Zaman: 16 Nis 2021, 03:17

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 305 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Sonraki
Yazar Mesaj

Administrator
 Mesaj Başlığı: Re: 28. Hafta | MKE Ankaragücü 2 - Galatasaray 1
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:02 
Kullanıcı avatarı

triger yazdı:
Beyler bu ülkeye yabancı hakem şart oğlu şart...
Bu işin rengi iviri zıvırı yok...

İşte bunu söylediğin zaman da "ama" lı cümleler başlıyor. :)

Hoca'nın dediği gibi, geçen sene derbide Vida'nın çok daha net pozisyonu olduğunda hakem Cüneyt Çakır'dı. Vermedi penaltıyı. Bugün Arda'nın pozisyonuna penaltı çalındı. Var'da yine 2-3 gün önce derbide eleştirilen Cüneyt Çakır var.

İnsanlara şunu anlatamıyorsun,
Sadece adalet isteniyor.

Eğer Diagne'ye kırmızı veriyorsan Alanyalı oyuncuya da vereceksin.
Aynı hakem, Vida'nın pozisyonuna penaltı vermiyorsan buna da vermeyeceksin.

Mohammed'i atıyorsan, FB derbisinde de Serdar'ı atıp penaltı vereceksin.
Yine aynı derbide Caner'in bariz, bile isteye dirseği var Mohammed'e. Atılmadı Caner.

İşte bu standartsızlık, bu seçiciliğe kızıyor insanlar.

Galatasaray zaten kötü oynamış.
Bırak kaybetsin.
Ama maça etki etme.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:03 
Kullanıcı avatarı

hoppala yazdı:
Mustfa Muhammedin pozisyonu bana gore temiz kirmizi kart.
Tartisilabilir, degil diyen de olabilir. ama abdurrahim albayrak gereksiz yangin yapmis.

Sergen yalcin in basini cektigi kim daha yuksek sesle yaygara yapacak yarisinda geri kalmama cabasi gibi geldi bana.

Bu çok güzel bir özet olmuş.

Sahada top oynayan maçını kazanıyor zaten. Biz (biz derken FB-GS ve genelde bir tık daha iyi oynasa da BJK yani 3 takım için de söylüyorum) bir bok oynamadığımız için x bir maçı kazanamıyoruz, sonra müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış hesabı hemen sene başından itibaren bakiye çıkarmaya başlıyoruz.

Kendisi bağırmaya hevesli olmasa bile, söyleyeceklerine inanmasa bile taraftarın "bunlar hakkımızı savunamadılar" diye çarmıha germesinden korkup herkes çıkıp bir şeyler söylüyor. Ki bu başlığa bakarsanız burada bile bazı Galatasaraylılar yönetim şimdi sesini çıkarsa nolur zaten doğradılar bizi falan diyor. Ortalama 3-5 Fenerli'yi çevirip konuşun onlar da Beşiktaş, Galatasaray algı yapıp sonuç alıyor bizimkiler uyuduğu için hep hakkımızı yediler der. Beşiktaşlısı da aynı şeyi söyleyecektir vs. vs.

Sergen'in başını çektiğine de katılıyorum, daha doğrusu başını çekmek olmasa da başlatan oydu, özellikle ilk yarıda daha ortalık pek kızışmamışken çok yaptı. Ancak kimse bu konuda diğerine göre daha iyi ya da daha olgun değil bence. Efendi olalım, örnek olalım isteyen de bir süre sonra baskıya dayanamayıp bu kervana katılıyor.

En son emrefb1907 tarafından 03 Mar 2021, 22:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
  Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:03 

ilrimed yazdı:
hepinandık yazdı:
işte bunlar gibi olacaksın. en ufak aleyhte kararlarda bağırcaksın, çağırcaksın bu camia 25 senedir bu şekilde hakemleri yanına alıyor. tüm türkiye görsün gs camiasının gerçek yüzünü

25 senedir başarılarımızla büyüyen insanlar hep buna bir kılıf uyduruyorlar :)
Kimi zaman hakemler üzerinde oluşturulan baskı, kimi zaman haluk Ulusoy, kimi zaman (mantığını kendileri dahi oturtamadığı halde) fetö...
Yaa tamam Galatasaray başarılı ama bundan dolayı başarılı işte :)

Maça gelirsek kötü oynadık, iyi oynasaydı üst üste koyarak yenerdik. Zamanında mersin maçında ordu maçında olduğu gibi.
Penaltı pozisyonuna sonradan bakamadım, ayağa müdahele varsa, bundan ötürü penaltı verdiyse bilmiyorum. Ama el verdiyse tartışılacak bir tarafı yol, vücuttan sekip gelen topa penaltı çalınmaz. Bilmeyene bu yaştan sonra öğretmeye gerek yok.

Kırmızı pozisyonunda, mohammed ankaragüçlü toplumun gelişini engellemek için bir hamle yapıyor dirsek atma niyetinde olmadığı belli. Kırmızı doğru karar değil.
Yedlinin pozisyon kırmızı kart.

Biz bunları başarılarımızla büyüttük çocuklarınıda büyütmeye başladık isyanları ona :D

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:09 

cok fazla mesaj attim bu basliga, kusura bakilmasin. fakat son olarak sunuda alintilamak istiyorum. niyetim hic tas atmak degil.

Fatih Terim: Cüneyt hoca hepimizin koruması gereken, hepimizin övünmesi gereken bir durumu var. Onu da hem Avrupa'da, hem de dünyada koruyalım. Hepimiz hata yapıyoruz. Şu anda diyecek bir şey yok. İyi bir hakemdir, vardı, yoktu geçelim bunları.

bu cuneyt denen herifin nasil bi eyyamci oldugunu sen ben gibi basit bi taraftar bile gorup biliyorken, fatih terim gibi birinin bilmeme imkani yok.
dun baskasina olur, yarin sana olur. adalet, standart bahsetmek icin dun baska bugun baska konusmamak lazim.
ulke futbolunda soz sahibi bi insansan, gote her zaman got diyeceksin.
isine geldiginde degil.

Başa Dön
  Bookmark and Share

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:10 

Penaltıyı bilmem ama bu dirsekler 2.liglerde 3.liglerde kart bile yok 2009 senesinden beri alt liglerdeyiz her şeyi gördük izledik ben izleyince şaşırdım açıkçası tereddüt etmeden gösterdi. Trabzon maçında penaltı vermedi aynı pozisyon şimdi neden kırmızı bir ayarları yok lig eğer 1 takım üzerinden dizayn edilecekse kimse mücadele etmesin benim gönlüm Trabzon’dan yana geçen sene Trabzon ince ince doğrandı bu senede her takım ince ince doğranıyor her gün bir takım isyan ediyor Dün Adem Büyük en sonunda çıktı isyan etti herkesin ayarlarını bozdular

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:16 
Kullanıcı avatarı

lacivertACAB yazdı:
cok fazla mesaj attim bu basliga, kusura bakilmasin. fakat son olarak sunuda alintilamak istiyorum. niyetim hic tas atmak degil.

Fatih Terim: Cüneyt hoca hepimizin koruması gereken, hepimizin övünmesi gereken bir durumu var. Onu da hem Avrupa'da, hem de dünyada koruyalım. Hepimiz hata yapıyoruz. Şu anda diyecek bir şey yok. İyi bir hakemdir, vardı, yoktu geçelim bunları.

bu cuneyt denen herifin nasil bi eyyamci oldugunu sen ben gibi basit bi taraftar bile gorup biliyorken, fatih terim gibi birinin bilmeme imkani yok.
dun baskasina olur, yarin sana olur. adalet, standart bahsetmek icin dun baska bugun baska konusmamak lazim.
isine geldiginde degil.

pozisyonların VAR ile alakası yok. VAR jn kullanım amacı zaten bu pozisyonlar değil.

ilk pozisyonda cüneyt çıkıp elle oynama yok çarpma var diyemez. ele temas var mı yok mu ssadece buna bakar.

yine ikinci pozisyonda cüneyt çıkıp dirsek kasti değil diyemez, dirsek ile rakibe temas var mı yok mu ona bakar.

fatih terim cüneyte laf etmişse bana göre yanlış maçı orta hakem katletti.

Başa Dön
  Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:17 
Kullanıcı avatarı

Ya bir şeyi anlamıyorum, laf ne ara Beşiktaş'a ve Sergen'e geldi? Ya Sergen sene başından beri Fenerli yöneticilerin ya da Terim'in yaptığı goygoyun onda birini anca yapmıştır, o da gerekli olduğunda ve olabildiğince usturuplu bir şekilde yapmıştır. Dün Adem Büyük de çıkmış abuk subuk konuşuyor, Sergen Halis Özkahya'ya ayar vermişmiş de ondan sonra kararlar değişmiş...Yuh artık, Halis dediğin adam kaşarın artık ihtisas yapmışı, Sergen'in lafıyla hizaya gelecek!! Bırakın bu işleri kardeşim, herkes kendi önünden yesin. Biz yıllardır bu işleri kimlerin yaptığını da, ayarı kimlerin verdiğini de çok iyi biliyoruz, konuşturmayın adamı.

Ha bir de unutmadan, Abdürrahim Albayrak da önce o şampiyon oldukları sezonki "bir takım şampiyon yapılmak isteniyor" muhabbetinin hesabını versin, ondan sonra bağırsın çağırsın. Kılıçla yaşayan kılıçla ölür, bu işler böyle.

Başa Dön
  Bookmark and Share

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:19 

Bu arada Fatih hoca tribünde seyirci vardı diye açıklama yaptı 2.yarı maça çıkmayacaktık diye bir söylemi oldu. Ben tribünleri görmedim dediği doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama yarın oynanacak Kocaeli- Niğde maçına akredite kartım olmasına rağmen kısıtlı sayı nedeniyle giremiyorum bu işler sanırım Süper lig ayarında oluyor bir biz beceremiyoruz alt liglerde maça girmeyi çok ilginç cidden

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:22 

Burada rakip takım taraftarlarının anlamadığı ya da anlamak istemediği bir durum var. Bize verilen penaltılar, kırmızı kartlar kesin yanlıştır demiyoruz, neden aynı pozisyonlar sadece bizim aleyhimize yorumlanıyor diye isyan ediyoruz. Bugün gördüğümüz kırmızı kartın aynısı Fenerbahçe maçında Serdar tarafından Donk'a yapıldı, bırak kırmızıyı penaltımız verilmedi. Sonra Caner tarafından Mustafa Muhammed'e dirsek atıldı, sarıyla geçiştirildi. Hatta adamlar maçtan sonra kale arkasından çekilmiş görüntüyle golümüz verilmedi, hakem maçı bizden çaldı diye yaygara kopardılar. Luyindama'nın kaşı yarılıyor, sarı kart. Diagne ayağını kaldırıyor kırmızı kart. Bunları koca ligde sadece biz görüyoruz. Bırak Feneri Beşiktaşı anadolu takımları bile görmüyor. Bunları da kendimiz söyleyip kendimiz dinliyoruz işte. Okuyan bıyık altından gülüp s.ktir çekiyor. Ama yok. Bundan sonra sessiz kalma devri bitti. Hadi bakalım kim yaygaranın en büyüğünü koparıyor herkes görecek. Böyle sidik yarıştırmayla oluyorsa bu işler o sidiğin en uzunu da bizde.

Başa Dön
  Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2021, 22:23 

caGe yazdı:
lacivertACAB yazdı:

isine geldiginde degil.

pozisyonların VAR ile alakası yok. VAR jn kullanım amacı zaten bu pozisyonlar değil.

ilk pozisyonda cüneyt çıkıp elle oynama yok çarpma var diyemez. ele temas var mı yok mu ssadece buna bakar.

yine ikinci pozisyonda cüneyt çıkıp dirsek kasti değil diyemez, dirsek ile rakibe temas var mı yok mu ona bakar.

fatih terim cüneyte laf etmişse bana göre yanlış maçı orta hakem katletti.

ya abi konustukca corba oluyor :) herkes biseylere sovdugu icin bi turlu odaklanamiyoruz. dedigin gibi bugun zaten cuneytlik bi durum yok:) kuralida gectim kirmizi pozisyonu hakemin dibinde oluyor, var cagirsa kendi kendilerini yakmis olacaklar bi kere.
benim alintiladigim fatih terim konusmasi 2-3 sene oncesine ait bu arada.

her neyse, ben macin tamamini bile izlemedim. penalti pozisyonuna bakmadim bile. 5. kez falan diyorum kirmizi kartin kartla alakasi yok.
kimse bilincaltinda adalet istemiyor. muhtemelen ben de istemiyorum. herkes hep bana diyor.
gerekirse norvecli balikcilar yonetsin artik su maclari ama kafamiz rahat olsun.
alayimiz paranoyak olacagiz yoksa. ya da coktan olduk.

Başa Dön
  Bookmark and Share
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 305 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot]

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye