Zaman: 27 Şub 2021, 09:34

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Re: Karşıyaka | 2020-2021
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2020, 19:54 
Kullanıcı avatarı

1.5 milyon Euro cok iyi paraymis takim kurarken butce 24 milyon liraydi sanirim pinar 15 klup 9 koymustu. Kupayi alirsak o zamanki kurla baya artida oluruz. Efesin Fenerin bir oyuncuya verdigi parayla neler yapilabiliyor :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Alıntı ile cevapla   Bookmark and Share

diffensore
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2020, 20:28 
Kullanıcı avatarı

Galibiyet parası ne kadar acaba? Ya da var mı?

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2020, 00:59 

rapsodi yazdı:
1.5 milyon Euro cok iyi paraymis takim kurarken butce 24 milyon liraydi sanirim pinar 15 klup 9 koymustu. Kupayi alirsak o zamanki kurla baya artida oluruz. Efesin Fenerin bir oyuncuya verdigi parayla neler yapilabiliyor :D

Sadece Sarica 1 milyon $' a imza atti diye biliyorum, butceniz 24 milyon lira nasil olabilir ? Bir kac ay once Pinar Karsiyakanin kadro maliyetinin 35 milyon civarlarında oldugu, sponsordan yanilmiyorsam 14 milyon geldigini okumustum. Dovizin durumuda ortadayken aradaki farki kulup karsiliyorsa,ekonomik anlamda sikintili bir donemden gecen kulubun borc odemek yerine bunu bu sene tekrar yapmasi cok mantiksiz.

Karsiyaka tribunun tepkisizligide garip,burada yazip cizen arkadaslar degilde tribunun ve camianin onde gelenlerinden bahsediyorum, sebebi iyiye gidistir umarim. Geçen sene ve bu sene basketbola biraz daha mutevazi kadrolar kurulsa kulubun borcu -20 milyon olabilirdi,her hangi bir sportif basaridan gelecek paradan cok daha iyi ve garanti para. Neyse hakkinizda hayirlisi arkadaslar.

Sube baskani sanirim bir fenerbahceli, bir kaç resimini gordum nette onu sormaya geldim. Degisik biri :D Sube baskanini sponsormu belirliyor ?

Başa Dön

centrocampista
 Mesaj Başlığı: Karşıyaka | 2020-2021
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2020, 04:13 
Kullanıcı avatarı

freezeover03 yazdı:
rapsodi yazdı:

Sadece Sarica 1 milyon $' a imza atti diye biliyorum, butceniz 24 milyon lira nasil olabilir ? Bir kac ay once Pinar Karsiyakanin kadro maliyetinin 35 milyon civarlarında oldugu, sponsordan yanilmiyorsam 14 milyon geldigini okumustum. Dovizin durumuda ortadayken aradaki farki kulup karsiliyorsa,ekonomik anlamda sikintili bir donemden gecen kulubun borc odemek yerine bunu bu sene tekrar yapmasi cok mantiksiz.

Karsiyaka tribunun tepkisizligide garip,burada yazip cizen arkadaslar degilde tribunun ve camianin onde gelenlerinden bahsediyorum, sebebi iyiye gidistir umarim. Geçen sene ve bu sene basketbola biraz daha mutevazi kadrolar kurulsa kulubun borcu -20 milyon olabilirdi,her hangi bir sportif basaridan gelecek paradan cok daha iyi ve garanti para. Neyse hakkinizda hayirlisi arkadaslar.

Sube baskani sanirim bir fenerbahceli, bir kaç resimini gordum nette onu sormaya geldim. Degisik biri :D Sube baskanini sponsormu belirliyor ?

Şimdi dışarıdan nasıl görünüyor bilemem ama dinamikleri çok farklı olan bir camiayız. Bu kaynakların şubelere dağılımı bizi içimizde gerdiğinden çok baskalarını gerdi gercekten. Genel konuşuyorum kisisel alma hep aynı muhabbet dönüyor sosyal medyada bunlara bir cevap olsun. Baskete vereceğiniz parayı futbola verin ana temasındaki bu parlak fikirlerin bir karşılığı yok ne yazıkki. 2x2=4 etmiyor bazen bu olayda olduğu gibi gelicem ona. Daha iyi anlaşılması için mesela camiamızda çok üstünde durulmayan ama tüm ülkede Pınar karşıtı boykot başlatan Selim Yasarın mevzusu güzel örnek olur. Tepkisiz kaldınız dediler hep arka planını bilmeden. Adamı babası sallamıyordu uzun uzun yıllardır meczup diye tabiki onla birlikte bizde ama babası affedince saatli bomba beklenilen şekilde patladı. Şaşırdık mı tabiki hayır :D

Neyse kendimce açıklamaya çalışıyım şimdi daha iyi bilen arkadaşlar yanlışım varsa düzeltirler zaten. Resmi olarak tam 28 Milyon lira. 14+4 Pınardan gelen 10 milyon kulüpten gelen (bu 10 un içinde başka sponsorlarda var en büyüklerinden biri Efes mesela ilginç olarak. İrili ufaklı bu sponsorlar basketbol sporu olduğu için para veriyor bu 10 milyonun dahilinde. Güncel kurla 3 milyon Euro etmiyor işte toplam basketbolun bütçesi. Sarıcanın kontratı için başkan kendi çıktı ilk ağızdan açıkladı yok öyle 1 milyon $ nerden çıkarıyorsunuz dedi. Oluşan aradaki kur farkını Pınar 14 üstüne +4 koyarak fazladan destek oldu. Not: Sezon baslamadan mali durumdan yenilen Gs ve Bjk ile beraber -1 puanla ilgisi olabilir bu konu soru işareti ben bilmiyorum akil yürüttüm sadece.

Bunlar gerçeklerdi şimdi kendi fikrime gelince A Milli takımın baş antrenörüne 1 milyon vermemişsek bile çokta altında bir rakam olmamalıdır (ki bence hakkıdır). Bu mali disiplin olaylarından açıktan yani dışardan para geldiyse kendine onu bilemeyiz geldiysede helali hoş olsun. Evet futbolun hali böyleyken kimse memnun değildir eminim. Evet goygoy branşı diyenler var kendilerine göre haklılar içerdeki renktaşlar. Şimdi dışardan o kadar para geliyor neden futbola yatmıyor diyerek başta bende öyle sığ düşünmüştüm refleks olarak. Ama işte bir gerçek var sponsorlar parayı basketbol takımının marka değerine veriyor futbol olsa gelmeyecek öyle bir yatırım. Kimsenin anlamadığı ya da anlamak istemediği problem bu.

Zaten basketbol sponsor paralarını zamanında futbola aktardık diye birazda bu halde ya işler. Basketbol ondan futboldan ayrıldı ki bence iyide oldu yoksa basketbolcu karşılığı futbolcu aldık zamanında gördük neler oluyor. Pinar futbola para vermiyor yani paranin futbola gitmesini istemiyor ne yapalım holdingi mi basalım ? Hayir efendim zorla buraya yatirim yapacaksinız diye. Futbolu kendi kaynakları kurtarmalı ( veya bizim yaratacağımız ya da bir yatırımcı ayrı sponsor) kurtaracak. İşleyen bir işletmen varsa onu aksayan başka bir isin icin bozmaman gerekir bu sefer elde var 0 olacak. Gecmiste oldu çünkü bu yöntemle. Yeni gelen eskinin taktığı transfer cezalarına kendi kısıtlı olan parasını gömmek istemiyor doğal olarak .Yasağı kaldırıp üzerine transfer yapacak bütçemizde yok maalesef keske olsa. Basketbolda sponsor hariç koyulan para futbolun borcuna gidemiyor saydığım realitelerden ötürü gitsede kaynak yetersiz kalıyor. Bu borcu çok daha uzun vadeye bölüp ödeme yolunu seçmiş yönetim. Durumdan rahatız olan borcu kapatmak için sponsorsuz para bulabilecek biri varsa koysun adaylığını verelim oyu daha iyi olur tabiki. Yoksa sponsorun yatırım insiyatifine kulüp karar veremiyor takdir edersinizki.
Zamanında sıkıştık ya Selçuk Baba yetiş denir 5 10 milyon ateşlerdi o parada hiç olurdu bir şekilde! Yanisi altyapıdaki kendi çocuklarımızın bizi yukarıya taşımasını bekliyoruz artık. Plan bu ağır ama emin adımlarla işleyecek.

Fenerli sube yoneticisine gelirsek ben dahil kimse hos karsilamamistir sanirim. Ufuk hocanin istegiyle geldigini dusunuyorum eskiden tanidigi bir isim bence. Sponsorla bir alakasının olduğunu sanmıyorum. Gecmiste olsa çok olay olurdu gerci şimdide olabilirdi ama seyircisiz diye araya kaynadı. Tabi artık madem çok profesyoneliz ! 2 ay sonra şirketleşecen işini iyi bilen adamlarda gelecek tabi. Yarin şirket olunca acık pozisyona liyakatle isini iyi yapan adamı mı koyarsın yoksa tek özelliği Karşıyakalı olan ama o pozisyonun vasıflarını taşımayan basarısız olacak olana mı ?

Bunlar bizim icin çok yeni tartışmalar alışık degiliz ama girdik artik bu yola. Ocak ayında A.Ş olunca futbol icinde ayni gorevlendirme olabilir tenis içinde. Tabi en ufak basarisizlikta ya da Karsiyakanin cikarinin önüne baska herhangi birsey konulursa bu isi gonulden yapabilecek birine gosterilecek toleransı kafada sargı bezi elde mumla ararlar. Göreceğiz bakalim ne kadar profesyonel olup kalabilcegimizi :D. Birazcik uzun oldu ama lazimdi bu Z raporu. Umarım anlatabilmişimdir derdimi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2020, 19:39 

Kardeşim lutfen yanlis anlama ama kadro maliyetinizden fenerbahceli sube baskani konusuna kadar Z değil baska bir seyin raporunu cikartmissin resmen yinede tesekkur ederim :) Baska sponsorlar dedigin salon reklami vb seyler herhalde, toplaminin 1 milyon tl ettigini sanmam.Salgin nedeniyle gise geliride yok acigi biraz olsun yamayacak.

Şirketleşme nasil olacak ? Pinar gibi artik kuluple ozdeslesmis bir sponsor oldugu surece disaridan Karsiyaka kulubunun hic bir subesine ciddi bir sponsor ve yatirimci yanasmaz,bu yuzden sirketlesmeniz ne gibi bir fark yaratir emin degilim.

Sonuc olarak ana sponsorun verdigi disinda hic bir kaynagin karsisinda 'basketbola harcanacak' sarti yoktur,hal boyleyken,gidip 30-35 milyonluk kadro kurmanin kulubunuzun faydasina olacak her hangi bir mantikli aciklamasi yok.
Camia icinde vardir bu islere kafa yoran birileri herhalde. Umarim hak ettiginiz yerlere donersiniz en kisa zamanda.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2020, 20:59 
Kullanıcı avatarı

freezeover03 yazdı:
Kardeşim lutfen yanlis anlama ama kadro maliyetinizden fenerbahceli sube baskani konusuna kadar Z değil baska bir seyin raporunu cikartmissin resmen yinede tesekkur ederim :) Baska sponsorlar dedigin salon reklami vb seyler herhalde, toplaminin 1 milyon tl ettigini sanmam.Salgin nedeniyle gise geliride yok acigi biraz olsun yamayacak.

Şirketleşme nasil olacak ? Pinar gibi artik kuluple ozdeslesmis bir sponsor oldugu surece disaridan Karsiyaka kulubunun hic bir subesine ciddi bir sponsor ve yatirimci yanasmaz,bu yuzden sirketlesmeniz ne gibi bir fark yaratir emin degilim.

Sonuc olarak ana sponsorun verdigi disinda hic bir kaynagin karsisinda 'basketbola harcanacak' sarti yoktur,hal boyleyken,gidip 30-35 milyonluk kadro kurmanin kulubunuzun faydasina olacak her hangi bir mantikli aciklamasi yok.
Camia icinde vardir bu islere kafa yoran birileri herhalde. Umarim hak ettiginiz yerlere donersiniz en kisa zamanda.

Sadece şuna cevap vereyim , ana sponsor dışında elde edilen diğer bazı kaynaklarında , verdikleri kaynağı basketbola harcayacaksiniz şartı var.
İyi dileğin için teşekkürler.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2020, 09:59 

Adamın amacı üzüm yemek değil bağcı dövmek olduğu için cevap vermeyecektim ama tam istediği gibi cevap verelim.

Şube başkanı kimsenin içine sinmiyor gerekli tepki verildi sonrasında ne oldu ne bitti bütün camia sessizliğe gömüldü.

Basketbol bütçemiz 24-28-30-32 her ne olursa olsun bu bütçenin büyük bir kısmını eğer sponsorlar oluşturuyorsa ve bu verdikleri paranın sadece ve sadece basketbol için olduğunu söylüyorlarsa o zaman futbola 1 kuruş harcayamazsın.Yok bizde olsa harcardık diyorsanız taktiğini söyleyin bizde harcayalım.

FUTBOL’da zamanında haketmeyen adamlara haketmedikleri paralar ödenerek kulüp borç batağına girdi şimdi 12 sene önce haketmediği parayı almak için bekleyen adam 5-10 sene daha taksit taksit ödenmesini bekleyecek yada bizim istediğimiz fiyata borcunu düşürüp o parayı peşin alıp yoluna gidicek.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2020, 12:33 

Merak ettim ve burada yazilanlari teyid icin sosyal aglardan tanidigim bir kac Karsiyakali arkadasa sordum, ogrendigim kadariyla ne burada yazildigi gibi Pinar disinda 10 tane sponsor var aradaki farki onlar kapiyor ve kulubu 35 milyonluk kadro kurmak icin onlar zorluyor,ne de Fenerbahceli sube baskani basketbolu cok iyi bildigi icin o gorevde. Eski Futbolcu borclarida kulubun toplam borcunda sadece kucuk kisimmis. Sizinlede paylasmak istedim.

Başa Dön

centrocampista
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2020, 12:52 
Kullanıcı avatarı

freezeover03 yazdı:
Merak ettim ve burada yazilanlari teyid icin sosyal aglardan tanidigim bir kac Karsiyakali arkadasa sordum, ogrendigim kadariyla ne burada yazildigi gibi Pinar disinda 10 tane sponsor var aradaki farki onlar kapiyor ve kulubu 35 milyonluk kadro kurmak icin onlar zorluyor,ne de Fenerbahceli sube baskani basketbolu cok iyi bildigi icin o gorevde. Eski Futbolcu borclarida kulubun toplam borcunda sadece kucuk kisimmis. Sizinlede paylasmak istedim.

Holding basketbol için 14 milyon veriyor Holding dışında başka sponsor yoksa 24 milyon olarak açıklanan basketbol bütçesinin geriye kalan 10 milyonu havadan mı geliyormuş?

Eski futbolcu borçları toplam borçta sadece küçük bir kısım diyen kimse sallamış.

Başa Dön

rookie
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2020, 13:21 

protokol yazdı:
freezeover03 yazdı:

Holding basketbol için 14 milyon veriyor Holding dışında başka sponsor yoksa 24 milyon olarak açıklanan basketbol bütçesinin geriye kalan 10 milyonu havadan mı geliyormuş?

Eski futbolcu borçları toplam borçta sadece küçük bir kısım diyen kimse sallamış.

Pinar disinda kayda deger bir tane sponsorunuz yokmus. Onceki sayfada verdikleri kaynagi basketbola harcayacaksiniz sarti koyan sponsorlarin oldugunu yazmissin bana pinar disinda 500 bin tl veren 1 tane sponsorunuzu yazarmisin ?

Eski futbolculara borc mevcut borcta %20-30 'luk bir kisimmis. Salladiklarini sanmiyorum, bence siz bilgi sahibi olmayan kisilersiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 88 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Kayıtlı kullanıcılar: beşnumara, Bing [Bot], GıyasettinAmca, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Jameican1912, Majestic-12 [Bot], yorgo-ksk

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

2001 Tribun Dergi Network

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye