Zaman: 04 Mar 2021, 18:33

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Mesut Özil | Fenerbahçe
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 14:29 

Transfer bu tutar tutmaz oynar oynamaz bunları bilemem ama burada bazı yorumlar var ki buram buram yanık kokusu geliyor. Kariyeri boyunca 400 maç 10 numara oynamış adama 10 numara değil diyen çıkmış. Mesut'un düzenli olarak kanat oynadığı tek yer Almanya milli takımıydı. İspanya ligine ilk sezonu hariç kayıp diyen olmuş ki bu en komiği çünkü Mesut Madrid'den formsuzluğu yüzünden gönderilmedi. İlk sezonunda sadece ligde 6 gol 16 asist ikinci sezonunda 4 gol 19 asist üçüncü sezonunda 9 gol 16 asisti var. Baya kayıpmış ilk sezon hariç gerçekten :) Mesut oynadığı takımlarda kazanılan başarılarda sadece bir oyuncu olarak yer almadı. Bütün bu takımların 2-3 kilit oyuncusundan biriydi. Bu da onu her türlü buraya gelen en kariyerli futbolcular listesinde ilk 3'e sokar. Bütün bunlara ekstra olarak dünya futbolunun son 10 yılının en büyük fenomenlerinden biri Mesut. Falcao'yu süperstar olarak yutturmaya çalışanların bunu yokmuş gibi saymaya çalışması komik. Arada gerçekten siklet farkı var bu konuda. Böyle bir adamın taraftarı olduğu kulübe fedakarlık yaparak gelmesi müthiş bir futbol öyküsü ayrıca. Sahada ne vereceğini bilemeyiz çünkü futbolda 2+2=4 etmiyor ama açıkçası Fenerbahçe'ye böyle büyük işler yakışıyor.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 15:39 
Kullanıcı avatarı

Mesut Özil kariyer olarak bu ülkeye gelmiş en önemli iki 10 numaradan biridir. Diğeri de Hagi zaten.

Hagi ile farklılığı Hagi lider karakterde bir oyuncu idi, Mesut ise sistemin iyi çarkı durumunda. S. Bükreş Romanya ve Galatasaray Hagi'siz Avrupa'da bu kadar etkili olamazdı. Mesut da ise bu liderlik özelliği yok.

Mesut mevcut Türkiye şartlarında sükseli transferdir, marka değeri için önem taşır. Oynayıp oynamamak ona kalmış artık.

Son tartışmalar için naçizane fikrimi yazayım. Hagi bu ülkeye Avrupa'dan kupa getirmiş 10 numara apoletine sahip. Bir ismin onu geçmesi için bu işi başarması lazım. Çıta o çünkü. Kariyer olarak ise Sneijder'in önünde bir oyuncu. Burada katkısı Sneijder kadar olur olmaz onu bilemiyorum.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 16:30 
Kullanıcı avatarı

esbalabanes yazdı:
Mesut Özil, Mesut Özil'dir...

Futbol hayatına mani bir sakatlığı yoksa, çok anlamsız bir tartışma olur bu...

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 16:54 

Siyasilerden Hoşgeldin Mesut mesajları gelmeye başladiğına göre az cok kimlerin yardımıyla alman futbolcunun ulkeye geldiğini anlamişsinizdir 2. Zorlu sezonu başlasin

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 17:18 
Kullanıcı avatarı

abicim cidden ben mesutu beğnemiyorum. benim futbol bilgim bir ölçüt değil kikmse için.

niye kıskanayım?

ben hamit altıntıp'u da beğenmem, nuri şahin'i de beğenmem, mesut'u da beğenmem, irfan can'I overrated bulurum, falcao da gelmesin diye bir tarafımı yırtmıştım. nuri şahin de mesela klas dendi yıllarca ama sevemiyorum öyle oyuncuları biraz savurgan vücut yapıları var o beni soğutuyor futbolcudan, aynısı mesut ve irfancan'da da var.

mesela ilkay gündoğan'I çok beğeniirm, pasör orta saha dediğin öyle toplu fizikte olacak. topu ok gibi fırllatabilecek ince ayar çekerken de. hamit'i hantal , falcaoyu da fiziksel olarak atikliği gitti diye sevmezdim vs.

ben biraz daha vücut yapısı toplu ve dengeli, dinamik oyunculalrı seviyorum. bizim lige öylelerini daha çok yakıştırıyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 18:44 
Kullanıcı avatarı

KAP bildirimi geldi, artık videoyu bekliyoruz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 22:15 
Kullanıcı avatarı

Ya Alex de Souza kadar faydali olur yada Falcao/Van Persie gibi hayal kirikligi. Bekleyip göreceğiz.
Ama önemli transfer

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2021, 02:52 
Kullanıcı avatarı

Büyük iş yaptık. Ne olursa olsun kıskançlıktan tırnak yedirecek bir transfer oldu,ki bu işin psikolojik tarafı.

Sahaya dönersem ise,geçen sene Max Kruse bizde 23 maç oynadı,7 gol atıp 7 asist yaptı. Adamı alırken maçkolikten kariyerine bakmıştım ki her sezon 6-10 civarı gol garanti ve garanti 10-15 arası da asist yapmıştı. Diyeceğim o ki Mesut bizde bir sezonds en az 10 gol ve en az 15 asist yapar diye düşünüyorum.

Ben hayatımın hiç bir döneminde hiç bir futbolcumuzun ismini formama yazdırmadım. Tabi yine yazdırmayacağım ama 5 aylık oğluma yeni forma sponsorumuz Puma çubuklu formamamızı alıp arkasına Özil 10 yazdıracağım. Oğlumda gururla giysin inşallah.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2021, 03:03 

Kim ne derse desin müthiş transfer

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2021, 03:11 
Kullanıcı avatarı

mesut bu ligde yatarak da oynar, sakat da oynar, idmansiz da oynar, cok acayip bir oyuncu, hayirli olsun; fener garip bir yola girdi yalniz, sampiyon olamazlarsa, ki bu ligde her sey mümkün, geri dönüsü olmayacak bir duruma sokuyorlar kulübü, herkes de hemfikir, daha da alalim modunda ilginc sekilde

ben alex'in istatistiklerine yaklasmasini muhtemel görüyorum, bakalim, acip macini izlettirir orasi kesin

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: b10, Bing [Bot], birkarasevda, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Larendon, Majestic-12 [Bot], Ressambob, tribunde

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye