Zaman: 02 Ara 2021, 12:36

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 154 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: ŞL 2.Hafta | AFC Ajax - Beşiktaş JK
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 04:42 
Kullanıcı avatarı

şampiyonlar liginde oynamak var olmak büyük prestij ama bizim gibi planlama özürlüsü türk takımları için direkt ligi de olumsuz etkiliyor. uefada iyi oynayan takımlarımız ligde o tempodan sonra 2 maçtır iki pas düzgün yapamadı.

ajax'ı en son sene başında psv maçında izlemiştim, psv 4 lemişti ajax'ı, psv'ye elendiğimiz için izlemiştim zaten gerçekten iyi bir takıma elenmişiz diye. ajax'ı beğenmemiştim temposuz bir takımdı.

şimdi ligde 30 gol atıp sadece 1 gol yediklerini gördüm, maç özetlerine baktım hala tempoları o sene başında oynadığımız psv gibi değil ama adamlar ne yapması gerektiğini çok iyi biliyorlar. hollanda liginde zeka ile fark yaratıyorlar, aşırı zeki takım.

bjk'nin kale önüne otobüs çekmesi yetmez, yavaş yavaş uyuta uyuta golleri sıralarlar. bence sergen yalçın'ın süpriz yapıp önde baskı futbolu oynatması lazım. puan alması için demiyorum fark yememesi için tek çare bu, ajax kontra atak takımı değil, set hücumu takımı. beklersen kalenin önünde ilk yarı 3 lük olursun.

bjk'nin mevcut sakatlıklarının göz önüne aldığımızda maçın 5-1 biteceğini düşünüyorum. bjk duran toptan atabilir.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 09:17 
Kullanıcı avatarı

Ben Beşiktaş'ın fark yiyeceğini düşünmüyorum. Özellikle sosyal medyada yazılanlar ters motivasyon sağlayacaktır. Çok diri bir Beşiktaş takımı göreceğiz bence. Özellikle ilk 35 dakika dengede giderse daha farklı bir sonuç çıkabilir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 09:19 
Kullanıcı avatarı

Diğer takım taraftarlarını geçtim beşiktaşlıların bile sosyal medyada kendi takımlarıyla ilgili yaptığı yorumlar küçük düşürücü.

Seviye, sakatlıklar vs tamamda sahaya çıkanda bal ligi takımı değil. Genel görüşün aksine bende fark olacağını hiç düşünmüyorum. Aksine baskı anlamında rahat olacak beşiktaşın maçı dengede götüreceğini düşünüyorum. Yenilsede çok tartılışmayacağı bir maçı rahat oynamalı artık.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 11:40 
Kullanıcı avatarı

Ajax'ın oranı 1.07, handikaplı oranı 1.30. Demek ki Kappel o kadar yanlış şeyler söylememiş.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 12:05 

Insallah sakatlari göz önüne aldiklari icin bu orani vermisler yoksa futbolumuz san marino muamelesi görüyor demekki vay be nerden nereye sirf bu uefayi düşünmeyip yerel ligde yerel basari arkasindan kosan vizyonsuz oglu vizyonsuzlar yuzunden bu hale geldik ulan ben kulup baskani olacam s.karim lige lan direk uefada basariyi yeğlerim orda yaptiklarin senin marka degerini yukseltir malmo helsinki de hersene liglerinde sampiyon oluyor ama degerleri ne .? Iste o hale geldik

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 12:37 
Kullanıcı avatarı

Parçalıaşk yazdı:
şampiyonlar liginde oynamak var olmak büyük prestij ama bizim gibi planlama özürlüsü türk takımları için direkt ligi de olumsuz etkiliyor. uefada iyi oynayan takımlarımız ligde o tempodan sonra 2 maçtır iki pas düzgün yapamadı.

ajax'ı en son sene başında psv maçında izlemiştim, psv 4 lemişti ajax'ı, psv'ye elendiğimiz için izlemiştim zaten gerçekten iyi bir takıma elenmişiz diye. ajax'ı beğenmemiştim temposuz bir takımdı.

şimdi ligde 30 gol atıp sadece 1 gol yediklerini gördüm, maç özetlerine baktım hala tempoları o sene başında oynadığımız psv gibi değil ama adamlar ne yapması gerektiğini çok iyi biliyorlar. hollanda liginde zeka ile fark yaratıyorlar, aşırı zeki takım.

bjk'nin kale önüne otobüs çekmesi yetmez, yavaş yavaş uyuta uyuta golleri sıralarlar. bence sergen yalçın'ın süpriz yapıp önde baskı futbolu oynatması lazım. puan alması için demiyorum fark yememesi için tek çare bu, ajax kontra atak takımı değil, set hücumu takımı. beklersen kalenin önünde ilk yarı 3 lük olursun.

bjk'nin mevcut sakatlıklarının göz önüne aldığımızda maçın 5-1 biteceğini düşünüyorum. bjk duran toptan atabilir.

Ajax ön alan baskısını Avrupada en iyi kıran 3-5 takımdan biri olabilir dostum. Bu yüzden asıl önde pres yaparsa sıkıntı, set oyunu oynarsa daha başa baş mücadele olur.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 12:44 
Kullanıcı avatarı

Ajax ile baş etmenin tek yolu var o da adam adama sert oynamak. Ajax takımının tek zaafı var o da çok genç olmaları, sert oyunla bu gençleri durdurabiliriz. Fransız hakem sert oyuna ne kadar müsade eder orası muamma..

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 12:45 
Kullanıcı avatarı

Sporting Lizbon karşısında Ajax'ın farklı galibiyeti şaşırttı. Ama yedikleri golü kalecileri çok hatalı yedi. Kalede bir sorunları var gibi ama müthiş pas yapıyorlar. Haller de kariyerinin maçını oynamıştı. Onu nasıl savunacaklar bakalım. Gerçi Beşiktaş mecburen kapalı oynayacak alanı iyi kapatırlarsa belki beklendiği kadar fark yemezler ve Ajaxlı oyuncuların maçı ne kadar ciddiye alacakları önemli. Yoksa yeni bir tarihi fark gelebilir. Tüm futbocluların 3-4 kat fazla mücadele etmeleri gerekecek.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 13:18 

adamlar liglerinde 30 gol atıp 1 gol yemiş ,savunmanın göbeginde nskala oynuyor sırf nskalanın hatalarından bile 2,3 gol allah korusun gelme potansiyeli var , bir zahmet endişenelim yahu :D

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2021, 14:18 

Önde baskı tespiti bence çok yanlış presi yürüyerek kırıyorlar bir anda üçlük olursun. Set oyununda da çok iyi çizgiye iniyorlar. Beşiktaş'ın yapması gereken şey kanatlarını iyi savunması çizgiye indirmezsen Ajax'ın hücumu sıkışabiliyor. Barcelona'nın oyunu da bu şekilde çözülmüştü. Asıl önemli olan savunmada kapılan topla Beşiktaş'ın ne yapacağı. lleriye şişirilen her top BJK kalesine aynı şekilde geri döner. Sergen hızlı hücum için çözüm bulduysa eğer Beşiktaş golü bulabilir daha önceki mesajımda da söylediğim gibi Ajax arkada çok büyük boşluk veriyor bildiğiniz kendi yarı sahası bomboş. Benim öngörüm Ajax'ın sıfıra inip içeri çevrilen toplarla gol bulacağı ve bu savunma hattına karşı penaltı kazanabileceği yönünde.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 154 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Garfield3454, Google [Bot], ilrimed, Ressambob, TATÜ

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye