Zaman: 03 Tem 2022, 08:34

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 88  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: MKE Ankaragücü | 2021-2022
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2021, 18:57 
Kullanıcı avatarı

kubrick yazdı:
üşenmedim son 8-10 senenin ilk yarı sonundaki puan durumuna baktım, zirvedeki takımlar hep 28-36 puan arasında değişmiş. biz daha 6 maç kala 27'yi bulduk.
mesela 1. lig tarihinin en kolay sezonu geçen seneydi, en fazla 36 puan alınmış, onu alan takım da çıkamamış zaten. 31 puanlı ads arkadan gelip geçmiş.

ben 6'da 6 yapacağımıza çok ihtimal vermiyorum, 4 tane deplasman var ama en kötü ihtimalle kazanabileceğimiz altınordu-balıkesir-keçiören'i kazansak 36 yapıyor, kaldı ki adana-samsun-bolu deplasmanlarından 0 çekeceğimizi sanmıyorum.

yani özetle, bu kadar iddialı ve yukarıya oynayan takımın fazla olduğu sezonda alınabilecek maksimum puana daha 6 maç kala nerdeyse ulaştık. bu sezonki gibi çekişmeli geçen senelerde bu puanı alan takımlar çok büyük avantaj yakalamış.

2. yarıda içerdeki 12 maçın 7-8 tanesini kazanıp diğerlerini berabere kalsak bile nerdeyse bizi şampiyon yapacak puana ulaşıyoruz.
böyle devam ettikçe inanılmaz bi mucize falan lazım çıkmamamız için. 3-4 takım kopacak da, her maçını kazanacak da, puan barajı 70'leri bulacak..vs çok zor ihtimal yani böyle bişeyin olması.
Ankaragücü çok iyi gidiyor, umarım daha da iyi gider.

Yalnız geçen seneyle karşılaştırmalı puan hesabında atladığın bir nokta var. Bu sene 1 takım yani 2 maç fazla var ligde.

Bu ligin ilk 2 çıtası maç başı ortalama 2+ puan. Yani o karşılaştırmaya bu yıl ilk yarı için +2, sezon sonu için +4 puan koymak lazım.

Geçen sene ilk yarıyı sadece 2 takım ortalama 2+ puanda bitirdi. Arkalarındaki 3 takım da bu hedefe epey yakındı (-1, -2, -3 puan). Sezonu 3 takım 2+ ortalamayla bitirdi, ilk yarının ilk 5'i sezonu da ilk 5'te bitirdi. Sadece iç sıralama değişti, çıkan 3 takım da bu beşlideydi.

En önemlisi lig tarihinde ilk defa 2+ puan barajını geçen bir takım (Samsunspor) lig atlayamadı.

Bu sezonun geride kalan üçte birlik kısmında ise 4 takım 2+ hedefini yakaladı, 2 takım ise çok yakın (-2 puan).

Özetle, bu yılın ilk yarı hedefi en az 36, sezon sonu hedefi en az 72'dir.

Ankaragücü'nün şu anki 2,25 puan ortalaması çok iyi, yakalanan hava & inanç güzel, ikinci yarıda maçların üçte ikisini Ankara'da oynamak çok büyük avantaj.

Yine de iş bitti deyip havaya girmeden, her maçı ayrı düşünüp tek tek oynayarak hedefe gitmek lazım.

Umarım siz gelirsiniz & biz kalırız, seneye yukarıda karşılaşırız. Başarılar.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2021, 07:13 

haklısın ama geçen seneyi baz almak doğru olmaz, çünkü geçen sene eskişehir-ankaraspor-akhisar gibi daha sezon başında havlu atan takımlar vardı. onlar puan barajını çok yukarı çekti.
bu sezon 1 takım fazla olmasına rağmen hem iddialı takım fazla herkes birbirine çelme takıyor deplasmanda kazanmak imkansız gibi hem de aşağıda öyle şimdiden havlu atmış takım yok. sadece Balıkesir olabilir ama onlar da geçen seneki Eskişehirle falan kıyaslanmayacak seviyede direniyorlar.

bence şu an puan barajının yüksek görünmesini sebebi bizim, ümraniyenin ve eyüpün çok ekstra seriler yapması.
yoksa geçtiğimiz sezonlarda daha 10. haftalarda liderle play off hattı arasında 10 puanlık bi fark hiç olmamış.

yani bu matematik daha çok değişir ama dediğin gibi en mantıklısı 2 puan ortalamasını sürekli korumak lazım.
bi de şu bay geçme muhabbeti tüm hesapları bozuyor, mesela bu hafta Erzurum bay geçince farkı 5 puan açtık. yenilmez denilen Ümraniye hem bize kaybetti hem bu hafta bay geçiyor belki 3.'lüğe kadar inecekler, yada tam biz ilk yarıyı koparıcaz derken sondan bi önceki hafta bay geçiyoruz.. vs. çok karışık işler.

ama kısacası ben herhangi bi takımın 70'i göreceğini sanmıyorum. hadi biraz egoistlik yaparsak da 70'i görürsek' bu performansla' bence biz görürüz.
bunu da şımarıklık olsun diye yazmıyorum, ilk yarının son haftası dahil 19 maçın 13'ünün ankara'da olmasına güvenerek söylüyorum.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2021, 11:58 
Kullanıcı avatarı

İç saha da Suna benzer ve herkesin organize olabildiği tribunu yapabilirsek , bicok takimi yeneriz.

Umraniyenin hocası , Hem beinsporta hemde basın toplantısında tekrarladi 2 kere , rakipler çok etkileniyor ister istemez.

Biz taraftar olarak ustumuze düşenleri yapalim , topculara bırakalım

Kac sefer yazdik , herkes işini yaparsa çıkarız Allahinda izniyle.

https://youtu.be/pBBqHCIkESM

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2021, 12:14 

Devre arası takım ahengini fazla bozmadan nokta atışla en fazla 3 transfer yapmamız lazım, bir forvet, bir sol bek, ve de orta sahaya bir oyuncu alıp ciddiyeti bozmadan devam edersek sonu güzel olacak inşallah

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2021, 13:04 

network yazdı:
İç saha da Suna benzer ve herkesin organize olabildiği tribunu yapabilirsek , bicok takimi yeneriz.

Umraniyenin hocası , Hem beinsporta hemde basın toplantısında tekrarladi 2 kere , rakipler çok etkileniyor ister istemez.

hepimiz istiyoruz ki tek çatı altında toplanıp tribün yapalım lakin şu bi gerçek ki bugünkü şartlarda bu imkansız..

ama bu sırayla bağırma işini biraz daha bu şekilde aktif hale getirebilirse tribündeki abilerimiz efsane olur hem dinlenerek hem yorumadan hem süreklilik olur ayrıca tribün içi dinamiklerini hepimiz biliyoruz anlatmaya gerek yok artı bi gaza da gelinir..

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2021, 13:05 
Kullanıcı avatarı

Menemen'in forveti vardı genç siyahi. Tek başına dağıtmıştı bizi, alabilseler keşke ya.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2021, 14:09 

network yazdı:

Bu hafta birçok videoda gördüm. Koca koca adamların yüzünde çok güzel bir gülümseme vardı. Aslında mutlu olmak çok basit de çok karıştırılan bir takımı seviyoruz...

Bu tür besteleri artırmamız lazım. Diğer türlü kuru gürültü oluyor.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2021, 09:38 

nmn yazdı:
Menemen'in forveti vardı genç siyahi. Tek başına dağıtmıştı bizi, alabilseler keşke ya.

Rashedden bahsediyorsun galiba twitırda bi iki yazı gördüm onunla ilgili İnstagramdan come to Ankaragücü postuna cevap vermiş sanırım girişim var, bende çok beğenmiştim yaşı gençse bizde parlatırız

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2021, 11:35 
Kullanıcı avatarı

aynen bu yüzden demiştim ben de. gerçekten çok isterim ya.

Resim

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2021, 13:22 

rasheed akanbi fazla göz önüne çıktı, 300-400 bin euro'dan aşağı bırakmazlar. bi de süper ligde hatay falan sever böyle adamları kapmayı, bize bırakmazlar.

zaten o paraya 2-3 tane ariyibi-owusu ayarında adam alınır.
mesela ariyibi 250 bin euro'ya geldi. bence zaten bu kadar kanat oyuncusu varken direk oynayamayacak bi adama bonservisiyle para saçmak gereksiz, cem ekinci-hasan hüseyin gibi adamlar bile kadroya giremiyor.

illa transfer yapılacaksa bi pinto'ya yedek, bi de eren'e yedek alınsa yeterli, gerisi lükse girer. form tutabilseler her mevkide 2 tane direk oynayacak adam var. belki mert ve bahadır'a güvenilmiyorsa yedekte beklemeyi sorun etmeyecek tecrübeli bi kaleci alınabilir.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 88  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Bozkurt1903, Google [Bot], Google Adsense [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye