Zaman: 03 Tem 2022, 09:15

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 811 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 82  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 24.Hafta | Göztepe - Altay
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 14:47 
Kullanıcı avatarı

@altay19on4 yahu sen şuanki senin gibi dernek sistemi ile yönetilen kulüpleri nasıl savunuyorsun?
Abi aklı dengenizi kaybetmişsin yaw.
Kulubler borç batağında,transfer yapamıyor,puan siliniyor ve hangi takımlar nerelere kadar düştü.
Çoğu kulüp kapandı ve büyük çoğunluğu dernek statüsünde.
Şu yasa çıksın yani her yönetim ve başkan bulunduğu dönemdeki borçlardan sorumludur diye o zaman derim tamam.

Şuan senin körü körüne savunduğun sistem sanki çok ideal ve çok başarılı bir sistemdir gibi konuşuyorsun hayretler içindeyim.

Kardeşim şu an başındaki adam cebinden harcadığı her kuruşu giderken alabiliyor ama borçlardan sorumlu değil.

Saçma sapan argümanlarla yaşadığınız eziklik psikolojisinden bir haklılık çıkarmaya çalışıyorsunuz ve dahada saçmalayıp dahada batiyorsunuz.

Ekmekçioğlu Şuan Sepilden daha fazla kulübün sahibi gönderebilirsen gönder bakalım genel kurulda.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 15:25 
Kullanıcı avatarı

Psycho yazdı:
Ekmekçioğlu Şuan Sepilden daha fazla kulübün sahibi gönderebilirsen gönder bakalım genel kurulda.

Mesela Sepilin sahipliği nerede kısıtlanıyor?

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 15:38 

Psycho yazdı:
@altay19on4 yahu sen şuanki senin gibi dernek sistemi ile yönetilen kulüpleri nasıl savunuyorsun?
Abi aklı dengenizi kaybetmişsin yaw.
Kulubler borç batağında,transfer yapamıyor,puan siliniyor ve hangi takımlar nerelere kadar düştü.
Çoğu kulüp kapandı ve büyük çoğunluğu dernek statüsünde.
Şu yasa çıksın yani her yönetim ve başkan bulunduğu dönemdeki borçlardan sorumludur diye o zaman derim tamam.

Şuan senin körü körüne savunduğun sistem sanki çok ideal ve çok başarılı bir sistemdir gibi konuşuyorsun hayretler içindeyim.

Kardeşim şu an başındaki adam cebinden harcadığı her kuruşu giderken alabiliyor ama borçlardan sorumlu değil.

Saçma sapan argümanlarla yaşadığınız eziklik psikolojisinden bir haklılık çıkarmaya çalışıyorsunuz ve dahada saçmalayıp dahada batiyorsunuz.

Öncelikle uslubuna dikkat et güzel kardeşim. Argümanlarını konuşturmak yerine, "aklı dengenizi kaybetmişsin" , v.b. söylemler hoş değil.

Sen diyorsun ki, şu an dernekle yönetilen kulüpler çok kötü, bu yüzden şirketleşelim. Aynı mantıkla, Çaykur , T.Telekom zarar ediyor özelleştirelim dediler ülkede, durum ortada. Saman bile ithal edemez olduk tarımda. (Temelinde mantık aynı, değersizleştir, itibarsızlaştır ve sat/kurtul/sistemi değiştir)

Ben spor kulüplerinin sahibinin genel kurul olması taraftarıyım. Bu net. Bence en iyi sistem bu. Sabaha kadar anlatsan da, değişmeyecek. Bir kulübün sahibi (özellikle 100 yıllık spor kulüpleri) genel kurul üyeleridir. (Dolaylı olarak da taraftarıdır). Tribündergi gibi bir oluşumda, hayır kulübün sahibi taraftar değil, iş adamları olmalıdır diyen birisini görmek üzücü.

Derneklerde sıkıntılar var mı? Var. TR Özelinde söylersek, bu sıkıntılar bilerek çözülmüyor. Siyasi irade istemiyor. Bana şunu derseniz kabul, herkes kendi döneminden sorumlu olsun, kulüpler de min %51 genel kurulda kalacak şekilde tüzel kişiliğe dönüşebilir. Ama herhangi bir şahsın oranı da %10'u geçemez v.s. derseniz, yine bir derece konuşabilirim. Haklısın diyebilirim. Ama herhangi bir şahsın, geniş kitlelere hitap eden bir kulübe tek başına sahip olması, bence çok yanlış. Acun'un Hull City'i alması da, Sepil'in Göztepeyi alması da yanlış. Yimpaş Yozgat, Siirt Jetpa Spor da yanlış. Ali Koç FB'nin başkanı olabilir ama FB'nin sahibi olamaz. Yanlış.

Başkan hesap verir/vermez. Bu başka konu. Bu ülkede ilk gününde, raydan çıkan hızlı trende 41 kişi öldü. Kim hesap verdi. Anadolu'da hesap verme kültürü yok zaten. Kim hesap veriyor ki? Başkanlar versin. Şirketleşsen de, dernekleşsen de, hesap vermez kimse. Hesap verme, demokrasilerde olur.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 16:06 
Kullanıcı avatarı

Bu ülke böyle hesap verilmez deniliyorsa niye uzun uzadıya konuşuluyor bu konular onu anlamıyorum, maç topiginde kime neyi kanıtlamaya çalışılıyor.

kim şirket kim dernek vakıf neyse yerinde mutlu olsun kaç gündür maçla ilgili tek kelime konuşulmadı var mı eksik cezalı vs

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 16:08 

ALTAYKABUS yazdı:
taktikçi yazdı:
Ancak sakın sütten çıkmış ak kaşık olduğunuzu sanmayın. Bu gözler Murtakelelerin, eski Alcancak girişinde çoluk çocuk demeden milletin üstüne çakı, kelebek, sustalı ne bulduysa fırlattığını bizzat gördü. Öyle kutsal savaşçı havalarına girmeyin, yok öyle bir şey.

Yanlış anlamayın ama tribün aleminde kanıtı olmayan şeylerin %90'ı yalandan ibaret. Yani şehir efsanesi gibi geliyor şuan bu dediğiniz. Yüzde yüz olmamıştır diyemez kimse. Tribünün %100'üne kefilde olamaz ama sizin tarafta bu saygısızlık, yanlış adına ne derseniz artık açık bi şekilde yapılıyor gocunmayan sayısı da oldukça fazla

https://www.instagram.com/reel/CZFEh4MB ... =copy_link

Çocukları bu işlere şu şekilde alet etmekten asla çekinmiyorlar

sanırım 99 yılıydı 16-17 yaşındaydım. o anı unutamam. mersinli tarafından gelen bir grup topluca elindekileri salladı.bir kelebek önüme düştü yarım metre o tarafa yakın olsam bana saplanacaktı. boşuna kimse yapmaz etmez demeyin. buradaki arkadaşların yaşları epey ufak

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 16:09 
Kullanıcı avatarı

Eğer yeni yasa geçerse, yani bizim staddaki mağazalar ve diğer projeler faaliyete geçerse şirket statüsünde kar elde etmek mümkün. Bunun harici dernek statüsündeki kulüpler Türkiye'de şovmen başkanlarla ilerlemeye çalışıyor. Sana çilek transferler sunarsa kral ilan ediliyor, ama o gün kral lan edilen 3-5 sene sonra her türlü küfüre maruz kalıyor. Bizim çıktığımız sene Eskişehirspor kadro yapısı ile en büyük süper lig adayıydı. O zaman da söylemiştim. Ya çıkamazsa bu maliyetler nereden karşılanacak diye sormuştum. O zamanlar Halil Ünal'a methiyeler düzen Eskişehirspor taraftarları şimdi hakkında neler düşünüyorlar? Ya da Beşiktaş'a şampiyonluklar kazandıran, Avrupa'da iyi işler çıkartan Fikret Orman yönetimi sonrasında ibra edilmiyor. Ya da en yakın örnek olarak Bursaspor başkanı Emin Adanur'un yaptıkları ortada. İşte dernek statüsünde daha fazla şovmen başkan var ve hatta şirket statüsünden daha fazla yiyicilik yapıyorlar. Mesela bir futbolcu transferinde menajerle anlaşıp 3 liralık oyuncuyu 10 liraya transfer etmiş gibi gösteren ve 7 lirayı menajerle paylaşan başkanlar yok mu? Ama şirket statüsünde 3 liralık oyuncuya 10 lira vermiş gibi göstererek başkan kendi kendine mi sokacak. Evet şu an için şirket statüsündekiler kar elde etmeyebilirler ama böyle başkanlar olmayacağı için batağa da sürüklenmezler. Batağa sürüklenmek için siyasal iktidarın devreye girmesi lazım. Bizde ve Adana'da olduğu gibi. Siyasal iktidar sahipleri Medya gücünü ele geçirmek adına zamanında Dinç Bilgin ve Cem Uzan'ın mal varlıklarına el koyunca biz ve Adana gümbürtüye gittik. Aslına bakarsanız; bu ülkede endüstriyel futbola ya da dernek yönetimlerine karşı çıkmak yerine yasal düzenlemeleri yapıp siyasal futbola karşı çıkmamız lazım.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 16:12 
Kullanıcı avatarı

Jason yazdı:
Bu ülke böyle hesap verilmez deniliyorsa niye uzun uzadıya konuşuluyor bu konular onu anlamıyorum, maç topiginde kime neyi kanıtlamaya çalışılıyor.

kim şirket kim dernek vakıf neyse yerinde mutlu olsun kaç gündür maçla ilgili tek kelime konuşulmadı var mı eksik cezalı vs

Pinares cezalı, Thaciano net olmamakla beraber maç gününe kadar yetişmeyecek. Keza Kappel de yetişemeyebilir. Uzun süre sakat olan Cebrail ise bu maçla beraber takıma dönecek. Ayrıca dört gözle Poko'nun Gabon'dan dönmesini bekliyoruz.

Serkan Özbalta'nın ilk maçı olması hasebiyle takım reaksiyon gösterebilecek mi göreceğiz.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 16:29 
Kullanıcı avatarı

flexx yazdı:
ALTAYKABUS yazdı:
[quote="taktikçi"]Ancak sakın sütten çıkmış ak kaşık olduğunuzu sanmayın. Bu gözler Murtakelelerin, eski Alcancak girişinde çoluk çocuk demeden milletin üstüne çakı, kelebek, sustalı ne bulduysa fırlattığını bizzat gördü. Öyle kutsal savaşçı havalarına girmeyin, yok öyle bir şey.

Yanlış anlamayın ama tribün aleminde kanıtı olmayan şeylerin %90'ı yalandan ibaret. Yani şehir efsanesi gibi geliyor şuan bu dediğiniz. Yüzde yüz olmamıştır diyemez kimse. Tribünün %100'üne kefilde olamaz ama sizin tarafta bu saygısızlık, yanlış adına ne derseniz artık açık bi şekilde yapılıyor gocunmayan sayısı da oldukça fazla

https://www.instagram.com/reel/CZFEh4MB ... =copy_link

Çocukları bu işlere şu şekilde alet etmekten asla çekinmiyorlar

sanırım 99 yılıydı 16-17 yaşındaydım. o anı unutamam. mersinli tarafından gelen bir grup topluca elindekileri salladı.bir kelebek önüme düştü yarım metre o tarafa yakın olsam bana saplanacaktı. boşuna kimse yapmaz etmez demeyin. buradaki arkadaşların yaşları epey ufak[/quote]Arkadaşım ben kesinlikle olmamıştır demedim herkesin vardır böyle anısı bi yerde görüntü var bi yerde anlatılanlar onu söylemeye çalıştım o an. Elbet herkes yaşamıştır böyle şeyler

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 17:17 
Kullanıcı avatarı

efetorunu35 yazdı:
Eğer yeni yasa geçerse, yani bizim staddaki mağazalar ve diğer projeler faaliyete geçerse şirket statüsünde kar elde etmek mümkün. Bunun harici dernek statüsündeki kulüpler Türkiye'de şovmen başkanlarla ilerlemeye çalışıyor. Sana çilek transferler sunarsa kral ilan ediliyor, ama o gün kral lan edilen 3-5 sene sonra her türlü küfüre maruz kalıyor. Bizim çıktığımız sene Eskişehirspor kadro yapısı ile en büyük süper lig adayıydı. O zaman da söylemiştim. Ya çıkamazsa bu maliyetler nereden karşılanacak diye sormuştum. O zamanlar Halil Ünal'a methiyeler düzen Eskişehirspor taraftarları şimdi hakkında neler düşünüyorlar? Ya da Beşiktaş'a şampiyonluklar kazandıran, Avrupa'da iyi işler çıkartan Fikret Orman yönetimi sonrasında ibra edilmiyor. Ya da en yakın örnek olarak Bursaspor başkanı Emin Adanur'un yaptıkları ortada. İşte dernek statüsünde daha fazla şovmen başkan var ve hatta şirket statüsünden daha fazla yiyicilik yapıyorlar. Mesela bir futbolcu transferinde menajerle anlaşıp 3 liralık oyuncuyu 10 liraya transfer etmiş gibi gösteren ve 7 lirayı menajerle paylaşan başkanlar yok mu? Ama şirket statüsünde 3 liralık oyuncuya 10 lira vermiş gibi göstererek başkan kendi kendine mi sokacak. Evet şu an için şirket statüsündekiler kar elde etmeyebilirler ama böyle başkanlar olmayacağı için batağa da sürüklenmezler. Batağa sürüklenmek için siyasal iktidarın devreye girmesi lazım. Bizde ve Adana'da olduğu gibi. Siyasal iktidar sahipleri Medya gücünü ele geçirmek adına zamanında Dinç Bilgin ve Cem Uzan'ın mal varlıklarına el koyunca biz ve Adana gümbürtüye gittik. Aslına bakarsanız; bu ülkede endüstriyel futbola ya da dernek yönetimlerine karşı çıkmak yerine yasal düzenlemeleri yapıp siyasal futbola karşı çıkmamız lazım.

bunlarin olmamasini engelleyen sey sirket olmak degil

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2022, 17:34 
Kullanıcı avatarı

İzmirAltay yazdı:
Jason yazdı:

Pinares cezalı, Thaciano net olmamakla beraber maç gününe kadar yetişmeyecek. Keza Kappel de yetişemeyebilir. Uzun süre sakat olan Cebrail ise bu maçla beraber takıma dönecek. Ayrıca dört gözle Poko'nun Gabon'dan dönmesini bekliyoruz.

Serkan Özbalta'nın ilk maçı olması hasebiyle takım reaksiyon gösterebilecek mi göreceğiz.

:lol: :lol: :lol: :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=6KeDDxioasU

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 811 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 82  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 0618, Ayazadam, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], harput1967

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye