Zaman: 25 Oca 2021, 11:26

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 459 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Deprem | 30 Ekim
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 17:02 

körfezlee yazdı:
soul yazdı:
Dün elif bugün ayda, ikisi için de inanılmaz sevindim. Ama aydanın annesiz kalışını öğrendiğim andan itibaren içimde inanılmaz bir yıkılma hissi ve üzüntü var. Geride kalanlar umarım son nefeslerine kadar sahip çıkar...

JSN-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seninle aynı duyguları yaşıyorum sevinç bir anda yerini hüzüne bıraktı benimde o yaşlarda evladım var empati yapıyorum çok zor şimdi aydaya nasıl anlatacaklar nasıl söyleyecekler bunu düşünüyorum kafamda

Bide Ayda bulaşık Makinesi ve çamaşır Makinesi arasında bulunmuş sanırım annesi son bir hamle aydayı oraya attı hayatını kurtardı

Annesi Fidan Gezginin dizinin dibinde ayda bulunmuş, ayda bulunduğunda annesi vefat ettiği anlaşılmış, annenin ölümü travma kaynaklı olduğu soylenmekte, 91 saat uzun bir süre yetişkinler için daha zor bir süreç, Rabbim geride kalan babası Uğur abiye abisine uzun ömür versin hep yüzü gülsün yavrucuğun..

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 17:33 

Stabil35 yazdı:
körfezlee yazdı:
[quote="soul"]Dün elif bugün ayda, ikisi için de inanılmaz sevindim. Ama aydanın annesiz kalışını öğrendiğim andan itibaren içimde inanılmaz bir yıkılma hissi ve üzüntü var. Geride kalanlar umarım son nefeslerine kadar sahip çıkar...

Seninle aynı duyguları yaşıyorum sevinç bir anda yerini hüzüne bıraktı benimde o yaşlarda evladım var empati yapıyorum çok zor şimdi aydaya nasıl anlatacaklar nasıl söyleyecekler bunu düşünüyorum kafamda

Bide Ayda bulaşık Makinesi ve çamaşır Makinesi arasında bulunmuş sanırım annesi son bir hamle aydayı oraya attı hayatını kurtardı

Annesi Fidan Gezginin dizinin dibinde ayda bulunmuş, ayda bulunduğunda annesi vefat ettiği anlaşılmış, annenin ölümü travma kaynaklı olduğu soylenmekte, 91 saat uzun bir süre yetişkinler için daha zor bir süreç, Rabbim geride kalan babası Uğur abiye abisine uzun ömür versin hep yüzü gülsün yavrucuğun..[/quote]Ex kokusuna gittik öyle fark ettik dediler zaten. Annesi kurtulmasına da sebep olmuş. Bir yandan sevinip bir yandan yıkılmak. Çalışamıyorum, düşünemiyorum, hissedemiyorum, hareket edemiyorum artık.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 18:49 
Kullanıcı avatarı

Malesef enkazdan sag olarak kurtarilan halim amcayi kaybettik

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 18:57 

bi kac saate nobetimiz baslayacak, afaddayim.
ne zormus be. 99'da 9 yasindaydim, yasananlari tahmin bile edemiyorum.

insani insan kurtariyor.
iyi dileklerinizi ihmal etmeyin.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 19:09 
Kullanıcı avatarı

lacivertACAB yazdı:
bi kac saate nobetimiz baslayacak, afaddayim.
ne zormus be. 99'da 9 yasindaydim, yasananlari tahmin bile edemiyorum.

insani insan kurtariyor.
iyi dileklerinizi ihmal etmeyin.
Ben de 14 yaşındaydım. O dönem sosyal medya, teknoloji biraz ileri olsa adeta kıyamet filmlerini anlatan görüntüler olurdu.
Sözde gelen yardımlar, jandarma tarafından dağıtılan 5 günlük nemlenmiş bayatlamış ekmekler, morga dönüştürülen buz pateni, stadyumlar, tüm Dünya'nın gönderdiği yardımları kapmak için insanların birbirini yemesi, patlayan fabrikalar, denizaltında kalan evler... Bu günleri dün gibi hatırladığımdan bugün deniz kenti olan ve denizden meydana gelen benzer İzmir depremi nedeniyle daha fazla felaket olmadığı için şükrediyorum

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 19:20 
Kullanıcı avatarı

bütün sorumlular kasten adam öldürmekten yargılanmalı. kanunlardaki en ağır cezayı almaları lazım. büyük ihtimal ifadeler alınır serbest bırakırlar. somadaki maden faciasında da fıtrat demişlerdi.

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 19:26 
Kullanıcı avatarı

Bugün aklıma gelip araştırayım dedim. 99 depreminde Yalova'da yaptığı siteler çöken ve 198 kişinin ölümüne sebep olan şahıs 18 sene ceza almış 7.5 sene yatmis. 2 yıl önce tekrar inşaat sektöründe ise başlamış.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 19:27 

2000 yılında Gölcük'teydim. Lunapark olan sahil şeridinde dönme dolap ve bir kaç oyuncak, evler hala denizin içindeydi, yıkılmayı bekleyen onlarca ev vardı.

Ki ben gittiğimde depremin üstünden 1 yıl geçmişti. Deprem günlerini gözümde canlandırdım, arkadaşın dediği gibi korku- gerilim- dram ne varsa hepsi tavan noktasında yaşanmıştır diye içimden geçirmiştim. Kabus kent gibi bir yerdi Gölcük.

İzmir depremi videolarına bakınca çok ucuz yırttık diyebilirim. Belki bunda depremin merkez noktasının denizin ortası olmasının etkisi vardır.

Allah beterinden cümle alemi korusun.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 19:47 

Aşağıya daha çok yük bindiği halde aşağıdaki ile yukarıdaki kolon kalınlıklarının aynı olmasının sebebi sadece maliyet mi? Mesela 10 katlı bir binada ilk 5 katın iki kat kalın kolonlar ile inşa edilmesi maliyeti ne kadar arttırabilir ki? (Ya da iki kat demir ile...)

Başa Dön

attacante
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2020, 20:00 

“Önce kapımızın önü” felsefesi hem yaşın hem de son dönemlerde yaşadığımız felaketlerden sonra “hayatın anlamsızlığı” na inanmamı sağladı.

Elbet sizin apartmanlarda da yaşanıyordur. Sizde de öyle mi?

90’larda deniz kumuyla yapılmış. Milletin balkonu mutfağa, tuvaleti salona, asansör boşluğunu daireye döndürülmüş bir apartmanımız var.

99’dan sonra baktıralım dendi, bi ton tartışma çıktı, mütehaite verilsin dendi mafyatik tiplerle muhattap olduk.

Bi de hep sanki evde yakalanacağız gibi düşünüyoruz. İzmir’de de yaşandı. Gittiğimiz bir market, dişçi...

Bu dönüşümü en kolay nasıl yaparız bilemiyorum ama şu siyasi ve vahşi kapitalist iklimde bu işler çok zor. İnsanların gözünü para hırsı bürümüş.

Apartman Toplantıları...Ülkenin gerçeği...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 459 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: Bing [Bot], burakko85, buyukailemiz, Google [Bot], GrandeUltras55, KapkaraAşk, karadeniz, kei, Majestic-12 [Bot], ozgurr, Pomak_1925, Ressambob, spartacus1903, zeolat

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye