Zaman: 04 Mar 2021, 15:27

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Football Manager 2021
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2020, 09:41 
Kullanıcı avatarı

bu seriyi oynamak istiyorum çünkü bursaspor'un tam fm'lik kadrosu var.
sıfır yabancı çoğu potansiyelli genç yetenekler, biraz daha bekleyelim bakalım.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

Administrator
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 19:37 
Kullanıcı avatarı

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2020, 17:06 
Kullanıcı avatarı

Benim en çok merak ettiğim konu pandemi ve onun getirdiği ekonomik çöküntüler. Örneğin; oyuncular veya teknik heyetten birisi virüse yakalanıyor mu? Pandemi transfer piyasasını ne kadar etkiledi? Birçok oyuncu 2019 veya 2020 oyunlarında çok astronomik maaşlar talep ediyordu, bunlarda bir değişim var mı?

Oynayan arkadaşlar bunlarla ilgili bilgi verebilir mi?

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2020, 17:50 
Kullanıcı avatarı

Pringles yazdı:
Benim en çok merak ettiğim konu pandemi ve onun getirdiği ekonomik çöküntüler. Örneğin; oyuncular veya teknik heyetten birisi virüse yakalanıyor mu? Pandemi transfer piyasasını ne kadar etkiledi? Birçok oyuncu 2019 veya 2020 oyunlarında çok astronomik maaşlar talep ediyordu, bunlarda bir değişim var mı?

Oynayan arkadaşlar bunlarla ilgili bilgi verebilir mi?

Pandemi oyunda var.Potansiyelli oyuncular astronomik rakam istiyorlar.Başlangıçta transfer yapmak baya zor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2020, 00:46 
Kullanıcı avatarı

7-8 sene sonra bu oyunla dönüş yaptım FM serisine. Çok da sardı açıkçası. Forumdan bir online lig çıkarsak aslında var mı oynayan kimseler?

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2020, 04:49 
Kullanıcı avatarı

Bende dün satın aldım. Geçen sene FM 2020'yide satın almıştım. Fakat FM 2021 ile arasında ben şahsen pek bir fark göremedim. Hatta ulan keşke almasaymışım,geri iade hakkım yok mu yahu? bile dedim kendi kendime.

Oyuna gelecek olursak eğer Erol Hocaya koyamadığım için Fener'i seçmedim. Alt liglerde ise Demirspor veya Altay'ı düşündüm ama sonra tercihimi duygusalca davranıp İngiltere Prömiyer Lig'den yana kullandım.

Kariyerime Southampton ile başladım. 4-3-3 taktiği ile oynuyorum. Umarım sezon sonu ŞL potasında bitirebilirim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2021, 10:00 
Kullanıcı avatarı

Oyunda maç kazanmak kolay ama önceki serilerde olduğu gibi puan farkı açamıyorsun. O ligin en güçlü takımları da maç kaybetmiyor. Bu yüzden zorlayıcı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2021, 03:53 
Kullanıcı avatarı

Az önce Kocaelispor'la ilk sezonu bitirdim. 19 kez penaltı kazandım. Çok ofansif oynuyordum sürekli ceza sahası içindeyim ondan kaynaklıda olabilir ama çok olmuş. Diğer takımlar 13, 8, 7 diye gidiyor.
Zor takımlara 3-4 atarken son sırada iddiasız takımdan 2-3 gol yediğim oldu. İlginç bu nasıl bir denge taktiksel çözülmede bir yere kadar arkadaş.
Şu transfer paket işide bir bakıma mantıklı ama can sıkıcı, adam gibi oyuncu bulamıyoruz. Kulübün geliri belli zaten bu pakete kulüp bütçesini ayırmak gerek herhalde :)
Genel olarak zevkli.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2021, 09:02 

VAR uygulamasında ofsayt kararıyla gol iptali çıkıyor genelde, penaltı pozisyonları da yarı yarıya VAR kararıyla iptal veya geçerli oluyor. Kırmızı kart pozisyonlarıyla ilgili VAR kararını bir sonraki oyunda ekleyecekler galiba :)

Oyunda 5.sezonuma geldim, 90+ larda birçok maç kaybettim ama puan kazanabildiğim maç olmadı.

Soyunma odası ve saha içi konuşmalarının oyunculara etkisi beklediğim gibi olmadı. Kendi evimde 0-2 mağlubum oyunculara 'Daha çok çabalayın beyler' dediğimde moralleri düşüyor. 'Başarabilirsiniz çocuklar' dediğim zaman moralleri yükseliyor. Oyuncular sürekli yapıcı konuşma bekliyor, soyunma odasında 'Su şişesi fırlat' jestini kullanarak yaptığım konuşmalara oyuncular çok alınganlık gösterdi. Maçtan sonra bazı oyuncular yaptığım konuşmalar için benimle görüşmek bile istediği için maç önü ve maç sonu için seçtiğim 2-3 tane konuşma var sadece onları kullanabiliyorum.

Bir de yedek ve rotasyon oyuncusu olarak transfer ettiğim oyuncular aynı mevkiye as takım oyuncusu transfer edilince rahatsız olup benimle görüşmek istemesi, kendisinin rotasyon oyuncusu olduğunu hatırlatınca alınganlık yapıp moralinin bozulması mantıklı değil.

Süper ligdeki ilk sezonumda 15-21 yaş arası kulüpte 3 yıl oynamış 1 oyuncuyu ilk 11 de oynatma zorunluluğu vardı, sonraki yıl 2 oyuncu oynatma zorunluluğu vardı. Maça başladıktan sonra bu genç oyuncuları oyundan alıp kurala uymayan oyuncu oynatmaya izin vermesi de saçma geldi. 5 oyuncu değiştirme hakkı varken bu kuralın üstesinden gelmek rahat oluyor.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Oca 2021, 10:36 
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Süper ligdeki ilk sezonumda 15-21 yaş arası kulüpte 3 yıl oynamış 1 oyuncuyu ilk 11 de oynatma zorunluluğu vardı, sonraki yıl 2 oyuncu oynatma zorunluluğu vardı. Maça başladıktan sonra bu genç oyuncuları oyundan alıp kurala uymayan oyuncu oynatmaya izin vermesi de saçma geldi. 5 oyuncu değiştirme hakkı varken bu kuralın üstesinden gelmek rahat oluyor.

Trabzonspor'dan kiralık adam var Murat Cem Akpınar, azeri uyruklu görünüyor, sezon başı kadromuzda var zaten. TFF 2.Lig'de devre arası transferler yaptıktan sonra kadro kaydı yaparken yabancı olduığu gerekçesiyle kaydedemedim. Kulüpten göndermek zorunda kaldım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Aretias, asparagas63, b10, Bhecfbs, Bing [Bot], Elegancy, Ftorres35, Google [Bot], Google Adsense [Bot], KapkaraAşk, king10bucuk, KsT_SuC, Lusage, Majestic-12 [Bot], network, ozerctnky, Ressambob, rolanddeschain, umittttt, wentworth, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye