Zaman: 18 Eyl 2021, 02:10

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 572 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 58  Sonraki
Yazar Mesaj

Administrator
 Mesaj Başlığı: Re: Transfer Dedikoduları 2021-22
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2021, 18:28 
Kullanıcı avatarı

b10 yazdı:

abi burak 35 yaşında avrupa yaptı ilk defa böyle bir mantık mı var ya? ayrıca adamın sözleşmesi 2025 yılında bitiyor 1 sene kaldığı falan yok.

berkanı da aldığını düşünürsek en zayıf yerliler nasıl galatasarayda oluyor onu da anlamadım. hele elinde tek salih olan beşiktaşdan daha zayıf nasıl olabiliyor çok ilginç.

bu da yabancı scout hesabının futbolcu için yorumu

Burak örneği çok ama çok yanlış ve saçma.

Burak, Trabzonspor'da olağanüstü performans gösterdi, gol kralı oldu. Sonra Galatasaray'a geldi ve Avrupa'ya açıldı. Ronaldo ile gol krallığında kapıştı.

Daha sonra Çin'e gitti ve orada da gollerine devam etti. Tekrar döndü geldi Beşiktaş'ın en önemli gol silahı oldu. En sonunda Fransa'ya gitti ve çok faydalı oldu. Milli Takım performansını saymadım dikkat edersen.

Oysa Cicaldau daha önce Romanya'dan başka hiçbir yerde oynamamış. Milli Takımda da çok aman aman bir performansı yok. Belki çok başarılı olacak bilemeyiz, ben sadece görüneni söylüyor, şu ana için konuşuyorum.

Gelelim yerli konusuna, Beşiktaş'tan örnek vermişsin. Beşiktaş'ta sadece Sahil mi var yerli olarak? Bir kere Altay ve Uğurcan kadar olmasa da potansiyeli yüksek bir yerli kalecileri var. Rıdvan gibi önemli bir bek katkıları var. Necip, Mehmet Topal, Salih, Oğuzhan ve Kenan gibi yerlilere sahipler. Gökhan, Güven vb saymadım.

Galatasaray'ın yerli kalecilerini şöyle tarif edeyim, 20 tane Türk kaleci sayar ama Fatih'i bunlara dahil bile etmem.

Alpaslan, Taylan, Kerem, Ömer ve Emre dışında dikkat çeken, fark yaratacak, direkt 11'e koyacak bir oyuncu yok. Bu saydıklarımdan, Luyindama'nın formu göz önüne alındığında Alpaslan stopere geçer, Emre Kılınç ve Taylan ilk 11 oynar. Duruma göre Kerem sonradan girer.

Ha, Arda Turan denilen "şeyi" futbolcu olarak sayıyorsanız o sizin futbol kaliteniz.

Tekrar ediyorum, Cicaldau'ya bok atma derdinde değilim. Ben sadece 6.5 milyon Euro çok daha faydalı kullanılabilirdi diyorum. Orta saha fiziksel ve teknik olarak güçsüz. Çok çok iyi bir 10 numara transfer etmeli Galatasaray.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2021, 19:28 

abi ciddi ciddi mehmet topal necip oğuzhan ve kenanı kaliteli yerli olarak mı görüyorsun? bu adamlar gsye gelse floryayı ateşe vermeye giderim

morutan için bastırıyoruz. ederi neyse mutlaka almamız lazım kulübün geleceği için

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Transfer Dedikoduları 2021-22
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2021, 19:48 
Kullanıcı avatarı

Parçalıaşk yazdı:
arkadaşlar limit yok tabii ki de, limit olayını fenerbahçe deşti iki senedir, belki başka kulüp deşse limit olayı bu kadar sulanmazdı ama önce %80 aşılan limite hiç ceza verilmedi, onun üstüne %80 aşılmış limitin üstüne 18 tane transfer yaptı fener yine ses edilemedi.

kitabına uydurmak zor bir şey değil, yeter ki sıcak para sponsor göster. yani beşiktaş beceremiyor diye bir durum yok, beşiktaş sponsor bulamıyor, sıcak para bulamıyor diye bir durum var. evet beşiktaş'ın kadrosu şuan mevcut fener ve gs'ın çok gerisinde.

beşiktaş geçen sene yaşlı ve sakatlık riski yüksek kadrodan verim aldı diye bu sene de aynı politikayı sergilerse yandı ki ne yandı. geçen seneki gibi bir tutumları olmayacak hakemlerin ve şans faktörü iki sene üst üste yanlarında bulunmaz.

beşiktaş şampiyonlar ligi karizmasını kullanıp genç ve nitelikli oyuncuları bünyesine katmalı. alex texeira , diego costa falan bence yanlış transferler.

ghezzal ve rosier'in de medyada sergen ile anlaşma gibi sakız edilmesi de zayıflık göstergesi. şuan en çok alarm veren kulüp beşiktaş transferde.

fenerbahçe'nin kakdrosu %80 hazır zaten, caulker transferi ile stopri kapattılar sadece iyi bir sol ve sağ bek öynayacak iki transfere ihtiyaçları var 3 lü savunmalı sistemde o kadar. gerisi zaten oyuncu satışlarına göre şekillenir aceleleri yok.
Beşiktaş’ın kadrosu Fener ve Galatasaray’ın çok gerisinde?

Sonrasını okumadım bile.

E tabi bizde falcao, Mesut Özil falan gibi yıldızlar yok.

Kadrosu iyi dediği takımların elle tutulur forveti ve 10 numaraları yok ama kadroları uçuyor kaçıyor yine.

Yahu bırakın saçma salak gazeteci ağızlarını. Bık bık sabah akşam konuşan Aspor yorumcuları gibi kadro kalitesini ölçme merakınız bitmedi gitti.
Nedir kardeşim kıstasınız kaliteyi ölçerken? Oyuncuya ödediğiniz para mı, bonservisi mi, kariyeri mi?

Bu mantıkla yaklaşıyorsanız vay halinize. Bak psv ‘de adını bildiğin bir topçu yoktu belki. Takımın herhalde yarısının toplamı sizin Falcao kadar maaş almıyordu. 5 atıp yolladılar işte. Psv’nin kadrosunu ver Fatih Terim’in eline, üzerine bi 10 transfer daha isterdi emin ol.
Kadroyu falan geçiniz.. Öncelikle TD sorununuz var. Onu ne yapacaksın?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2021, 20:42 

Kaiser yazdı:
Problem genç oyuncuyu Türkiye şartlarında yüksek bonservis-düşük maaş şekliyle transfer etmek değil.

Asıl problem, 24 yaşına kadar İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya vb bıraktım, başka bir lige dahi gitmeyen, pek transfer dedikodusu çıkmayan bir oyuncuya 6 milyon Euro ve sonraki satıştan %20 pay vermek. Hem de sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kala...

Euro 2020'de de gözüne sokuldu insanların, eğer orta sahada görev yapıyorsanız, hareketli, çevik ve fiziksel olarak çok güçlü olmanız gerekiyor.

Rumen ligi takip ettiğim bir lig değil fakat videolardan görülebildiği kadarı ile Türkiye şartları göz önüne alındığında Cicaldau ciddi anlamda fiziksel olarak zayıf. Galatasaray fark yaratmak istiyorsa özellikle orta sahada fiziksel olarak güçlü, zayıf, çok koşan-basan, FM tabiri ile, "Yorulmak Bilmez Orta Saha" bulması gerekiyor.

Ayrıca madem 6 milyon Euro verebiliyor Galatasaray, bunu Gedson da değerlendirmek her anlamda daha iyi olurdu.

Bu sene takımlar 3 yerli oynatmak zorunda. Şampiyonluk yarışı göz önüne alındığı zaman en zayıf yerliler de Galatasaray'da.

Cicaldau'yu bu ülkede izleyen yoktur, ne olduğunu oynayınca göreceğiz.

Bu son üç transferi çok ilginç Galatasaray'ın. İlginç kısmı, futbol aklı ile konuşan yönetici zümresinin şok etkisiyle transfer kasması. Ülkemizde şaşırtan bir durum değil ama bunlar doğru mu? İsimler doğru olsa bile zaman biraz geç olmadı mı?
Bu oyuncuları Galatasaray Psv eşleşmesinden de önce alabilirdi ama ne ile uğraşıyordu? Rosi, Ghezzal ve fazlası.

Bir diğer durum Gedson. Gs ile Gedson arasında bir yakınlık sezemiyorum, hatta şu son üç transferle parayı Gedson'a vermeyeceklerini de gösterdiler. Berkan'ın da en az 3m ile geleceğini düşününce...

İşin ekonomisine girmiyorum daha, Gs kasada olmayan parayı da yiyor bu transferlerle. Kimse gitmedi henüz. Bu transfer döneminde Frey haricinde kimseyi satamadı üç büyükler. Bunun da acı bir bedeli olacak. Sattığın kadar almak gibi bir denge kurmaktan uzaklaşıyorlar yine.

En önemlisi de yerli meselesi. Bu konuda en dezavantajlı takım Galatasaray, çünkü kalede Muslera var. Şu an itibarıyla Gs'da sahaya sürülecek yerli bölgeleri çok kritik olacak. Sağ bek ve golcü noktası tamamen yabancı zaten. Orta sahaya Aytaç-Taylan sürsen rakiplerine göre zayıf kalır bu ikili. Kerem'in ilk 11 için öncelik alacağını düşünmüyorum, Barış da öyle.

Bizim(Beşiktaş) yerli transferleri bu konuda çok önemli, belki parlak isim etkisi yaratmadı transferler ama üçü de yerinde.

Bu 8+3 işi maç içinde oyuncu değişikliklerini bile etkilerken yerlilerin kullanımı çok önem kazanıyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2021, 22:34 
Kullanıcı avatarı

sorrento yazdı:
Parçalıaşk yazdı:
arkadaşlar limit yok tabii ki de, limit olayını fenerbahçe deşti iki senedir, belki başka kulüp deşse limit olayı bu kadar sulanmazdı ama önce %80 aşılan limite hiç ceza verilmedi, onun üstüne %80 aşılmış limitin üstüne 18 tane transfer yaptı fener yine ses edilemedi.

kitabına uydurmak zor bir şey değil, yeter ki sıcak para sponsor göster. yani beşiktaş beceremiyor diye bir durum yok, beşiktaş sponsor bulamıyor, sıcak para bulamıyor diye bir durum var. evet beşiktaş'ın kadrosu şuan mevcut fener ve gs'ın çok gerisinde.

beşiktaş geçen sene yaşlı ve sakatlık riski yüksek kadrodan verim aldı diye bu sene de aynı politikayı sergilerse yandı ki ne yandı. geçen seneki gibi bir tutumları olmayacak hakemlerin ve şans faktörü iki sene üst üste yanlarında bulunmaz.

beşiktaş şampiyonlar ligi karizmasını kullanıp genç ve nitelikli oyuncuları bünyesine katmalı. alex texeira , diego costa falan bence yanlış transferler.

ghezzal ve rosier'in de medyada sergen ile anlaşma gibi sakız edilmesi de zayıflık göstergesi. şuan en çok alarm veren kulüp beşiktaş transferde.

fenerbahçe'nin kakdrosu %80 hazır zaten, caulker transferi ile stopri kapattılar sadece iyi bir sol ve sağ bek öynayacak iki transfere ihtiyaçları var 3 lü savunmalı sistemde o kadar. gerisi zaten oyuncu satışlarına göre şekillenir aceleleri yok.

Sonrasını okumadım bile.

Kadrosu iyi dediği takımların elle tutulur forveti ve 10 numaraları yok ama kadroları uçuyor kaçıyor yine.

Yahu bırakın saçma salak gazeteci ağızlarını. Bık bık sabah akşam konuşan Aspor yorumcuları gibi kadro kalitesini ölçme merakınız bitmedi gitti.
Nedir kardeşim kıstasınız kaliteyi ölçerken? Oyuncuya ödediğiniz para mı, bonservisi mi, kariyeri mi?

Bu mantıkla yaklaşıyorsanız vay halinize. Bak psv ‘de adını bildiğin bir topçu yoktu belki. Takımın herhalde yarısının toplamı sizin Falcao kadar maaş almıyordu. 5 atıp yolladılar işte. Psv’nin kadrosunu ver Fatih Terim’in eline, üzerine bi 10 transfer daha isterdi emin ol.

psvde adını bildiğim topçu vardı, sen bilmiyor olabilirsin orası ayrı çünkü adamların piyasa değeri 50 milyon euro olan oyuncuları da tribünde oturttuğunu da biliyordum rakibimiz olmalarından mütevellit taş gibi pres futbolu oynadıklarını da.

futbolda 3 kıstas vardır, taktik(sistem), tempo, kalite. psv kalitesi düşük sistem ve temposu gelişmiş bir takımdı bizi elediler.

beşiktaş kısmına gelelim beşiktaşın kadrosu çok zayıf. geçen sene josef ve atiba'nın süperligin üstünde bir süpürme kabiliyetine ghezzal ve aboubakar'ın üstün performansı eşlik etti puanları topladılar. sadece aboubakar çıktı kadrodan beşiktaş'ın nasl afalladığını, kendisine herkesin altın tepside sunduğu şampiyonluğu az daha nasıl verdiğini gördük.

sergen yalçını sakız ettiniz medyaya, adam sırtında yükle oynayacak ki daha önce baskıyı kaldıramadığını gördük. beşiktaşın şuan stoper, forvet, sağ kanat, sağ bek, orta saha, sol bek belki kalecisine kadar eksiği var ve hiç transfer bütçesi varmış gibi de bir görüntü çizmiyor.

fener'in kadrosu da bütçesi de, bizim şuan kadromuz da bütçemiz de daha iç açıcı gözüküyor. en azından 84 puan topladığımız kadro %95 duruyor üstüne 3 takviye yaptık. fener'in de 82 puan topladığı kadro olduğu gibi duruyor üstüne takviye yapacak bütçeleri de var. beşiktaş'ın 84 puan topladığı kadronun en kritik adamları durmuyor. üstüne lens falan geri dönmüş onları sayacaksak.

a spora gelirsek birkaç beşiktaşlı yorumcu sağ olsun izlemiyorum, izlemediğim için de ne diyorsun bilmiyorum.

futbol karmaşık bir spor değil. beşiktaş'ın mevcut kadrosu şuan zayıf. geçen senenin kendilelri adına 3 flaş ismi de yok. bu şartlarda yerlerini yaşlı maaliyeti yüksek oyuncularla dolduracaksa beni mutlu eder. siz beşiktaşlıları da mutlu edecekse problem yok. kimin haklı olduğunu sezon başlayınca görürüz.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2021, 00:26 
Kullanıcı avatarı

Olimpiu Morutan :arrow: Galatasaray

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2021, 01:26 
Kullanıcı avatarı

Parçalıaşk yazdı:
sorrento yazdı:
[quote="Parçalıaşk"]arkadaşlar limit yok tabii ki de, limit olayını fenerbahçe deşti iki senedir, belki başka kulüp deşse limit olayı bu kadar sulanmazdı ama önce %80 aşılan limite hiç ceza verilmedi, onun üstüne %80 aşılmış limitin üstüne 18 tane transfer yaptı fener yine ses edilemedi.

Sonrasını okumadım bile.

psvde adını bildiğim topçu vardı, sen bilmiyor olabilirsin orası ayrı çünkü adamların piyasa değeri 50 milyon euro olan oyuncuları da tribünde oturttuğunu da biliyordum rakibimiz olmalarından mütevellit taş gibi pres futbolu oynadıklarını da.

futbolda 3 kıstas vardır, taktik(sistem), tempo, kalite. psv kalitesi düşük sistem ve temposu gelişmiş bir takımdı bizi elediler.

beşiktaş kısmına gelelim beşiktaşın kadrosu çok zayıf. geçen sene josef ve atiba'nın süperligin üstünde bir süpürme kabiliyetine ghezzal ve aboubakar'ın üstün performansı eşlik etti puanları topladılar. sadece aboubakar çıktı kadrodan beşiktaş'ın nasl afalladığını, kendisine herkesin altın tepside sunduğu şampiyonluğu az daha nasıl verdiğini gördük.

sergen yalçını sakız ettiniz medyaya, adam sırtında yükle oynayacak ki daha önce baskıyı kaldıramadığını gördük. beşiktaşın şuan stoper, forvet, sağ kanat, sağ bek, orta saha, sol bek belki kalecisine kadar eksiği var ve hiç transfer bütçesi varmış gibi de bir görüntü çizmiyor.

fener'in kadrosu da bütçesi de, bizim şuan kadromuz da bütçemiz de daha iç açıcı gözüküyor. en azından 84 puan topladığımız kadro %95 duruyor üstüne 3 takviye yaptık. fener'in de 82 puan topladığı kadro olduğu gibi duruyor üstüne takviye yapacak bütçeleri de var. beşiktaş'ın 84 puan topladığı kadronun en kritik adamları durmuyor. üstüne lens falan geri dönmüş onları sayacaksak.

a spora gelirsek birkaç beşiktaşlı yorumcu sağ olsun izlemiyorum, izlemediğim için de ne diyorsun bilmiyorum.

futbol karmaşık bir spor değil. beşiktaş'ın mevcut kadrosu şuan zayıf. geçen senenin kendilelri adına 3 flaş ismi de yok. bu şartlarda yerlerini yaşlı maaliyeti yüksek oyuncularla dolduracaksa beni mutlu eder. siz beşiktaşlıları da mutlu edecekse problem yok. kimin haklı olduğunu sezon başlayınca görürüz.[/quote]Futbolda üç kıstas vardır deyip taktik, tempo ve kaliteden dem vurup, sonra da kadronun iyi olduğunu iddia etmen de ayrı çelişki. Zira sizde ve fenerde bu üç önemli hususun ikisi de yok(taktik, tempo) bunu biliyorsun değil mi? Kadro iyi olsa ne yazar? Kendin de diyorsun, kalitesi düşük psv eledi bizi diyerek.

Aslında bu cümlenden sonra sana cevap da vermemek lazım. Zira taktik, tempo gibi kavramların bu kadar önemli olduğunu bile bile ve üstelik Beşiktaş’ın geçen sezon kadro zaafiyetine rağmen taktik disiplini ve temposuyla şampiyon olduğu herkes tarafından biliniyor olmasına rağmen konuyu sadece kadro kalitesi sığlığı ile değerlendirmen tam bir çelişki. Sanki transfer sezonu bitmiş de lig başlamış da, Beşiktaş’ın üç önemli topçusu gitmiş ve yanmış bitmiş kül olmuş gibi algı kasmana da gerek yok. Üç topçusu derken Ghezzal, Rosier ve Aboubakar’dan bahsediyor olmalısın.

Rosier ile anlaşıldı. Yakında kampa katılır.. Ghezzal’da muhtemelen imzalayacak.

Fenerbahçe’nin kadrosunun da iyi olduğuna inanan senden başka birisi var mıdır acaba, Fenerliler de dahil.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2021, 01:55 
Kullanıcı avatarı

@soreno

bizim psv olan maç başlığına yazdım hiçbir türk takımında yeterlil taktik ve tempo yok, psvnin bizi sadece taktik ve tempoyla elediğine de değindim. senden futbol öğrenecek değilim ayrıca, değerlendirmelerimi burada kimseye beğendirecek hiç değilim.

değerlendirmelerimin hepsi süperlig için. şuan gs ve fb'nin kadrosu bjk'in en az iki tık üstünde. kadro kalitesi de öyle. fener'in de kadro kalitesi bizim lig çapında ilk 2'de onlar beğensin beğenmesin beni ilgilendirmez, gayet süperlig iiçn geçerli bir kadroları var bir iki takviyeyle gerisi teknik direktör kapasitesine bağlı.

bjk için roiser ile ghezzal sadece iki oyuncu değil bjk'in tüm sistemini anlamlı kılan iki oyuncuydu yoksa beşiktaş'ın da önemli bir sistemi yok. tüm lig tam efor verip istikrarlı oynayıp 84 puan topladılar, biz oldukça istikrarsız bir performansla 84 puan topladık.

fatih terim hala süperligdeki açık ara en iyi teknik direktör, bu sene yönetim dik durursa iyi bir kadronun hakkını verecektir. beşiktaş için kötü bir sene olacağını düşünüyorum, ilk 6 maçın 4 ünü içerde oynayacaklar bu şans orası ayrı.

gerisini zaten lig başlayınca göreceğiz, ne benim görüşüm önemli ne seninki. burada kendi çapımızda aklımızdakileri arada girip yazıyoruz işte. ikidebir sana cevap vermemek lazım deyip yazacağına hiç yazma istiyorsan engelle, takdir edersin ki benim de çok umurumda olmaz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2021, 01:59 
Kullanıcı avatarı

Lion34 yazdı:
Olimpiu Morutan :arrow: Galatasaray

cicaldau hamlesinden sonra imkansıza yakın neredeyse. bana imkansıza yakın gelmesinin sebebi tamamen türk takımlarındaki sıcak para eksikliği. yoksa 4 senelik ghezzal maaliyeti 4 senelik morutan maaliyetine denk gelir ama o bonservis işini çözemez bizim takımlar.

oyuncu gelirse ligin tozunu attırır ama dediğim gibi gedson ile ilgilenirken ayrıca bu oyuncuya hamle yapma şansımız yok ekonomik anlamda. oyuncunun başkanı da teklif gelmedi hiç demiş zaten.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2021, 02:13 

morutan galatasarayda oynamak istediğini söyledi aşağıdaki golü attığı maçtan sonra. ancak böyle goller atarsa bu biraz hayal olarak kalır iki taraf adına da :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 572 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 58  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: altayusa, argentinastyle, Bing [Bot], brk35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kuzeyinkrali

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye