Zaman: 09 Mar 2021, 00:59

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4450 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442 ... 445  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2021, 13:23 
Kullanıcı avatarı

2. sezon, bölüm 1

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2021, 02:52 

küçükçekmeceli yazdı:
Özel bir sağlık kuruluşunda yöneticilik yapıyorum.
İlçe sağlık aşı olmak isteyenlerin listesini istedi kurumdan, benim ön görüm % 80-90 bandında herkes yaptırır diye düşünüyordum. Ancak personellere sorduğumuzda % 25 yaptırmak istediğini söyledi % 75 yaptırmak istemiyor ve karşı. Çok şaşırdık bu duruma. Sebep olarak ta çin aşısı olduğunu ve güvenmediklerini söylüyorlar.

Düşünün yani sağlık çalışanları ücretsiz olarak uygulanacak ve ilk uygulanacak kişiler olmasına ragmen 4/3 yaptırmak istemiyor, 4/1 yaptırmak istiyor.

Enteresan geldi bana.

Çok doğal değil mi bu? Çin aşısının daha az riskli olduğu tahmin edilebilir ama sonuçları görmeden, tahminden öteye geçmeyecek bu. Sonuçları açıklayacak olan kim peki? Onlara güvenebilecek miyiz? Hal böyleyken, ben aşı yaptırma-yaptırmama konusunda karar vermiş değilim açıkcası.

Bir insan pozitif olduğu halde ortada cirit atıyorsa toplum sağlığını tehlikeye atma kapsamında değerlendirilebilir, o ayrı bir konu. Ama aşı yaptırmazsam bana vatan haini diyecekmiş gt oğlanı. Beni rızam dışında, faz3 deneylerine katacak yani? Madem o kadar ucuz görüyosun faz 0da kullansaydın bari yavşak diyesim geldi dinlerken. Sigortamı, tazminatımı belirle, ondan sonra istersem senin sonuçları açıklanmamış aşını düşünebilirim.

Diğer taraftan, bırakın aşı yaptırmadığım için cezalandırılmayı, şimdi sırf şu yazdıklarım yüzünden bile vatan haini diyebilirler. O kadar kolay artık bu işler.

Başa Dön

Power MOD
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2021, 21:32 

Az önce bir spor kanalında Konyaspor-Galatasaray maç sonrası protokol çıkışını gösteriyordu çoğu maçta kısıtlama var ama protokol tribününden baya kişi çıktı herkesi akredite etmişler herhalde belli bir yaş aralığı sokağa çıkması yasak fakat en fazla 11-12 yaşlarında genç bir kardeş staddan çıkıyordu nasıl bir kontrol mekanizması var ben çözemiyorum hadi yöneticisi taraftarı girdi ama çoçuğu nasıl soktunuz içerdi

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2021, 21:35 

Favicovir ilacını kim kullanıyorsa doktoruna muhakkak yanında kan sulandırıcı alıp almaması gerektiğini sorsun biz bilmiyorduk sadece ilaç ve mide koruyucu kullanımı oldu ama kan sulandırıcısı da almak gerekiyormuş bünyeden bünyeye farkedebilir o yüzden kesinlikle sorun.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2021, 09:50 

pcinho32 yazdı:
Favicovir ilacını kim kullanıyorsa doktoruna muhakkak yanında kan sulandırıcı alıp almaması gerektiğini sorsun biz bilmiyorduk sadece ilaç ve mide koruyucu kullanımı oldu ama kan sulandırıcısı da almak gerekiyormuş bünyeden bünyeye farkedebilir o yüzden kesinlikle sorun.

Zaten ölümlerin ciddi oranda ki kısmı bu ve benzer ilaçlar yüzünden pıhtı atması sonucu oldu.

Biraz sorgulayınca susturuluyor insanlar, maskenin ne faydası var bilimsel olarak konuşalım denilince sus cahil deniliyor. Sorgulama yoksa akıl mantık bilim yoktur, yapılan yanlıştır ve iyiye götürmez. Bu sinemalar bittikten 20-30 sene sonra yaşayanlar belki işin aslını öğrenir.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2021, 10:20 
Kullanıcı avatarı

pcinho32 yazdı:

Favimol verdiler bana bir kutu. Onun haricinde kan sulandırıcı vermediler. O şekilde kullandım. Kötü birşey olmadı fakat vücudumun dengesini oynattı galiba birazcık.
Haybeye kullandık geçirdik.

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2021, 12:07 

vosvos yazdı:
pcinho32 yazdı:

Zaten ölümlerin ciddi oranda ki kısmı bu ve benzer ilaçlar yüzünden pıhtı atması sonucu oldu.

Biraz sorgulayınca susturuluyor insanlar, maskenin ne faydası var bilimsel olarak konuşalım denilince sus cahil deniliyor. Sorgulama yoksa akıl mantık bilim yoktur, yapılan yanlıştır ve iyiye götürmez. Bu sinemalar bittikten 20-30 sene sonra yaşayanlar belki işin aslını öğrenir.

Pıhtı yapan favipiravir ilacı değil virüsün kendisi.

Diğer eleştirilerinde haklılık payın var ama.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2021, 17:20 

Alman Devleti costu. 31. ocak tarihine kadar yasaklar uzatildi.

okullar da kapali kalacak.

is yeri haric, sadece 15 km oturdugunuz bölgeden uzaklasabileceksiniz.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2021, 01:28 
Kullanıcı avatarı

Hafta sonu tüm gün , haftaiçi 21’den sonra sokağa çıkma yasakları daha ne kadar devam edecek bilgisi olan var mı?

Ciddi manada can sıkmaya başladı bu durum. Aşı Aralık ayında yapılmaya başlanacak deniyordu. Ocak ayı geldi geçiyor.. Hala ortada bir şey yok.

Sağlık bakanı ilk zamanlar süreci iyi yönetiyordu ya da biz öyle sanıyorduk. Ülkenin en güvenilmez adamı o çıkar anket yapılsa.

Vaka sayılarını gizleyip düşük göstermesi, aşıdaki belirsizlik, maske/mesafe/hijyen deyip Ayasofya açılışında kalabalığa karışması falan derken inandırıcılığını yitirdi. İlk zamanlar canlı yayına çıksa diye beklerdik. Şimdi kimsenin iplediğini sanmıyorum. Basın toplantısı yapıyor mu gerçi eskisi gibi onu da bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2021, 09:29 
Kullanıcı avatarı

Ocak veya şubat sonuna kadar uzatılmıştı bu yasaklar diye biliyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4450 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442 ... 445  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: aslangibisavaş, b10, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Kare

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye