Zaman: 02 Ara 2021, 13:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 9.Hafta | Bandırmaspor - MKE Ankaragücü
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2021, 20:28 
Kullanıcı avatarı

maçı 90 dk izledim çok keyifliydi.

ankaragücü dediğim gibi o kafaya girmiş öle yada böle kazanmaya oynuyorlar. bu tip takımlar kötü oynasa bile kazanır.. erdem özgenç karabükspor da yıllarca korner ve serbest vuruş yapıyordu oradan hatırlıyorum.

bandırmaspor taraftarı kafanızı takmayın yenilgiye. takımınız bu ligde olduğunun en iyi mücadele veren sezonu. ilk 6 için adaylarımda. bandırma pozisyona giriyor şut güçlerini arttırırlarsa her maç 2 gol atmaya meğilliler.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 9.Hafta | Bandırmaspor - MKE Ankaragücü
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2021, 21:21 

Sadaev yazdı:
Hocam televizyon ile tv arasında çok fark oluyor, izlemeden ziyade adrenalin bile stadyumda daha baskın oluyor ama Tvde kırmızı kartlık hiçbir pozisyon yoktu, Nadir sarı gördü o da doğruydu. Hatta turuncu denilebilir ama kırmızı kart da değildi o pozisyon.

Penaltı pozisyonunda Ali Kaan ellerini göğsüne kapatıp geliyor, VAR olsa pozisyon dönerdi. Ayrıca sizin siyahi bir orta sahanız var, uzun saçlı olan; o kadar çok itiraz etti ki nasıl sarı görmedi ben anlamadım.

Hakem kötüydü ama skoru bizim aleyhimize değiştirecekti. Bandırma'nın gol dahil karambol dışında pozisyonu yoktu.

tv de tekrar ve yavaşlatılmış çekim izleme şansın var. stadda birde böyle atmosferi yüksek maçta tribünden pozisyon süzme şansın yok. penaltı kararı doğru yada yanlış burada onu tartışmıyoruz. ama altıpas içinde elle oynandı diye penaltı kararı veriyorsan kırmızı kart çıkarmak zorundasın

sizinkilerin yaptığı itirazlarla sert girmelere sarı verse size rahat 6 7 sarı kart çıkması lazımdı .

neyse bu maçı kapatıp önümüzdeki maçlara odaklanmak lazım sizede bundan sonraki maçlarınızda başarılar

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 9.Hafta | Bandırmaspor 1 - MKE Ankaragücü 2
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2021, 21:27 

penaltı kararı doğru gibiydi.
tek eleştirilecek şey onlarca adam kalenin içinde topa karşı kendini savururken ele gelen topun kasıtlı olma imkanı sıfır. o yüzden kırmızı kart çok ağır olurdu.

yalnız bandırma harbiden çok iyi takım. geçen hafta yendiğimiz erzurum da iyiydi.
bu galibiyetlere ekstra seviniyorum çünkü bu takımlar bizim şampiyonluk yolunda çekişeceğimiz takımların hepsine çok rahat çelme takar. hem rakibimiz olabilecek bi takımı yenip aşağıda tuttuk hem de önümüzdeki haftalarda bu takımlar birbirini kırarken bizim puan kaybetme lüksümüz oluştu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2021, 23:48 

Maça damgasını vuran o karambol ve penaltı pozisyonunu şimdi izleme şansı buldum. Ağır çekimde inceledim. Orada 23 numaralı Ankaragüçlü futbolcu Ali Kaan kolunu göğsünde kavuşturarak topa geliyor. Yani geliş şekli olması gerektiği gibi. Topun kola çarpmasında bir 'elle oynama' ihlalinden söz edemeyiz. Ama şayet hakem buna penaltı çaldıysa kırmızı kart göstermeye mecbur, çünkü yakın mesafeden kaleye çekilmiş ve oyuncuyu geçtiği an filelere gidecek bir topun kesilmesi söz konusu. Yalnız burada gözden kaçan bir detay daha var fark eden oldu mu bilmiyorum, o da bundan önce 2 Ankaragüçlü topa doğru kendilerini siper edip atladıklarında top aralarında kalıyor ve yerdeki 14 numaralı İshak Çakmak bir anlık panik refleksle topu sağ dirseğiyle itekliyor oynuyor. Asıl penaltı bu ve işte burada kırmızı kart olmaz. Çünkü kaleye çekilen şutu ilk pozisyonda vücuduyla kestikten sonra elle müdahele var. Uzun lafın kısası benim yorumum, penaltı kararı doğru ve Ali Kaan'a değil İshak'a sarı kart gerekli. Yalnız burada hakem hiçbir futbolcuya kart göstermemiş ilginç şekilde. Biraz kompleks bir pozisyon, kendi çapımızda izah etmeye çalıştık. :D

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2021, 22:07 
Kullanıcı avatarı

maç çok heyecanlıydı.
bandırma içerde dışarda her rakibi yenebilecek bir takım.
çok basınçlı bir hücum oyunları var.
ankaragücü çok değerli bir 3 puan aldı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 13:39 

Penaltı pozisyonu her türlü tartışmaya açık hakem verir vermez ayrı ama karar penaltı ise kart da gerekliydi.
Ankaragücü beklentimin altında geldi oda yedek den gelen oyuncuların şahsi fikrim oyuna katkı verememelerinden kaynaklı .İlk yarı eren in kaçan pozisyonu ve bizim penaltı pozisyonu maçın kırılma anı oldu.
bir de bizim gökhan efendiye bakıyorum birde akın a her şey kaleciden başlıyor ...
Geçen sezon içeride Giresun maçında evimizde kaybedince biz deplasmanda 3 puan alırız diyordum aynı temennin ikinci maç için geçerli 3 puan alacağımız var ...
Kalan maçlarda Ankaragücü ne başarılar dilerim

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2021, 16:50 

Bandırmaspor'u bu ligde kendi evinde öyle herkes kolay kolay yenemez. Resmen bizi kilitlediler. Çok iyi takım Bandırma. Bizde çok futbol oynamak istemedik açıkçası. Beraberliğe gitmişiz. Penaltı gol olsa neler olur bilemiyorum. Ama işimiz çok zorlaşırdı.
Ankaragücü'ndeki takım bütünlüğü çok iyi görünüyor. Erdem, Yusuf, Akın, Sinan filan hepsi bayrak adam olmuş. Çok eleştirilen hoca işini iyi yapıyor. Bu maçta ki gibi şansta yardım edince durum iyi görünüyor.
Arık bu maçı unutup Manisaya bakmak lazım. Manisa çok karışık. Bakalım neler olacak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: 1914Alsancak, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], körfezlee, körfezli_celik, USAKSPOR64

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye