Zaman: 30 Haz 2022, 06:37

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1177 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 118  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Tiyatro kaldığı yerden devam ediyor!
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 09:56 

Tribunal yazdı:
Türk futbolunda ciddi bir rekabet eksikliğini gören dönemin derin devlet'i

:D

Dünyada soğuk savaşın etkisi tüm gücüyle sürmektedir. Hemen güneyimizde Saddam yayılmacı bir politika seyreder savaş kapıdadır. Terör belası ülkeyi daha önce karşılaşmadı bir kaosa sürüklemektedir.

Bütün bunlar olurken Türk derin devleti: "Futbolda ciddi bir rekabet eksikliği var. Biz en iyisi Galatasarayı şampiyon yapalım. "

Valla bu derin devlet belediyeye adam sokamaz ben sana söyleyeyim :)

Burada böyle şeyler yazanların gerçekte böyle düşünmediğin inanıyorum ben. Ama gerçek düşünceleri bunlar olan varsa cidden, tedavi olması gerekiyor. Eşi dostu görürse haberi olsun

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 10:06 
Kullanıcı avatarı

Tribunal yazdı:
O zaman konuyu biraz daha açalım genç arkadaşlar için...

14 yıl şampiyon olamayan Galatasaray için Türk futbolunda ciddi bir rekabet eksikliğini gören dönemin derin devlet'i bir şekilde GS'nin eski başkanı Ali Urası'ı Federasyon başkanı yaptı...
O sene inanılmaz hakem hataları oldu... her şey GS'nin şampiyonluğu için organize edilmişti...

"Federasyon başkanısın,
Cimbombom'un uşağısın,
Fenerbahçe düşmanısın,
Allah belanı versin, versin,
Allah belanı versin"

Bu beste o dönemin bestesidir... Tabii neye yarar besteler, tribünde çıldırmalar. Gs o sene federasyon destekli şampiyon oldu.

Sonrasında bunun bir tekrarı Mesut Yılmaz-Mehmet Ağar- Haluk Ulusoy döneminde yaşandı.
"Şaibesaray" söylemi o dönem aittir.

Ali Uras döneminde kurdukları yapının, günümüze kadar gelmesini sağlayacak organizasyonu hep canlı tuttular... Aziz Yıldırım zaman zaman bunla mücadele eder gibi oldu ama onun gibi bir karakter bile çoğu zaman başarısız oldu...

Son dönemlerde giriştikleri Fenerbahçe merkezli "Zorlu sezonu", "Rıdvan Dilmen sezonu", "Adalet, adalet,adalet" kılıklı bir takım algı operasyonlarıyla ve alışıldık ayak oyunlarıyla kendi genlerine uygun tarzda tiyatro ortaya koyuyorlar...

Bu kokuşmuş düzen yıkılmadıkça, Türk futbolunda köklü bir reform yapılmadıkça, maalesef değişen hiç bir şey olmayacak...

1986-1987 sezonuyla ilgili konuşulan çok şey var. Ama yaşanmış tek örnek olması nedeniyle en ilginç olanı hakemin attığı golle Ankaragücüne 1-0 yenilmemizdi sanırım. Diğer herşeyin aynı olduğunu kabul ettiğimizde maç 0-0 bitse sezonu averajla şampiyon bitirmiş olurduk.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 10:24 
Kullanıcı avatarı

ilrimed yazdı:
Tribunal yazdı:
Türk futbolunda ciddi bir rekabet eksikliğini gören dönemin derin devlet'i

:D

Dünyada soğuk savaşın etkisi tüm gücüyle sürmektedir. Hemen güneyimizde Saddam yayılmacı bir politika seyreder savaş kapıdadır. Terör belası ülkeyi daha önce karşılaşmadı bir kaosa sürüklemektedir.

Bütün bunlar olurken Türk derin devleti: "Futbolda ciddi bir rekabet eksikliği var. Biz en iyisi Galatasarayı şampiyon yapalım. "

Valla bu derin devlet belediyeye adam sokamaz ben sana söyleyeyim :)

Burada böyle şeyler yazanların gerçekte böyle düşünmediğin inanıyorum ben. Ama gerçek düşünceleri bunlar olan varsa cidden, tedavi olması gerekiyor. Eşi dostu görürse haberi olsun

Belediyeye birini sokarlarmı bilmem ama birileri o sezonun ortasında başkanınızı federasyon başkanı olarak atayıp Mehmet Ağar'ı da yönetim kuruluna sokmuş.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 10:38 

Bu tarz şeyler sadece burada değil, TV lerde falanda konuşulduğu için ciddi olarak soruyorum,

Bunları sadece Galatasaraylılar kızdıralım, rahatsız edelim, şampiyonluklarının tadı kaçsın ehe ehe falan diye mi anlatıyorsunuz,

Yoksa ki -vahim olanı- gerçekten bunlara inanan var mı?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 10:50 
Kullanıcı avatarı

Başarısızlığın nedenlerini başka yerlerde aramak genel davranış biçimi oldu malesef herkesimde. Kimse kendisini eleştirmiyor .Geliştirmeye çalışmıyor. Hep birilerini suçlayıp kendisini kurtarmaya çalışıyor. Bu futbolda da böyle ,siyasette de normal hayattada .

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 11:39 
Kullanıcı avatarı

Süleyman Seba beşiktaşın değilde, galatasayın başkanı olsaydı mit görevlisi sıfatıyla burada ne romanlar okurduk biliyor musunuz? Şuan en çok buna üzüldüm bu hayal dünyası geniş arkadaşları gördüğümde. 20 sayfalık başyapıt değerinde muhabbet dönerdi burada.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 11:57 
Kullanıcı avatarı

Hep YEK yazdı:
1986-1987 sezonuyla ilgili konuşulan çok şey var. Ama yaşanmış tek örnek olması nedeniyle en ilginç olanı hakemin attığı golle Ankaragücüne 1-0 yenilmemizdi sanırım. Diğer herşeyin aynı olduğunu kabul ettiğimizde maç 0-0 bitse sezonu averajla şampiyon bitirmiş olurduk.

futbolda bu tür şeyler zaman zaman oluyor, tek örnek değil. birkaç yıl önce harkemase-hsk maçında da hakem gol atmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=BvxBK2n6cyM

yıllar önce uefa yarı final maçında da türk hakem ahmet çakar bordeaux'nun attığı golün asistini yaparak milan'ın elenmesine sebep olmuştu..

https://www.youtube.com/watch?v=T90u5cS0sv0

futbolda bu tür şanssızlıklar her takımın başına zaman zaman gelebiliyor. ama kimse sizin gibi takılıp kalmıyor bunlara, önlerine bakmaya devam ediyorlar. hala 35 sene öncesine takılıp kalmışsınız. o yıl bitime 5 hafta kala şampiyonluk maçında galatasaray sizi 2-0'la ezip geçmişti. galatasaray o maçtan hemen sonra toprak zeminde rize'ye kaybedince yine avantaj yakalamıştınız. gittiniz 2 iddiasız takım malatya ve denizli'ye takılıp şampiyonluğu kendi ellerinizle hediye ettiniz. hala neyin ağlamasıdır bu. kendi sahanda iddiasız denizli'yi yenseydin şampiyondun..

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 12:39 

Ressambob yazdı:
Süleyman Seba beşiktaşın değilde, galatasayın başkanı olsaydı mit görevlisi sıfatıyla burada ne romanlar okurduk biliyor musunuz? Şuan en çok buna üzüldüm bu hayal dünyası geniş arkadaşları gördüğümde. 20 sayfalık başyapıt değerinde muhabbet dönerdi burada.

Kimse bir şey demezdi.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 12:42 

O kadar gucluyken niye 14 yil beklediler acaba? Malatyaya giden doganlar deyip duruyolar yillardir aciklamada gecen futbolcular o donemde Malatyada oynamiyor. Ankaragucu 8 0 Zalad diyorlar o sene Ankaragucunu herkes farkli yenmis o kismi soylemiyorlar.

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Tiyatro kaldığı yerden devam ediyor!
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2021, 14:20 

ilrimed yazdı:
efsanekanarya yazdı:
ya susuyorum susuyorum bokunu çıkardın artık, işe din , kuran da karıştırarak başka şeylere de girmeye başladın.

mahkeme sucu sabit buldu şikeci kararı verdi diyorsun, geri zekalı olduğunu sanmıyorum ama o hakimler savcılar şu an nerede kamil???

polis fezlekesi ile hakkımızda karar verdirildi bunu adil buluyorsun ama fetöcü hakimlerin olmadığı mahkemenin verdiği karar ise tu kaka.

yahu her şeyi geçtim yıllarca aldığı kupalarla fetönün yanına gidip kucağında pozlar veren camia olarak şu şike kumpasından bile faydalanan siz olmadınız mı? Takım dağıldı, camia karman çorman oldu, sürünen takımınız bizim bu durumumuzdan faydalanıp tekrar ayağa kalkmadı mı?

gs yi himmetlerle dualarla ayağa kaldıracağız diyen ve dediğini yapan şerefsize çok borçlusunuz, utanmadan bıdı bıdı yapmayın bari

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gerçekten Galatasarayın himmetle duayla ayağa kalktığına inanan biriysen Allah sağlık sıhhat versin diyeyim, sonrasında yazacağım şeyleri unutabilirsin.

Değinmek istediğim tek şey, bir yalanı kırk kere söyleyince gerçek gibi algılıyor olmanız.
Sizi yargılayan hakimler savcılar fetullahçı olabilir. Zaten yatın kalkın ona, sonrasında hükümetle cemaat arasında çıkan kavgaya dua edin.
3 temmuz davasını çökerten tek hukuki dayanak, "delillerin hukuksuz yolla elde edilmesi. "
Yani deliller yalan, tapeler sahte falan demiyor sizi bu işten sıyıran mahkeme. Diyor ki, bu deliller kanuna uygun olmayan yolla temin edilmiş.
Nasıl mesela? Aziz Yıldırımı dinlerken yasal bir savcılık izni yok mesela. Ahmet oğlu Mehmet adına düzenlenmiş bir başka izin ile aziz yıldırım dinleniyor, gibi.
Hukuksuz elde edilen delil, delil olarak kabul edilemez.
Adam sana sen suç işlememişsin demedi. Senin işlediğin suçu ben yasal yollardan ispatlayamamışım dedi.
Aziz Yıldırım, şekip mosturoğlu, ilhan ekşioğlu VS hiçbirisi zaten o tapeleri inkar etmedi.
Yalan bir tarih yazmaya çalışıyorsunuz ama o kadar kolay değil.

Cemaat aziz yıldırımla sorun yaşamasaydı, kuvvetle muhtemel bu ses kayıtları sümenaltı edilecekti. Aziz yıldırımdan himmet istediklerinde paşa paşa verseydi biz bu konuları hiç konuşmayacaktık.
Yani şu yaşadığınız sıkıntıların esasında sizinle alakası bile yok muhtemelen. Fenerbahçeye falan ele geçirme operasyonu falan yoktu esasında ortada
Himmet ve dua ile kalkmadi tabi ki, aleni el alti destek ile kalkti.Himmeti duasi fetonun ambalajidir.Sana 90+6 da arifin kendisini yere atmasina orta sahadan görmeye hacet bile kalınmadan calinan feto penaltilaridir o destek.Ertelenen maçlar, iptal edilen cezalar, senin rakiplerine uygulanan kararlardır o destek.O yuzden cumbur cemaat kupayi alip yanina gidiyor onune yanina oturup tesekkurlerini sunuyordunuz.Hayatinda hac yapmamis , terorist , bölücü ,çakma tarikat liderine kupa neden goturulur cumbur cemaat bir taneniz aciklayamiyor.Sende hali sahada mac yaptin fetoculerle savunması geliyor, şaka gibi ama doğru .Halı sahadaki fetocular senin klubunun kongre uyesi.Lafa bak beri gel.Sen anlat once zirp pirt fetonun yanina cumbur cemaat ne halt etmeye gidiyordunuz.Efsaneniz olan terorist , demeclerinde Fethullah Hocamızın Galatasarayimizin basarilarinda ki katkilarin bedeli odenemez niye der.Zamaninda cöktünüz yanına, etinden,sütünden faydalandınız fetönün.Sonra bu da kesmedi şerefsizi bize musallat olmak istedi biz arayı çok açınca.Bu sefer de bu kumpastan nemalandınız, takım dağıldı, herkes uzadı, camia birbirine girdi buna rağmen bile şampiyonluğu berabere kalarak zor aldınız.Onca şey yaşayan Fenere berabere kalarak şampiyon oldunuz daha neyin peşindesiniz.

Anlatacak yazacak o kadar şey var ki şimdi bir de hala algı üstüne algı.Yahu bu ülkede GS kadar lobisi olan bu lobi ile her haltı yiyen ama bir o kadar da hakkımız yeniyor, ühühühü diye ağlatan camiamı var? Adam bana yenilmiş , şike yaptın beni satın aldın diyor :) Ama malatyaya denizli'ye verilenler için çıkıp yenseydiniz ya kardeşim diyor.Arsız olduğunuzun on misli yüzsüzsünüz de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En son efsanekanarya tarafından 07 Mar 2021, 14:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1177 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 118  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye