Zaman: 26 Oca 2021, 21:56

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4357 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 432, 433, 434, 435, 436  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Arabalar
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2020, 02:27 

Bu ötv devlet için muazzam bir gelir kapısı şuanda. İktidara kim gelirse gelsin bu akardan vazgeçmez. Ötv ilelebet hayatımızda olur.
E kur da böyle giderse - ki gitmemesi için hiçbir belirti yok- araba fiyatları artmaya devam edecek.

1 doların 10 TL olmasını bekleyelim. Paradan bir sıfır atınca düzelir mesele :)

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2020, 15:30 

2. el fiyatlarının çok yüksek olması sıfıra talebi artırıyor şu an ki sıkıntı sıfır araç yok.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2020, 20:25 
Kullanıcı avatarı

ilrimed yazdı:

O kadar kolaysa şimdi atalım sıfırı dolar 70 kuruş olsun reis:) Sıfır araba fiyatları 15 bin liraya düşer ötvsiz :)

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2020, 18:40 
Kullanıcı avatarı

dirk_heinen yazdı:
ilrimed yazdı:

O kadar kolaysa şimdi atalım sıfırı dolar 70 kuruş olsun reis:) Sıfır araba fiyatları 15 bin liraya düşer ötvsiz :)

Doların 1.7 tl olması ihtimali var.Elinde olan bozdursun :D :D

Başa Dön

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2020, 02:37 
Kullanıcı avatarı

Bence yeni bir hükümet gelmeli ve gelirken de müthiş vergi düzenlemeleri ile gelmeli. Esnaftan halka kadar bütün herkese, her kesime çok ciddi vergi düzenlemeleri sayesinde nefes aldırılmalı. Ekonomik krizi vergiye zam yaparak değil,vergide indirim yaparak önce halkı kendine çekerek ve sonra da ülkenin en önemli üretim kaynaklarına destek olarak dövizi aşağı çekebilirsin.

Düşünün,ben ekonominin "e'sini" bilmem ve ayrıca çarpım tablom 31 yaşında olmama rağmen hala berbattır ama bunları Özgür Demirtaş gibi düzgün ve güvenilir ekonomistlerden,Meral Akşener gibi namuslu siyasetçilerin ekonomi yaptırımları amacıyla yaptığı konuşmalardan dinleyerek öğrendim ve buraya yazdım.

Buradan araba konusuna dönecek olursak,bir hükümet 5 seneliğine geldiğine göre,5 senelik bir vergi planlaması ile herşey çözülmesede yük hafifletilebilir. Ötv,trt bandrolü,Gümrük harç pulu,benzinde ki vergi gibi vergilerden bazıları tamamen kaldırılabilir ve geri kalanlarda ki vergi oranı %10'lara düşürülüp,sürümden kazanma misali bir 5 yıllık planlama ile vergilere sene başına %10 zam yaparak yola devam edilebilir. Bu sıfır araç piyasasında ki meblaları yarı yarıya düşürmek demek olur. Bir de bu olumlu hava + üretimi destekleyip,ülke olarak kâr artırmaya başlayınca dövizi düşürmeye başlarsak,tadından yenmez.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2020, 08:41 

FeBa yazdı:
Bence yeni bir hükümet gelmeli ve gelirken de müthiş vergi düzenlemeleri ile gelmeli. Esnaftan halka kadar bütün herkese, her kesime çok ciddi vergi düzenlemeleri sayesinde nefes aldırılmalı. Ekonomik krizi vergiye zam yaparak değil,vergide indirim yaparak önce halkı kendine çekerek ve sonra da ülkenin en önemli üretim kaynaklarına destek olarak dövizi aşağı çekebilirsin.

Düşünün,ben ekonominin "e'sini" bilmem ve ayrıca çarpım tablom 31 yaşında olmama rağmen hala berbattır ama bunları Özgür Demirtaş gibi düzgün ve güvenilir ekonomistlerden,Meral Akşener gibi namuslu siyasetçilerin ekonomi yaptırımları amacıyla yaptığı konuşmalardan dinleyerek öğrendim ve buraya yazdım.

Buradan araba konusuna dönecek olursak,bir hükümet 5 seneliğine geldiğine göre,5 senelik bir vergi planlaması ile herşey çözülmesede yük hafifletilebilir. Ötv,trt bandrolü,Gümrük harç pulu,benzinde ki vergi gibi vergilerden bazıları tamamen kaldırılabilir ve geri kalanlarda ki vergi oranı %10'lara düşürülüp,sürümden kazanma misali bir 5 yıllık planlama ile vergilere sene başına %10 zam yaparak yola devam edilebilir. Bu sıfır araç piyasasında ki meblaları yarı yarıya düşürmek demek olur. Bir de bu olumlu hava + üretimi destekleyip,ülke olarak kâr artırmaya başlayınca dövizi düşürmeye başlarsak,tadından yenmez.

Hocam söylediğiniz şeyler güzel ama kağıt üzerinde olmayacak şeyler.
Ülkede şu anda çok ciddi derecede bütçe açığı var. Daha da önemlisi ülkede, ciddi bir nakit sıkıntısı var. Bahsettiğiniz düzenlemeler olursa, hem bütçe açığı artar, hem de nakit sıkıntısı artar. Siz yolsuzluk yapanların, malına el koymazsanız, (ç)aldığın paraları ver bakayım demezseniz, seve seve biz vatandaş olarak ödeyeceğiz bunları.

Vergide bahsettiğiniz sürümden kazanma v.s. şu şartlarda olmaz. Biz de kayıtdışılık hakim. Bahsettiğiniz uygulamaların faydası , (belki) gelişmiş ülkelerde işe yarar.

Şu anda biz seve seve bu borçları, otoyolları, garanti geçiş ücretlerini, Kütahya'daki boş duran hava alanını v.s. bizler ödeyeceğiz. Bu yüzden yeni bir sistem gelip, hadi cenazeyi kaldıralım dendiği zaman, vergiler çok ciddi biçimde ağırlaştırılacak. Bugünleri mumla arayacak gibi oluruz.

Kolay değil, oturduğu yerden para kazanan onmilyonlar var ülkede.

Tek yapılması gereken, (eşe dosta verilen) sosyal yardımları kesmek. Mesela engelli olmadığı halde 65 bin kişi engelli maaş alması, belediyelerde hiç bir iş yapmadan çalışan 300-400 bin kişi, evde yaşlı anama bakıyorum diyip geçinen milyonlar, annesinden babasından kalan yetim aylığı kesilmesin diye resmi evlilik yapmayan insanlar, 4 milyon suriyeli, her ay düzenli olarak PTT'den para alan milyonlar...

Ya vergileri arttıracaksın ya da devleti çiftlik gibi yönetmeyi bırakıp sadece ve sadece çok ihtiyacı olan insanlara, nakdi değil ayni yardım yapacaksın. Sen adama para veriyorsun, adamın 2-3 tane evi çıkıyor memlekette.

Ülkede 25 milyon kişi çalışıyor, 60 milyon kişi çalışmıyor. Bu durumun değişmesi lazım. 25 milyon , tüm 85 milyon kişiye bakarsa, sorunlar kaçınılmaz.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2020, 11:58 
Kullanıcı avatarı

aylarca kovaladım, sonunda 3 hafta evvel aldım bir araba mecburen. kasım olmadan almak zorundaydım, o yüzden ince eleme işini bıraktım, biraz da güzel tesadüf olunca, temiz bir c3 bulduk, 2011 model.

ikinci ellerin bu fiyatları acayip uçuk, geçen sene ile arasında yaklaşık iki kat fark var kabul, ama bu iş iyiye gideceğine daha da kötüye gidiyor, gidecek de. dolar geçtiğimiz haftaya göre yaklaşık 47 kuruş artmış, cari açık "yok artık ebesinin damı ali sami" seviyesindeyken, bu meretlerin fiyatının düşeceğine ben inanmıyorum.

ulan para çıkışmıyor 5bin tl eksik var diye 59bin tlye alamadığımız ds3 şu anda olmuş 120bin lira. ne insaf ne vicdan çalışıyor artık. sıfırı 220 lira olan arabanın on yaşındaki haline 110 lira verirken içi yanıyor insanın ama yapacak bir şey yok. hem bu pandemi koşulları, hem de ihtiyaçlar insanları seve seve bu yola sokuyor işte. böyle giderse bu sene 110a aldığımız arabayı iki sene sonra 250ye satarız gibi duruyor ya, yanarım yanarım buna yanarım.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2020, 12:00 

2012 model Linea 1.3 multijet aracım var.
Arabada aşırı titreme var. Belkide ben takıntı yapıyorum diyeceğim ama aynı model farklı bir arabaya bindim dün, arada bayağı fark var.
Sordum, motor kulağının değişmesi gerek diyorlar genelde.
Ancak motor da çok sesli çalışıyor. Yani biraz devirli sürersen hele gürültüden konuşulmaya ak seviyeye geliyor neredeyse. Bu da aynı motor kulağı sebebiyle olur mu? Bazıları hava filtresinden olabilir diyor. V kayışının bağlı olduğu parçalardan olabilir diyen var.

Biz bunların hepsini değişelim demesinler diye önceden bir fikir alayım dedim bilgisi olan varsa

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2020, 20:36 
Kullanıcı avatarı

Hava filtresini aklından çıkar en başta.Diğer olasılıklar muhtemel.Zaten para tutan onlar.Bujilerede bakabilir usta.Parça değişmeden anlarlar zaten.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2020, 01:11 

Ağır hasar kayıtlı araç almak mutlak olarak can güvenliği riski barındırır mı?

Yani şöyle düşüncemi izah edeyim, sorum daha iyi anlaşılsın.
Mesela 140 150 bin aralığında kazasız, km si düşük ama segment olarak daha düşük bir araç yerine daha üst segment ama ağır hasar kayıtlı bir araba alsam mı diye düşünüyorum.
Ağır hasar kayıtlı bir araba kesin olarak bizi tehlikeye sokar mı? Yoksa hassas birkaç noktası vardır, örnek veriyorum şaselerde oynama yoktur gibi, ustaya gösterdiğimizde, bu araç sıkıntı çıkarmaz deme olasılığı var mıdır?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4357 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 432, 433, 434, 435, 436  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: ArmanınPeşinde, Atmaca, Bing [Bot], buonanotte, extranjero, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Milat1914, nmn, pcinho32, Stabil35, tunahanfidan93, USAKSPOR64, YeşilSiyah1965

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye