Zaman: 28 Şub 2021, 15:05

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4443 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 445  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye (17.11 Yeni Kısıtlamalar Geldi)
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 18:20 
Kullanıcı avatarı

kasabalı86 yazdı:
dün koronadan arkadaşım öldü
bugun öğleden beri bağımın arkası ağrıyıo
34 yasındayım ilk defa başım agrıyor korkuyom
İhmal etme test yaptır hemen.
Benimde arkadaşım hafif baş ağrısı ve burun akıntısı olduğu için test yaptırdı Pozitif çıktı.Harici bir semptomuda olmamış hiç.

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

TD Editör
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 18:34 
Kullanıcı avatarı

kasabalı86 yazdı:

Test yaptır güvenilir bir yerde ve çevreni de bilgilendir bu konuda.
Son görüştüğün insanları da test sonucuna göre bilgilendir.
Geçmiş olsun. Umarız negatif çıkar.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 18:54 

kasabalı86 yazdı:

Başınız sağolsun
Arkadaşınla yakın zamanda görüşmediysen endişelenme ama her halukarda baş ağrısını ciddiye al, test yaptır. Test yaptıracağin yerin fazla yoğun olmamasına dikkat et. Imkanin varsa önden soruştur, hatta randevu almaya çalış. Eğer hasta değilsen boş yere hastane kalabalığına girmiş olmazsın.

Başa Dön

Moderator
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 19:41 
Kullanıcı avatarı

Oooo Beytulma yeni bir başlıkta,yeni kullanıcıları darlıyor
Konunun ne olduğunu vs okumadım ama kesin Beytulma haklıdır
Arkadaşı tanımayanlara da yakında kendini tanıtır
Allah sabır versin başta Ginola olmak üzere,ona cevap verme gafletinde bulunanlara

Başa Dön

Administrator
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 21:20 
Kullanıcı avatarı

:roll:

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 21:41 

@ginola,

Aynen kardeşim 1-2 günün lafını edeceğiz pandemide. Bu kış mevsiminde belirtilerin neredeyse çok kis sürede çıktığı gerçeğini saymayacağız. 14-15 gün bekleyeceğiz. Senin bu koyulan sacmasapan kısaltmaları savunman da yorumla yeteneğinin efsane olduğunu gösteriyor. Berberleri şu şu saatte aç diye koyulan kurali savunup sonra da evde traş ol ne olacak demen, restoranda uzun süre oturma demen, x şeyi şöyle yapma demen de komik oluyor. Sen söylemeseydin ben tam tersini yapiyordum zaten, teşekkürler uyarın için.
Çalıştığımız yerede muhattap olmak zorunda olduğumuz birçok kişide veya ailesinde corona çıkmış durumda. Müdür hes koduna bakıyor 2 tane riskli kişiyle teması olmuş gün içinde, haberi yok. Kim bunlar diye şaşırıyor. Haliyle o esnada biz de müdürle temas halinde oluyoruz. Bazen gün içinde istemesen de tike tike birileriyle 20 dk hatta 30 dk gibi bir sure iş yapmak zorunda kalıyorsun adamin geldiği birimde de vaka dolu haberi geliyor. Çıkıp da bugün git sonra yaparız diyemiyorsun ya da gittikten sonra haber geliyor şu kurumda corona çıkmış. Hergün en az 20 farkli kişiyle böyle temas ediyoruz bunlar da koruduğumuz için en aza indirdiğimiz sayı. Oradan yazdığın gibi kolay değil yani. Mecburen işe gidiyorsun ve süren bir iş varsa insanlarla temas halinde oluyorsun. Zorundasın abi. Gelmesin 3 metre öteden anlatayim olayi yok burada ve daha bir sürü yerde.

Berberlerin 20.00'da kapatma üzerine yaptığım esprinin senin yaptığın servis elemaniyla öpüşme esprisinden daha komik olduğu kesin. Yasak olacaksa adam gibi olacak. X meslek grubunu eve gönderip maaş ödemeyle diğer esnafları mağdur edip belirli saatler içinde çalıştırmak veya restoran-kafe-lokanta gibi yerleri ya kapatmaya ya da zararina iş yapıp üstüne vergisini almaya devam edersen ben eleştiririm kardeşim bu kadar basit. X kişiyi eve gönder ve maaşini vermeye devam et, y kişiyi iflas ettir veya zarara uğrat, milyonlarca işçiyi ve bağlı oldukları esnafı koruyama üstüne üstlük saçmasapan kısıtlama (kisitlama olmali ama bu şekilde değil) kuralları koy sonra sen ve senin gibilerin gelip bu mantıksizliklari savunsun, ben laf edince de bu mantıksız kısıtlamalari mantıksız kisitlamalarla savunmaya devam et. Bu da güzelmiş. Aynen devam hocam. Ha bu arada semtte 3 abimiz var. Kafe sahibi bunlar Bu kafelerde çalışan kişi sayısı 40-50 civarı. Istersen bu 3 abiyle tanıştırayim seni de 9 aydır ne durumda olduklarını sana anlatsinlar. Sen de onlara kararlarin mantikli olduğunu söyle bakalim ne olacak. :D . Dışardaki hayat burada konuştuğun gibi kolay mı o zaman belki daha net anlarsın.

@Antalyaspor1966,

Olur mu abi. Hükumetin aldığı bu mantikli ötesi enfes kısıtlamalar doğru ve bu kararları savunanlar haklı. Alinan bu saçma kararlar ve hükümetin meslek gruplari arasinda yaptığı ayrimcilik da çok doğru. Bunu dile getiren ve eleştiren ben yanlış yapıyorum.

@MinigolfMüdürü,

Muhalefeti eleştirmek en kolayi. Sen de şimdi bunu yapmişsin. Afedersin ama "yiyorsa" bu devirde Recep Tayip Erdoğan'ı eleştir de görelim. Gerçi eleştirmeyi geçtim adamlarin aldığı kararlari mantıklı buluyorsun. Daha ne diyeyim. Haa ayrıca senden alinan vergiyle aldığım maaş karşılığında ben 9 aydır işe gidiyorum. Bana düşeni de eksiksiz yapıyorum ama mesela 9 aydır senden alinan vergiyle maaşla alıp işe gitmeyen ve yalandan iş yapıyormuş gibi görünen kısacası emek harcamandan senden aldığı verginin ekmeğini yiyen meslek grupları da var. Keşke bana değil de bunlara laf edebilseydin.

Neyse arkadaşlar alinan kısıtlama kararları harika. Sokağa indiğinizde bunu zaten harika bir şekilde görüyorsunuz. Hükümetin aldığı kararlarin doğruluğu hem vatandaşın pandemi sürecindeki sosyal hayat standardı hem de sağlığına bakınca çok güzel ortaya çıkıyor.

Tribün Dergi'de bile bu saçmasapan kisitlamalari hunharca savunanlar var yemin ederim şaka gibi ama çok da ümitli olmam hataymış bunu anladim sonuçta burası da 17 yildir bu ülkede yaşayanlardan oluşan insanlardan oluşuyor. Neyse durmak yok yola devam.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 21:46 
Kullanıcı avatarı

Kovid virüs ayağına hepimiz moderni zaten geçtik, post-modern köleler olacağız. Sırf bu nedenden ötürü hiçbir kısıtlamayı desteklemiyorum. Dünyada çok sıkıntılı değişiklikler olacak. Pek yakında dijital sosyalist faşizmi tadacağız gibi. Sonumuz hayır olsun.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 21:57 

Beytulma yazdı:
@ginola,

Ha bu arada semtte 3 abimiz var. Kafe sahibi bunlar Bu kafelerde çalışan kişi sayısı 40-50 civarı. Istersen bu 3 abiyle tanıştırayim seni de 9 aydır ne durumda olduklarını sana anlatsinlar. Sen de onlara kararlarin mantikli olduğunu söyle bakalim ne olacak. :D . Dışardaki hayat burada konuştuğun gibi kolay mı o zaman belki daha net anlarsın..

Iyi bak sözüme geliyorsun. Ben de bunu diyorum. Aslinda senin abilerine ; "Pandemi zamani 5 ay iyi ş yaptıniz. Normalde kapalı olmanız lazimdi. Ülkenin şalterini indireceksin kimse cikmayacak evden" demen lazimdi. Zira burada onu savunuyordun. Bakalim o 45-50 kisi ne diyecekti sana. Ama senin olayin belli. Sen elestirmek icin elestiren tayfadansin. Yasak yokken "Bu ne kardeşim böyle salgın mi yonetilir" dersin,yasak gelirse de "Bu yasak ne kardeşim, bu halkin zararini kim karsilayacak" dersin. Her türlü bir yol bulursun. Bu kadar çelişkili olunca, illa bir yerden çikis yolu da gelir. Zaten forum ahalisi de anlamış az cok senin tavrini. Bir forumda nickle hukümeti elestirince, hatta senle ayni fikirde olmayanlari da hükumet destekçisi olarak yaftalayinca kendini de kahraman saniyorsun. Senden iyisi yok valla... Bir de iş yerin kapanırsa değmesinler keyfine

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 23:13 
Kullanıcı avatarı

Türkiye, 30.103 günlük vaka sayısı ile dünya genelinde en yüksek vaka sayısı bildiren ülkeler listesinde 3. sırada yer aldı

1-ABD: 37486 (Veri girişi devam ediyor)
2- Hindistan: 32371 (Veri girişi devam ediyor)
3- Türkiye: 30103
4- Rusya: 27100
5- İtalya: 26323
6- Almanya: 21695

*Net sayı vermeyen ve Veri girişi devam eden Brezilya'nın sabaha karşı 3.sırada yer alması bekleniyor.

Avrupa kıtasında koronavirüs: (24S)

Türkiye: 30103
Rusya: 27100
İtalya: 26323
Almanya: 21695
Ukrayna: 16294
Polonya: 15178
Fransa: 12580
Romanya: 8135
Sırbistan: 7041
Macaristan: 6268
Avusturya: 4669
Portekiz: 4868
Hollanda: 4459

Başa Dön

NO POST!
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 12:31 

ginola yazdı:
Beytulma yazdı:
@ginola,

Ha bu arada semtte 3 abimiz var. Kafe sahibi bunlar Bu kafelerde çalışan kişi sayısı 40-50 civarı. Istersen bu 3 abiyle tanıştırayim seni de 9 aydır ne durumda olduklarını sana anlatsinlar. Sen de onlara kararlarin mantikli olduğunu söyle bakalim ne olacak. :D . Dışardaki hayat burada konuştuğun gibi kolay mı o zaman belki daha net anlarsın..

Iyi bak sözüme geliyorsun. Ben de bunu diyorum. Aslinda senin abilerine ; "Pandemi zamani 5 ay iyi ş yaptıniz. Normalde kapalı olmanız lazimdi. Ülkenin şalterini indireceksin kimse cikmayacak evden" demen lazimdi. Zira burada onu savunuyordun. Bakalim o 45-50 kisi ne diyecekti sana. Ama senin olayin belli. Sen elestirmek icin elestiren tayfadansin. Yasak yokken "Bu ne kardeşim böyle salgın mi yonetilir" dersin,yasak gelirse de "Bu yasak ne kardeşim, bu halkin zararini kim karsilayacak" dersin. Her türlü bir yol bulursun. Bu kadar çelişkili olunca, illa bir yerden çikis yolu da gelir. Zaten forum ahalisi de anlamış az cok senin tavrini. Bir forumda nickle hukümeti elestirince, hatta senle ayni fikirde olmayanlari da hükumet destekçisi olarak yaftalayinca kendini de kahraman saniyorsun. Senden iyisi yok valla... Bir de iş yerin kapanırsa değmesinler keyfine

Sözüne geldiğim falan yok savunduğun saçmalıkların mantıksizliklarini yazıyorum sana. Sen sözüne geldiğimi sanıyorsun. Sözüne gelseydim ilk mesajında savunduğun saçma kisitlamalari desteklerdim.

Sen o insanların iş yerlerini kapatırsan zararını da karşılamak zorundasın. Sen kapat eve git iflas et, öbürüne sen evden yalandan çalış diyip tıkır tıkır maaşını verirsen olmaz. Sen de çıkıp ülke ekonomisi kaldırmaz, böyle yapmak zorundalar diye saçma bir mantıkla yorum yaparsan yapılan adaletsizlikleri ve mantıksız uygumalamarı yazarim ben. Forum ahalisi ülkenin küçük bir tezahürü olduğu için şaşırmıyorum zaten. Büyük resmi gören çok bu ülkede. Nick altında eleştirince de kahraman olmuyorsun ama bu ülkede nick altından eleştiri yapınca bile bedelini ödüyorsun. Bu nedenle muhalefeti eleştirmek kolay, hükümeti eleştirebilmek asıl marifet.

Verdiğom örneğe geleyim, adamlar son aylarda açıktı doğru ama gelen masa sayısı günde 2-3 falandı. Herkesi işten çıkarmış tek başına takılıyordu. Çay içmeye gittik lipton poşet çay verdi. Durumun vahametini alamayacağını biliyorum ama çok biliyormuş gibi konuştuğun için yazıyorum bunu. Adam kafe sahibi kafe. Evlere paket servisi diyorlar ve sen bu saçmalıkları savunuyorsun. Yemin ederim şaka gibi. Eve nargile siparişi verelim evet mantikli.

Ayrıca bence senin gidip 5 aydır açiksın kapatman lâzımdı niye açıksın evinde otur ama vergini ödemeye devam et demen gerekiyor. Bakalim ne yapacak:). Adam nargile için kullanim izni almış marttan beri tek bir nargile satmadı ama 9 aydır hem normal vergisini hem de nargile için aldığı iznin vergisini ödüyor. Bunun üstüne mesela meb personelini eve gönderdik ama maaşlarını sigortalarını takir takır ödüyoruz de ve bunun çok mantikli bir karar olduğuna da ekle ama önce kendine zincirlikuyu'dan yer beğen. :))

Ayrıca saçmalamaya devam ediyorsun. Benim o işsiz kalan kişilere ve esnafa bunu dememe gerek yok çünkü savunduğum şey o değil onu savunan sensin. Evet ülkenin şalterini indireceksin ama herkese eşit miktarda ücret verip bu dönemin atlatilmasına yardımcı olacaksin. Devlet olmak bunu gerektirir. Vatandaşın arasinda ayırım yapmayı değil.

Bak bak habere bak,

Covid–19 aşısının vatandaşlara ücretsiz yapılması için tbmm'de verilen önerge akp–mhp oylarıyla reddedildi

Sana göre mantıklı olmuş bu çünkü ülke ekonomisi kaldırmaz abi. Hatta bence bir kısmımiza parayla verilsin bir kismimiza bedava. Devletin varlik sebebi bu çünkü. Tipki şimdiki uygulamalarda olduğu gibi.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4443 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427 ... 445  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Aretias, ArmanınPeşinde, beşnumara, Bing [Bot], black1914, BVB, d3sperandum, DBK01, drinktilloblivionn, emrefb1907, gelivera28, Google [Bot], Google Adsense [Bot], hattena, hsm35, Hydrozn, Kare, körfezli_celik, Lazarov, mc28, Pomak_1925, sadece1966, çokatarım

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye