Zaman: 01 Kas 2014, 07:10

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 279 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Türkiye'nın Tum İllerınde: Ne nerde yenir?
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2007, 02:47 

anakin skywalker yazdı:
Bozcada'da kıyıdaki lokantalr yerine ara sokaklardaki lokantalardan Sandal Restaurant'ı tercih etmiştik, muhteşemdi. Bozcaada'da her yer şarap, milletin tavsiyesi üzerine biz Corvus'u denedik, fiyatı biraz tuzlu ama tadı çok güzeldi.

Kale civarı liman restaurantları da iyidir.Türk adasında değilde bir Yunan adasında hissettirir adama oralar.Hoş bi havası var Bozcaadanın.

Şarap olayına gelince.En son amatör küme maçı için gitmiştim Bozcaada'ya.Ulan esnaf bir olmuş heralde galibiyete kenetlenmişlermi ne olduysa artık her gittiğimiz yerde şarap içirdiler bize.Ben o kafayla maça çıktım,4-0'ı gördüm sonrasını hatırlamıyorum.Feribotta uyandırdı arkadaşlar saolsunlar.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2007, 16:46 

1'e 1 yazdı:
Matizyente yazdı:
GK yazdı:
Afyon;
Döner Hanedan'da

başkan Bizim Döner'i tavsiye ederim sana hsbc bank'la yards'ın arasında kalan yer..

Özsar'da ;)

özsar şekli lüx olsada değer.. lezzet on numara..

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2007, 19:18 

Eskişehir Çiğbörek

Papağan Çiğbörek İkieylül Cad. Kime Sorsanız Gösterir.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2007, 07:07 

smyrna_1903 yazdı:
Boyoz ayrıca gece 23.00 sularından sonra Bornova Migros'un köşesindeki Boyozcu Hüseyin Abi'den yenir.

Adam ek$i ye çıkmış daha ne olsun :)

Hüseyin abi 5 poğaça 2 yumurta.. karnım acıktı simdi..

Gelelim deneyimlerimize.. İzmir'de kumpir sevgi yolunun sonunda atıştırda yenir.. Pizza derseniz kıbrıs şehitlerinin sonundaki pizza pizzayı tavsiye ediyorum.. Midye Karşıyaka'daki Midyeci Ahmet ya da Özkanlar'daki Selim Abi'den yenir.. Gece çorbası Manavkuyu tarafında urfa kebap salonunda içilir.. Aynı zamanda kebap ve dönerleri de gayet iyi.. Öğrenci işi yemek derseniz küçük parkta hanımeli'yi tavsiye edebilirim.. Tavuklu elbasan özellikle favorilerimdendir.. Börek derseniz özkanlar migrosun hemen arkasında evim börek evi var.. oranın börekleri gayet güzel ve ekonomiktir.. inegöl köfteyi çiğli tarafında bir yerde yemiştim ana yol üzerinde ama tam olarak mekan ismini hatırlamıyorum.. gerçekten çok güzeldi.. manisa'da manisa kebabı manisaspor kebapçısında yenir.. döner dediğiniz zaman iki isim ön plana çıkar.. birincisi ulupark karşısındaki hacıoğlu.. diğeri de doğum evi ile devlet hastanesi arasındaki divan kebap.. divan kebap biraz salaş bir yer olsa da döner ustası hacıoğlu'nun döner ustasının yanında yetişmiştir.. gece corbası derseniz uluparkın karsısı akbank ara sokagındaki hikmet ustayı tek gecerim.. tost ise dogum evinin caprazinda tostcu suleyman abiden yenir.. gelelim didim'e.. didim'de corba alo24ten icilir.. aynı zamanda didim fast foodun doneri guzeldir..

Başa Dön
  Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2007, 15:49 

Ayvalık tostu, Ayvalık'ta tansaş karşısındaki Avşar Büfe'de yenir. Üstüne tanımam.

Tekirdağ köftesi, Çorlu'da eski sanayideki Dörtler Köftecisi'nde yenir.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2008, 23:05 

İzmir için birkaç tavsiye

kahvaltı:Sabah erken saatlerde önünüze gelen herhangi bir fırından boyoz alın birkaç dilim de tulum peyniri(ben yumurta sevmem) deniz manzaralı bir mekan bulup tıkının,yeter.Ha yok ben üşenmem derseniz Karşıyaka Nergiz de bosna börekçisine gelin,bi kıymalı götürün.Yok ille de ben yağlı ballı bir kahvaltı isterim derseniz,şehir içinde,Bostanlı da temiz mandıra,güzelbahçe tarafında büyük çadır gibi bir görüntüsü olan bir adını hatırlayamadığım mekan(o civardakilerin tamamına yakını test edilmiştir) ve biraz şehir dışı olsun,kafa dinleyeyim derseniz;Yenifoça yolunda Kozbeyli köyüne gidin,köyün içinde küçük bir mekan var,hele hava biraz soğuksa ateşin başında muhteşem bir kahvaltı yapar,bana da dua edersiniz.kimse bana çiçekliköy tarafını söylemesin tamamen işi ticarete dökmüşler,o kadar para ve zaman ayırdığınıza kesinlikle değmez.

öğle yemeği:sulu yemek mekanı tavsiye edeceğim birkaç tane, Nergiz deki lokanta(yine adını hatırlayamıyorum kafayı yiycem) zaten burda iyi bir lokanta varmış deyin gösterirler,bit pazarının girişinde soldaki mekan(yine isim yok tabi), mersinli de (Atatürk stadına gelenler mutlaka fırsatı değerlendirsin) cadde üzerinde özüm lokantası(bu sefer hayret isim geldi) bu üç mekanında görünüşüne aldanmayın,fiyatlar biraz yüksek olsa da lezzet garantilidir.

akşam + gece için yazacaktım ama çok acıktım,birşeyler yiyeyim devam ederim.
ama birkaç not:
-Çiğli'de ki köfteci,Menemen tarafına giderken santral durağını geçince sağda küçük bir mekan.
-Bostanlı da çorba hadisesi varsa tercihinizi doyuran değil karşısında ki Remzi den yana kullanın pişman olmazsınız.
-Haftasonu kendinpişir olayına niyetliyseniz Eskifoça yolun dönünce 1-2 km. sonra sağda Ayaydın var.fiyatları makul,etleri iyidir.
-Antep te önünüze gelen her yerden yiyin demiyeceğim,maç için gelirseniz,stada çok yakın ciğerci Mustafa var,onu biraz geçince solda köşk var oda fena değil.yok uzun süreli bir ziyaret ise,beni arayın beraber takılalım: ) , bir Antep klasiği İmam Çağdaş,yöresel yemekler için İncilipınar,yine kebaplar için Üçler ve Çulcuoğlu ilk aklıma gelenler(bu mekanlar Antep için pahalı sayılabilir,ama yemek kavramınız değişebilir).Gece Kelebek te paça veya beyran götürebilirsiniz.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2008, 00:19 

biskid yazdı:
smyrna_1903 yazdı:
Boyoz ayrıca gece 23.00 sularından sonra Bornova Migros'un köşesindeki Boyozcu Hüseyin Abi'den yenir.

Adam ek$i ye çıkmış daha ne olsun :)

Hüseyin abi 5 poğaça 2 yumurta.. karnım acıktı simdi..

Gelelim deneyimlerimize.. İzmir'de kumpir sevgi yolunun sonunda atıştırda yenir.. Pizza derseniz kıbrıs şehitlerinin sonundaki pizza pizzayı tavsiye ediyorum.. Midye Karşıyaka'daki Midyeci Ahmet ya da Özkanlar'daki Selim Abi'den yenir.. Gece çorbası Manavkuyu tarafında urfa kebap salonunda içilir.. Aynı zamanda kebap ve dönerleri de gayet iyi.. Öğrenci işi yemek derseniz küçük parkta hanımeli'yi tavsiye edebilirim.. Tavuklu elbasan özellikle favorilerimdendir.. Börek derseniz özkanlar migrosun hemen arkasında evim börek evi var.. oranın börekleri gayet güzel ve ekonomiktir.. inegöl köfteyi çiğli tarafında bir yerde yemiştim ana yol üzerinde ama tam olarak mekan ismini hatırlamıyorum.. gerçekten çok güzeldi.. manisa'da manisa kebabı manisaspor kebapçısında yenir.. döner dediğiniz zaman iki isim ön plana çıkar.. birincisi ulupark karşısındaki hacıoğlu.. diğeri de doğum evi ile devlet hastanesi arasındaki divan kebap.. divan kebap biraz salaş bir yer olsa da döner ustası hacıoğlu'nun döner ustasının yanında yetişmiştir.. gece corbası derseniz uluparkın karsısı akbank ara sokagındaki hikmet ustayı tek gecerim.. tost ise dogum evinin caprazinda tostcu suleyman abiden yenir.. gelelim didim'e.. didim'de corba alo24ten icilir.. aynı zamanda didim fast foodun doneri guzeldir..

üniversiteyi manisada okudum.5 senem geçti orada.hacıoğlu gerçekten temiz ve leziz yemeklere sahip.hacıoğlu special ve kaşarlı beytisi mükemmel.döneride çok güzel.tost çumuz vardı bide sabahları.hsbc bankın yanında hasan idi sanırım sahibi.uğur tekel bayiinin üzerinde oturduk iki sene.sahibi sedat abi ve uluparkın tanınmış simalarından yusuf abi ile az biralanmazdık dükkanda hey gidi günler....

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2008, 20:00 
Kullanıcı avatarı

subaru_imp yazdı:
özsar şekli lüx olsada değer.. lezzet on numara..

Lezzette on numara,serviste,hürmette.Bu aralar porsiyonu 9 lira.M.A.Paşa'da sıradan bir lokantada bile bundan aşağı yiyemezsin.

Lakin bu lezzete kavuşabilmek için 30 dakika sabretmek gerekiyor.Malum kalabalık dükkan.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2008, 17:58 

mutlaka bilenler vardır,ankara->samsun yolunda corum cıkısında hasan zahir et lokantası var,her ne kadar eski kohne halini tutmasada hala ızgara etleri cok iyi,ayrıca camıs yogurdu ve bal/kaymak ikilileride 10 numara...

surekli olmasada arada bir ugrarım gidip gelirken,personelin ve muessesenin davranısları gayet iyi,hatta yemek sonrası hesap istediğinizde size kendinden dis macunlu diş fırcası bile veriyorlar :D ...fiyatlarda cok ucuk değil kişi bası 20lira civarı...

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
 Mesaj Başlığı: Re:
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2008, 17:59 
Kullanıcı avatarı

gorki yazdı:
konya'da etli ekmek yenir. normal bildiğiniz pide gibi, daha incesi ve daha kıymasızı. kaşar katarlarsa üstüne mevlana, kuşbaşı et katarlarsa bıçak arası olarak adı değişiyor.

bir yerin daha etli ekmeği meşhurdu neresiydi yaa

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 279 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: başkadır, Bing [Bot], Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], malouda61, MiracıM, Prusa16, rideordie, Sinan1965, Yahoo [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
2001 Tribun Dergi / Blog İdman Yurdu Futbol Network
Hosted by Kontratak
Site Meter

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye