Zaman: 08 Ara 2021, 13:25

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 52 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 10.Hafta | MKE Ankaragücü 2 - Manisa FK 1
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 07:39 

bilmediğim için soruyorum, bu 20 kişilik kadroya altyapıdan 3 oyuncu yazmak kural mı?

haftalardır ulaş-sıtkı-atakan oyuna girmeden kenarda bekliyor ama ne hikmetse cem ekinci gibi bi adam yedeğe bile girebilecek performansı veremiyor.
hasan Hüseyin iyileşti ama son 15-20 dk bile girecek durumda değil mi?
aatıf geçen maçlarda her girdiğinde adamın isminden korktukları için 2-3 defans oyuncusunu çıkartamıyorlardı, o da mı yedeğe yazılamayacak kadar kötü?

yani Mustafa dalcı şu geniş kadroda bile saçmalayıp kendini riske atacak bişey buluyor ya, diyecek söz yok.
hocayı övülecek yerde övdük ama gerçekten kendini hiç yenileyemiyor ve maç sıkıntıya girince tek yaptığı şey tecrübeli oyuncuların kendi kendine oyunu düzeltmesini beklemek.
dananın kuyruğunun kopacağı Eyüp ve Ümraniye maçların geldik, hadi Ümraniye maçı tribün 10k çakılı olur bu moralle ama Eyüp maçı ciddi hoca becerisi gerektiriyor. inşallah hafta içi takım hazırlanırken hoca da kendi her senaryoya hazırlar.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 10:14 
Kullanıcı avatarı

kubrick yazdı:
bilmediğim için soruyorum, bu 20 kişilik kadroya altyapıdan 3 oyuncu yazmak kural mı?

İnanılmaz saçma bir kural var. 1999 tarihinden sonra doğduysa 1 altyapıdan gelen oyuncu yeterli, 1997 tarihinden sonra doğduysa 2 altyapıdan gelen oyuncu mecbur, 2001'den sonra doğduysa da yedek kulübesi 10 kişi olabiliyor. O kadar saçma kural ki, okurken beynim yandı.

Yani şöyle:

- Altyapıdan gelen oyuncu 1999 sonrası doğmuşsa yedek kulübesi 7 kişi ve altyapıdan gelen futbolcu sayısı 1 olmak zorunda.

- Altyapıdan gelen oyuncular arasında 1999 sonrası doğan yoksa 1997 ve sonrasında doğmuş 2 futbolcu listeye yazılmak zorunda ve yedek kulübesi yine 7 kişi.

- Yukarıdaki kuralları yerine getiriyorsanız 2001'den sonra doğmuş oyuncularla kulübe 10 kişiye çıkabiliyor.

Mustafa Dalcı da o yüzden yedeklere 3 tane altyapı yazıp 10 kişi oluşturuyor yedek kulübesini. Kaleci'yi de çıkarsak 6 kişi kalıyor değiştirmek için ve 5'ini o yüzden her maç alıyor.

Böyle kural mı olur kardeşim, ne biçim TFF bu?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 11:34 

Hakeme mi kızsam Orgill'e mi kızsam bilemedim.
Kötü oyun ama 3 puan önemli. Manisa uzun süredir yenildiği için acayip hırslı çıktı maça. Yendik gönderdik.

Ama her maç aynı değişiklikler sıkıntı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 12:18 
Kullanıcı avatarı

Hoca eleştirilerine bir türlü aklım ermiyor. Yani 10 mac yapılmış, sezon başında herkes bu takim Küme düşer diye yazmış, takim 7 galibiyet 3 beraberlik ile mağlup olmamış , lig lideri ama eleştirecek bisey buluyoruz ve bu hocadan bi yol olmaz , istifa etsin diyebiliyoruz.

Ben dünya futbol tarihinde her maç vura vura şampiyon olan bi takim görmedim. Buna Bayern munih, barcelona, real madrid dahil.. Her maçın taktigi farklı olur , her maçın sistemi , oyun anlayışı farklı olur.

2 maçtır kotu oynuyoruz deniliyor , sezon başında Küme düşer denilen takim bizken, şampiyonluğun en büyük adayı açık ara Manisa Fk ydi. Dünde gerçekten iyi takim olduklarını gösterdiler. Ama bizden kaliteli değillerdi.

Hakem maçı mahfetmese, güle oynaya kazaniyorduk.

Sinanin kirmizi kart pozisyonunda , topa müdahale etmese zaten kırmızı ney olurdu ama adamın boyu uzun ve topa müdahale ediyor. Faul verilse bile , kırmızı kart verilemez. Topa müdahaleden sonra temas var.
Orgill denen ya.sak içinde, bisey demeye gerek yok. Dirsekte kırmızı vermeyen hakemin sülalesini skm. Resmen yakmaya gelmis bizi.

Burada yönetim masaya yumruğunu çok sert vurmalı. Bu böyle gitmez.

Takim biraz fazla yattı ve maci soğuttu ama bu kadar haksızlığa, Pisliğe sende pislik yapacaksin. Proje takimlarindan olduk olası nefret ediyoruz ve önümüzdeki 2 macta da yine proje takimlariyla oynayacagiz. Yine her türlü pisliğe maruz kalabiliriz.

Sinanin ozellikle Ümraniye maçında oynaması şart. Erdi geçen seneyi aratmadı sagolsun , hamle hataları, pas tercihleri çok kötüydü. Oynaya oynaya belki düzelir ins.

Eleştiri tabiki yapılacak ama körü körüne , daha önce kotu dediği için, simdi eli yada ağzı iyi diyemeyen arkadaşları, abileri de anlamak güç. Sanki başka takim taraftari gibi davraniliyor , enteresan oluyor.

Ilk 4 5 mac için, zayıf takimlardi , görürüz bikac haftaya diyenler vardı, güçlü denilen takimlara karşı 4'te 4 oldu. İnşallah 5 6 7 diye gider.

Kimse bizim babamızın oğlu değil, babamızın oğlu olan MKE ANKARAGÜCÜ.

Artik şu gereksiz eleştirileri bi bırakmak gerek.

Su 7 g 3 b ile lig lideri olma isini , hikmet karaman yapsa , bu işte bir hikmet var , imparator , kral vs diye neler neler söyleniyordu. Cok garip bir camiayiz , hikmet denen sahista gider ayakta Küme düşülmüş macta , mac başı oynayanları ilk 11 başlatıp 3 milyon tl klube sokup gitmis birisi. Yarın gelse , yine bu işte bir hikmet var pankartları ile karşılanır..

Başarı varsa , desteklenmesi gerekir. Bunun sana göresi, bana göresi olmaz. Takim kimsenin babasının malı değil, bugun olan yarın gider , bizler hep burdayız. Yarın takim kotu giderse , her türlü eleştiriye de yaparız zaten.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 16:35 
Kullanıcı avatarı

network yazdı:
Hoca eleştirilerine bir türlü aklım ermiyor. Yani 10 mac yapılmış, sezon başında herkes bu takim Küme düşer diye yazmış, takim 7 galibiyet 3 beraberlik ile mağlup olmamış , lig lideri ama eleştirecek bisey buluyoruz ve bu hocadan bi yol olmaz , istifa etsin diyebiliyoruz.

Ben dünya futbol tarihinde her maç vura vura şampiyon olan bi takim görmedim. Buna Bayern munih, barcelona, real madrid dahil.. Her maçın taktigi farklı olur , her maçın sistemi , oyun anlayışı farklı olur.

2 maçtır kotu oynuyoruz deniliyor , sezon başında Küme düşer denilen takim bizken, şampiyonluğun en büyük adayı açık ara Manisa Fk ydi. Dünde gerçekten iyi takim olduklarını gösterdiler. Ama bizden kaliteli değillerdi.

Sinanin kirmizi kart pozisyonunda , topa müdahale etmese zaten kırmızı ney olurdu ama adamın boyu uzun ve topa müdahale ediyor. Faul verilse bile , kırmızı kart verilemez. Topa müdahaleden sonra temas var.
Orgill denen ya.sak içinde, bisey demeye gerek yok. Dirsekte kırmızı vermeyen hakemin sülalesini skm. Resmen yakmaya gelmis bizi.

Takim biraz fazla yattı ve maci soğuttu ama bu kadar haksızlığa, Pisliğe sende pislik yapacaksin. Proje takimlarindan olduk olası nefret ediyoruz ve önümüzdeki 2 macta da yine proje takimlariyla oynayacagiz. Yine her türlü pisliğe maruz kalabiliriz.

Sinanin ozellikle Ümraniye maçında oynaması şart. Erdi geçen seneyi aratmadı sagolsun , hamle hataları, pas tercihleri çok kötüydü. Oynaya oynaya belki düzelir ins.

Eleştiri tabiki yapılacak ama körü körüne , daha önce kotu dediği için, simdi eli yada ağzı iyi diyemeyen arkadaşları, abileri de anlamak güç. Sanki başka takim taraftari gibi davraniliyor , enteresan oluyor.

Ilk 4 5 mac için, zayıf takimlardi , görürüz bikac haftaya diyenler vardı, güçlü denilen takimlara karşı 4'te 4 oldu. İnşallah 5 6 7 diye gider.

Su 7 g 3 b ile lig lideri olma isini , hikmet karaman yapsa , bu işte bir hikmet var , imparator , kral vs diye neler neler söyleniyordu. Cok garip bir camiayiz , hikmet denen sahista gider ayakta Küme düşülmüş macta , mac başı oynayanları ilk 11 başlatıp 3 milyon tl klube sokup gitmis birisi. Yarın gelse , yine bu işte bir hikmet var pankartları ile karşılanır..

Başarı varsa , desteklenmesi gerekir. Bunun sana göresi, bana göresi olmaz. Takim kimsenin babasının malı değil, bugun olan yarın gider , bizler hep burdayız. Yarın takim kotu giderse , her türlü eleştiriye de yaparız zaten.

Biz namağlup takımın hocasını istifa ettirip play off a bile kalamayan bir takımın taraftarıyız!

Eleştirmek haktır ama bu güne kadar eleştirdiğiniz hiç bir şeyin altı dolmadı, boş çıktı. O yüzden "bu işi biliyorum" edalarına sadece acı gülümseme ile bakıyorum...

Aynı taktikle geçen hafta Adana 6 tane gol attı, biz de 2 gol attık. Daha da atacaktık ama (aynı Menemen maçında olduğu gibi) hakem rakibi oyunda tuttu. Maçın hakeminden başlamayan hiç bir eleştiri kabulüm değildir.

Pinto her geçen gün eski haline kavuşuyor ve bu hafta da katkısı çok oldu...

Bu arada Hikmet Karaman Ankaragücü tarihinin (Ersun da dahil) en karaktersiz hocasıdır.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 21:39 
Kullanıcı avatarı

Pasali

Abi herseyi gectim , elestiri tabiki olacaktır. Takim 2 3 hafta tokezlesin, bizde elestiririz ama ben Ankaragucu tarihinde ilk 10 haftada 7 Galibiyet 3 Beraberlik alan bir takim görmedim. Buna rağmen çok ciddi elestiri var. Eskiden yönetim, hoca , takim hepsi kötüydü, simdi takim iyi hoca kotu deniyor.

Yani bana göre çok anlamsız.

Eleştirilecek zaman zaten elestirmezsek hata ederiz , orasi ayri ama su an daha takim ne yapabilir. Bicok takim taraftari ve kamuoyunun takima ve oyuna bakışıyla , bizim bakışımız çok farklı.

İnşallah Boyle Gideriz Takim Olarak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2021, 02:10 
Kullanıcı avatarı

Dün maçı boşu boşuna zora soktu Ankaragücü. Böyle maçlarda 100 de 100 konsantra lazım. Kazasız atlattıkları için tebrik ediyorum.
Bu arada Muratın o golune şapka çıkarıyorum o cesaret hız 60 metre koş ve düzgün vuruş yap. Harika takibimde kalacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2021, 10:35 
Kullanıcı avatarı

network yazdı:
Pasali

Abi herseyi gectim , elestiri tabiki olacaktır. Takim 2 3 hafta tokezlesin, bizde elestiririz ama ben Ankaragucu tarihinde ilk 10 haftada 7 Galibiyet 3 Beraberlik alan bir takim görmedim. Buna rağmen çok ciddi elestiri var. Eskiden yönetim, hoca , takim hepsi kötüydü, simdi takim iyi hoca kotu deniyor.

Yani bana göre çok anlamsız.

Eleştirilecek zaman zaten elestirmezsek hata ederiz , orasi ayri ama su an daha takim ne yapabilir. Bicok takim taraftari ve kamuoyunun takima ve oyuna bakışıyla , bizim bakışımız çok farklı.

İnşallah Boyle Gideriz Takim Olarak.

Ağzımızda bir bakla var, bir türlü çıkaramadık! Çıkarsak rahatlayacağız da, abuk subuk nedenler olduğundan, TAKIMLA ilgisi olmayan konulardan olduğundan çıkaramıyoruz!
Ayıptır...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2021, 12:57 
Kullanıcı avatarı

network yazdı:

Herkes küme düşer demedi. Ben ilk 2'den çıkacağınızı düşünüyordum. Yorumumu da aşağıya yapıştırdım. Yorumu diğer başlıkta 14 Ağustos'ta yapmıştım.

YeşilBeyaz37 yazdı:
İlk 2'yi Ankaragücü ve Erzurum zorlar gibi. Biz playoff'a kalırız. Düşme adaylarım Adana ve Balıkesir'in iki takımından biri, Menemenspor ve Denizlispor.

Temennim ise Bursaspor, Ankaragücü ve Samsunspor çıksın. Düşmesini istediklerim Ümraniye, Tuzla, Gençlerbirliği ve Altınordu.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2021, 17:44 

Taraftar, Süper Lig oyuncularıyla 3 sene geçirdikten sonra bulunduğumuz lig için alınan oyuncuları görünce bi attan inip eşeğe binmiş gibi oldu ve o yüzden bence kimse kestiremedi buralara gelebileceğimizi. Yönetimin çalıştığı menajer gruplarını da gördükçe iyice karamsarlığa kapıldı herkes. Geçen seneden yaşanan bir Bolingi ısrarı sonucu, Borven'in 10 maç kulübede oturmasına sebep olan hocanın da takımın başına gelmesi tuzu biberi oldu ki, belki de Borven oturduğu maçların sadece 2 tanesinde daha fazla oynasa ligde kalabilirdik ama neyse... Hocayı destekliyorum diyemem ama çok fazla küçümseyenlerin de doğru bir şey yapmadıklarını düşünüyorum. Taraftarımızın çoğunun uzman olduğu(!) fakat, bu konuda uzmanlığım olmadığı için maçlara çok taktik teknik açıdan bakamıyorum ama neden oyuncu değişikliklerinde aynı isimlerin, aynı dakikalarda oyuna girip çıkması şeklinde bir döngüye girdiğimizi de anlayamıyorum mesela.
Diğer bir taraftan da beğenmediğimiz ve önyargılı olduğumuz menajerlerin getirdiği Ariyibi ve Owusu'nun da bu lige göre gerçekten çok iyi oyuncular olmasının etkisi büyük. Erdem Özgenç var mesela... Süper lig'e yükseldiğimizde Erdem ve Kenan için bu ligin oyuncuları değil diye takımdan gitmelerine sebep olan taraftarlarımız var bir tarafta da...
Öngörüleri çok düşük istatistiklere sahip bir taraftar topluluğuyuz. O yüzden şampiyon oluruz diyene de, düşeriz diyene de çok takılmamak lazım. Hep yenecek değiliz ya, yenilmek de var. Ayrıca henüz yenilmedik, tadını çıkartmak lazım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 52 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: aliugur_KS, Bing [Bot], Bizans1905, erşankuneri, Google Adsense [Bot], Hooltras, ibrahimfbL, wentworth

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye