Zaman: 04 Mar 2021, 09:30

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 94 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: 14. Hafta | Ankaragücü 0 - Beşiktaş 1
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2020, 14:52 
Kullanıcı avatarı

ankaraguculist® yazdı:
Valla Çarşı'nın içindekilerin zaten tribünü kovalayan eskinin yaşı bizlerle olanları olmadığını bize burdaki arkadaşlarımız anlatıyordu dünkü şu tweetden sonrada harbiden Çarşı'nın bittiğini tam olarak gözlerimle görüp anladım. Yazık bu kadar tribün kültürü yüksek bir grubun imalat-ı harbiye işçilerine hemde vatan için şehit olmuş insanlara silah mermi üreten MKE ile gevşek civara yazmak, ordaki topun üzerine MKE LOGOSU koymak harbiden çok yaratıcı olmuş. Neyse bu konuda kendimizi daha fazla yormadan maça gelecek olursak bir takımda hem beceri hemde biraz şans lazım. Bizde ikiside yok. İlk yarı net 2-0 önde girme şansın var adamlar ben duran toptan gol atacam diye bas bas bağırıyor lakinde öyle oldu önlem alamıyorsun. Bulduğun pozisyonları cesurca harcıyorsun. Valla sabaha kadar sinirden uyku tutmadı. Yani harbiden bizi şu son 10 yılda o kadar yıprattıki bu takım bazen artık hiçmi kovalamasak diyorum hafta sonu geliyor başlıyor aynı karın ağrısı. Neyse devam düşmende kalsanda farketmez kafana göre...

"Rıza efendi 1 ekmek 1 süt" pankartı ile ölümüne yarışır!

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

rookie
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2020, 15:57 

biz hayatımız boyunca saygıyı hep önde tuttuk, dışarıya da saygı dedik, hasmına da saygı duyacak, büyüyeğe küçüğe de kendine de her şeye.. ama görünen o ki yine biz yanlış yapan olmuşuz, bu saatten sonra bu camiaya saygı yok, beşiktaşlı vardır veya yoktur ama beşiktaşlının iyisi yoktur, olsaydı oralara o şekilde yazı yazılmazdı, müsade edilmezdi. bana eksi verin şimdi irlandalı gtler... kimse kusura bakmasın artık, ya da baksın, artık bitti. kim ne anlıosa. bizim yazımız da kimsenin zoruna gitmesin adımız ortada. ben beşiktaş camiasının üstüne altına saygı duymuyorum duyana da duymuyorum

..

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2020, 21:15 
Kullanıcı avatarı

kasabalı86 yazdı:
Çarşı denilen zavallı oluşum bjk nin en büyük düşmanıdır
gs ile fb 100 yıldır birbirini yerken bunu fırsata çevirip tek büyük olma şansını yaratamayan bjk camiasının bunu akıl edemeyip yada başaramamasının sebebi çarşı denilen abuk sabuk oluşum ve camia içinde ağlamayı kültür haline getirmiş bjk nin önde gelen isimleridir
bjk sadece topunu oynayıp suya sabuna karışmasaydı ligin tek büyüğü olurdu ama çarşı ve camiadaki önde gelen isimler bunun yerine gs ve fb nin altında kalmamak için onlar gibi olmayı seçtiler ve başarı ve popularite eksikliği oldugu için devamlı 3.büyük muamelesi gördüler
çarşı denilen grubun tek yaptıgı şey saçma sapan olaylardan gs ve fb ye laf atıp dalaşmak
kavga gürültü ve holiganzm özentiliği ile yanıp tutuşan çarşı kendisine yeni tribün rakiplerini bulması pek uzun sürmedi
nasıl bjk tribünleri gs ve fb üzerinden yıllarca reklam yaptı daha sonraları aynı şey onlar üzerinden yapıldı ama buna çanak tutan yine bjk çarşıdır (çünkü onlar herkesi döver çok güçlü)
velhasıl bugun jimnastik lafına mana bulurlar yarın baska bişeye
işin kötüsü mevcut başkanın ve yönetiminde çarşıdan ergen bir beyinden farkı yok
inanılmaz saçma olaylara takılıp kalitesizliğin dibine vuruyorlar
onun için çarşıyı hala ciddiye alan kaldıysa kendisi bilir

sayfada ankaragüçlü arkadaşların her türlü eleştirisine eyvallah ne deseler haklılar da, sen ne anlatıyorsun ya ? yok beşiktaş düşmanıymış bilmem neymiş. ciddiye alan kaldı mı diyip bir paragraf yazı yazmışsın. yazma birader o zaman. vaktine yazık. şu söylediklerinin altını doldur, aç biraz desek saçma sapan şeyler anlatacağına adım kadar eminim. bilginiz yok ama her konuda fikriniz var yemin ederim. bir şeyi de bilmeyin, her boku biliyorsunuz!

bedavadan ortalık gerilmiş yine. ne gerek vardı dünden beri çözemedim. biz alıştık bize jimnastikçiler, tinerciler denmesine. istanbul'un veya diğer şehirlerin takımları ile oynarken isimlerinin sonlarına spor kulübü ibaresi eklemeyenler bizim sonumuza jimnastik kulübü ekliyor. olabilir, ankaragücü hesabı bu şekilde yaklaşabilir. bunda, bu kadar abartılacak bir şey yoktu. hele bu üslupla cevap verilmesine hiç gerek yoktu. ha illa cevap verme kaygısı güdülüyorsa dalton forması üzerinden yürürdün. her neyse, uzun uzun anlatmaya gerek yok ama çarşı, optik başkan ve pembe hasan'ın vefatından sonra bitti zaten. 80lerdeki ve 2000-2005 arasındaki çarşı yok artık. son 10 yılda hızla geriye gidiyoruz evet ama beşiktaş gibi tribünler de sarsılır ama yıkılmaz. son olarak benim sözümün ne gibi bir kıymeti vardır bilmem ama ankaragüçlülerden, paylaşımı yapanlar adına ben özür dilerim. başarılar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2020, 11:10 
Kullanıcı avatarı

Aylardır şuraya yazmıyordum ama maç vesilesiyle bi bakiim dedim, değişen bir şey yok, osuruktan fırtınalar kopuyor yine. Kimse de demiyor ki asırlık çınarlar iki tane tweetle mi yerle yeksan olacak, ya hadi bırakın, ilerleyin be kardeşim...

Ayrıca, zeka düzeyi son derece düşük olsa da, bu takılmalar olmadan futbolun bi anlamı yok (Güzel örneği, FB-BJK maçındaki Algı-Olgu muhabbeti). Yok o jimnastik demiş yok o civata demiş vs. ya elin memleketinde millet birbirine neler yazıyo, demek ki burda olsa iç savaş çıkacak anasını satiim. Ruh halimiz hiç iyi değilmiş halen onu anladım. Bu vesileyle herkese sağlıklı, mutlu zamanlar dilerim.

@kasabalı86

Her ne kadar konunun çok dışına çıksan ve bütün bir grubu toptan mahkum etsen de yazdıklarında haklılık payı var. Özellikle 2000'lerin ikinci yarısına doğru geliştirilen ağlak ve arabesk söylemde Çarşı'nın da payı ve katkısı yadsınamaz. Öyle bi hava estiriliyodu ki sanki Türkiye'de Beşiktaş değil İspanya'da Rayo Vallecano'yduk. Her neyse, yine de öyle dememek lazım, çok emeği olanlar var içlerinde. Sağlıcakla kal.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 94 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bhecfbs, Bing [Bot], black1914, damacana, devrimciTS, Google [Bot], Google Adsense [Bot], güçlüalper, ilrimed, Lusage, Pomak_1925, Ressambob, spartacus1903

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye