Zaman: 20 Oca 2021, 16:18

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4642 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 465  Sonraki
Yazar Mesaj

diffensore
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye (17.11 Yeni Kısıtlamalar Geldi)
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 23:28 

minigolfmüdürü yazdı:
@beytulma

Bir alıntı yapmak için eski mesajlarına bakarken (benim takip edebildiğim 4 nickin var) İllegal ile Beşiktaş tribünü kovaladığın zamanlarda kullandığın nick var. Orada beden eğitimi öğretmeniyim diyorsun? Öğretmenlere karşı nefretinin sebebi buradan mı kaynaklıyor acaba? Atanamama durumları vs.

Kardeşim, benim eski nickimi araştırma derdine düşeceğine bu saçmasapan kısıtlamalardan dolayı hastaneye alamadığın komşu çocuğunu hasteneye almak için uğraşsan daha mantıklı olur sanki. Umarım bu eşitlikçi ve 81 milyona hitap eden muazzam kısıtlamalardan firsat bulup çocuğu hastaneye yetiştirmişsinizdir.

Kimseden nefret ettiğim de yok nerden çıkardın. Ben ortada olan bir haksızlıktan ve ayrımcılıktan bahsediyorum sadece. Bu ayırımcılık değil diyorsan da zaten boşuna tartışmanın manası yok seninle.

Mesela sarayda çalışanlara düzenli olarak yapilan testleri de eleştiriyorum. Sarayda çalışanlardan mi nefret etmiş oluyorum bu durumda yoksa yapılanın ayrımcılık olduğununu söylemiş oluyorum. Bunu nasil gördüğün de senin hayat görüşünü yansıtır kusura bakma.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 23:40 

Beytulma yazdı:
minigolfmüdürü yazdı:
@beytulma

Bir alıntı yapmak için eski mesajlarına bakarken (benim takip edebildiğim 4 nickin var) İllegal ile Beşiktaş tribünü kovaladığın zamanlarda kullandığın nick var. Orada beden eğitimi öğretmeniyim diyorsun? Öğretmenlere karşı nefretinin sebebi buradan mı kaynaklıyor acaba? Atanamama durumları vs.

Kardeşim, benim eski nickimi araştırma derdine düşeceğine bu saçmasapan kısıtlamalardan dolayı hastaneye alamadığın komşu çocuğunu hasteneye almak için uğraşsan daha mantıklı olur sanki. Umarım bu eşitlikçi ve 81 milyona hitap eden muazzam kısıtlamalardan firsat bulup çocuğu hastaneye yetiştirmişsinizdir.

Kimseden nefret ettiğim de yok nerden çıkardın. Ben ortada olan bir haksızlıktan ve ayrımcılıktan bahsediyorum sadece. Bu ayırımcılık değil diyorsan da zaten boşuna tartışmanın manası yok seninle.

Mesela sarayda çalışanlara düzenli olarak yapilan testleri de eleştiriyorum. Sarayda çalışanlardan mi nefret etmiş oluyorum bu durumda yoksa yapılanın ayrımcılık olduğununu söylemiş oluyorum. Bunu nasil gördüğün de senin hayat görüşünü yansıtır kusura bakma.

Hastaneye alamamak mı? Gayette hes kodunu ve e nabızı göstererek gittiler. Bilinçli olduğumuzdan polise de sorduk, sıkıntı olmadı. İlla kaos istiyorsun di mi?

Sinizdir diyorsun ya..alakam yok partiyle, düşüncesiyle.. partili olan, siyaset yapan, farklı nickler altında provakasyon yapan sensin. Milleti kafana göre yaftalıyorsun ya. Kişiselleştirmek istemezdim ama haddini aştın artık. Yarın kurumuna şikayet edeceğim seni bilgin olsun. Kurumunun adını geçiriyorsun çünkü ve algı yapıyorsun.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 23:48 

Hiç kurum adı geçmedim. Zaten pandemi kararlarini alan da kurumlar değil hükümet. Hükümetin aldığı kararları eleştiriyorum ben. Hiçbir parti veya dernek kaydım da yok. Sade bir vatandaşım hepsi bu ve bu saçma kısıtlamaları eleştiriyorum olay bu.. Halen bunu anlamamak için uğraşıyorsunuz. Takdir ettim doğrusu.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:02 

Resim

Seni ciddiye alıp konuşmak bizim hatamız zaten.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:10 

Ee konuyla alakasi nedir? Hatay şehrinin futbol dinamiklerini bilmeden konuştuğun belli işte. Benim bile bilmediğim banlanan silinen bir hesabın maç yorumunu artik nasil alip ekliyorsan ayrıca takdir ettim ama konumuzla alakasi olduğunu sanmıyorum.

Neyse yarın sabah saat 10'a kadar yasak varmış. Tam dışarı çıkasım vardi bu havada bu satte. Allahtan önlemler alinmiş.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:14 

Hep aynı muhabbet, yine deşifre oldun, bu sefer küfür etmiyorsun diye banlanmayacaksındır, onu öğrenmişin bari. Diyelim banlandın, olacağı söyliyim, çünkü diğer 4 sefer böyle olmuş:

1) Hatay ile ilgili veya tarihi ismiyle ilgili bir nick seçilir. Plaka eklenir.
2) İmza Beşiktaş, Hatayspor Süper Lig’e çıktığı için Hatay’la ilgili slogan.
3) İmzaya hafif sol sos
4) İlk mesajlar dost tribün ve komşulara (Genelde bayrak oyuncu veya genç yeteneğin durumu sorulur, “dostlar, Ercüment’in kumaşı çok iyi, sizce neden Bahri Kaya oynatmıyor? Keşke kupada gelseniz de bilmemne caddesinde buluşsak o meşale showlarınızı izlesek)

(Burada genelde “arkadaşlar eskiyim ama moderasyon beni haksızca banlamıştı ama yine buradayım)

5) Gurme yazılar, “deplasmana gelirsek iyi tantuni nerede yeriz” soruları

- - - motivasyon başlıyor- - -

6) Bazen Antalya, Bazen Denizli , Bazen Bursa, Bazen Ankaragücü.. Kıvılcım yakma
7) Gündemdeki politik olaylarla ilgili twitter dili ile yazılar. Bazen Suriye, bazen yerel..
8) Küfür ve banlanma

6-7 ay geçtikten sonra aynı kısır döngü devam.

Aklımızla alay etme lütfen. Harbi yeter.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:18 

@beytulma

"A Haber izlemem ama sen bildiğine göre izliyor ve feyz alıyorsun demektir."

Orta okuldan beri bir tartışmada böyle bir karşılık verildiğini duymamiştim. Ne kadar yaratıcı ve zekice,helal sana... "Çelik ayna" falan da dersin sen. Bu arada insanlardaki A Haber algısının ne olduğunu bilmek için izlemeye gerek falan yok. Uzayda yaşamayan herkes bu kalıbı bilir. Bu kadar ülkeden bihaber olup, bu kadar ahkam kesmek tam senlik iş... Hani Hatay'in dinamikleri diyorsun ya, bu da Türkiyenin dinamikleri işte..

Yazdıklarını okuyorum ama cidden bizim tartışmamızın konusu değil. Yalan yok ben de seni ciddiye aldım ve konuyu dallandırıp budaklandırmaya devam ettim. Bu sayede başlığın akışını da bozduk. Bu yüzden diğer üyelerden özür dilerim kendi adıma. Esas konuda kalsaydık belki birbirimizi anlayacaktık ama o zaman da sana şov yapmak için bir alan kalmayacaktı. Kendini 'bilinçli vatandaş' sanman için bir firsat olmayacakti.

Yok devlet devletse,yok öğretmenlerin maaşı... Telegol dönemındeki Ziya Şengül gibi (Bak o programı izlerdim) Baba biz ne konuşuyoruz burada? Biz alınan kararlar neden aldı, neyi engeller,yeterli olur mu falan diyoruz,bunları tartışıyoruz. Sen hala devlet böyleyse, devlet şöyleyse... E öyle değil kardeşim. Biz ne yapalım? Kendimizi forumda yeteri kadar öfkeli gösterip tatmin mi olalım? O yol senin, biz onu tartışmiyoruz. Devlet bunları bunları yapmalı diyorsun, güzel seyler diyorsun. Keşke olsa diyoruz, ama olmuyor diyoruz. Yine seni memnun edemiyoruz. Senle aynı tarafta olabilecek kişileri bile bir şekilde kendinden soğutmayı başarıyorsun.

İlk yaptığım açiklamada da kararlari aklamaya çalışmadim. Hatta yeterli olmayacağini bile yazdim. Arkadaş dünyada örneği var mı diye sordu, ben de örneklerinden bahsettim. Neden bu tip kararlarin alındiğini söyledim. Karar aynı karar, hastalık aynı hastalık. Oradaki devlet vatandaşını koruyorsa, buradaki korumuyorsa kararın içerigini ve anlamını, salgınla ilişkisini değiştirmez. Üstelik devlet ve toplum yapısı ayni kararlarin benzer sonuçlar almasini da engeller; bunu da ifade ettim. Ama sen öyle freni patlak kamyon gibi gidiyorsun ki, ne nereye çarptığinin farkindasın, ne de kimin ne dediğinin...

Ama yine de bu son yazdığın mesajda güzel bir nokta var. Umarım son söyleyeceğin şeyler bunlardır. Senin içi boş, bu başlığa faydası olmayan ve kendini tekrar eden cümlelerini okumak istemez kimse...

En son ginola tarafından 30 Kas 2020, 00:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:21 

Beytulma yazdı:
Ee konuyla alakasi nedir? Hatay şehrinin futbol dinamiklerini bilmeden konuştuğun belli işte. Benim bile bilmediğim banlanan silinen bir hesabın maç yorumunu artik nasil alip ekliyorsan ayrıca takdir ettim ama konumuzla alakasi olduğunu sanmıyorum.

Neyse yarın sabah saat 10'a kadar yasak varmış. Tam dışarı çıkasım vardi bu havada bu satte. Allahtan önlemler alinmiş.

Silinmemiş duruyor...Devletin adamıymışız ya, ginola ile Fahrettin Altun’dan rica ettik. Hatay’ın dinamiklerini gayette iyi bilirim, sayende soğudum aylarca kaldığım ve dostlarımın olduğu şehirden.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:30 

ginola yazdı:
Bu sayede başlığın akışını da bozduk. Bu yüzden diğer üyelerden özür dilerim kendi adıma.

.

Bunu yazacaktım unuttum. Benden de özür. Editleyince de “ne yazdın da editledin” diyo çünkü.

Görüşlerimin taban tabana zıt olduğu ama okumaktan keyif aldığım bir çok kullanıcının da değerini anlamış oldum.

Ban yenebilir, gidip tekrar gelinebilir (ki ben) lakin bu durum başka. Ama yandaş denilmesi değişik bir duyguymuş, ihale falan alasım geldi. (Politik mizah)

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2020, 00:34 

ginola yazdı:
@beytulma

"A Haber izlemem ama sen bildiğine göre izliyor ve feyz alıyorsun demektir."

Orta okuldan beri bir tartışmada böyle bir karşılık verildiğini duymamiştim. Ne kadar yaratıcı ve zekice,helal sana... "Çelik ayna" falan da dersin sen. Bu arada insanlardaki A Haber algısının ne olduğunu bilmek için izlemeye gerek falan yok. Uzayda yaşamayan herkes bu kalıbı kullanır. Bu kadar ülkeden bihaber olup,bu kadar ahkam kesmek tam senlik iş...

Yazdıklarını okuyorum ama cidden bizim tartışmamızın konusu değil. Yalan yok ben de seni ciddiye aldım ve konuyu dallandırıp budaklandırmaya devam ettim. Bu sayede başlığın akışını da bozduk. Bu yüzden diğer üyelerden özür dilerim kendi adıma. Esas konuda kalsaydık belki birbirimizi anlayacaktık ama o zaman da sana şov yapmak için bir alan kalmayacaktı. Kendini 'bilinçli vatandaş' sanman için bir firsat olmayacakti.

Yok devlet devletse,yok öğretmenlerin maaşı... Telegol dönemındeki Ziya Şengül gibi (Bak o programı izlerdim) Baba biz ne konuşuyoruz burada? Biz alınan kararlar neden aldı, neyi engeller,yeterli olur mu falan diyoruz,bunları tartışıyoruz. Sen hala devlet böyleyse, devlet şöyleyse... E öyle değil kardeşim. Biz ne yapalım? Kendimizi forumda yeteri kadar öfkeli gösterip tatmin mi olalım? O yol senin, biz onu tartışmiyoruz. Devlet bunları bunları yapmalı diyorsun, güzel seyler diyorsun. Keşke olsa diyoruz, ama olmuyor diyoruz. Yine seni memnun edemiyoruz. Senle aynı tarafta olabilecek kişileri bile bir şekilde kendinden soğutmayı başarıyorsun.

İlk yaptığım açiklamada da kararlari aklamaya çalışmadim. Hatta yeterli olmayacağini bile yazdim. Arkadaş dünyada örneği var mı diye sordu, ben de örneklerinden bahsettim. Neden bu tip kararlarin alındiğini söyledim. Karar aynı karar, hastalık aynı hastalık. Oradaki devlet vatandaşını koruyorsa, buradaki korumuyorsa kararın içerigini ve anlamını, salgınla ilişkisini değiştirmez. Üstelik devlet ve toplum yapısı ayni kararlarin benzer sonuçlar almasini da engeller; bunu da ifade ettim. Ama sen öyle freni patlak kamyon gibi gidiyorsun ki, ne nereye çarptığinin farkindasın, ne de kimin ne dediğinin...

Ama yine de bu son yazdığın mesajda güzel bir nokta var. Umarım son söyleyeceğin şeyler bunlardır. Senin içi boş, bu başlığa faydası olmayan ve kendini tekrar eden cümlelerini okumak istemez kimse...

Aynen kardeşim haklisin. Çok mantikli şeyler yapıldı yapılmaya da devam ediliyor. Alinan kararlar her harfine kadar mantikli. Artık sana cevap vermeyeceğim. Bu kisitlama kararlari sonuna kadar harika. Kimsenin aklinin etmeyeceği derece mantıklı kararlar alinmiş. Bize eleştirmek düşmez. Haklisin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4642 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 465  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bambino, Bing [Bot], emrefb1907, faris87, Google [Bot], GrandeUltras55, kuzeyinkrali, Lular, nomoremercy, Pomak_1925, TottiReiz, çokatarım

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye