Zaman: 06 Tem 2022, 13:03

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 88  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: MKE Ankaragücü | 2021-2022
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 21:50 
Kullanıcı avatarı

Kimse armadan büyük değil, buna Börven de başka topçu da, yönetici de ve hoca da dahil. X futbolcu fazla maliyetli ve yararsızsa gönderilir, Voca gitmiş mesela, itiraz eden görmedim hiç.

Futbol inanılmaz zor bir şey değil ve Alanyaspor, Karagümrük, Başakşehir gibi takımları görüyoruz. Doğru transfer, doğru yapılanma yaptığın zaman başarılı oluyorsun.

Ayrıca optimist de olabiliriz, aşk gözümüzü kör de edebilir çünkü bu takıma aşk derecesinde bağlıyız ama yanlışı görmeyip hatada diretince başarısız oluyoruz. Hikmet Karaman neden geldi ve destek aldı? 3 kere ligde bırakmıştı. Destekledik mi? Evet. Son haftalarda eleştirdik mi? Evet. Bu geçerli optimizm seviyesidir. E peki Dalcı'nın ne başarısı var? Optimizm neresinde bu işin? Bu karar kör göze parmak, başka açıklaması yok. Sanmıyorum ki Mehmet Altıparmak ile aralarında uçurum fiyat farkı olsun. Sanki bedava çalışacakmış gibi başarısız olmuş adama "Sonuçta bir karar verilmiş, bekleyelim" demek pek optimizm kurallarıyla örtüşen bir durum değil. Dalcı'ya tepki verdik ve başarısız olursa tekrar vereceğiz.

Bu iş havalı vs. değil. Herkes takımın iyiliği için içindekini söylüyor. Ben hocanın ve şimdilik transfer politikasının yanlış olduğunu görüyor ve söylüyorum. Başarılı olduklarında çıkar özür de dilerim ama geçen sene yaşadıklarımızı da unutamam.

"Düdük bende, ben çalarım! " diyen bütün yönetimler kaybetti. Cemal Aydın, Cengiz Topel Yıldırım, Ahmet Gökçek, Mehmet Yiğiner... Yaşadıklarımız 1 değil 1000 değil, yoğurdu üfleyeceğiz tabii ki.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 23:05 

Çok merak ediyorum Borven geçen sezon kaça oynadı? Şimdi kaç istiyor? Geraldo,Badji,Owusu ne kadar aldı ya da alacak?
Bu yönetim 20-30 tane adam aldı 1-2 oyuncu hariç hepsi çöp çıktı parayı çöpe attık resmen.
Parayı yine çöpe atmaktansa ben parayı Borven'e veririm.
Ve tahminimce Borven geçen sezon 400-500 bin Euro ancak almıştır. Şimdi istediği para da en fazla 700-800 bindir. Rodallega da aynı parayı istiyor...

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2021, 23:21 
Kullanıcı avatarı

Fk zihniyetinin en azından futbol yönünden doğru adım atması mümkün değil, daha önceden söyledik. Fk yönetimi bir şey yapıyorsa muhtemelen yanlıştır, eğer doğru bir şeyse zaten iki katı kötü bir şey çoktan yapıldığından zarardan kardır. Süper lig kadrosu aynen kalsa bile bu yönetim takımı düşürmenin yolunu bulur, takmayın kafanıza. Yatın kalkın dua edin ki Dalcı nın komple defans ve kontrayla gol taktiği iş yapsın, ki yapıyor menemen gibi takımlara karşı. Manisa Eyüp gelir 3 çakar, samsun 4 çakar, bursa kardeş kıyağı çeker 2 atar. Gider boluyu 2 1 yener halay çekeriz.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 06:50 

Jaba06 yazdı:
Çok merak ediyorum Borven geçen sezon kaça oynadı? Şimdi kaç istiyor? Geraldo,Badji,Owusu ne kadar aldı ya da alacak?
Bu yönetim 20-30 tane adam aldı 1-2 oyuncu hariç hepsi çöp çıktı parayı çöpe attık resmen.
Ve tahminimce Borven geçen sezon 400-500 bin Euro ancak almıştır. Şimdi istediği para da en fazla 700-800 bindir. Rodallega da aynı parayı istiyor...

ben olayın bu sezon borvenin alacağı paradan kaynaklandığını düşünmüyorum.
borven'i 1 sene daha oynatmak için gerekirse 700 bin de verirsin ama 3 yıllık yeni sözleşme imzalamak çok farklı olay. sen o imzayı attığın anda hadi aldığı 400 bini 600 bin yaptın diyelim, bi de 3 yıllık imzaladı, adama kafadan 1.8 milyon euro vereceğini tahhahüt ediyorsun.

bu kulüpte hiçbir zaman paralar düzenli ödenmediğini düşünürsek bu adam ocakta kaçıp gitse bu 20 milyon TL'yi nasıl ödeyecek bu kulüp? artık süper ligde değilsin yayın gelirin yok sponsorun yok, bu yönetimdeki adamların her gün canı sıkıldığında al 10 milyon daha diye para verecek hali de yok.
o zaman Alper'in neden istediğini yapıyorlar denebilir ama Alper'in sözleşmesi bu sezon bitiyor, o da benim alacağımı artırın bi 2 sene daha uzatalım dese ben onun da kalacağını sanmıyorum.

adamlar aylardır tam bu şekil yapılan sözleşmelerin borcunu ve faizini ödemeye çırpınıyor, belki de aynı şeyi yaşamayalım diye yapıyorlardır. ama işte öyle sportif başarısızlık iklimi var ki çıkıp bunu açıklamaya yüz bulamıyorlar, açıklamayınca da işte böyle borven'i istemeyen zekasız yönetim konumuna düşüyorlar.

ha yiğiner olsa şimdi böyle performans gösteren adama 1 milyon euro dan 4 yıllık sözleşmeyi basmıştı bile, o ayrı konu.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 11:15 

kubrick yazdı:
Jaba06 yazdı:

ben olayın bu sezon borvenin alacağı paradan kaynaklandığını düşünmüyorum.
borven'i 1 sene daha oynatmak için gerekirse 700 bin de verirsin ama 3 yıllık yeni sözleşme imzalamak çok farklı olay. sen o imzayı attığın anda hadi aldığı 400 bini 600 bin yaptın diyelim, bi de 3 yıllık imzaladı, adama kafadan 1.8 milyon euro vereceğini tahhahüt ediyorsun.

bu kulüpte hiçbir zaman paralar düzenli ödenmediğini düşünürsek bu adam ocakta kaçıp gitse bu 20 milyon TL'yi nasıl ödeyecek bu kulüp? artık süper ligde değilsin yayın gelirin yok sponsorun yok, bu yönetimdeki adamların her gün canı sıkıldığında al 10 milyon daha diye para verecek hali de yok.
o zaman Alper'in neden istediğini yapıyorlar denebilir ama Alper'in sözleşmesi bu sezon bitiyor, o da benim alacağımı artırın bi 2 sene daha uzatalım dese ben onun da kalacağını sanmıyorum.

adamlar aylardır tam bu şekil yapılan sözleşmelerin borcunu ve faizini ödemeye çırpınıyor, belki de aynı şeyi yaşamayalım diye yapıyorlardır. ama işte öyle sportif başarısızlık iklimi var ki çıkıp bunu açıklamaya yüz bulamıyorlar, açıklamayınca da işte böyle borven'i istemeyen zekasız yönetim konumuna düşüyorlar.

ha yiğiner olsa şimdi böyle performans gösteren adama 1 milyon euro dan 4 yıllık sözleşmeyi basmıştı bile, o ayrı konu.

Tamam borven gitti diyelim bu sefer de Bolingi gibi 3 4 adam alacaklar yine aynı parayı vereceğiz ve para boşa gidecek.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 11:15 

Ankaragücü Camiası ilk önce ne istediğini bilmek zorunda. Ya her ne olursa olsun süperlige çıkıp temeli sağlam olmayan gelip geçici başarılar yakalamak.ki bunun garantisi yok.
ya da yıllara yayılmış altyapı organizasyonu işleyen,gelir gider dengesi kurulmuş,kurumsallaşmayı başarmış bir takım olup.hersene kafaya oynayan şampiyon olamasa bile o kupaya oyanayan bir takım olmak mı.
“Bence herkesin buna karar vermesi gerekiyor.”

Ben şahsen 2.si olmasından yanayım.örneğin. Başakşehir 7-8 yıllık planlama ile geldikleri noktaya bak.ama sabırla beklediler.başarısız olduklarında silbaştan yapmadılar.sabırlı olunursa ,camianın önde gelenleri buna odaklanırsa büyük ankaragücü hayal olmaz.bunların gerçekleşeceğini bilsem 10 yıl süperlige çıkmamayı göze alırım.

Faruk koca’nın bu düşüncede olduğunu umuyorum.tenımam etmem siyasi olarak bile zıt düşüncedeyim.burada onun için yazılanları okuduğum için söylüyorum.ankaragücünün kurtuluşunun ve gerçekten büyük takım olmasının yolu bence budur.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 12:31 

ya bu borven olayının bu kadar derinlemesine sosyolojik psikolojik maddi manevi analizine falan gerek yok

40 transferde karavana atıp es kaza birini tutturan adamlar o tutan 1 taneyi de göndermek istiyor taraftarda yerine alınacak olanın bu istatistikle iyi çıkmasının mucize olduğunu bildiği için kalsın diyor mevzu bu.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 12:49 

Bu yönetimin en büyük handikapı sportif olarak başarıyı yakalıyamamaları,bu yüzden ne yaparlarsa hemen sorgulanmaya başlıyorlar, yani maça beş sıfır yenik başladılar,çok iyi şeyler yapmak isteseler de hemen iki sene üst üste küme düşmenin travması hemen öne çıkıyor veya çıkartılıyor bu yüzden işleri çok zor

Başa Dön
  Bookmark and Share

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 14:29 

0618 yazdı:
Bu yönetimin en büyük handikapı sportif olarak başarıyı yakalıyamamaları,bu yüzden ne yaparlarsa hemen sorgulanmaya başlıyorlar, yani maça beş sıfır yenik başladılar,çok iyi şeyler yapmak isteseler de hemen iki sene üst üste küme düşmenin travması hemen öne çıkıyor veya çıkartılıyor bu yüzden işleri çok zor

Anormallik bunun neresinde millet 4-5 hafta maç kazanamasa bırak hocasını başkanı yönetimi gidiyor iki sezon küme düşürmüşler hatta ikinciside iyi giden takım yok prim yok mevcut hoca çok konuşuyor muhabbetine keyfine çomaklanıp düşürülmüş yetmemiş denenmiş hocayı sırf canım istiyor içimde kalmasın demiş tutmuş geri getirmiş transfer desen yine aynı ekip aynı kafa önyargı olmasında ne olsun ne bekleniyordu?

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2021, 16:02 

Altındağ yazdı:
0618 yazdı:

Anormallik bunun neresinde millet 4-5 hafta maç kazanamasa bırak hocasını başkanı yönetimi gidiyor iki sezon küme düşürmüşler hatta ikinciside iyi giden takım yok prim yok mevcut hoca çok konuşuyor muhabbetine keyfine çomaklanıp düşürülmüş yetmemiş denenmiş hocayı sırf canım istiyor içimde kalmasın demiş tutmuş geri getirmiş transfer desen yine aynı ekip aynı kafa önyargı olmasında ne olsun ne bekleniyordu?

O zaman bu yönetimi hemen gönderelim hem işi bilmiyorlar hemde kötü niyetliler

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 88  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Cavani17, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Gurbetci, obafemi

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye