Zaman: 18 Eyl 2021, 01:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 135 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: TFF Aşı Kararı
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2021, 22:58 
Kullanıcı avatarı

roxrox yazdı:
1914Alsancak yazdı:
kardesim yillardir ilac iciyorsunuz hastaneye gidiyorsunuz bu asimi batti?? yediginiz yemegin icinde ne katki maddesi var bilmessiniz, kullandiginiz sampuanin sabunun pafumun icinde ne var bilmessiniz, simdi gelmis asi olmayacagim diyorsunuz... sizin gibiler yuzunuzdan bu illet bitmeyecek, vebali boynunuza...

aşı olunca virüs bitecekmiymiş? ya da aşı olunca virüs kapmayacaksın veya bulastırmayacak mısın?
Hayır bulasım hızı azalacak akabinde pandemi bitecek. Daha sonra virüs etkisini yitirerek daha az zarar veren bir hastalık olarak bizimle yaşamaya devam edecek.

Yani kısaca biz ona o da bize uyum sağlayacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2021, 23:04 
Kullanıcı avatarı

tribünde herkes yan yana oturuyor kim maske takacak ki. :D aşı olsak bile orada bulaşma riski çok yüksek. nerden baksan elde kalıyor. bu virüs muhabbeti dünya da artık bitse de kurtulsak.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2021, 13:33 
Kullanıcı avatarı

Ordu yazdı:
roxrox yazdı:
aşı olunca virüs bitecekmiymiş? ya da aşı olunca virüs kapmayacaksın veya bulastırmayacak mısın?
Hayır bulasım hızı azalacak akabinde pandemi bitecek. Daha sonra virüs etkisini yitirerek daha az zarar veren bir hastalık olarak bizimle yaşamaya devam edecek.

Yani kısaca biz ona o da bize uyum sağlayacak.

asi olunca hem virusun vucutta aktive olmasi, hemde hastaligi agir semptomlu gecirme ihtimalin dramatik sekilde azaliyor. buda hem yayilmayi, hem olum riskini cok buyuk oranda dusuruyor. eger herkes asi olsa ve bir sure mesafeye ozen gosterirse evet tum dunyadan bu virusun koku kazinabilir. ama bu olmayacak, grip gibi covidde artik hayatimizin parcasi olacak, boyle devam edecegiz. ve bunun sebebi de asi olmayan dingiller olacak.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2021, 13:52 
Kullanıcı avatarı

ya babacım bu ilk virüsün belirlendiği duruma göre çıkmadımı bu aşı? babam mutasyonlu geçirdi mesela. şimdi annem kronik hastalığı var ağır geçiriyor allah yardımcımız olsun 2 aşısınıda oldu. ulan virüs sürekli kendi üstüne ekliyen birşey. ilk virüs için 1 sene aşı bekledik. şuan sürekli mutasyon geçiren virüs aşısını savunanları anlamıyorum.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2021, 15:39 

İstemeye istemeye 18:40'a sinovac randevusu aldım.Annemin dırdırından kurtulmam ve belki bir boka yarar diye başlıyorum olmaya.

Yukarda dingil yazan arkadaşa hitaben; aşı olanların önlemleri bırakması sebebiyle yayılma hızı arttı bilmeni isterim.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2021, 23:40 
Kullanıcı avatarı

Dışarıda yemek yemiyorum,kullandığım koku,şampuan,sabun,diş macunu belirli özellikte ürünler ve hepsine dikkat ediyorum merak etme.Geçen ay 1 kutu antibiyotik ile geçmeyen diş iltihabını küçücük bir sarımsak koyarak 10 dakikada söndürünce ilaç hiç içmemeye de karar verdim.

Konuşma üslubundan dolayı ismen cevap vermeye tenezzül etmeyip genel yazıyorum.Kendimi de yormayacağım."Aşı adaylarına" mesafeli durup,vücuduna almayanları gerçekten anlamak isteyenler Prof.Dr.Serhat Fındık,Canan Karatay ve araştırmacı Erkan Trükten'i dinleyebilir

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

attacante
 Mesaj Başlığı: TFF Aşı Kararı
MesajGönderilme zamanı: 31 Tem 2021, 23:57 
Kullanıcı avatarı

Josh1912 yazdı:
ya babacım bu ilk virüsün belirlendiği duruma göre çıkmadımı bu aşı? babam mutasyonlu geçirdi mesela. şimdi annem kronik hastalığı var ağır geçiriyor allah yardımcımız olsun 2 aşısınıda oldu. ulan virüs sürekli kendi üstüne ekliyen birşey. ilk virüs için 1 sene aşı bekledik. şuan sürekli mutasyon geçiren virüs aşısını savunanları anlamıyorum.

Geçmiş olsun.Allah şifa versin.

İnsan vücudunda karşılaştığı enfeksiyonlarla mutasyona giriyor virüs.Bu normal ve aşı bulma sürecinde de bilinen bir şeydi. Corona mikrobu 2019 Aralık ayından bu yana sayısız mutasyon geçirdi.

Dünya nüfusunun %70'inin aşılanması bir şekilde mutasyonların da önüne geçecek. Aşının ana mantığı da bu zaten. Vucuda bu mikrobu tanıtmak. Vucut da bildiği bir virüse rahatlıkla müdahele ediyor.

En son Ordu tarafından 01 Ağu 2021, 00:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: TFF Aşı Kararı
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2021, 00:08 
Kullanıcı avatarı

Lazarov yazdı:
Dışarıda yemek yemiyorum,kullandığım koku,şampuan,sabun,diş macunu belirli özellikte ürünler ve hepsine dikkat ediyorum merak etme.Geçen ay 1 kutu antibiyotik ile geçmeyen diş iltihabını küçücük bir sarımsak koyarak 10 dakikada söndürünce ilaç hiç içmemeye de karar verdim.

Konuşma üslubundan dolayı ismen cevap vermeye tenezzül etmeyip genel yazıyorum.Kendimi de yormayacağım."Aşı adaylarına" mesafeli durup,vücuduna almayanları gerçekten anlamak isteyenler Prof.Dr.Serhat Fındık,Canan Karatay ve araştırmacı Erkan Trükten'i dinleyebilir

Canan Karatay çok değerli bir profesör dür. Düne kadar sabah programlarına her gün çıkartılan kadın,aşı yaptırmayın gerek yok şu vitamin hablarını alın kullanın deyince sesini kestiler. Artık tv de göremiyoruz. Sosyal medyadan da artık yazmıyor.

Dün işimden olma tehdidi yüzünden aşı yaptırdım aynı gün. Avm ye gidip orda yaptırıp geldim. Böylelikle önce ki sayfada bana cahil diyen Altaylı arkadaş ve onun kafasındakiler rahat olsun vebale girmemiş olduk(!) :)

Ülke de kaç milyon afgan suriyeli eli skinde sağ da solda geziyor bunlar bizi aşılamaya çalışıyor. Karşı çıkıncada instagram hikaye muhabbetleri yapıp’bimden çiğköfte yiyiyon aşıyı mı problem ediyonn yeaa’

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2021, 01:48 
Kullanıcı avatarı

Canan Karatay değerli olabilir ama her dediği kanun değil. Ayrıca kardiyoloji alanında uzman bir doktorun aşı konusunda söylediklerini ciddiye almak mantıklı değil.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2021, 01:57 
Kullanıcı avatarı

StrangerThings yazdı:
Lazarov yazdı:

Canan Karatay çok değerli bir profesör dür. Düne kadar sabah programlarına her gün çıkartılan kadın,aşı yaptırmayın gerek yok şu vitamin hablarını alın kullanın deyince sesini kestiler. Artık tv de göremiyoruz. Sosyal medyadan da artık yazmıyor.

Dün işimden olma tehdidi yüzünden aşı yaptırdım aynı gün. Avm ye gidip orda yaptırıp geldim. Böylelikle önce ki sayfada bana cahil diyen Altaylı arkadaş ve onun kafasındakiler rahat olsun vebale girmemiş olduk(!) :)

Ülke de kaç milyon afgan suriyeli eli skinde sağ da solda geziyor bunlar bizi aşılamaya çalışıyor. Karşı çıkıncada instagram hikaye muhabbetleri yapıp’bimden çiğköfte yiyiyon aşıyı mı problem ediyonn yeaa’

sen bombos bir adamsin allah sana maruz kalanlara yardimci olsun

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 135 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], burakerdim, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Josh1912, kenzel, Sekai, seviyorus, terso, Tikveş

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye