Zaman: 30 Haz 2022, 07:15

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Karşıyaka A.Ş Oluyor.
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2021, 23:35 

Henüz netleşen bir durum söz konusu değil, gerçekleşme şansı yok gibi ama son sözü kongrede söyleyeceğiz, benim görüşüm futbol 10 yıllık kiralama sistemiyle şirkete geçebilir.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 00:12 

Hayırlısı olsun.

4-5 sene önce burada a.ş olduğumuz gün bırakırım diyen bir sürü ksk li arkadaş vardı.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 00:19 

Otonom yazdı:
Hayırlısı olsun.

4-5 sene önce burada a.ş olduğumuz gün bırakırım diyen bir sürü ksk li arkadaş vardı.

Evet hepimiz toplanıp basın açıklamasıyla bırakacağız, hayırlı olsun.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 00:48 
Kullanıcı avatarı

Sidik yarıştırmak yada yıllardır süren aynı kısır döngü konulara girmeden bir kaç samimi soru sorayım.

Biz bu ülkede bir çok seyin en dibini,en kötüsünü yaşadık,gördük.

Ksk nin bilmem kaç milyon borcu var,tam bilmiyorum ama uzun zamandır transfer kapali.
Ve bu nedenle 3. lige kadar geriledi ve bir kaç sezondur burada.
Ve şuan sıkı sıkıya savundukları yönetim şeklinde oldu bunların hepsi.
Ve hepsi yine kendi seçtikleri bu camianın içinde olan kişiler tarafından yapıldı ne yapıldıysa ve sonuç.

Peki şuandaki sistemin savunurlulugunu ve şirketlesince işte % 51 üstü yada neyse,neden kaygı duyuyorlar onu çözemiyorum.

Her ikisininde gerek aş. gerek dernek,artıları,eksileri vardır yeterki yöneten ve yönetenler dürüst ve işini iyi yapan başarılı kişiler olsun.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 10:38 

Şirketleşme konusunda doğru bir yöntem yok. Tüm yöntemler birbirinden berbat. Zira, şirketler kar yaratmak için kurulur. Türk futbolu zarar yazıyor. Bu nedenle, TR'de şirketleşecek tüm kulüplerin, her modeli, birbirinden kötüdür.

Bir arkadaşımız Fener, Bjk, v.s. gibi doğru örneklerle falan demiş.

Şu anda FB BJK ve GS'nin taraftar potansiyeli ve kamuoyu gücü olmasın, 3 günde kulüpler kapanır. Özkaynağı eksi yazan (teknik iflas) şirketler. Tamamen, devlet desteği ve TR'de futbol bitmesin diye devam ediyorlar. Normalde iflas etmişler ve kapılarına alacaklarının dayanması lazım.

Neyse,

TR'de futbol zarar ediyor. Muhtemelen KSK'da zarar yazacak. Diyelim 100m TL verildi, hisseler pay edildi, dernek %51 aldı. Daha sonra, bedelli bedelsiz sermaye arttırımları nasıl olacak? Ya da anlayacağınız dilde yazayım, yeniden para lazım olduğunda ne olacak?

Ortaklar (dernek ve kişiler) borç mu verecek? Sermaye artışı mı yapılacak? Ya da şahıslar geri kalan hisseleri dernekten alıp, içeriye bu şekilde mi para koyacak?

TR Futbolunda tüm şirketleşmeler kötüdür. İntihardır.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 11:06 
Kullanıcı avatarı

altay19on4 yazdı:
Şirketleşme konusunda doğru bir yöntem yok. Tüm yöntemler birbirinden berbat. Zira, şirketler kar yaratmak için kurulur. Türk futbolu zarar yazıyor. Bu nedenle, TR'de şirketleşecek tüm kulüplerin, her modeli, birbirinden kötüdür.

Şu anda FB BJK ve GS'nin taraftar potansiyeli ve kamuoyu gücü olmasın, 3 günde kulüpler kapanır. Özkaynağı eksi yazan (teknik iflas) şirketler. Tamamen, devlet desteği ve TR'de futbol bitmesin diye devam ediyorlar. Normalde iflas etmişler ve kapılarına alacaklarının dayanması lazım.

Neyse,

TR'de futbol zarar ediyor. Muhtemelen KSK'da zarar yazacak. Diyelim 100m TL verildi, hisseler pay edildi, dernek %51 aldı. Daha sonra, bedelli bedelsiz sermaye arttırımları nasıl olacak? Ya da anlayacağınız dilde yazayım, yeniden para lazım olduğunda ne olacak?

Ortaklar (dernek ve kişiler) borç mu verecek? Sermaye artışı mı yapılacak? Ya da şahıslar geri kalan hisseleri dernekten alıp, içeriye bu şekilde mi para koyacak?

Bu çok doğru bir yazı. Yönetenlerin düzgün yönetmesi lazım öncelikle kulüpleri.Şirketleşmeye karşı değilim her kulüp illaki şirket olacak zaten.Bizim malum takımlarla yaptığımız şakalarla da şirketleşmenin alakası yok.
Benim aklıma takılan çok soru var bu düzende.Hepsine tatminkar yanıt almadan olumlu oy vermem söz konusu değil.Hayırlısı olsun hakkımızda

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 11:09 
Kullanıcı avatarı

altay19on4 yazdı:

Neyse,

Öncelikle Karşıyaka camiasına hayırlı olsun.

Karşıyaka'nın kurduğu bu yapı hadi bir şirket kuralım hisselerini paylara bölüp camia içerisinde dağıtalım borcu kapatalım mantığında ise yukarıda yazdıklarının tamamında haklısın. Futbol bu ülkedeki haksız rekabet koşulları nedeni ile ciddi zarar ediyor. Karşıyaka'nın şirketi de günü kurtarma dışında sürekli zarar edecektir. Bu hisseleri alanlar da az çok bunları biliyordur.

Ama model olarak yaptıklarını çok doğru buluyorum.

Bu model daha önce İzmir'de denenmiş ve çok başarılı olmuş bir örneği var.
Kipa Pazarlama A.Ş. perakende sektörünü Türkiye'de yıllarca domine etti.

Bu modeli örnek aldıklarını da tahmin ediyorum. Farklı alanlarda yatırım yapacaklardır bunu da az çok biliyorum. Başarılı olunabilirse ciddi gelirler elde edilebilir, yeni yatırımcılar da çekilebilir. Olay farklı bir boyut kazanabilir.

Biz de buna benzer bir şeyi TMFS ihale sürecinde yönetimi alabilseydik yapabilirdik. Bu konuda çok şey söylenebilir. Söylendi de. Neyse buranın konusu değil. Karşıyaka camiasına tekrardan hayırlı olsun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 12:52 
Kullanıcı avatarı

yukardaki renkdasimin yazdigi gibi durum. bu ulkede ne sirketlerde ne yolsuzluklar yapiliyor, dernekmis sirketmis farketmez, onemli olan iyi niyet iyi plan iyi yonetim iyi denetim... isin icine coklu bir yapi, farkli kisilerden para girdigi zaman o zaman denetleme daha iyi calisir, tipki gercek demokrasilerde oldugu gibi. ama bizim kulube boyle bir sirketlesme modeli gelseydi ben kabul etmez ve sindiremezdim onu da soyleyeyim. ama karsiyakanin durumu bizimle ayni, sadece biz superligdeyiz onlar 3.ligde. dolayisiyla su asamada bunuda pek sorgulamanin anlami yok gibi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 14:16 
Kullanıcı avatarı

A.Ş olmak kötü değil %51 önemli

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2021, 17:21 

Ben Türkiye'de kulüplerin şirketleşmesine kesinlikle karşı bir insanım. İngiltere'yi bilemem. Orada olsam, ya da Liverpool taraftarı olsam nasıl düşünürdüm bilemem. Ama TR'de şirketleşme kötüdür. Herhangi bir yararı da yoktur. Siyasi ve rantsal dönemsel faydalarını saymazsak, TR'deki herhangi bir şirketleşme faydalı olmamıştır. Bir çok da kulüp kapanmıştır. KSK için de (maalesef) durum pek iç açıcı değil. Hele, spor dışında başka alanlara turizm , inşaat gibi girmek, tamamen intihardır. Herkes sanıyor ki, 3 kuruşa arsa kapatacaklar, sonra da onu 300 liraya satıp kurtulacaklar. Siyasi irade, açıkça peşkeş çekmedikçe bu da imkansız. Bir çok firma (kulüp demiyorum), inşaat da para var diye girmiş ama (maalesef) sıkıntı yaşamıştır. Umarım yanılırım. Bunları da art niyetle söylemiyorum. Göztepe, Karşıyaka, Ankaragücü v.s. her biri köklü ve Türk Sporu için önemli kulüplerdir. Umarım bu kötü dönemleri , aşarız.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 31 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cordelia1912, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye