Zaman: 20 Oca 2021, 15:17

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4642 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449 ... 465  Sonraki
Yazar Mesaj

attacante
 Mesaj Başlığı: Re: Coronavirüs Türkiye (17.11 Yeni Kısıtlamalar Geldi)
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 21:57 

Beytulma yazdı:
@ginola,

Ha bu arada semtte 3 abimiz var. Kafe sahibi bunlar Bu kafelerde çalışan kişi sayısı 40-50 civarı. Istersen bu 3 abiyle tanıştırayim seni de 9 aydır ne durumda olduklarını sana anlatsinlar. Sen de onlara kararlarin mantikli olduğunu söyle bakalim ne olacak. :D . Dışardaki hayat burada konuştuğun gibi kolay mı o zaman belki daha net anlarsın..

Iyi bak sözüme geliyorsun. Ben de bunu diyorum. Aslinda senin abilerine ; "Pandemi zamani 5 ay iyi ş yaptıniz. Normalde kapalı olmanız lazimdi. Ülkenin şalterini indireceksin kimse cikmayacak evden" demen lazimdi. Zira burada onu savunuyordun. Bakalim o 45-50 kisi ne diyecekti sana. Ama senin olayin belli. Sen elestirmek icin elestiren tayfadansin. Yasak yokken "Bu ne kardeşim böyle salgın mi yonetilir" dersin,yasak gelirse de "Bu yasak ne kardeşim, bu halkin zararini kim karsilayacak" dersin. Her türlü bir yol bulursun. Bu kadar çelişkili olunca, illa bir yerden çikis yolu da gelir. Zaten forum ahalisi de anlamış az cok senin tavrini. Bir forumda nickle hukümeti elestirince, hatta senle ayni fikirde olmayanlari da hükumet destekçisi olarak yaftalayinca kendini de kahraman saniyorsun. Senden iyisi yok valla... Bir de iş yerin kapanırsa değmesinler keyfine

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2020, 23:13 
Kullanıcı avatarı

Türkiye, 30.103 günlük vaka sayısı ile dünya genelinde en yüksek vaka sayısı bildiren ülkeler listesinde 3. sırada yer aldı

1-ABD: 37486 (Veri girişi devam ediyor)
2- Hindistan: 32371 (Veri girişi devam ediyor)
3- Türkiye: 30103
4- Rusya: 27100
5- İtalya: 26323
6- Almanya: 21695

*Net sayı vermeyen ve Veri girişi devam eden Brezilya'nın sabaha karşı 3.sırada yer alması bekleniyor.

Avrupa kıtasında koronavirüs: (24S)

Türkiye: 30103
Rusya: 27100
İtalya: 26323
Almanya: 21695
Ukrayna: 16294
Polonya: 15178
Fransa: 12580
Romanya: 8135
Sırbistan: 7041
Macaristan: 6268
Avusturya: 4669
Portekiz: 4868
Hollanda: 4459

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 12:31 

ginola yazdı:
Beytulma yazdı:
@ginola,

Ha bu arada semtte 3 abimiz var. Kafe sahibi bunlar Bu kafelerde çalışan kişi sayısı 40-50 civarı. Istersen bu 3 abiyle tanıştırayim seni de 9 aydır ne durumda olduklarını sana anlatsinlar. Sen de onlara kararlarin mantikli olduğunu söyle bakalim ne olacak. :D . Dışardaki hayat burada konuştuğun gibi kolay mı o zaman belki daha net anlarsın..

Iyi bak sözüme geliyorsun. Ben de bunu diyorum. Aslinda senin abilerine ; "Pandemi zamani 5 ay iyi ş yaptıniz. Normalde kapalı olmanız lazimdi. Ülkenin şalterini indireceksin kimse cikmayacak evden" demen lazimdi. Zira burada onu savunuyordun. Bakalim o 45-50 kisi ne diyecekti sana. Ama senin olayin belli. Sen elestirmek icin elestiren tayfadansin. Yasak yokken "Bu ne kardeşim böyle salgın mi yonetilir" dersin,yasak gelirse de "Bu yasak ne kardeşim, bu halkin zararini kim karsilayacak" dersin. Her türlü bir yol bulursun. Bu kadar çelişkili olunca, illa bir yerden çikis yolu da gelir. Zaten forum ahalisi de anlamış az cok senin tavrini. Bir forumda nickle hukümeti elestirince, hatta senle ayni fikirde olmayanlari da hükumet destekçisi olarak yaftalayinca kendini de kahraman saniyorsun. Senden iyisi yok valla... Bir de iş yerin kapanırsa değmesinler keyfine

Sözüne geldiğim falan yok savunduğun saçmalıkların mantıksizliklarini yazıyorum sana. Sen sözüne geldiğimi sanıyorsun. Sözüne gelseydim ilk mesajında savunduğun saçma kisitlamalari desteklerdim.

Sen o insanların iş yerlerini kapatırsan zararını da karşılamak zorundasın. Sen kapat eve git iflas et, öbürüne sen evden yalandan çalış diyip tıkır tıkır maaşını verirsen olmaz. Sen de çıkıp ülke ekonomisi kaldırmaz, böyle yapmak zorundalar diye saçma bir mantıkla yorum yaparsan yapılan adaletsizlikleri ve mantıksız uygumalamarı yazarim ben. Forum ahalisi ülkenin küçük bir tezahürü olduğu için şaşırmıyorum zaten. Büyük resmi gören çok bu ülkede. Nick altında eleştirince de kahraman olmuyorsun ama bu ülkede nick altından eleştiri yapınca bile bedelini ödüyorsun. Bu nedenle muhalefeti eleştirmek kolay, hükümeti eleştirebilmek asıl marifet.

Verdiğom örneğe geleyim, adamlar son aylarda açıktı doğru ama gelen masa sayısı günde 2-3 falandı. Herkesi işten çıkarmış tek başına takılıyordu. Çay içmeye gittik lipton poşet çay verdi. Durumun vahametini alamayacağını biliyorum ama çok biliyormuş gibi konuştuğun için yazıyorum bunu. Adam kafe sahibi kafe. Evlere paket servisi diyorlar ve sen bu saçmalıkları savunuyorsun. Yemin ederim şaka gibi. Eve nargile siparişi verelim evet mantikli.

Ayrıca bence senin gidip 5 aydır açiksın kapatman lâzımdı niye açıksın evinde otur ama vergini ödemeye devam et demen gerekiyor. Bakalim ne yapacak:). Adam nargile için kullanim izni almış marttan beri tek bir nargile satmadı ama 9 aydır hem normal vergisini hem de nargile için aldığı iznin vergisini ödüyor. Bunun üstüne mesela meb personelini eve gönderdik ama maaşlarını sigortalarını takir takır ödüyoruz de ve bunun çok mantikli bir karar olduğuna da ekle ama önce kendine zincirlikuyu'dan yer beğen. :))

Ayrıca saçmalamaya devam ediyorsun. Benim o işsiz kalan kişilere ve esnafa bunu dememe gerek yok çünkü savunduğum şey o değil onu savunan sensin. Evet ülkenin şalterini indireceksin ama herkese eşit miktarda ücret verip bu dönemin atlatilmasına yardımcı olacaksin. Devlet olmak bunu gerektirir. Vatandaşın arasinda ayırım yapmayı değil.

Bak bak habere bak,

Covid–19 aşısının vatandaşlara ücretsiz yapılması için tbmm'de verilen önerge akp–mhp oylarıyla reddedildi

Sana göre mantıklı olmuş bu çünkü ülke ekonomisi kaldırmaz abi. Hatta bence bir kısmımiza parayla verilsin bir kismimiza bedava. Devletin varlik sebebi bu çünkü. Tipki şimdiki uygulamalarda olduğu gibi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 13:08 

"Sana göre mantıklı olmuş bu"

Senle üç dört gündür tartışıyoruz. Benim söylemediğim, hatta fikir bile beyan etmediğim konular üzerinden beni bir tarafa etiketlemeye çalisman bitmedi. Bu A Haber tarzindan sıkılmıyor musun? Eleştirdiğin zihniyetten pek farkin yok gibi.

Insanlarin is yerlerini kapatiyorsan zararlarini karsilamak zorundasin.
Bunun aksini de iddia etmedim. Keske oyle olsa. Buna ben karar vermiyorum zaten. Ama daha önce de yazdigim gibi; ülkenin, toplumun ve buradaki toplumsal hayatin bazi gerçekleri de var. Ekonomisi guclu bir ulke degiliz mesela, veya sosyal devlet anlayışımız yok, insanlar yillardir "devlet bizim icin degil biz devlet icin variz" demis. Bu gercekleri goruyor ve seziyor olmak, ona göre yaşamaya çalismak desteklemek anlamina da gelmiyor.

Haliyle bu yüzlerce yildir devam eden anlayisin bir anda, 2020 yılında hem de en olağanüstu zamanda değişmesini ummak hayalcilik olur. Hatta tam da bu nedenle senin full yasak talebine karşıyım. Şu an belli sektorler zaten zarar goruyorken, o noktada herkes zarar görecek. Ve tabi ki kimsenin zarari da karsilanmayacak. Sen belki maaşını almaya devam edeceğin için bu kadar rahat istiyorsundur, bilmiyorum. Ama magdur olması muhtemel insanlarin kaygilari var.

Senle aramizdaki tartisma nasil ilerliyor farkinda misin? Ornek vereyim. Bir caddede karsidan karsiya gecmek icin bekliyoruz. Yayalara yeşil yaniyor. O sirada bir yaya sagina soluna bakarak gecmeye calisiyor ve hatta bir araba da son sürat kırmızıda geciyor. Sen yayaya "Bu yol senin hakkin neden arabanin gecmesine izin verdin, sagina soluna bile bakmak zorunda değilsin. Koyun olmuşsun sen" diye kızıyorsun.

Olacaklari önceden kestiren, bunun icin önlemini alan, hayatını ona gore idame ettirmeye calisan insanlara arabanin önüne atlamadı diye kızıyorsun. Enerjini ve öfkeni yanlis yerlerde harcıyorsun.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 13:51 

@beytulma

Bir alıntı yapmak için eski mesajlarına bakarken (benim takip edebildiğim 4 nickin var) İllegal ile Beşiktaş tribünü kovaladığın zamanlarda kullandığın nick var. Orada beden eğitimi öğretmeniyim diyorsun? Öğretmenlere karşı nefretinin sebebi buradan mı kaynaklıyor acaba? Atanamama durumları vs.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 14:05 
Kullanıcı avatarı

Matthaus yazdı:
9.gün

Koku almama dışında bir sorun yok.

Kokuda alıyorum. Hiç bir sorunum kalmadı. Çalışmaya da başladım. İnşallah bir daha bulaşmaz.

Ben şahsen çok hafif atlattım.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 14:09 

@kasabalı86
@Matthaus
Geçmiş olsun

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 21:52 

Çok sağolun Beyler bende baş ağrısı var başka şikayetim yok şu an belli değil boşuna hastaneye gidip kalabalık yapmak istemiyorum
Bu arada benim arkadaş koronadan değil sahte rakidan ölmüş
Korona dediler onun için cenazesine bile gidemedik

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 22:54 

Yarın ne olacak bakalım.

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2020, 23:16 

ginola yazdı:
"Sana göre mantıklı olmuş bu"

Senle üç dört gündür tartışıyoruz. Benim söylemediğim, hatta fikir bile beyan etmediğim konular üzerinden beni bir tarafa etiketlemeye çalisman bitmedi. Bu A Haber tarzindan sıkılmıyor musun? Eleştirdiğin zihniyetten pek farkin yok gibi.

Insanlarin is yerlerini kapatiyorsan zararlarini karsilamak zorundasin.
Bunun aksini de iddia etmedim. Keske oyle olsa. Buna ben karar vermiyorum zaten. Ama daha önce de yazdigim gibi; ülkenin, toplumun ve buradaki toplumsal hayatin bazi gerçekleri de var. Ekonomisi guclu bir ulke degiliz mesela, veya sosyal devlet anlayışımız yok, insanlar yillardir "devlet bizim icin degil biz devlet icin variz" demis. Bu gercekleri goruyor ve seziyor olmak, ona göre yaşamaya çalismak desteklemek anlamina da gelmiyor.

Haliyle bu yüzlerce yildir devam eden anlayisin bir anda, 2020 yılında hem de en olağanüstu zamanda değişmesini ummak hayalcilik olur. Hatta tam da bu nedenle senin full yasak talebine karşıyım. Şu an belli sektorler zaten zarar goruyorken, o noktada herkes zarar görecek. Ve tabi ki kimsenin zarari da karsilanmayacak. Sen belki maaşını almaya devam edeceğin için bu kadar rahat istiyorsundur, bilmiyorum. Ama magdur olması muhtemel insanlarin kaygilari var.

Senle aramizdaki tartisma nasil ilerliyor farkinda misin? Ornek vereyim. Bir caddede karsidan karsiya gecmek icin bekliyoruz. Yayalara yeşil yaniyor. O sirada bir yaya sagina soluna bakarak gecmeye calisiyor ve hatta bir araba da son sürat kırmızıda geciyor. Sen yayaya "Bu yol senin hakkin neden arabanin gecmesine izin verdin, sagina soluna bile bakmak zorunda değilsin. Koyun olmuşsun sen" diye kızıyorsun.

Olacaklari önceden kestiren, bunun icin önlemini alan, hayatını ona gore idame ettirmeye calisan insanlara arabanin önüne atlamadı diye kızıyorsun. Enerjini ve öfkeni yanlis yerlerde harcıyorsun.

A Haber izlemem ama sen bildiğine göre izliyor ve feyz alıyorsun demektir. Söylediğin şeyi direkt olarak savunmamış olabilirsin ama hükümetin aldığı saçma kararları mantığa bürümeye kalkmak savunduğun anlamına gelir.

Sen gerçekten normal değilsin. Bak tekrar yazıyorum. Başka meslek grubu emek harcamadan eve gönderilip maaşını takir takır alirken orta ve küçük ölçekli esnaflar iflas etmiş, milyonlarca insan işsiz kalmış, milyonlarca insan zorla kısa çalışma ödeneğine geçirilerek zaten az olan maaşlari daha da azalmış ama işe gitmeye zorlanmış gündelikçi çalışanlarin da işine engel olacak kararlar alinmiş sen gelmiş belki senin maaşın falan diyorsun. Birader sen gerçekten iyi değilsin. Devlet devletse eğer herkese eşit davranmali diyorum ben. Devlet düzgün bir yapıdaysa eğer memuruna da beyaz yakalisina da mavi yakalisia da hiçbir yakaya sahip olmayan esnaf ve işçilere de bakmali diyorum. Ayirim yapmamali diyorum sen geliyor senin maasin diyorsun. Olayin benim maaşımla ilgisi yok. Ben tike tike işe gitmeye devam ediyorum. Esnaf batmış, o esnaflarin yaninda 3 kuruşa çalışan emekçiler işsiz kalmış ben bunların eve gönderilip bir süre maaş almalarini, dükkanını kapatmak veya yarim açıp gene zararda olan esnafin da eve gönderilip belli bir miktar karşılında bu süreci atlatmasi sağlanmalı diyorum sen alakasiz bir şekilde senin maaşın diyorsun.

1 meslek grubu hariç bu ülkede şuanda hem ekonomik hem de sağlık olarak korunan kimse yok. Ben bu haksızlığa karşı olduğumu ve u tip kisitlamalarin saçma olduğunu söylüyorum. Sen birazdan gene gelip senin maaşın diyeceksin biliyorum. Yahu arkadaş ben herkes için konuşuyorum okuduğunu anlayamiyor musun? Evet kimsenin zarari karşılanmayacak 3. Gün sonunda bunu anladığın valla bravo. İşte ben de diyorum ki herkesin zarari karşılansın kardeşim. Ha senin dediğin gibi düşünenler varsa da umurumda değiller net. Devlet bizim icin degil biz devlet icin variz" değil de kraldan çok kralcı dersen daha doğru olur. Bu tiplere de hiç üzülmüyorum artık. Bu toplum böyle çünkü. Bu ülkede de bu koyunlar yüzünden bilinçli vatandaş da nasibini aliyor maalesef.

Magdur olması muhtemel insanlarin kaygilari var diyorsun ama mağdur olmayanlara verilen ayrıcaliklari savunuyor üstüne kafelerin paket servisi, berberlerin x saatte açıp kapamasi, pazarcilarin çok kısıtlı saatlerde tezgah açması saçmalığını, şehirlerarasi yolculuklarda otobüslerde bir koltuk dolu bir koltuk boş birakarak 15 saat yapilan yolculuklarla virüs riskini ortadan kaldıracağın gibi bir saçmalığı, şehir içi otobüs ve dolmuşlarda insanların tıka basa eve gitmeleri saçmalığını ve daha bir sürü saçma kısıtlamayı savunman da cabasi.

İlk yaptığın açıklamada kisitlamalar hakkinda soru soran kişiye verdiğin ve bu saçmasapan kararları gene aynı tarzda saçmalayarak aklamaya çalışman da her şeyin göstergesi aslinda. Verdiğin örneğin de konumuzla uzaktan yakından kıyıdan köşeden alakasi yok.

En baştan beri söylediğim ve son söyleyeceğim gene şu; hükumetin aldığı bu kısıtlama kararlarının mantık çerçevesi içinde elle tutulacak bir yanı yok. Alinan bu kısıtlama kararları komik, saçma ve vatandaşı arasında sonuna kadar ayrımcılık içeren kararlardır. Bu kararları savunanlar da tıpkı bu kararları alanlarla aynı süper mantığa sahiptir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4642 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449 ... 465  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: asparagas63, Atalay1925, Bambino, Beytulma, Bing [Bot], cozker, d3sperandum, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Josh1912, KafalarTam35, Ofikal, ozerctnky, pcinho32, Pomak_1925, sTALKer55

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye