Zaman: 26 Oca 2022, 21:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4758 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2021, 01:38 

Türkiye'de yaşıyorum ve artık şaşırma yetimi kaybetmiş olmam gerekiyor ama yok. Her gün bir yolunu buluyorlar. Bu kez cidden çok farklı bir boyutta bir skandala imza atmışlar ama bunu müjde olarak sunuyor adam. Ben cidden yoruldum bu ülkeden ya. Profesörü bu olan ülkeden ne bekleyebilir insan? Kapatın ülkeyi, salın bizi de gidelim ya cidden bizi bitirdiniz artık.

https://streamable.com/3jgtc1

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2021, 02:27 
Kullanıcı avatarı

shinamira yazdı:
Türkiye'de yaşıyorum ve artık şaşırma yetimi kaybetmiş olmam gerekiyor ama yok. Her gün bir yolunu buluyorlar. Bu kez cidden çok farklı bir boyutta bir skandala imza atmışlar ama bunu müjde olarak sunuyor adam. Ben cidden yoruldum bu ülkeden ya. Profesörü bu olan ülkeden ne bekleyebilir insan? Kapatın ülkeyi, salın bizi de gidelim ya cidden bizi bitirdiniz artık.

https://streamable.com/3jgtc1

"Önümüzdeki günlerde, çocuklarda salgının ne kadar yaygın olduğuna ve ölümcül seyrettiğine dair dezenformasyon bilgileri göreceksiniz. Çocuklar COVID’e yakalanıyor ve ölüyor algısı yaratarak çocuklara aşı yapmanın zeminini oluşturmaya çalışacaklar...Bu yönde propagandalar başladı bile...Çocuklarınıza sahip çıkın"

Bu yazıyı twitter da görmüştüm bir profun sayfasında hem de 2 ay önce filan...
Bugünde bebeklere "yanlışlıkla " covid aşısı vurulduğu haberleri vardı
İyidir kötüdür bilemem ama aşı işinde çook büyük siyasi ekonomik çıkarlar kandırmacalar var

yılda 200 milyar dolarlık bir covid aşı pazarı oluştu... bu pazarın yaklaşık 50 milyar dolarlık kısmı pfzer'in. kısa süre önce açıklandı, adamlar almanya'nın büyüme miktarına tek baslarına %0.5 katkı yapmış. önümüzdeki yıllarda ise gelirin artması bekleniyor... adamların borsadaki değeri de 1 yılda yaklaşık %100 artmış durumda. covid biterse bu pazar ne olur? bu pazarı bırakmak isterler mi? yoksa bu pazarı korumak için mi davranırlar?
olay sağlık veya salgının ötesinde bir noktada. ekonomik ve politik bir olgu haline geldi. kimileri içinse dini bir inanç... herkes kendi çıkarına uygun ne varsa onu yapıp "ama koronadan dolayı" diyor.
valla işin içinde bu kadar para varken tüm insanlığı söküp takarlar... sanki bu adamlar insanlığın iyiliği ve sağlığı için çalışıyormuş sanan bir grup romantik var... bu romantikler yüzünden daha da kötü günler bizi bekliyor.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2021, 16:54 

saffet8 yazdı:
Çin- 2250 ölü. 76 bin vaka.
İtalya - Codogno kasabası kapatıldı 1 ölü 12 vaka
İran - 6 ölü 20 ye yakın vaka tespit edilmiş.
Lübnan- Şüpheliler var.
Suriye- Şam’da tespit edildiği haberleri var.
Japonya- yolcu gemisi karantina. Gemide 450 yolcu var, 3 ölü 727 vaka
Güney Kore 2 ölü 204 vaka
Tayvan 1 ölü 26 vaka
Filipinler 1 ölü
Fransa 1 ölü 12 vaka
Singapur 85 vaka
Tayland 35 vaka
Malezya 22 vaka
Avustralya 19 vaka
Vietnam 16 vaka
Almanya 16 vaka
ABD 16 vaka
Rusya 2
İspanya 2
Bae 9
İngiltere 9
Kanada 9
Hindistan 3
Belçika 1
İsveç 1
Finlandiya 1
Mısır 1

Türkiye’de tespit edilen yok deniyor ancak komşulara kadar geldi.
Bence olmaması imkansız, mucize olur.
Aşının üretimi en erken 1,5 yıl diye konuşuluyor ölü sayısı çok fazla sayılara ulaşacak bu gidişle.

İlk msj üzerinden dünya da neler olmuş neler konu bile 470 küsür sayfa olmuş 40 sayfalık da tartışma blok yemiştir ... Daha çok sular akar
Merak edenler için Dünya da son durum https://www.worldometers.info/coronavirus/
Şu an en çok Vaka görünen ülkere arasında 7. sıradayız bir kaç güne fransayı tokatlarız...

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2021, 16:07 

9/10 gündür kuru öksürük ve balgam vardı, 2 saat önce yeniden teste girdim.Kendimi çok kötü hissetmediğimden önceden yaptırmadım ama annem de koku ve tat gidince, mecbur yeniden yaptırdım.İlk testimi temmuz ayında yaptırmış, negatif çıkmıştı ama sıradan üşütme idi.Bu büyük ihtimal pozitif çıkacaktır ama çıkmazsa da kıllanırım.Annem 2-3 gündür sabahlara kadar öksürdüğünden tırstım baya.

Annem 3 doz Sinovac, ben 2 doz Sinovac aşılıyız.

EDİT:Tekrardan negatif(-).

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2021, 08:09 
Kullanıcı avatarı

Aşı kesinlikle %100 korumuyor gecen hafta esnaf abimizi kaybettik 2 biontechli olmasına rağmen aşı yaptırdım kafam rahat diyenlere duyrulur

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2021, 09:30 
Kullanıcı avatarı

Emboma yazdı:
Aşı kesinlikle %100 korumuyor gecen hafta esnaf abimizi kaybettik 2 biontechli olmasına rağmen aşı yaptırdım kafam rahat diyenlere duyrulur

daha hafif geçirmeni sağlıyor sadece; kız kardeşim çift biontechli ve çok dikkat eder ama testi dün pozitif çıktı malesef.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2021, 19:30 
Kullanıcı avatarı

Emboma yazdı:

annem kanser hastası 2 biontech aşısı vardı ayakta atlattı çok şükür.

tabi aşılıyız diye salmamak gerek ama aşının önemini de bilmek lazım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2021, 08:52 

Silahlı savaşlarda yapmak istediklerini yapamayanlar bu hastalık ile istedikleri çoğu şeyi yaptı..

Bu hastalığı ilk duyuran Çinli bir abi vardı.. o zaman kimse bilmiyordu.. ne tesadüf ki, o abi bir kaç gün sonra evinde ölü bulundu…

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2021, 10:07 
Kullanıcı avatarı

Emboma yazdı:

Eskişehirde Dr. Muharrem Şenel, 2 doz sinovac , üzerinde 2 doz da biontech olmasına rağmen pozitif çıktı....

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2021, 16:54 

Aşıya rağmen pozitif çıkılması gayet doğal bir durum.

Aşı oluyoruz, yani içeriye virüsle savaşacak ekipmanı gönderiyoruz. Vücudu virüsten koruyan bir zırhla kaplamıyoruz. Muhakkak pozitif olmaya devam edeceksiniz. Hatta pozitif olma sayısı, aşının olmadığı günlerden çok daha düşük de olmayacak. Zaten olmuyor da. Aşılama oranın çok yüksek olduğu İngiltere, Almanya gibi ülkeler dahi şu an neredeyse bir sene öncekine benzer pozitif rakamları açıklıyor.

Aşı sayesinde;
normalde aşısızken hastalanacaktınız belki, artık hastalanmazsınız, fark etmezsiniz bile.
Yoğun bakıma düşecekken, onun yerine evde hasta yatağında geçirirsiniz.
Allah korusun, aşı olmadan önce ölme ihtimaliniz vardı belki, onun yerine belki çok fena bir süreç geçirir ve hayatınıza devam edersiniz.

Tabi bunların hepsi de bir süre için geçerli. Şubat, mart ayında aşı olan biri, yavaş yavaş aşısız birine denk duruma gelecek.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4758 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 470, 471, 472, 473, 474, 475, 476  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], inadına_körfez, Lusage, rizom, thesappho

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye