Zaman: 28 Kas 2021, 21:01

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 246 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki

Kim kazanır?
Anket 17 Eki 2021, 09:37 tarihinde bitecek
Trabzonspor 53%  53%  [ 16 ]
Beraberlik 27%  27%  [ 8 ]
Fenerbahçe 20%  20%  [ 6 ]
Toplam oy : 30
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 9.Hafta | Trabzonspor 3 - Fenerbahçe 1
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 15:32 

memduhbaskan yazdı:
koko1903 yazdı:
Sana senin seviyende cevap vereyim o zaman:

Hirtlik yapmak tirrek kafali.....

Sahsen bu kelimelerin anlamini bilmiyorum. TDK`dan aydinlat bizi lutfen..

"Haspa" bu ulkenin %99`u tarafindan hakaret olarak kullanilmaz, siz herhalde Konya'da aklinizi kadinlarla bozdugunuz icin bir yerinizden anlamaya meyillisiniz...

Konya ile ne alakası var bunun akıl fukarası herif, aklımı kadınlarla bozduğum için mi bu kelimeye sert tepki vermişim. herif kadınları aşağılayıcı laf kullanıyor sonra bana aklını kadınlarla bozmuşsun diyor.
tirrek , hırt karşıdaki ile alay edici sözdür. sana yakışanda odur.
senin ettiğin kelime kadınları aşağılayıcı bir hakarettir.
absürt argümanlarla savunma yaptığın hadsizliği.
anlamını bilmiyordum özür dilerim de geç, hala neyin savunmasını yapıyorsun tirrek.
Konya diye'de genelleme yapma, ben tepki verdim hedef alacaksan beni hedef al. HIRT.

Ulan tirrek diye mesaja baslayip hirt diye bitir, arada icindeki Besiktas nefretini kus, sonra benim "anlamini bilmiyordum ozur dilerim" deyip gecmemi bekle...HIRT'ligin tam tanimi bu olsa gerek...

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 15:38 
Kullanıcı avatarı

koko1903 yazdı:
Ulan tirrek diye mesaja baslayip hirt diye bitir, arada icindeki Besiktas nefretini kus, sonra benim "anlamini bilmiyordum ozur dilerim" deyip gecmemi bekle...HIRT'ligin tam tanimi bu olsa gerek...

sen o hadsizliği yapmasan ben sana zaten birşey demezdim. neyse hatanı anlayacak , anlasanda kabul edecek delikanlılığın yok anladığım kadarıyla. sana tavsiyem anlamını bilmediğin kelimeleri toplumun kullandığı ortak alanlarda dile getirme. başına fena dert alırsın birgün. kal sağlıkla.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 15:52 

Son sayfalardaki yorumlar ve sosyal medyadaki algı muazzam.FB'lilerin bu mağduriyet algısını çok iyi yaptıklarını düşünüyorum ama o sene bu sene değil.Daha yarışmacı bir kadro kurduklarında yaparlarsa, çok daha etkili ve anlamlı olur.

NOT:O kaleciyle şampiyon olan takıma çifte kupa verilsin.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 16:17 

memduhbaskan yazdı:
koko1903 yazdı:

sen o hadsizliği yapmasan ben sana zaten birşey demezdim. neyse hatanı anlayacak , anlasanda kabul edecek delikanlılığın yok anladığım kadarıyla. sana tavsiyem anlamını bilmediğin kelimeleri toplumun kullandığı ortak alanlarda dile getirme. başına fena dert alırsın birgün. kal sağlıkla.

Sen de kal saglicakla....Kucuk haylaz anlaminda kullandigim icin hatami anlayacak bir durumum yok... bir kelimenin anlami/kullanimi uzerinden o lafi eden kisinin takimina laf sokmamani da ben sana tavsiye ederim...

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 16:22 
Kullanıcı avatarı

ali koç Fenerbahçenin normal şartlarda şampiyon olamayacağını düşünüyor. dışardan müdahale etmese şampiyon olamayacaklarını bildiği için böyle normal sayılabilecek bir karardan ortalığı yangın yerine çevirdi ki hakemler bundan sonra sahada sürekli Fenerbahçe lehine düdük çalsınlar. ali koçun gözden kaçırdığı bir durum var o da herkesin Fenerbahçenin bu hareketlerine alışması ve ne zaman böyle yalandan mağdur edebiyatı yapsa bunun Fenerbahçenin aleyhine sonuçlanması. misal dün ikinci yarı Fb 54 isabetli pas yapabilmiş neredeyse dakikada 1 adet isabetli pas! hakeme yüklendiler oynanan kötü futbolun üstünü kapattılar.

sürekli ağızlarında algı lafı var ve hep algıyı başkalarının yaptığını söylüyorlar, dün ali koç sosyal medyadan da faaliyete geçilmesini istedi, tweet attırıp mağduriyet yaratacak aklınca :) geçen sene Konyaspor maçında Fbli futbolcunun pazısına top çarpmıştı hakem doğru karar vermesine rağmen kulüp başkanı olarak 1 sene geçmesine rağmen halen itiraz ediyor biliyoruz kasten yalan söylüyor, yine bir önceki seneyi hatırlayın taç ve aut pozisyonlarında hakem doğru karar vermesine rağmen 2 farklı kural hatası başvurusu yapmıştı yine biliyoruz ki sırf algı kasmak için yalandan itiraz ediyordu. daha böyle bir ton örnek sayılır ve ali koçun bu algı çalışmasını kimse yemez.

ali koçun 2 ayrı konuşmasında kullandığı ifadeler çok sıkıntılı. başka bir başkan olsa tff den çok büyük ceza yer hatta savcılık hakkında soruşturma başlatır. hakeme isyan etmek ayrı milleti galeyana getirmek ayrı. daha öncede hakem soyunma odası basmaktan hakem tehdit etmekten 2 yıl men cezası almış daha sonra babasının devreye girmesiyle cezası 1 yıla düşmüştü. yani ali koça müsaade eden tff ler olduğu müddetçe ali koç böyle hep kafasına göre hareket edecek. gerçi sadece ali koçta değil 2 tane yöneticileri VAR odasındakileri fetöcülükte suçladılar geçen sene yine üstü kapandı. dün bir Fbli futbolcu Türk hakemlerine küfür etmiş sosyal medyadan onunda üstü kapanacak.

hakemin dünkü maçla ilgili kritik kararlarına bakarsak

-Fb nin attığı gol öncesi Fbli futbolcu elle oynuyor,
-kim 2. sarı gördüğü pozisyonda bariz gol şansından dolayı direkt kırmızı görebilir,
-szalai penaltı yaptığı pozisyonda bariz gol şansından dolayı direkt kırmızı görebilir.

hakemin penaltıyı kendi görmeyip VAR a danışmasını da göz önünde bulundurduğumuzda hakemin hiç bir kritik kararda Fenerbahçenin aleyhine karar vermediğini görüyoruz.

demek ki daha 2 hafta önce Fb li savunma oyuncusu ceza sahası içersin de balıklama atlayıp topu elle kestiği pozisyon Fenerbahçenin aleyhine olsa savaş çıkartacak ali koç :)

ali koç takımını saha dışı etkenlerle şampiyon yapmak için her şeyi yapacak. Galatasaray başkanına da ders olsun ali koça inanırsa, birlikte hareket ederse çok başı ağrır, 2 dakika da satılır sırtından bıçaklanır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 16:33 
Kullanıcı avatarı

memduhbaskan yazdı:
koko1903 yazdı:
Konyali, cif basli kartal sana giren cikan yok, senin yazdiginin bile farkinda degilim...Haspa kotu bir soz degil, alayci bir ifade sadece...

Sana neyin girdigi bizim yildizlari saymandan belli....

anlamını bilmediğin kelimeleri heryerde dillendirme ağzına verirler o kelimeyi. seviyesiz herif.

Türk Dil Kurumuna göre haspa, uygunsuz ve yakışıksız nitelik taşıyan kızlar ve kadınlar için kullanılmakta olan bir kelimedir. Kadınlara hakaret içeren bir kelimedir. Kullanımı ve söylemi uygun olmayan bir sözcüktür.

Yanlış biliyorsunuz. Son senelerde yanlışları, ayrımcılığı ve cinsiyetçiliği ayyuka çıkmış TDK'yı referans almasanız daha iyi. "Müsait" sözcüğüne "flört etmeye hazır kadın" anlamını yazan bir kurum ne de olsa. Yani biri "müsait misin?" diye sorarsa kafa göz dalmalık tabir bu anlamda.

Haspa, yumurcak, yaramaz vb anlamında bir sözcüktür. Yanlış hatırlamıyorsam 150 yıl öncesinde, Felatun Bey ve Rakım Efendi'de bile geçer. Sonra da sözlüklere bu şekilde girmiştir zaten. Ve koko1903'ün de söylediği gibi, Anadolu'da sıklıkla çoluk çocuğa söylenen bir sözdür. "Haspa"nın (muhtemelen) kaltak, kevaşe vb anlamında kullanıldığını zannedenleri uyarınız.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 18:14 

Antalya maçının son anlarında Antalya'nın muhtemel penaltısı verilmeyip galibiyetle noktalanmış.
Altay maçında ceza alanında Serdar Aziz adam tokatlamış.
Giresun maçında hiç uzatılmadan hızlı atak kesilerek maç bitirilmiş.
Jae'nin ceza sahasındaki voleyboluna hiçbir şey denilmemiş.
Şu maçtaki doğru kararlarla Fener'e operasyon mu çekilmiş

Fenerbahçe iyi oynamıyor demek zor değil. Szalai sevgilisine böyle sarılmıyordur ama hakeme bir şey demek istemiyorum diyor maç sonu. Halı sahada bile penaltı istenir o pozisyona arkadaş, profesyonel futbolcusun adama çift taraflı sarılıyorsun ve gollük pozisyon. Neden sarılıyorsun Szalai diyen okumadım daha, sosyal medyada bile görmedim. Taraftarlık futbol bilgisizi olmayı gerektirmiyor.
Altay'ı eleştirenlerin çoğu dalga geçme amaçlı rakip takım taraftarları yine. Altay, Fener'i yakmaya devam ediyor; maç sonundaki hareketleri de unutulmamalı. Ceza yerse iyi olacak belki de Berke için.

Hakemler iyidir demiyorum ama bu maçta operasyonmuş, Fener katledilmişmiş gibi şeyler çocuk zırvası geliyor bana.
Bu oyun ve baskı - stres altında Fener'in şampiyon olamayacağı belli, saha dışından destek arıyor ki diğer maçların sonunda olduğu gibi işi götürebilsin Ali Koç'un yatırımı.
Psikolojik sorunları büyüyecek Fenerli arkadaşların. Ali Koç'un da kelle koltukta artık, bağırması bundan. Ali Koç çok başarısız bir başkan. Yaptığı bilmem kaçıncı yatırım, yatırımına toz konduracak değil tabi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 18:25 
Kullanıcı avatarı

Benim yazdıklarımı okuyanlar bilir objektif olarak tuttuğum takımdan bağımsız gördüklerimi söylerim.

Akşam ki maçta 2.sarı kart avrupa da olsa faul bile olmazdı bu tarz ikili mücadelelere kolay kolay düdük çalmıyorlar.

Ama bizim ülkemizde her yere düşülen pozisyona neredeyse faul veriliyor.

Bir kere kırmızı karttan sonra altay'ın yediği gol, szalai'nin yaptırdığı penaltı, novak'ın orta sahada topu kaybetmesi.. hep bireysel hatalar.. Bunun hakem neresinde? ayıp günah valla.

Kaldı ki biz akşam çok kötü oynadık. Geriye düştükten sonra kırmızı kart olayı olmasaydı belki de maç dönmeyecekti.

Hamsik'ten sonra wakayeme'nin de oyundan çıkmasından sonra ileride pozisyon üretmede sorun yaşadık.

Hakem falan hikaye fenerbahçe kendi hatalarıyla maçı kaybetmiştir. bunu aklı başında herkes görüyor. ama bu ülkede bitmek bilmeyen algı operasyonu her alanda yapıldığı hep başka şeyler konuşuluyor.

Bizde bu tarz maçlardan sonra yenilen takım hemen direkt maçtan sonra olayı hakeme yıkar. Bu yıllardır değişmedi hep aynı şey oluyor bildim bileli.

şu 4 takımın kendi arasında oynadıkları hangi maçtan sonra hakem konuşulmadı hatırlayan var mı? bir elin parmaklarını geçmez.

5 gün gün sonra beşiktaş-galatasaray maçı var yine hakem konuşulacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 18:43 
Kullanıcı avatarı

kenan karamanın hareketini örnek vermiş bir bjk li. oda saçmalamış kenanın topa hamle yapması ve alması ile korelinin topu taşıyan ve gole giden trabzonluya ayaklarını öne geçirip koşmasını engelleyen itme hareketini yapmadan tertemiz alıyor. hee ÇL bile bunlar var sen kimsin bukadar yaygara koparıyorsun demişte olabilir ima anlamında.

fenerli arkadaşlar dostlar çok kastılaralgı sezonu adamların artık can havli birşeyler yapmak istiyorlar. ama zor bu kadroyla bu işler. trabzon çekingen ve birebirde kötüydü o yüzden fener iyi göründü gözümüze.. maç kadıköyde olsaydı fener öle cesaretli kalamazdı sahada.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 21:49 

clad yazdı:

dün 11 e 11 oynansa maçı alacağımız aşikardı.haftaya gs-bjk derbisi var biz evimizde oynuyoruz arayı açıp gitmesin diye planlandı bütün bunlar.

ajsdhasjdhbasjdhshdbjh

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 246 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], birkarasevda, burakerdim, caGe, Emboma, Google [Bot], Google Adsense [Bot], king10bucuk, KonyalıBalkAdm, Majestic-12 [Bot], nmn, pesto, rolanddeschain, sadece1966, SeferKSK, sorrento, tarihyazar, TİMİ88, umittttt

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye