Zaman: 16 Nis 2021, 02:22

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 217 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Fenerbahçe - Göztepe maçını kim kazanır
Anket 22 Şub 2021, 20:27 tarihinde bitecek
Fenerbahçe 3%  3%  [ 1 ]
Berabere 14%  14%  [ 4 ]
Göztepe 83%  83%  [ 24 ]
Toplam oy : 29
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: 26. Hafta | Fenerbahçe 0 - Göztepe 1
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 13:32 

Camia olarak garip bir camiayız. Her kararı anlık yaşıyoruz. Futbol ile az-çok ilgilenen birisi daha 2.hafta Hatay maçında Erol ile yolları ayırırdı.(9 kişi takıma karşı bir oyun hamlesi yapamadı)
Kadronun çok iyi olduğu söyleniyor. Kesinlikle katılmıyorum.Forvetin yok, sağ-sol kanat oyuncun yok.Defans ikilin diğer şampiyonluk adaylarına göre zayıf. Nasıl bu kadroya iyi benim aklım almıyor.
Gelelim transfer hamlelerine. Geçen sene devre arası Bankalar Birliği ile antlaşma yapmadığından transfer yapamadın (gecen sene bir defans oyuncumuz olsa çok farklı takım olacaktı) Bu sene limitin yok iken 4 defans oyuncusu aldın.Atilla hariç hepsi çöp.
Valencia gibi kendi liginde bile kulup bulamamış oyuncuyu aldın çöp.
Sırf bir sezon iyi performans gösterdi diye 27 yaşındaki MHY'ye bir dünya para verdin,çöp.
Bir tane akıllı transferin var, o da Atilla.
Mesut'u alınmasın dedim diye arkadaşlarım makara yaptılar.Bakıyorum Mesut'tan gram fayda yok. Gerçi bu saha da Mesut nasıl oynasın ? Bu oyuncu grubu ile adam nasıl oynasın.
Yazacak çok şey var ama hepsi boşa.Bu senede erken bitti.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 15:18 
Kullanıcı avatarı

Maç sonu Erol Bulut'un açıklamalarını tekrar dinleyin.
Konuşmayı beceremedi yahu. Saçmalıyor resmen.
Bizim son maçta kaleye geçen 17 yaşındaki Kağan Moradoğlu vallahi çok daha net anlaşılır konuştu.
Abi Milyonluk adamlar alıyorsun Erol'a teslim ediyorsun. Tam komedi.
Aynı hatayı bizde yaptık ne yazık ki. Neyse ki o hatadan döndük.
Fb rakibimiz olduğu için bu olan biten tabi ki bizim hoşumuza gidiyor açıkçası.
Erol'un kalmasını o yüzden çok istiyorum.

Şunu net söyleyebilirim.
Fenerbahçe bu seneyi boş geçecek. .

Deniyor ki Trabzonspor Erol Bulutun son şansı.
Eğer Fenerbahçe Trabzonspor'u yendi diye Erol kalacaksa sonraki haftalar sıkıntılarını görecektir. Trabzon galibiyeti sadece bir haftayı kurtarmış olur.
Bu hafta yenilirse de, zaten yarıştan koptu demektir.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 15:52 

Bhecfbs yazdı:
Camia olarak garip bir camiayız. Her kararı anlık yaşıyoruz. Futbol ile az-çok ilgilenen birisi daha 2.hafta Hatay maçında Erol ile yolları ayırırdı.(9 kişi takıma karşı bir oyun hamlesi yapamadı)
Kadronun çok iyi olduğu söyleniyor. Kesinlikle katılmıyorum.Forvetin yok, sağ-sol kanat oyuncun yok.Defans ikilin diğer şampiyonluk adaylarına göre zayıf. Nasıl bu kadroya iyi benim aklım almıyor.
Gelelim transfer hamlelerine. Geçen sene devre arası Bankalar Birliği ile antlaşma yapmadığından transfer yapamadın (gecen sene bir defans oyuncumuz olsa çok farklı takım olacaktı) Bu sene limitin yok iken 4 defans oyuncusu aldın.Atilla hariç hepsi çöp.
Valencia gibi kendi liginde bile kulup bulamamış oyuncuyu aldın çöp.
Sırf bir sezon iyi performans gösterdi diye 27 yaşındaki MHY'ye bir dünya para verdin,çöp.
Bir tane akıllı transferin var, o da Atilla.
Mesut'u alınmasın dedim diye arkadaşlarım makara yaptılar.Bakıyorum Mesut'tan gram fayda yok. Gerçi bu saha da Mesut nasıl oynasın ? Bu oyuncu grubu ile adam nasıl oynasın.
Yazacak çok şey var ama hepsi boşa.Bu senede erken bitti.

Galatasaray'ın kadrosu herkesten yukarıda onun dışında Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon'un eşit kadrosu var bence geride olduğumuzu düşünmüyorum. Ama şu çok iyi kadro muhabbeti büyük yalan ona katılıyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 16:06 
Kullanıcı avatarı

Uzun uzun teknik taktik yazmaya gerek yok, Fenerbahçe çok kötü yönetiliyor. Başkan Ali Koç tabiri caizse parasıyla rezil oluyor.

Allah aşkına bana söyleyin: Sosa-Novak, Gönül-Caner, Mert Hakan-İrfan Can transferleri niye yapıldı? Ya sırf düşman çatlatmak için transfer yapılır mı? Futbol takımı mısın psikolojik harp birimi misin belli değil. Kaldı ki İrfan hariç (ki o da yeni geldi) gönderenler "oh oh iyi kakaladık valla" konumuna çoktan geldiler bile!

İrfan Can transferi sonrasındaki o kahveli tanıtım videosu neydi öyle ya...Sırf bu kepazelik bile kulübün kimlerin eline kaldığını gösteriyor. Kimin aklına geliyor böyle dahiyane fikirler valla pes. Abdürrahim Albayrak transferden sonra konuşarak ayıp etti evet, ama önemli bir şey söyledi. Ya doğruysa, ya adam gerçekten Galatasaray'ı istediyse, aklı orda kaldıysa? Parayı bastırdım, aldım, adam geldi, gelir de, Fener'e kim gitmez, ama sen sırf Galatasaray'ın elinden adam almış olmak için hem dünya para veriyorsun, hem de onun yerine gelebilecek belki de daha yetenekli, daha verimli adamların önünü kesiyorsun. Çok söylendi yine yazayım, bütün bu adamların yerine net bir golcün olsa şu an kim bilir neler konuşuluyordu.

Emre Belözoğlu'na Başakşehir'den dönüşünden beri gereksizce, anlam veremediğim bir şekilde sahip çıkıldı camia tarafından. Hadi yönetimin tasarrufudur anlarım da taraftar da inanılmaz bir kredi verdi adama. Bu seneyle birlikte de resmen tesislerin anahtarını verdiler eline. Şimdi yavaş yavaş bakıyorum homurdanmalar başlamış, neyse bu da iyiye işaret. Gerçi medyada Hıncal Uluç ve Abdülkerim Durmaz dışında eleştiren yok ama olsun, belki doğru teşhisin konulmasında bir başlangıç olabilir bu tepkiler.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 16:13 
Kullanıcı avatarı

Ben maalesef her ikinize de katılamıyorum ve ideal kadroyu yazınca en iyi kadronun bizde olduğunu ancak Erol Bulut yüzünden bugün bu noktada olduğumuzu ve sahaya taktiksiz çıkıp, hocasını da sallamayan, sahaya her şeyini koymanın uzağından yakınından geçmeyen bu oyuncuların kötü gözüktüğünü düşünüyorum.

Altay - Ersin'den kesinkes iyidir, Muslera ile kıyaslanmak için daha çok fırın ekmek yemesi lazım o kesin ancak kendi başına çok puan kazandırdı, geçen seneye göre kendini çok geliştirdi ve GS sezonun çoğunu Fatihle oynadığı için ortalamasını alınca bu mevkide biz daha iyiyiz.

Caner - Zaman zaman sövüyorum ama en çok asist yapan oyuncu, hala en iyi Türk sol bek. Genç Rıdvan'dan ve Linnes'ten iyi olduğunu düşünüyorum. Sarrachi'ye kıyasla da hücum gücü olarak daha iyi.

Serdar - Yine sevmediğim bir oyuncu ama Galatasaray ve Beşiktaş stoperlerinden çok eksiği olduğunu düşünmüyorum

Szalai - Potansiyel olarak çok iyi, ayağı da muhtemelen ligin en düzgün stoperidir ama Marcao'nun gerisinde

Nazım/GG - Rosier süpriz performansıyla ikisinden de daha iyi. GS'nin sağ beklerinin çok üstün olduğunu düşünmüyorum.

Gustavo - Bu sefer Josef'in süpriz (aslında süpriz değil tabi hoca farkından bahsediyorum postun ana fikri olarak) performansına, Atiba'nın kalitesine ve Taylan'ın çabasına rağmen ligin en iyi 6 numarası olduğunu düşünüyorum

Ozan/İrfan Can/Sosa - Ligin en iyi 8 numara rotasyonu. İrfan henüz oynamamış olmasına rağmen sırf Ozan diye bakınca bile bence GS ve BJK'nın orta sahalarından bir eksiği yok son 2 sezon performansıyla

Mesut/Pelkas - Ligin en iyi 10 numara rotasyonu

Pelkas/Perotti - Sol kanatta genelde Thiam Valencia ya da Osayi'yi görüyoruz ama ideal 11 olduğu için bu ikiliyi yazdım. Yine orada kim oynuyorsa; Nkodou, Larin, Arda, Kerem vs. hepsinden iyi olduğunu düşünüyorum. Onyekuru tartışmalı.

Osayi/Valencia - Bana göre Osayi potansiyel olarak ligin en önemli oyuncularından biri ama yeni geldiğini ve Valencia'yı düşününce burada Ghezzal açık ara öne çıkıyor.

Santrafor - Tartışmam bile. Önce Aboubakar sonra Mohammed ve Cenk. Ancak geçen sene 20 küsür gol atan Cisse'yi, Belçika'da 20lerde gol atan Premier League yapan Samatta'yı bu hale getiren de bu oyundur.

11 mevki ve 2 rakip var. Yarısından çoğunda bizim oyuncular daha iyi. Ancak sahada oynanana bakınca Altay ve Pelkas hariç hiçbir mevkideki oyuncumuz özellikle Beşiktaş'ın başta mütevazi gözüken ancak herkesi yukarı çeken takım oyunuyla yükselen kadrosuna bakınca onların oyuncularından iyi oynamadı geride kalan 25-30 maçta. Hocaya salladıktan sonra bir de oyuna bakıp yahu bunlar da oynamıyor bizim kadro o kadar iyi değil baksana verdikleri boşluklara/pas tercihlerine/attıkları şutlara/sahada gezinmelerine falan diyor insan anlıyorum. Fakat sahada gördüğümüz oyun hocadan başlar. Fener'in hocası Fatih Terim ya da Sergen Yalçın olsa bu kadro hiç tartışmaya bile açılmazdı, hele devre arası transferlerinden sonra. Samatta ve Thiam da çift haneleri görmüştü.

Önümüzdeki hafta da futbol mucizesi olmazsa Trabzon'u yenemeyiz, çünkü bu takım bu sezon kağıt üstünde zor gözüken maçlarda direkt kaybedecek bir oyun oynuyor. Sadece ilk yarıdaki ligin başında oynanan Trabzon maçında iyiydik, Hatay deplasmanında da şanslıydık. Onun dışında zor gözüken maçları zaten kazanamadık.

Şimdi bu düzenin aynen devam ettiği varsayımıyla olacak olanı söyleyeyim size. Altay'ın dünkü maçtaki hataları artarak devam edecek. Ozan ve Caner daha da gamsızlaşacak. Takımda biraz umut veren Szalai ve Osayi'nin performansları da düşecek. "Mesut da bitikmiş yahu" denilmeye başlanacak..

Oysa içeride 3 maç üst üste kaybettiğinde Erol'u gönderseydin, şu an belki en kötü ihtimalle yine aynı puanda olurduk ama şampiyonluk için çok daha umutlu olurduk.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 16:54 

bence sen isimlere göre yorumluyorsun fenerin kadrosunda rakiplerin isteyeceği 4 topçu var sadece gustavo ozan irfan can ve pelkas

caner serdar gökhan rezalet topçular caner ile gökhanın yaşı da ortada. mesut diyorsun ama mesut o bildiğimiz eski mesut değil ve 1 yıldır maça çıkmamış adam tarihin en kötü arsenallerinden birinde bile tutunamadı adam şunun farkına varın artık.

takımın forvetlerinin toplamı cagne kadar gol atmamış en formda oyuncu thiam diyorsun.

sosa diyorsunuz 35 yaşına gelmiş adam. mert hakan 1 sezonluk topçu.

fenerin kadrosu rotasyon anlamında geniş ancak iyi bir kadrosu yok bu eylül ayında da böyleydi. twitterda da çok böyle görüş var yakın tarihin en iyi kadrosu falan yazıyor fenerliler kadronun forveti thiam çıkıyor yerine sinan gümüş giriyor bu mudur en iyi kadro?

fenerin geçen seneki gustavo ozan garry kruse moses vedat kurgusu bile daha iyi bu seneden. gönderdiniz deniz türüç bile valencia sinan samatta mert hakan vs hepsinden daha iyi topçu

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 18:01 
Kullanıcı avatarı

fenerbahçeli arkadaşlardan bir ricam var;
bu hakem performansı size karşı yapılsaydı ne düşünürdünüz? mesela bu https://streamable.com/z2eyz8 videoyu resmi hesaptan nasıl sunardınız?
istanbulluların "hakemden yakınma"ları diğer şehirdaş rakipleri ile ne kadar iltimas geççildikleri ile alakalı. asla istanbul takımları dışında takım tutanların yaşadıklarını bilmedikleri için bu konuda olabildiğince durumdan anlamazlar, tamamen objektif olabilen ve düşünebilen takımdaşları dışında.

hakemi ayarttınız demiyorum ama bizler ("sizler" dışında kalanlar) bunları hep yaşıyoruz. bu yazdıklarımı çoğunlukla anlamayacaksınız. neyse.

fenerbahçe'nin emre ve volkan abilerinden kurtulması gerek. erol bana kalırsa yeteneksiz ve kör bir teknik direktör değil, geçmişte olmadığını gösterdi. ama ismi emre ve volkan dan çok bariz ağır olmadığı için dalgaların arasında kağıt gemi gibi sürüklendiğini düşünüyorum. en azından başkan da bu duruma müdahale etmeyi bilmeliydi.

sanırım ali koç'ta da genel analizler doğru. kendisi aslında "başarılı" biri değil. inanılmaz başarılı ve zengin ailesinin bir bireyi. zordur böyle bir ailede başarılı olmak. çünkü kesinkes buna bir "gerek" yoktur (başarılı olmaya). sanırım demirören ve buna paralel bir örnektir. mesela nasıl biri olursa olsun, yöntemleri ne olursa olsun aziz yıldırım başarılı ve tuttuğunu koparan biri olmuştur. süleyman seba da, mustafa cengiz de (tabi ki mehmet sepil bu işin zirvesidir :) ).

galiba sizde ya tepe yönetimde ya ara yönetimde değişiklik olmadıkça sıkıntı sürecek. size karşı kızgın ya da nefretli değilim. sadece düzene. can sıkıyor çünkü.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 18:05 
Kullanıcı avatarı

b10 yazdı:
bence sen isimlere göre yorumluyorsun fenerin kadrosunda rakiplerin isteyeceği 4 topçu var sadece gustavo ozan irfan can ve pelkas

caner serdar gökhan rezalet topçular caner ile gökhanın yaşı da ortada. mesut diyorsun ama mesut o bildiğimiz eski mesut değil ve 1 yıldır maça çıkmamış adam tarihin en kötü arsenallerinden birinde bile tutunamadı adam şunun farkına varın artık.

takımın forvetlerinin toplamı cagne kadar gol atmamış en formda oyuncu thiam diyorsun.

sosa diyorsunuz 35 yaşına gelmiş adam. mert hakan 1 sezonluk topçu.

fenerin kadrosu rotasyon anlamında geniş ancak iyi bir kadrosu yok bu eylül ayında da böyleydi. twitterda da çok böyle görüş var yakın tarihin en iyi kadrosu falan yazıyor fenerliler kadronun forveti thiam çıkıyor yerine sinan gümüş giriyor bu mudur en iyi kadro?

fenerin geçen seneki gustavo ozan garry kruse moses vedat kurgusu bile daha iyi bu seneden. gönderdiniz deniz türüç bile valencia sinan samatta mert hakan vs hepsinden daha iyi topçu

Evet, ben de onu diyorum zaten. Bu isimlerin hepsinin (ki daha üstünde durmadığım oyuncular da var novak gibi geçen sezonun en iyilerinden mert hakan gibi) geçmiş performansları, potansiyelleri ortada. hiçbir şöhret boşa değildir diye bir laf vardır. Mesut'un, Sosa'nın, Gustavo'nun geçmişleri ortada. Cisse, Novak, Mert Hakan, Caner, Gökhan, Nazım hepsinin geçen sezon başka takımlardaki performansları ortada. Ozan'ın Altay'ın son yıllarda kendilerini ne kadar geliştirdiği ortada. Peki neden ortaya çıkan bir şey yok? Bu oyuncuların hepsi bu sene bir anda kötü oyuncu mu oldular?

Öyle değil işte, dediğim şey de buydu. Bu takımın başında hoca olsa kimse bu kadroyu sorgulamazdı. Pelkas dışında Erol'un yükselttiği bir tane adam yok. Hepsi düştü.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 18:43 
Kullanıcı avatarı

thesappho yazdı:
fenerbahçeli arkadaşlardan bir ricam var;
bu hakem performansı size karşı yapılsaydı ne düşünürdünüz? mesela bu https://streamable.com/z2eyz8 videoyu resmi hesaptan nasıl sunardınız?
istanbulluların "hakemden yakınma"ları diğer şehirdaş rakipleri ile ne kadar iltimas geççildikleri ile alakalı. asla istanbul takımları dışında takım tutanların yaşadıklarını bilmedikleri için bu konuda olabildiğince durumdan anlamazlar, tamamen objektif olabilen ve düşünebilen takımdaşları dışında.

hakemi ayarttınız demiyorum ama bizler ("sizler" dışında kalanlar) bunları hep yaşıyoruz. bu yazdıklarımı çoğunlukla anlamayacaksınız. neyse.

fenerbahçe'nin emre ve volkan abilerinden kurtulması gerek. erol bana kalırsa yeteneksiz ve kör bir teknik direktör değil, geçmişte olmadığını gösterdi. ama ismi emre ve volkan dan çok bariz ağır olmadığı için dalgaların arasında kağıt gemi gibi sürüklendiğini düşünüyorum. en azından başkan da bu duruma müdahale etmeyi bilmeliydi.

sanırım ali koç'ta da genel analizler doğru. kendisi aslında "başarılı" biri değil. inanılmaz başarılı ve zengin ailesinin bir bireyi. zordur böyle bir ailede başarılı olmak. çünkü kesinkes buna bir "gerek" yoktur (başarılı olmaya). sanırım demirören ve buna paralel bir örnektir. mesela nasıl biri olursa olsun, yöntemleri ne olursa olsun aziz yıldırım başarılı ve tuttuğunu koparan biri olmuştur. süleyman seba da, mustafa cengiz de (tabi ki mehmet sepil bu işin zirvesidir :) ).

galiba sizde ya tepe yönetimde ya ara yönetimde değişiklik olmadıkça sıkıntı sürecek. size karşı kızgın ya da nefretli değilim. sadece düzene. can sıkıyor çünkü.

Evet komik bir pozisyon çalınan faul de maçın son dakikalarında Fenerbahçe'nin penaltısı verilmedi. Çalınmış olsa bu -şüphesiz hak ettiğiniz- 3 puanı alamayacaktınız. https://spor.haber7.com/fenerbahce/habe ... et-penalti bir de gelip hakemi ayarttınız demiyorum yazmışsın sağol :)

Bu hakem performansı size yapılsa napardınız soruna da rakibimin penaltısının verilmemesini tercih ederdim, ceza sahası dışında olmayan bir faulun çalınmasından ziyade diyebilirim.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2021, 19:05 
Kullanıcı avatarı

Penaltı beklenen pozisyonda Sinan Gümüş sıçrama imkanı varken yükselmedi. Bilerek altta kaldı ki penaltı koparabilsin. Aralarında bariz boy farkı da olunca bizim stoperin eli kolu kafasına çarptı.

Halil aynı kurnazlığı yapmaya kalksa her maç faul alması lazım. Aksine, kendinden uzun adamlardan bile hava topu aldığı oluyor. Çünkü maksadı futbol oynamak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 217 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], cepni, fba, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Lupus7, pirlo35

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye