Zaman: 16 Eyl 2014 07:55

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Yurt dışına msj atmak
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 00:23 

arkadaşlar,yurt dışından bi cep telefonuna msj atarken ne yapmam lazım.yalnız telefon turkcell falan değil o bölgenin telefonu.ülke kodunu yazmam gerekiyor mu?yada ararken nasıl olacak.

bide bana verilen telefonda başında mesela trde oldugu gibi 0532 yerine 0106 ... .. .. şeklinde.geçen gün beni aradıgında telefon bende +9 0106 ... .. .. şeklinde çıktı.yani bizim ülke kodumuz çıktı.benimde yapmam gereken,

ülke kodu+telefon numarası şeklindemi olmalı.şimdiden teşekkürler.bana bunu aydınlattıgınız anda msj atacagım için harbiden olayı bilenlerde acilen cevap yazarlarsa çok sevinirim.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 00:27 
Kullanıcı avatarı

dostum + zaten çift sıfır demek.yurt dışı için önce çift sıfır(veya + ) ardından ülke kodu sonra alan kodu ve son olarak tel numarası çevireceksin.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Yurt dışına msj atmak
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 02:44 

soul yazdı:
arkadaşlar,yurt dışından bi cep telefonuna msj atarken ne yapmam lazım.yalnız telefon turkcell falan değil o bölgenin telefonu.ülke kodunu yazmam gerekiyor mu?yada ararken nasıl olacak.

bide bana verilen telefonda başında mesela trde oldugu gibi 0532 yerine 0106 ... .. .. şeklinde.geçen gün beni aradıgında telefon bende +9 0106 ... .. .. şeklinde çıktı.yani bizim ülke kodumuz çıktı.benimde yapmam gereken,

ülke kodu+telefon numarası şeklindemi olmalı.şimdiden teşekkürler.bana bunu aydınlattıgınız anda msj atacagım için harbiden olayı bilenlerde acilen cevap yazarlarsa çok sevinirim.

usta ne farkeder? yurt ici yurt disi her zaman ülke kodu yaz ne fark ederki? yurt ici yurt disi farketmiyor cep telefonlarinda, senin telefonun türkiyedeki bir gms operatörüne bagliysa karsidakinin baska bir ülkeninkine bagliysa ülke kodu gerekli. ikiside türkiye cikisliysa gerek yok, cünkü tüm mesajlar zaten ilk önce trye gidiyor oradan bir nevi dagiliyor ama fazladan ülke kodu girmeninde zarari olmaz.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 16:38 

bana amerikadan gelen mesajları yazarlarken 90532 diye kodluyorlarmıs..
ulkenin kodu ve telefon numarası seklinde olur herhalde..tabi kullanılan telefon yurt dısı aramalara musaitse..

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 18:01 

msj atmak içinde uluslararası dolaşıma açık olması lazım değil mi yutdısı numarasına atarken?çünkü gitmedi msjım.benim bu hattım kapalı,diğerini halledicez artık.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 18:05 
Kullanıcı avatarı

soul yazdı:
msj atmak içinde uluslararası dolaşıma açık olması lazım değil mi yutdısı numarasına atarken?çünkü gitmedi msjım.benim bu hattım kapalı,diğerini halledicez artık.

yurtdışına dolaşıma açık olması gerekmiyor,benimki dolaşıma kapalı ama msjlar hep gidiyor,sanırım o durum sadece aramada geçerli

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 18:19 

Yurtdisi dediginiz neresi agalar? Kuzey Amerika, Japonya gibi GSM yerine CDMA sisteminin yaygin oldugu yerlere mesaj atmak istiyorsaniz hic gonderemeyebilirisiniz.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 19:15 
Kullanıcı avatarı

ben almanya,litvanya,ingiltere ve özbekistan'a yolladım orlardan birine yollayacaksan sorun yok soul

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 20:57 

hcho yazdı:
Yurtdisi dediginiz neresi agalar? Kuzey Amerika, Japonya gibi GSM yerine CDMA sisteminin yaygin oldugu yerlere mesaj atmak istiyorsaniz hic gonderemeyebilirisiniz.

güney kore-seoul.burda da öyle bi durum varmı hcho?

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2006 21:01 

Laziale yazdı:
Kanada'dan Turkiye ; 01190532...

Turkiye'den Kanada ; 001(kuzey amerika kodu)+gondereceginiz numara,cep koduyla beraber..

yurtdısından trye attıgım için biliyorum nasıl atıldıgını.ama sorun şu,ben kendi turkcell yada aveamdan koreye msj atıcam,oda trcell değil,koreden aldıgı cep telefonu numarası.şimdilik aveada başarısız oldum,yazın kullandıgım trcell yazdan beri kontur alınmadıgı için kapanmıs yarın kontur alıp onu actırıcam.hala muallaktayım nasıl msj atılacagına dari :) olmadı arayıp ona sorucam millet sana nasıl msj atıyo diye.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cozker, eaygun, EsenlerBjk, Forzacefakar, Google [Bot], Google Adsense [Bot], KBakkalKöy, mcelebi, mehmed, mrzeus1912, seben14, Yahoo [Bot], yering, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye