Zaman: 18 Nis 2021, 12:21

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 305 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 28. Hafta | MKE Ankaragücü 2 - Galatasaray 1
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 12:15 
Kullanıcı avatarı

Sene başından beri en az 6 yada 7 macta direk hakkımız yendi , 1 gün bile konuşmadan, takımımızın kotu oynadığını kabul edip , faturayı yönetim, hoca ve takima kestik.

Ama İstanbul takımlarında bu çoğunlukla olmaz.

Dunden beri gs'li yorumcuları ayırıp, pozisyonlarin degerlendirmesini izliyorum, bikac yalaka hariç genelde yorumlar gayet açık.

Yani daha öncede yazdik , bi kere çıkan kadro çok kötüydü gs'nin, yedeklerle oynasalardi net skorla kaybederdik.

Muhammedin pozisyonuna kırmızı değil diyen çok net art niyetlidir. Hani biz şimdi videolar silsilesi hazirlasak, ağzı açık izler gs'lilerin ve diğer İstanbul takımı taraftarlarının çoğu. Ne kırmızılar, ne penaltılar yedik.

Muhammed dirseğini açmış, belki omzundan güç alıp vurmuyor ama sol dizini büküp vucudundan güç alıyor ve darbe cok sert geliyor. Terimde cikmis , yüz dirsege geliyor diyo. Iyi a.. k.. bırakalım, alsın dönsün, sonra araya pas versin , ne güzel bırakalım oynasınlar o zaman. Biraz temasli oynaninca foyalari ortaya çıkıyor , hakemde eğer adilse işte böyle durumlar açığa çıkıyor.

Lafa gelince yerden kalkmıyor diyor Anadolu takımları için, lafa gelince de takimin kotu oyunu bizi baglar , size ne diyor? Hayırdır sen kanun koyucu musun? Kimsin yani? Kibirden gozunuz önünüzü görmüyor, çıkıp aptal saptal yorumlar yapıyorsunuz.

Abdurrahim denen cahil cuheyla şahıs, rizede haksız penaltilarla maci alıp, basaksehirin elinden sampiyonlugu alınca, havaalaninda güzel güzel röportaj veriyorsun, ne oldu şimdi? O zaman rizelilerin yada basaksehirlilerin coluk cocugu yokmuydu? O zaman o adamlar milyon eurolar harcamiyor muydu? Ki dünkü maçta gayette hakederek ve hakemle alakasız bir galibiyet alındı, sizin gibi hakemin sikesiyle değil.

3 puan alamayan ağlıyor, yarında diğerleri başlar, alıştık yıllardır aynı yorumları yapmaya. Buna benzer belki 200ncu yorumumdur yıllardan beri. Biz aynılarını yazmaktan bıktık ama bunlar bıkmaz.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 12:17 
Kullanıcı avatarı

Yine yazdığım her şeyi bir tarafından anlamış birileri, arkadaş bi kere bu düşmanca yaklaşım neden, kötü bir şey söylemiyorum ki ben? "Anadolu takımları" tabir edilen ve bana kalırsa son derece yanlış bir vasıflandırma olan gruptan takımların da gayet de bu sistem içerisinde kafaya oynayabileceğini anlatmaya çalışıyorum, adam bana küfür ediyor. Senin canın sağolsun, son bir kez yazıyorum bu foruma, ama dinle, belki bir şeyler öğrenirsin:

Bir kere FFP'den, vergiden muafsınız denmiş, neremle güleceğimi şaşırdım artık. Arkadaş biz yıllarca bizzat FFP ile yönetildik, Avrupa'ya gidemedik, doğru düzgün transfer yapamadık, açın bakın bilançolar orada, belki ne kadar vergi ödendiğini de görürsünüz. Belediyeden melediyeden, oradan buradan milletin parası da verilmiyor bize ayrıca onu da belirteyim.

E biz de eşşek değiliz, bu memlekette yaşıyoruz, ayrımcılık, ayrıcalık yok demiyoruz. Zaten ben o yazdıklarımı "İstanbul Takımları" için değil, ezikliği bir prensip olarak benimsemiş birtakım "Anadolu Takımı" yönetimi-kitlesi için yazdım, sen öyle değilsen üstüne alınma arkadaş, hayret bir olay.

Düşme konusuna gelince, yıllar yılı bu 21 takım meselesi neredeyse her sene temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuldu, nitekim fırsat bulununca da hayata geçirdiler. Ben demiyorum ki Ankaragücü neden ligde tutuldu, tutulsun ama ondan sonra buraya gelip de en ufak fırsatta kahpe bizans, zaten bunlar bizi yaşatmıyo, bu ne biçim dünya muhabbeti yapmayın. Beşiktaş düşerse ben buna itiraz etmem, niye edeyim, ama yukarıda birileri demiş, İlhan Cavcav önderliğinde bazıları kuyruğa girdi diye, ona da benim yapacak bir şeyim yok, figüranlığı kabullenme derken kastettiğim de buydu zaten. Yani bari lobi yapacaksın, onu da kupa almak, şampiyon olmak için yap, sana ne elalemin düşmesinden kalkmasından?

Ayrıca bizde 59 öncesi şampiyonluklar sayılmadığı için birçok kişi takımının tarihte şampiyon olduğunu dahi bilmez, wikipediadan bi aratın bakın çok vaktinizi almaz. 49 Ankaragücü, 50 Göztepe, 41,46 Gençlerbirliği var mesela. Yani yaptınız, yine yaparsınız, Türk futbol tarihinden haberiniz yok dediklerim de onlardır, bilenler üstüne alınmasın.

Ben Beşiktaş başarısız olduğunda hiçbir zaman hakemleri suçlamadım, açın bakın bütün postlarım ortada. Kimsenin şampiyonluğuna da bok atmadım. Kimsenin maç başlığına girip de galibiyetine limon sıkmadım, inandığımı yazdım hep. Bir ara bırakmıştım bu forumu, geri döndüm, keşke dönmeseydim, yanlış yapmışım. Yıllar yılı kendimce doğru bildiğimi yazdığım için başıma gelmeyen kalmadı, özelden tehditler, küfürler şunlar bunlar...Ben burada kendime sövdürmek için yazmıyorum, bütün bunlar kendi fikrimdir, sen de fikrine güveniyorsan cevabını yazarsın.

Neyse zaten önemli değil, ben gidiyorum, hesabım silinebilir. Yine kırdığımız üzdüğümüz olduysa hakkınızı helal edin ama direk şahsıma küfür edenlere ben hakkımı helal etmiyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin, kaza bela vermesin,
sağlıklı, huzurlu günler dilerim.

Eyvallah.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 12:18 
Kullanıcı avatarı

cozker yazdı:
Sadaev yazdı:
Atıyorum, bu üç takımdan biri ligden düştüğünde lig statüsünün değişmeyeceğini mi düşünüyorsunuz? FFP'den muafsınız, şike davalarından muafsınız, vergiden-algıdan muafsınız ve başarılı olmanın sırrını tembellik yapmamak olarak görüyorsunuz öyle mi?

yaşanmışı var zaten, 3 temmuz sürecinde hiçbir anadolu takımı "şike varsa cezalar uygulansın" demedi, aksine rahmetli cavcav önderliğinde tüm anadolu kulüpleri aman küme düşme cezası uygulanmasın diye bildiri yayınlamışlardı, şikeye ceza vermeme vaadinde bulunan yıldırım demirören'e tüm kulüpler tam destek vermişlerdi. benzer durum iskoçya'da yaşandığında tüm kulüpler bizdekinin tersine rangers düşürülsün şeklinde bildiri yayınlamışlardı ve rangers 4.lige düşürülmüştü..
3 büyüklerden biri küme düşerse ligin statüsünün değişmesini ilk anadolu kulüpleri isteyecekler zaten, dediğim gibi yaşanmışı var olayın..

Onu diyoruz işte. Lobi dediğimiz bu. Rahmetli Cavcav Galatasaray kongre üyesi değil miydi? Cemal Aydın Fenerbahçe kongre üyesi değil mi? Bu adamların hepsi atama başkan, siyasetle koltuğa oturmuş isimler. Kendi kulübümüze bu seneye kadar üye bile olamıyorduk. Cemal Aydın denilen adam Mesut Yılmaz torpillisi, Rizeli, Fenerbahçe kongre üyesi.

Velhasılıkelam, kendi kulüplerimizde lobiyi yıkamıyoruz, bu bizim suçumuz sonuna kadar ona katılıyorum ama hırsızın hiç mi suçu yok?

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 12:21 
Kullanıcı avatarı

tebrikler ankaragücü, bu galibiyet eren ve mert kardeşlere armağan olsun.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 12:58 
Kullanıcı avatarı

Penaltı DEĞİLDİ...

Kırmızı kart HAKSIZDI...

Bastırdık PARAYI;

Hakemle evire çevire yendik

Abdurrahim yaşlanmış artık; takla atarken biraz yana düşüyor...

Damacana senden büyük küp var...

Başa Dön
  Bookmark and Share

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 13:01 

Bazı yorumcular kesinlikle art niyetli ve bunlar futbol oynamış insanlar. Kırmızı kart pozisyonunda diyor ki İbrahim dirseğe bilerek koştu. Ankaragücü defansı eksik yakalanmış durumda İbrahim o pozisyonda zaten topu almak için koşmuyor adama faul yapmak için koşuyor ve bakışları da haliyle faul yapacağı adamın vücudunda. Mohamed'in dirseği kasıtlı vurmadığı çok belli fakat kural kitabındaki kafaya gelen tehlikeli müdahale tanımına bire bir uyuyor. Bu kol açıklığı belki hava topu için pozisyon alırken mantılklı ama ikili mücadeleye girerken kesinlikle tehlikeli haraket.

Penaltı için de bein'de pozisyonları yorumlayan arkadaş Galatasaray'ın golünde Donk'un müdahalesi için önce topa değmeli bakıyoruz evet topa değmiş derken(ki doğrudur önce topa değdiği için faul yok pozisyon da), Ankaragücü penaltı pozisyonun da Arda'nın kademe hatası yapması sonucun arkada kalıp topa değmeden önce Endri'nin vuruşunu engelleyecek şekilde olan müdahalesine yorum yapmıyor. Evet elle oynama üzerinden penaltı yanlış ama zaten orada faul var ve kimse bunu dile getirme gereği duymuyor.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 13:01 
Kullanıcı avatarı

https://twitter.com/nocontexgala/status ... 8129519621

mostafanın pozisyonu. Allahını seven gelsin şuna yorum yapsın.
dirsek mi surata gidiyor surat mı dirseğe? şuna net kırmızı kart diyorsunuz çünkü işinize öyle geliyor.

https://twitter.com/nocontexgala/status ... 7524538369

Trabzonspor-Galatasaray maçında yaşanan pozisyon. penaltı mı? değil. çünkü top yakın mesafeden sekiyor. ardanın pozisyonu bu pozisyona göre hem daha kısa mesafeden geliyor hemde ardanın kolu daha kapalı. bu pozisyon Galatasarayın lehine olunca penaltı değil, aleyhine olunca penaltı çünkü böyle söylemek işinize geliyor.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 13:23 

Ya beyler kötüsünüz siz ya.. Gerçekten kötüsünüz.

Tartışılabilir pozisyonlar için medya, yönetici, futbolcu ortalığı ayağa kaldırdınız. Kıyametler kopardınız.

Ayağa kaldıranlar, diğerlerinizi suçladı. Onlar sizi suçladı.

Falan filan derken olayı yine Anadolu kulüplerinin başarısızlığına bağladınız. Yine sizle alakalı bir şey yok, yine suçlu bu kahrolası Anadolu kulüpleri.

80 milyonluk ülkeyiz, çoğunuzun taraftar sayısı Avrupa'nın top kulüpleriyle yarışır. Nerde lan bu ülkenin şampiyonlar ligi kupası?

Niye bu milli takımın dişe dokunur başarısı yok?
Bunun da mı suçlusu Anadolu kulüpleri?

Kahpe bizans sen söyle..?

Bu düzen değişmeyecek biliyoruz. Biz de Kahpe Bizans demekten vazgeçmeyeceğiz. Biz de, bizim çocuklarımız da.

Kahpe Bizans.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 13:29 

lan bu anlattığınız kadar büyüksünüz de edirneden çıktığınız an niye yapıştırıp yapıştırıp geri gönderiyolar

şartlar eşit olsa eşşek gibi biliyonuz işte hiç birinizin bir numaranız yok içerde kayıkçı kavgasıyla o sene bu şampiyon seneye şu şampiyon al gülüm ver gülüm kendinizi avutuyosunuz

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2021, 13:48 
Kullanıcı avatarı

caGe yazdı:
https://twitter.com/nocontexgala/status/1367402088129519621

mostafanın pozisyonu. Allahını seven gelsin şuna yorum yapsın.
dirsek mi surata gidiyor surat mı dirseğe? şuna net kırmızı kart diyorsunuz çünkü işinize öyle geliyor.

https://twitter.com/nocontexgala/status ... 7524538369

Trabzonspor-Galatasaray maçında yaşanan pozisyon. penaltı mı? değil. çünkü top yakın mesafeden sekiyor. ardanın pozisyonu bu pozisyona göre hem daha kısa mesafeden geliyor hemde ardanın kolu daha kapalı. bu pozisyon Galatasarayın lehine olunca penaltı değil, aleyhine olunca penaltı çünkü böyle söylemek işinize geliyor.

Ben futbolda dirseğini kendisine yaklaşan adama omzu hizasında kaldıripta , faul olmasına itiraz eden kimseyi görmedim. Buna kırmızı değil diyenlerin zaten hepsi faul ve sarı diyor , çünkü işlerine oyle geliyor, gsliler zaten kırmızı demez , diğerleri de yalakalığına, çünkü işleri oyle dönüyor.

Muhammed dirseğini omzu hizasında kaldırdığında, ona müdahale etmek isteyen ibrahimle TAM TEMAS ANINDA SOL DIZINI KIRIYOR VE OMZUNDAN ALAMADIGI GUCU SOL DIZI KIRARAK VUCUDUNDAN ALIYOR. , Ve haliyle müdahale çok sert yüze dirsek olarak sonuçlanıyor.

Allah rızası simdi siz yorum yapın, görüntü atamadigimiz için sol dizin kırılma anına bakın ve yorum yapın.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 305 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Altındağ, Ayazadam, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], İzmirAltay, KsT_SuC, MaviToprak, Stabil35, Termeli, terso

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye