolumler harıc kol gıbı ozellıkle muhendıslık bolumlerı.gece hayatı ise parası olana cıdden.son bır yenedır yenı kurallar gelıyor ve gece 12de magosada marketler kapanıyor.ve oyle barlar sokagıdır, bırlesıkbır hareketlılık yok sadece bır kactane bar ve dıscoyla butunlesen bır hayat var, fıyalarıda 5-7 ytl arası bıra.

paranız yoksa rezıl olursunuz kıbrısta, ben aylık 700ytl evdne alıyorum, 3mılyar yıllık eve verıyorum, okulumda 8mılyar.1mılyarda ucaga versem hesap ortada.ortalama yasam budur.

ınternet adada tam bır ıskence, eve cıkıyorsanız kı her evde baglantı yok, adsl yok ( var ama kullanamazsınız sansınıza artık ) aylık 30-50 ytl arası vereceksnız ve 56k hızında net.

unıversıte sececeksenız eger dogu akdenızı oerırırm.

ılk yıllar kıbrıstan nefret edıyordum ama suan cok memnunum.

taksıye bok atan arkadaslar, her yer yuruyus mesafesı yuruyun arkadaslar.ama havaalanındna donerken ılla taksıye bınmek durumundayız o da assagı yukarı yere gore 40-70 arası.taksımetre her taksıde var ama fıyatı bınmeden konusuyorsunuz zaten.

her turlu sorunuzu objektıf yanıtlıyabılırım.aldanmayın huysuz ınsanlara kıbrıs ıyıdır :)

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2008 16:41 

bu arada araba fıyatları cok ucuz ıkıncı eller ıcın, 2mılyara sahın, 5 mılyara fıesta eskı kasalardan aalbılırınız.bırde benzın fdıyatları yarı yarıya

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2008 16:46 

@toschak doğuş

iyi tarafları neler ?

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2008 19:22 
Kullanıcı avatarı

Kardeş önce Allah sabır versin sana kıbrıs'taki hayatında Allah kurtarsın diyeyim..
Sanırım yukarıda bana dedin huysuz insan diye, kıbrıs'a bok atıyor diye. bana demediysen bile ben yine de cevaplıyım :)

kıbrıs'ı bitireli 2 sene oldu. özlediğim tek yanı var. aslında iki.
birincisi ankara'da yaşıyor olmamdan dolayı tabii ki denizi. ikincisi ise, garip bir rahatlık durumu var orada. evet gerçekten sokakta gecenin 3'ünde rahat rahat içkinizi içebilirsiniz, insanlar daha bir geniştir vs.. ama bunlar oradaki öğrencinin hayatını bence olumsuz etkiliyor. neden mi? bu rahatlığa alışan öğrenci, bi kere kafadan 1. senesini yakıyor. 1. sınıfta kalınan derslerin ortalaması 12 dersten 6 yada 7'dir en az öğrenci başına.. çünkü gerçekten rahat insanlar, rahat yer sende o rahatlığa alışıyorsun bir de 18-19 yaşında annenin babanın yanından özgürlüğüne kavuşmuşsun e daha ne?

babandan sağlam para geliyorsa, okulu 3.5 veya 4 yılda bitirme gibi bir derdin de yoksa, kıbrıs senin için kral yer olur tabii. aslında paran varsa her yer güzel olur ama benim bahsettiğim oraya gidecek ortalama i,nsanlar için rezalet bir yerdir.

Bir kere araban yoksa rezilsin.. her yere yürüyerek giderim diyorsun. hadi çık bakalım SANEL yurdundan kaleiçine bankaya para yatırmaya yürüyerek 45 derecede :lol:

Tabii ki bardağın hep boş tarafını görecek değiliz, oranın da kendine göre iyi yanları var ama benim oraya gideceklere tavsiyem kesinlikle gitmeyin....

Kıbrıs'ın insana kattığı en büyük özelliklerden birisi hiç kuşkusuz inanılmaz sabırlı oluyorsunuz. KKTC'de yaşanan farip olaylara, polisin tavırlarına, KKTC halkının sizden nefret etmesine karşı öyle bir sabrınız güçleniyor ki, sormayın gitsin :lol: :lol:

Haa bu arada bilmeyenler için önemli bir dipnot yapayım da oraya giderseniz şaşırmayın: EĞER KKTC'DE OKUMAK İSTİYORSANIZ ORANIN OTURMA İZNİNİ ALMAK ZORUNDASINIZ :lol: :lol: Evet yanlış duymadınız.. Yavru vatan dediğiniz bizim kanlarımızla kazanıldı dediğiniz yerlerde biz Türkler, yani o devleti tek tanıyan insanlar, okumaya gittiğimizde MÜHACERET yaptırmak zorundayız. Yani devlet hastanesine giderek her türlü testleri yaptırcaksınız (KKTC'de) polise gidip imzalar vs... bi ton para bayılcaksınız ve okuyabileceksiniz orda :lol:

Başa Dön
  Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2008 01:56 

ya aslında kıbrısda niye bi devlet oluyo katalım türkiyeye bizim 82. ilimiz olur. hem onlar içinde daha iyi olur gerek yok bence orda bağımsız başka bi devlete.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 84 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 35goztepe7, Bing [Bot], Cavalletta, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, guzelbahce, Jason, pcinho32, rellow1925, rideordie, seco1903, TeksasBursa, wog, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye