Zaman: 04 Mar 2021, 18:11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sonraki
Yazar Mesaj

NO POST!
 Mesaj Başlığı: Re: Mesut Özil | Fenerbahçe
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 04:12 
Kullanıcı avatarı

Mesut Özil overrated bir isimdi hep gözümde, dünya kupası performasıyla madrid yaptı, ilk senesinde fena değildi daha sonrasında kayıp. Tıpkı arsenal kariyeri gibi.

fener'in medya gücü korkunç malumunuz, aşırı pohpohlandı transfer.

Mesut'un arda turan'dan kariyer olarak tek artısı türkiye milli takımı yerine almanya milli takımını seçme hakkı bulunmasıydı. kulüp bazında arda'dan bir fazlası yok, hamit altıntop da madrid gördü vs.. demek istediğim bu ismi pepe,anelka, carlos, hagi, sneijder, drogba vs. ile kariyer olarak karşılaştırmak komik olur.

maaliyetli bir oyuncu, fiziki gücü herkes türkiye ligi için yeterli olur diyor ama bizim lig fizik gücü olarak yıpratıcıc bir lig sadece kaliesi yok o kadar.

bu kadar maaliyete değer mi?

açıkçası beni ilgilendirmez, fenerliler de ilgilenmiyorlar. maaliyet kısmından bağımsız sportif olarak değerlendireceksem, bir takım önce elindeki oyuncuyu değerlendirmeli.

fb sosa'yı kazansaydı, mesut iyi bir sosa'dan ne kadar fazla katkı verebilir ? ya da pelkas'ta ısrar etseydi fenerbahçe, gelişmiş bir pelkas'tan ne kakdar fazla katkı sağlar fenerbahçenin geleceğine?

şimdi sosa zararına elden çıkarılacakk, ya da iyice küstürülecek, pelkas da ilk form düşüklüğünde ayrı küstürülecek.

mesut'un artısı camiaya hava katması, top ayağına yakışıyor. caner patır patır asist yapar ama mesut kkadar abartılmaz. şimdi mesut boştaki adama pas verip asist ypsa yorumcular ikik saat kafaf ütüleyecek vs.

fb'ye ve camiasına bir motivasyon, bir hava katma harici bence overrated transfer.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 08:23 

Thy sponsorluğunda transfer olan "yedek" Arda ile bileğinin hakkıyla Real Madrid'de ilk 11 oynamış Mesut Özil'i karşılaştırmak şakadır umarım.

Fenerbahçe camiası sansasyonel transferi seviyor.Bu da onlardan biri. Fayda getirir mi? Notr'um bu konuda. Bekleyip göreceğiz.

Ben de Bjk-Gs maçı oynanırken açıklanır diyordum, dün fitili ateşlediler.Birden sosyal medya yıkıldı, bugünkü maç ikinci plana düştü sanki

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 10:40 
Kullanıcı avatarı

Mesut arsenal'da 2018de falan düşüş trendine girmeye başlamıştı.. o dönemler gelmiş olsaydı çok büyük transfer derdim, ama 1.5 yıldır sahalarda nerdeyse hiç yok.. fenerbahçe iyi kötü bir ritim tutturmuşken 1.5 yıldır oynamayan bir adam gelecek ve antrenörü mecburen onu ilk 11'de oynatmak zorunda kalacak.. erol bulut içten içe bu transfere ne kadar sevinmiştir bilemiyorum!

mesut'un zirve yıllarına gelirsek; hugo sanchez, butragueno dönemlerinden beri real madrid'e büyük sempatim vardır. real'in en keyif aldığım dönemleri zidane'ın oynadığı dönemler ve 2012 ronaldo-mesut-di maria zamanlarıdır.. mesut gününde olduğunda durdurulamıyordu o takım, 2012'de tarihin en güçlü barcelona'sını geride bırakıp şampiyon olmuşlardı.. çok klas oyuncuydu ama en verimli yıllarında real'den gönderildi, ki çok tartışıldı bu karar, hatta kalması gerektiğini düşünenler çoğunluktaydı. gönderilme sebebi istikrar ve maç içi devamlılığının olmamasıydı, bazı maçlar çok iyi, bazende ortadan kayboluyordu. nitekim mesut gönderildikten sonra real madrid 5 yılda 4 cl şampiyonluğu kazanarak bu tartışmaları bir nevi sonlandırmış oldu.. arsenal'da pek izlemedim ama sıkı epl takipçileri 1 maç çok iyi 3-4 maç kayıp diyordu genelde.. u23 takımına gönderildiğinde oradaki antrenör kendisini idmandaymış gibi göstersin diye antrenöre rüşvet vermiş, ortaya çıkınca baya skandal olmuştu.. eğer bu kafayla türkiye'ye gelecekse van persie, falcao fiyaskoları gibi olur. ama küçüklüğünden beri tuttuğu takım olduğu için bir aidiyet hissiyle gelip çalışır çabalarsa türkiye'ye gelen en iyi transferler arasına rahatlıkla girebilir..

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 11:29 

Camiayı havaya sokma,prestij vs gibi bir çok konuda çok iyi bir transfer ama Mesut futbolu bırakalı 6 ay değil 2 yıl oluyor.Fener’e değil kime gitse sahada faydalı olacağını düşünmüyorum.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 11:36 

Faydalı olur/olmaz, iyi oynar/oynamaz bunları geçtim ama Mesut Özil ile Arda'yı aynı kefeye koymak bence yersiz ve komiktir.
Arda'nın artısı hastane basması ve ceza almamasıdır...

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 12:18 

Arda kendisini Alman hissetseydi ne olurdu bilemiyoruz sonucta ama ikiside saf yetenek ikiside mukemmel futbolcu

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 12:45 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, Arda Atletico Madrid'de pik yaptı. Kupaları falan kenara koyuyorum. Aynı ligde oynadılar, Arda'nın La Liga'da en verimli sezonu 2013-2014 sezonuymuş, 46 maça çıkıp 9 gol 6 asistle oynamış. Kariyerinde de Türkiye Süper Ligi'nde bir kere asist kralı olmuş.

Mesut Özil, Real Madrid'de pik yaptı. Mesut Özil'in La Liga'da oynarken istatistik olarak en kötü sezonu 2011-2012 sezonu. 52 maçta 7 gol 28 asist yapmış. 2009-2010 Bundesliga asist kralı, 2010 Dünya Kupası asist kralı, 2010-2011, 2011-2012, 2012-2013 sezonları La Liga asist kralı, 2011-2012 Şampiyonlar Ligi asist kralı, 2015-2016 Premier League asist kralı.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 12:46 

Hangi takım yaparsa yapsın, her transfer sonrası fi tarihinden transferlerle mukayeseler yapılır. Bırakın Hagi’yi , Ortegayı da bir kere de Pelkas gibilerle kıyaslayın.

Şimdi baktım , Pelkas’ın 4 yıllık maliyeti 7 milyon Euro civarı. Maliyetini tek transferle çıkaracak muhtemelen. Mesut için 3 yılda 20 milyon Euro gibi bir maliyet konuşuluyor.

Bu yönüyle ele alırsak yapılmaması gereken bir transfer. Pelkas’ın Fenerbahçe kattığının 2 katını sahaya yansıttığını ve takımı uçurduğunu farz ederek söylüyorum bunu. Zira, sene sonunda 60 puanla 3. olmakla 70 puanla şampiyon olmak arasında 20 milyon TL fark var. Bu şu demek, Fenerbahçe’ye fazladan 10 puan kazandırıp şampiyon yapacak bir oyun oynasa kasaya soktuğu para aldığının yarısı etmiyor. Bunlar öyle maliyetler ki, takımı tek başına şl ye götürse dahi bilançoya eksi yazdırır.

Hasılıkelam, transfer başarısı Pelkas, Marcao, Sorloth gibi oyunculardır. Senden en az 4-5 kat fazla geliri olan takımın oyuncuya verdiği paranın yarısını oyuncuya vermek transfer başarısı değildir, ki şu haliyle Arsenal 4 milyon Euro vermezdi Mesut’a.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 13:44 

Mesut muhabbetleri başladığında benimde kafamda en büyük soru işareti Pelkasın durumu idi ama zaten erol pelkası ortada oynatmıyor. perottininde 8-9 ay sürecek sakatlığı ile pelkas ve mesut aynı anda rahat rahat oynar mesutun gelmesi pelkasıda gaza getirir moral olarak bence

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 17 Oca 2021, 14:06 
Kullanıcı avatarı

Mesut Özil, Mesut Özil'dir...

Futbol hayatına mani bir sakatlığı yoksa, çok anlamsız bir tartışma olur bu...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 158 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: abraxas, Angora06, Bing [Bot], equalizer, Fankara, gattegoria, Google [Bot], Google Adsense [Bot], GreenTown, Hep YEK, hsm35, Hydrozn, karadeniz, KonyalıBalkAdm, Larendon, Moskov1925, network, pirlo35, protokol, Stabil35, tribunde, yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye