Zaman: 03 Ara 2021, 00:19

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1103 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 107, 108, 109, 110, 111  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Ülke Puanı
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2021, 17:36 
Kullanıcı avatarı

May17 yazdı:
Zmajevi yazdı:
Bu sene için BJK, AL'ye geçip son 16'ya kalsın, FB-GS gruptan çıkıp son 16'ya yürüsün, o bile çok farkeder.

2 sene üst üste 2 takımla Mart'ı görürsen zaten en az 5 sıra yükselirsin.

UEFA yarı finalini Türkiye şampiyonluğuna tercih edenler varken zor bu işler.

Dün eski Fbli futbolcunun tivitine denk geldim,işin garibi çoğu kişide katılmış bu fikre.

UEFA yarı finalide çantada keklik değil yalnız :)
İstemek gerekiyor. Görünen hocadan duyulan Fenerbahce'nin bu kupada ilerlemek istemediği.

Pereira'nın bu açıklamaları bana biraz başarısızlığa kalıp bulmak gibi geldi ama sonuç olarak kalan 3 maçta Fenerbahçe'den çok bir puan getirisi olmayacak gibi. Özellikle hocanın bu sözlerinden sonra maç bile kazanabileceğini tahmin etmiyorum.

Beşiktaş etkisiz kaldı buradan çevirmesi zor. Galatasaray iyi ilerliyor bu temposuyla bahar ayını görmesi ülke puanı için günü kurtarmak adına bir şey olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2021, 19:17 
Kullanıcı avatarı

Ligi önemseyelim diyen takımlar herhalde artık ŞL için direkt katılım var zannediyor. Gelecek sezon elemelerde (tek tur bile olsa) şampiyonumuzun karşılaşma ihtimali olan takımlar şunlar. Takım katsayılarında kötü olduğumuz için %99 ihtimalle seribaşı olmayacağız ve bu takımların arasında en iyi puanı olan 2 tanesi (bold) muhtemel rakibimiz olacak.

Rangers
Shakhtar
Kopenhag
Dinamo Zagreb
Olimpyakos
Basel
Kızılyıldız
Plzen

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2021, 20:06 
Kullanıcı avatarı

Bu sezonki en büyük eksiğimiz Konferans Ligi'ne takım sokamamak oldu. Nispeten kolay gruplarda özellikle Trabzonspor çok iş yapabilirdi. Alacağı 10-12 puan bile ülke puanına ciddi katkı yapardı. Maalesef kötü kura çekip elendiler.

UEFA'nın da ŞL ile Konferans Ligi'ndeki her galibiyete ülke puanı olarak aynı puanı vermesi saçmalık. Barcelona-Bayern Münih maçıyla Anorthosis-Flora Tallinn maçı bir mi yani.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2021, 20:20 
Kullanıcı avatarı

Zmajevi yazdı:
Bu sezonki en büyük eksiğimiz Konferans Ligi'ne takım sokamamak oldu. Nispeten kolay gruplarda özellikle Trabzonspor çok iş yapabilirdi. Alacağı 10-12 puan bile ülke puanına ciddi katkı yapardı. Maalesef kötü kura çekip elendiler.

UEFA'nın da ŞL ile Konferans Ligi'ndeki her galibiyete ülke puanı olarak aynı puanı vermesi saçmalık. Barcelona-Bayern Münih maçıyla Anorthosis-Flora Tallinn maçı bir mi yani.

Trabzonspor konusunda haklısın abi. Hatta Sivasspor bile farklı bir kura çekse gruplara kalabilirdi. Diğer muhtemel rakipler; Jablonec, Partizan ve Hapoel Beer-Sheva idi.

Puan hususunda aradaki farkı kapatmak için ŞL'de gruptan çıkanlara +5 veriliyordu, bu sene AL'de de +4 verecekler. Ancak mantıksız olan, Konferans Ligi'nde grup birincilerine 2 puan bonus veriyorlar. Orada ayarı biraz kaçırdılar. Maksimum puanlar 38/34/30 şeklinde. AKL'de zaten grupları süpürecek orta seviye takımlara bir de bonus vermek mantıksız. Bu sayede Hollanda çok büyük avantaj yakaladı. Bakalım neler olacak.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 00:25 
Kullanıcı avatarı

fatih hoca hariç avrupa maçlarını önemseyen td göremiyorum ben,futbolcularda angarya olarak görmüyorlarsa avrupayı ne olayım.boşa hesap kitap yapmayın.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2021, 00:42 

kenzel yazdı:
Ligi önemseyelim diyen takımlar herhalde artık ŞL için direkt katılım var zannediyor. Gelecek sezon elemelerde (tek tur bile olsa) şampiyonumuzun karşılaşma ihtimali olan takımlar şunlar. Takım katsayılarında kötü olduğumuz için %99 ihtimalle seribaşı olmayacağız ve bu takımların arasında en iyi puanı olan 2 tanesi (bold) muhtemel rakibimiz olacak.

Rangers
Shakhtar
Kopenhag
Dinamo Zagreb
Olimpyakos
Basel
Kızılyıldız
Plzen

Türkiye ligi şampiyonu CL gruplarına direkt katılma hakkını kaybettiği an, şampiyon olan takımın isminden bağımsız olarak hiç bir Türk takımı belki de "yıllar boyunca" CL gruplarına kalamazlar. Mümkünatı yok. Uzun yıllar boyunca Şampiyonlar Ligi'ni ülkece unutacağımızı düşünüyorum. Takımları geçtim, BJK,FB,GS üçü ortak bir kadro çıkartsa sahaya yine de katılamazlar. Haydi yukarıda yazılan takımları geçtin diyelim. PlayOff'da Leicester City'i mi eleyeceksin? Arsenal'ı mı eleyeceksin? Bu yıl PSV maçlarında neler olacağını gördük, bu bir fragmandı Türkiye Süper Lig için...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2021, 11:36 
Kullanıcı avatarı

EchteLiebe yazdı:

Türkiye ligi şampiyonu CL gruplarına direkt katılma hakkını kaybettiği an, şampiyon olan takımın isminden bağımsız olarak hiç bir Türk takımı belki de "yıllar boyunca" CL gruplarına kalamazlar. Mümkünatı yok. Uzun yıllar boyunca Şampiyonlar Ligi'ni ülkece unutacağımızı düşünüyorum. Takımları geçtim, BJK,FB,GS üçü ortak bir kadro çıkartsa sahaya yine de katılamazlar. Haydi yukarıda yazılan takımları geçtin diyelim. PlayOff'da Leicester City'i mi eleyeceksin? Arsenal'ı mı eleyeceksin? Bu yıl PSV maçlarında neler olacağını gördük, bu bir fragmandı Türkiye Süper Lig için...

Gitmesin kimse zaten neden gitsin ?
Zaten adil bir gelir dağılımı yok, altta kalanın canı çıksın hesabi şampiyon olan kulüpler kollanirken üstüne birde devlet tarafından milyar milyar TL imtiyaz gösterilirken benim kulübüm neden ezilsin kardeşim?
Ben SGK borcunu ödeyebilmek için tesislerimi arazimi satmak zorunda kalacağım ama benim borcumun 50 kat fazlasına sahip kuluplerin borcuna çizik atilacak üstüne birde şampiyonlar liginden 30 milyon Euro garanti para alıp pjanic Van Persie, Drogba falan getirip sahada benim karşıma dikecekler.

Adalet yok bari o gelen garanti parayida alamasin kimse.
Doğru düzgün transfer yapmasını öğrenmeyi denesinler.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2021, 15:51 

2002 yılında 7. sırada olduğumuz FIFA ÜLKELER ARASI sıralamada, şu anda 39. sıradayız.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2021, 00:33 
Kullanıcı avatarı

Valla böyle olacağı belliydi, avrupada başarıya değilde gelecek paraya kitlenince bizim yerel lig pek bir mühim hale geldi.
Dört takımın, ligde karşılarında mücadele eden takımlara direkt teşvik suçlayan kafaların, avrupa takımlarının mücadeleleri karşısında adamlar oynuyur abii zihniyetiyle, aman paşalar üzülmesin diye hakemleri falan geçtim, başka takımın stadına ev sahibini sokmayıp üstüne cezayıda ona kitlemeye çalışan ahlak anlayışındaki federasyonla falan iyi bile kotarıyoruz durumu.
Şampiyonlar ligi artık zor, ama Avrupa ligi, yada Şampiyonlar liginin altında kurulacak her ligde mutlaka yer alırız.
Gürcistan, Arnavutluk, Letonya falan daha geçebileceğimiz ülke ligleri halen mevcut.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2021, 18:41 

EchteLiebe yazdı:

biraz yanlis bilgiler var yazilanlar arasinda. Ingiltere vs takimlariyla karsilasman mümkün degil en fazla karsilasacagin takim, yunanistan, cek cumhuriyeti, bulgaristan, hirvatistan, iskocya, isvicre sampiyonu falan. elemeler baslarken takimin hazir olsa hepsini eleme ihtimalin olsada bizdeki maddi yapi ve her sezon kiralik oyuncu kovalamamiz göz önünde bulundurulursa bizim elemelerde herhangi bir takimi eleme ihtimalimiz cok düsük. ligin ikinci haftasi oynanirken hala takimlar ilk 11lerine transfer yapmakla mesgul bizde. GS psv maclarina cikarken elde 15 tane futbolcu ya vardi ya yoktu böyle bir ortamda haliyle kolay kolay kimseyi eleyemezsin. ve ülkenim ekonomik durumuna bakilirsa zaten bi kac sene bisey olma ihtimali yok.

sampiyonluktaki en büyük tehlikeyse ille CLye kalalim diye absürd transferler yapip kalamamamak olur. genel anlamda sampiyon olan takim CL oynamayacakmis gibi ama dogru planlamayla lige baslamali hedefi sampiyonluk olmali gerekirse CLye katilamazsin avrupa liginde briaz puan toplarsin belki zamanla ülke puanida artar ama her sampiyon olan belki 20 30 milyon alirim diye henüz gelmeyen 20 30 milyonu harcar sonrada o CLye katilamazsa her gecen yil dahada dibe vururuz genel ülke puani anlaminda.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1103 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 107, 108, 109, 110, 111  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], DelNaja, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Ressambob, vince1912

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye